[ sbatke @ 27.07.2008. 15:58 ] @
Pošto se tek susrećem sa ovim programom,molio bih pomoć.Naime želim da uradim neku fotomontažu 2 fotografije tj da dijelove jedne prebacim u drugu.U kratkim crtama sam skontao da ide preko EXTRACT funkcije..Namjestim sittinge ,izaberem highlighter tool,nacrtam outline i alat paintbucket i pobojim dio slike.To sve ide Ok ali sada kada otvorim fotografiju za pozadinu ne znam na koji način da privučem layer jer on se izgubi čim otvorim fotografiju za pozadinu?
[ Skandy @ 27.07.2008. 19:47 ] @
Da bi se jedna deo fotografije prebacio na drugu fotografiju, potrebno je prvo selektovati deo koji zelis da prebacis. U photoshopu postoji mnogo nacina da se nesto selektuje, ti si naveo vec jedan "Extract". Na youtube.com u search kucaj: "photoshop slection tool" i dobices dosta viodeo tutorijala kako nesto selektovati.
Kako to sto selektujes prebaciti na drugu fotografiju?
Jednostavno, odaberi alatku za izbor (pritisni taster "V" i alatka ce biti odabrana) i to sto je selektovano prevuci na drugu fotografiju (drag and drop-prevuci i pusti).

Evo i slike sa pojednim alatima, koji mogu biti od koristi za ovu operaciju.
[ sbatke @ 27.07.2008. 22:08 ] @
OK,Hvala ovo mi je pomoglo.
[ todra @ 28.07.2008. 05:49 ] @
Zdravo sbatke,

U Window meniju (na dnu menija) su nabrojani svi otvoreni dokumenti a
ako ih ne prikazujes u Maximize prozoru viedeces ih obe (sve). Izmedju
razlicitih otvorenih dokumenata se mozes kretati standardnom
kombinacijom tastera CTRL+F6.

Sto se tice fotomontaze napomenuo bih da je vazno da slike budu u
istoj rezoluciji a dobro je da ubacenom delu ivice budu umeksane.


Sve najbolje.
Ratko.
[ Shmeker1 @ 01.08.2008. 01:13 ] @
Ivice se umeksavaju sa Blur tool-om!

Najbolje bi bilo da zavrsis kurs za Photoshop, tamo ces sve nauciti!
[ skemamen @ 01.08.2008. 10:14 ] @
Citat:
[url=/p2016346]

Najbolje bi bilo da zavrsis kurs za Photoshop, tamo ces sve nauciti!



Neces...! Na kursu ce ti pokazati samo cemu sta sluzi, ali to je sve i poprilicno je nedovoljno...
[ NICS @ 05.10.2008. 12:39 ] @
S zakasnjenjem. Kursisti X(