[ pl4stik @ 28.07.2008. 10:31 ] @
Ovo pitanje je vec bilo ranije ali nije odgovoreno na njega pa ako neko ima vremena i nije mu tesko da odgovori bar linkovima ka odgovoru nesto mi slabo ide pretraga (pod pritiskom)
[ Prokleta_Nedelja @ 29.07.2008. 07:00 ] @
Posto si vrlo skrto opisao problem, nisam siguran da li si mislio na ovo:
Stavi ovo na aspx stranicu
Code:

<asp:ListBox ID="List1" runat="server" SelectionMode="Multiple">
            <asp:ListItem Text="Pero" Value="Pero" />
            <asp:ListItem Text="Djuro" Value="Djuro" />
            <asp:ListItem Text="Simo" Value="Simo" />
</asp:ListBox>
        <br />
<asp:Button ID="Button1" runat="server" Text="Button" onclick="Button1_Click" />


A u CodeBehind stavi ovo
Code:

 protected void Button1_Click(object sender, EventArgs e)
    {
        int t;
        for (t = 0; t < List1.Items.Count; t++)
        {if(List1.Items [t].Selected ==true) Upis(List1.Items [t].Value ); }
    }

    private void Upis(string tekst)
    {
        SqlConnection veza = new SqlConnection("Data Source=localhost;Initial Catalog=moja_baza;Integrated Security=True");
        SqlCommand kom = new SqlCommand("INSERT into moja_tabela(ime) values('"+ tekst +"')", veza);
        try
        {
            if (veza.State != ConnectionState.Open) veza.Open();
            kom.ExecuteNonQuery();
            kom.Dispose();
            veza.Close();
        }
        catch (SqlException ex)
        {
            Response.Write(ex.Message);
        }
    }

Odgovor je prilicno jednostavan, protrcis kroz listu, provjeris da li je selektovana stavka, ako jeste pozoves proceduru koja upisuje u bazu i proslijedis joj vrijednost ListItem-a.
Valjda si na ovo mislio
Pozdrav
[ pl4stik @ 29.07.2008. 13:00 ] @
Uh, i ja ne volim nepotpuna pitanja samo sam mislo da nema mnogo dileme kad ubacujesh u bazu sva obelezena polja iz listbox-a, a meni treba i jedan txtbox al to cu sam...
Svejedno bilo bi lepo ako imash vremena da pogledash jos koji put (u narednih dan-dva) ovaj post dok proradi ovo resenje i eventualno da dodash neki predlog jer si ocigledno mnogo jednom recju bolji (iskusniji, talentovaniji, etc...) programer od mene.

P.S. Sve mi se nekako cini da je fora na forumima da ako nadjesh resenje van foruma isto i objasnish na istom, cisto zato da bi se community razvijao jer se njegovim razvojem razvijaju i njegovi clanovi .. Zar ne?
[ toxi_programer @ 29.07.2008. 20:52 ] @
Ja ne kapiram u čemu je sada problem...?

Zar gornji primer ne radi? Koja greška?
[ pl4stik @ 30.07.2008. 06:23 ] @
Nema problema, hvala Prokleta_Nedelja

[ Prokleta_Nedelja @ 30.07.2008. 06:58 ] @
Citat:

Svejedno bilo bi lepo ako imash vremena da pogledash jos koji put (u narednih dan-dva) ovaj post dok proradi ovo resenje

I meni nije jasno. Zasto mislis da moj primjer ne radi?
[ pl4stik @ 01.08.2008. 22:22 ] @
Potpuni nesporazum, nisam to mislio ni u jednom momentu nego si iskusniji pa rekoh da obezbedim podrsku ako bude problema. Hvala lepo jos jednom for this great piece of code

Peace