[ ooxoo11 @ 30.10.2003. 12:31 ] @
Molim za pomoc.

Da li je moguce ukljuciti mogucnost Internet connection sharing, a da pri tom ne bude na drugim kompjuterima ukljucena opcija -Obtain an IP adress automatically-? Radi se o tome da ako ukljucim opciju -Obtain an IP...- ne mogu se ulogovati na server na lokalnoj mrezi.
[ bluesman @ 31.10.2003. 00:56 ] @
Naravno, samo na racunaru na kojem je modem za ICS moras da postavis IP adresu 192.168.0.1 a svi ostali 192.168.0.n (n > 1 i n < 256)

Ne pitaj zasto, tako je odlucio neko u MS.
[ broker @ 31.10.2003. 08:17 ] @
U stvari ne mora da se koristi taj opseg adresa. Negde sam naisao na tip da u registriju postoji kljuc koji odredjuje koji opseg se koristi za ICS pa samo njega treba promeniti.
[ ooxoo11 @ 31.10.2003. 09:48 ] @
Mislim da opet imam problem. Da objasnim malo detaljnije:

U firmi imamo 11 kompjutera. Na mom kompjuteru (koji nije server) je modem, preko koga treba da podesim povezivanje na internet ostalim kompjuterima. Kada omogućim Internet connection sharing, moja IP adresa se promeni, mogu da se ulogujem na server u LAN, ali ne vidim ostale kompjutere u My network places osim svog. Naravno ni ostali ne vide moj komp, a kada im uključim opciju Obtain an IP address automatically, onda oni imaju isti problem sa logovanjem na lokalnu mrežu.
[ broker @ 31.10.2003. 14:18 ] @
Najbolji savet za koriscenje ICS-a za deljene interent pristupa kroz mrezu je: nemoj da ga koristis.

Nadji na netu program WinRoutePro. On ce ti taj posao uraditi mnogo bolje i pouzdanije i sto je najvaznije - mnogo sigurnije.


[ filo @ 01.11.2003. 23:15 ] @
Citat:
bluesman:
Naravno, samo na racunaru na kojem je modem za ICS moras da postavis IP adresu 192.168.0.1 a svi ostali 192.168.0.n (n > 1 i n < 256)

Ne pitaj zasto, tako je odlucio neko u MS.

a preporuka je da stavis i adrese dns servera provajdera
Ili jos jednostavnije
koristi analogx proxy
besplatan,200k velicine, 26 sekundi instalacije i podesavanja i radi
[ bluesman @ 01.11.2003. 23:34 ] @
Ne znam bas, jer kada stavis DNS ISP onda ne mozes da skines recimo mail sa recimo Mdaemon ako nisi zakacen na web.
[ boki @ 02.11.2003. 17:46 ] @
kao primary stavish svoj DNS server a kao sec stavish DNS provajdera
[ filo @ 02.11.2003. 21:36 ] @
Citat:
bluesman:
Ne znam bas, jer kada stavis DNS ISP onda ne mozes da skines recimo mail sa recimo Mdaemon ako nisi zakacen na web.

A sve to u slucaju da imas mdaemon. ;)


Citat:
boki:
kao primary stavish svoj DNS server a kao sec stavish DNS provajdera

A gde ti je svoj dns server?
Za to ti treba linux ili neki windows server
[ ooxoo11 @ 03.11.2003. 08:28 ] @
Citat:
a preporuka je da stavis i adrese dns servera provajdera
Ili jos jednostavnije
koristi analogx proxy
besplatan,200k velicine, 26 sekundi instalacije i podesavanja i radi


Skinuo sam program, vrlo je lak za upotrebu i sve funcionise ok sa deljenjem veze.

Da li je moguce da analogx proxy aktivira dial up na mom kompjuteru?
[ filo @ 03.11.2003. 10:58 ] @
Nazalost ne
ili bar ja nisam otkrio nacin

Napomena moderatora: Nemoj bespotrebno citirati poslednji post.

[Ovu poruku je menjao Shadowed dana 03.11.2003. u 22:53 GMT]
[ boki @ 03.11.2003. 17:10 ] @
Citat:
filo:
Citat:
boki:
kao primary stavish svoj DNS server a kao sec stavish DNS provajdera

A gde ti je svoj dns server?
Za to ti treba linux ili neki windows server

pa mislio sam ako ga ima :)

Poruka moderatora: Citiraj samo bitan deo poruke ako vec odgovaras samo jednim redom.
[ Zigfrid @ 07.11.2003. 01:18 ] @
kad vec preporucujemo proxy-je ja bi ti preporucio CCProxy 5.5, odlican je provjereno za 40 korisnika :)
[ MadChief @ 01.12.2003. 12:59 ] @
Citat:
broker:
Najbolji savet za koriscenje ICS-a za deljene interent pristupa kroz mrezu je: nemoj da ga koristis.

