[ R A V E N @ 26.07.2008. 19:31 ] @
Može li se ovo namjestiti?

I kako ukloniti adminstratorski mod u Kubuntuu,tako da sve bude otvoreno,bez da mi zahtijeva lozinku svaki put kad hoću nešto promijeniti na sistemu?
[ momsab @ 26.07.2008. 19:35 ] @
prvo moze, receno je ranije kako
uglavnom, nadji negde u pdoesavanjima (ne znam kako je na KDE) Login Windows i tu namesti Automatic Login

za drugo se nadam da ne moze nikako
[ nemysis @ 29.07.2008. 08:28 ] @
To dosadno logovanje je jedan od najvažnijih odbrambenih mehanizama u svakom Linux-u.

Može se isključiti ali neću navesti način, jer je to kontraproduktivno. Tako kako ti hoćeš bi svaki napadač imao širom otvorena vrata. A to ne želiš, zar ne?

Pozdrav nemysis
[ momsab @ 29.07.2008. 12:51 ] @
to dosadno logovanje ima svaki OS koji drzi do sebe ;)
[ R A V E N @ 08.09.2008. 11:36 ] @
U redu,izgleda da sam bio nedovoljno informisan.Mislio sam da je ono drugo tu radi toga da spriječi druge ljude da mijenjaju nešto na sistemu koristeći tastaturu i miš,a ne udaljene napade.
[ KoKuZ @ 11.09.2008. 04:05 ] @
Citat:
R A V E N: U redu,izgleda da sam bio nedovoljno informisan.Mislio sam da je ono drugo tu radi toga da spriječi druge ljude da mijenjaju nešto na sistemu koristeći tastaturu i miš,a ne udaljene napade.


to je da sprijeci sve ljude da ti hodaju po sistemu pa cak i samom tebi a cisto radi tvoje sigurnosti :D
pozdrav
[ nemysis @ 18.09.2008. 14:19 ] @
@R A V E N

I koristi obavezno neku jaku šifru od 10-15 znakova (velika i mala slova, znakovi interpunkcije, brojevi) i menjaj je svaki mesec dva. Koristi i ostale načine zaštite pa se ne boj napada.

Pozdrav nemysis