Nadji na netu program WinRoutePro. On ce ti taj posao uraditi mnogo bolje i pouzdanije i sto je najvaznije - mnogo sigurnije.




A nije los ni Sygate manager, ako ne i bolji!?

Sygate® Home Network
http://www.sygate.com

p.s. bar nemam problema sa ip adresama!!!
[ Gojko Vujovic @ 01.12.2003. 13:08 ] @
Citat:
bluesman:
Naravno, samo na racunaru na kojem je modem za ICS moras da postavis IP adresu 192.168.0.1 a svi ostali 192.168.0.n (n > 1 i n < 256)


Opseg validnih adresa za tu mrežu je 192.168.0.1 - 192.168.0.254, 0 i 255 su rezervisane. 256 ne postoji - probaj ti da napišeš broj 256 sa osam binarnih cifara (to je dužina svakog okteta u ip adresi), baš me zanima kako bi to izveo? A ako si baš mislio n manje od 256 a ne i jednako, onda opet stoji da 255 nije validna host adresa u ovom slučaju (sa maskom /24).
[ kojotE @ 17.04.2004. 01:46 ] @
Nije mi jasno zasto kod mene ICS ne moze da odradi zahtev za konekciju sa druge mashine.
Kada sam prvi put to namestio radilo je nekoliko dana , posle toga puf...
kada god zelim da se nakacim kaze connection faild.
Na mashinama su xp-i pro i adrese su staticke(promenjene posle sharing-a).
Kada se nakacim na mashini na kojoj je modem, net radi na obe bez problema, gate je ok.

Znaci, sta mi je bitno...
Kako da nateram gate mashinu da uspostavi konekciju na zahtev sa druge mashine?
[ MightyFilisav @ 17.04.2004. 19:34 ] @
Ja imam slican problem, naime u win2k3 nema mogucnosti kontrole konekcije. Koji programcic ima mogucnost uspostavljanja konekcije sa druge masine i kasnije njenog prekidanja? Da li postoji program koji mi pored toga daje informaciju o protoku, kao monitorcici u trey-u u WinXP?
[ fangio @ 18.04.2004. 16:48 ] @
sygate .. je po meni najbolji .. ima kontrolu protoka .. ima kontrolu prekidanja i ponovnog povezivnja na internet sa klijenta ... a i to samo na klijentima koje ti odredis .....
[ MightyFilisav @ 19.04.2004. 20:23 ] @
instalirao sam Sygate, sve shljaka, ali kako si dobio kontrolu protoka na klijentu??? ja sam instalirao Sygate Office Network verziju 4.5 build 851 i nemam kontrolu protoka na klijentu. Na serveru dobijem standardne monitorcice kad se konektujem a na klijentu samo ikonicu koja pozeleni kad je konektovan i nista vise. Koju verziju da koristim?
[ ultraJerry @ 28.04.2004. 17:50 ] @
ako nije kasno važi za XP
na glavnom kompjuteru treba postaviti ICS broj 192.168.0.1 to je mini DHCP in DNS server u tom rangu. Na svima ostalima mašinama ili stavite sve automatski ili jim dolučite broj statički to znači od 2 nadalje rang 255.255.255.0 default gateway na 192.168.0.1 i isti broj za preferred DNS sever. Provjerite sa ipconfig -all i ako imate na automatic i vam je bacilo u segment APIPA addrese 169.254.xxxx nemojte v ipconfig -renew meni ne radi. Kad vam sve to radi onda trebate iti u properties vašega modema i u advance obkljukati Allow other network users to connect through this .... i da možejo zvati i puštati modem obkljukajte Allow other network users to control or disable....... vaš modem. To je ako ide preko switcha ali ako imate više mrežnih kartica u kompjuteru ona ih stavite u Network Bridge tako da sve imaju vse mrežne kartice to adresu u rangu 192.168.0.1 da svi ostali kompjuteri idu preko toga broja na modem oziroma na internet. Sve to važi za XP za W2000 več sam zaboravio. P-Roman
[ MightyFilisav @ 29.04.2004. 19:40 ] @
nije kasno :) hvala ti na odgovoru. to sto si napisao sve je ok i to stvarno tako radi u XP-u :) to sam i sam sve tako namestao ranije i sve je shljaklo. problem je nastao kada sam instalirao w2k3 server u kojem nemam Allow other network users to control or disable....... vaš modem. ta opcija jednostavno ne postoji :) sve je ostalo tu ali te opcije nema. zato me zanima da li postoji neka mogucnost da tako nesto dobijem i pod w2k3 server. pozdrav
[ filo @ 30.04.2004. 08:39 ] @
jesi li probao da se zezas sa rras servisom?
a i to da adrese moraju biti 192.168.0.x nije bas tacno
mogu bilo koje privatne adrese samo na klijentima podesi default gateway i dns
[ ooxoo11 @ 30.04.2004. 13:11 ] @
Dobar program, besplatan i jednostavan za upotrebu - Free proxy. Odradjuje dosta od pomenutog u ovoj temi.

http://www.alphalink.com.au/~gregr/freeproxy.htm
[ MightyFilisav @ 03.05.2004. 11:41 ] @
Citat:
filo:
jesi li probao da se zezas sa rras servisom?
a i to da adrese moraju biti 192.168.0.x nije bas tacno
mogu bilo koje privatne adrese samo na klijentima podesi default gateway i dns


probao sam i rras, uspeo sam da preko nat-a namestim da svi racunari u lan-u idu na net preko jedne konekcije. problem je u tome kad jedan od racunara zatrazi konekciju rras uspostavlja vezu i konektuje se ali nece da se diskonektuje bez obzira na idle time koji sam mu odredio. uvek ima nekog malog protoka, icq na nekoj masini, pingovanje i ko zna sta, sve to salje par bajtova sto je dovoljno da se masina nikad ne diskonektuje. cak da se i diskonektuje to mi neresava problem jer meni treba da imam kao u xp-u pravu kontrolu nad konekcijom, da mogu da se sam konektujem i diskonektujem i da mogu da ocitavam protok. probao sam sa sygate-ovim programom za mrezu, to je ono sto meni treba, ali nece da radi uvek. nekad je sve ok a nekad se tesko konektuje, pa kad se diskonektuje pusti vezu a program se jos uvek ponasa kao da je jos na vezi i takve stvari. pravi problem sa sygate-om je nastao kad sam dodao wireless. tad je skroz poludeo, konektovao se bez ikakvog razloga i bez aktiviranja konekcije svakih 5 minuta :) sve opcije sam cesljao 100 puta, nigde nista nisam nasao pa sam morao da ga uninstaliram. meni, zapravo treba nesto kao sygate samo da radi kako treba. sto se tice adresa, naravno da nemora da bude 192.168.0.x :) to je adresa koju ti windows automatski dodeli kad ukljucis ICS, pa vecina ljudi misli da tako mora da ostane :) ja koristim adrese iz opsega 10.0.0.0. ako znas nesto vise o rutiranju javi se treba mi pomoc. pokusavam da povezem dva lan-a preko wireless-a da se vide kao jedan lan, znam da je to moguce. to vec na jednom mestu radi ali sa linux ruterom, mene zanima kako da to izvedem pod windows-om? pozdrav
[ filo @ 03.05.2004. 19:36 ] @
mozda negde u mrezi imas neki spyware koji hoce da se konektuje na net

umesto linuxa stavi jedan win2k sa rrasom i trebalo bi da sve radi - uglavnom imas pp pa mozemo tamo nastaviti
a mozda bi se moglo izvesti nesto i sa access pointom
[ MightyFilisav @ 07.05.2004. 09:07 ] @
stavio sam rras, ali ga nisam konfigurisao kako treba :) potrebno je da podesim staticke rute, ali posto to nisam radio trazim pomoc nekog ko jeste. sto se tice izvodjenja sa access pointom, to je nemoguce jel ap nije moj. koristim ap jednog drugara, zajedno sa njim, a on ga je vec konfigurisao. kako se podesavaju staticke rute u rras-u?
[ AleksandarS @ 09.05.2004. 17:49 ] @
Hajde daj malo detaljniji opis obe mreze koje pokusavas da povezes?

- To su dve mreze fizicki odvojene recimo 1 km?
- Da li imas DNS servere na obe mreze?
- Da li koristis ruters/gateways za maskaradu?
- I da li uopste koristis javnu mrezu ili tacke tvojih mreza imaju opticku vidljivost?

Pozdrav

[ MightyFilisav @ 10.05.2004. 16:48 ] @
to jesu dve mreze odvojene 1 km :) antene nemaju opticku vidljivost, povezane su preko jednog ap-a koji se nalazi u sredini. na jednoj lokaciji imam w2k3 server sa rras-om na jednoj i winXP na drugoj masini. na drugoj lokaciji mi je winXP na jednoj a w2k na drugoj masini. nemam dns servere, a sto se tice rutiranja i maskiranja mogu da podesim sve sto treba.