[ senser @ 28.07.2008. 12:03 ] @
Pozdrav svim Mac korisnicima !! Da ne bih ponavljao post iz GameDev sekciji proslediću vam link iste

http://www.elitesecurity.org/t331385-Dale-Hardshovel-zavrsen

Radi se o našoj novoj puzzle igri koja se zove Dale Hardshovel. Igra je rađena za Windows i naravno Mac kao universal binary. Ovim putem molimo korisnike PowerPC Mac mašina da isprobaju demo i postuju ovde iskustvo i eventualne bugove koje nađu u demo-u. Igra korektno radi na Intel Mac-ovima , ali je nismo probali na PowerPC mašini , jer nemamo pristup istoj ( dok ne sredimo paypal problem i kupovinu sa ebay-a ). Hvala !!!!

Mac demo download
http://www.phime.com/downloads/dale_hardshovel_demo.dmg
[ DS_Store @ 28.07.2008. 16:12 ] @
Videću da skinem i isprobam kad stignem. Do tada, svaka čast na inicijativi!
[ DS_Store @ 29.07.2008. 17:17 ] @
Evo ovako na brzaka da kažem da radi. Mašina je na 700MHz a grafička je GForce2-32MB pa je malo sporije pomeranje kursora, animacije itd.

Nekih većih bagova nema, primetio sam samo dve stvari za koje ni ne znam da li su bagovi ili ne:
1) u glavnom meniju kada se pređe preko tablice "start", tj. dok traje animacija vrh obeliska nestaje. Nemam pojma zbog čega (grafička?)
2) ovo na sreenshotu - ne znam da li ovo treba ovako, piše "score" ali se ne vidi u tom polju nego samo dole levo. To je iza svakog nivoa isto.

Nadam se da sam kudikamo pomogao, nisam imao vremena za neka detaljna isprobavanja.

[ senser @ 30.07.2008. 11:45 ] @
Pre svega VELIKO HVALA DS_Store !!! Znači te dve stvari koje si primetio jesu bug-ovi koji se ispoljavaju samo na PPC mašinama. :-( Nije mi jasno zašto, jer na Intel Macovima radi sve flawless !! Još jedno pitanje i mali napor za tebe - da li se te stvari sa nestajanjem slika desavaju samo u fullscreen modu ili si probao u windowed modu - i koju verziju MacOSX koristis ?? Ako nisi probao u windowed , zamolio bih te da probas pa da nam javis . HVALA !
[ NastyBoy @ 30.07.2008. 16:40 ] @
Probacu ja vecheras na G4 Mac-u sa ATI grafikom pod Tiger-om.

Btw, ako vec nisi, prelistaj mac-opengl mail-listu.
[ Marko Simendic @ 30.07.2008. 18:13 ] @
Meni se dešava slično što i DS_Storeu.
1. Dakle, prilikom prelaska mišem preko menija (putokaza), oni iskoče do kraja, pa nestanu. Kada je u pitanju Start, onda nestane i vrh piramide. Nestajanje se dešava u fullscreen prikazu, kao i u prozoru.
2. Da li treba stalno da se pali i gasi "Click here to change player" u glavnom meniju?
3. Score mi se takođe ne prikazuje kada pređem nivo.
4. Klik na opciju Menu u toku igre poziva meni sa opcijama Main menu i Retry. Problem je u tome što opcija X, koja valjda služi za to da se izađe iz tog menija ne radi.
5. U helpu, prilikom pokretanja animacija prostor gde se animacija nalazi zasvetli nakratko tamno zeleno, pre nego što animacija krene.
6. Isto u helpu, prikaz se zabaguje kada pređem mišem preko opcije koja vodi ka glavnom meniju. Prilažem screenshot.
7. Kada se unosi ime igrača, kursor miša skače na sve strane po ekranu.
8. Iako isprobavam igru na nešto novijoj konfiguraciji od DS_Storeove, kretanje kursora prilično "secka".

Testirano na: iMac G5 (prva serija), 1.8Ghz, 1.25GB, GeForce FX 5200 64MB; Mac OS 10.5.4.
[ DS_Store @ 30.07.2008. 19:33 ] @
Evo Marko je dao baš detaljan raport, što se mene tiče mogu da potvrdim to što si me pitao - isto je i u full screenu i u prozoru. Uspeo sam da napravim jedan screenshot (dole desno je aktivan "Click here..." iako je kursor na "Start"). Od stvari koje je Marko nabrojao mogu da potvrdim: 1., 3., 4., 7. Ostalo nisam imao vremena da isprobavam.

Da li ste razmišljali da pokušate da ovo preuredite i izbacite kao igricu za iPhone/iPod Touch? Pitam zato što je trenutno pravi hit igrica Aurora Feint (verovatno ste čuli). I sâm je igram podosta i kada sam prvi put pokrenuo Dale pomislio sam koliko bi ovo bilo komfornije da se mrda prstom umesto kursorom. Aurora Feint je džabe ali okrenuta je ka nekom kao frp, rpg - jbm li ga kako se zove - uglavnom besomučno se skupljaju poeni a ovde kod vas se ipak traži i malo više od kefala pa ko zna, možda bi to mogla biti šansa za probijanje.



P.S. E, zaboravih i ovo - kada se izađe iz igrice ikonice na desktopu su sabijene u okvir koji odgovara rezoluciji igrice, 800px širina ako se ne varam. Mislim da vam to nije pametno (ako je u pitanju feature a ne bug ;). Ne samo da je to nešto što se viđa u windowsu već se ulevo pomera krajnja desna kolona u kojoj se po defaultu mountuje sve - od internog hard diska, preko eksternih i optike pa nadalje.

[Ovu poruku je menjao DS_Store dana 30.07.2008. u 20:45 GMT+1]
[ NastyBoy @ 30.07.2008. 21:45 ] @
Dakle, PowerPC G4 1.33 GHz (zadnja iBook serija), ATI 9550, 32MB grafika.

Naishao sam na iste bagove, osim ikonica na desktopu koje se nisu poremetile (ali ja nisam menjao rezoluciju, samo startovao igru sa default podeshavanjima)
[ senser @ 01.08.2008. 12:17 ] @
NastyBoy, DS_Store, Marko Simendic ljudi hvala vam svima na trudu da lociramo te bugove. Jako nam je bilo bitno da se sve to desava na nekoliko PowerPC masina a ne jednoj. Ali nas jos uvek izludjuje cinjenica da sve lepo radi na Intel MAC-ovima. Na tragu smo problema od big - little endiana i drugih stvari koje mogu da uticu na PPC deo universal binary-a. Prva stvar koju moramo da odradimo je nabavka PowerPC G4 ili G5 masine ( ako neko ima lepu ponudu neka se slobodno javi na mail ).

Citat:
NastyBoy: Probacu ja vecheras na G4 Mac-u sa ATI grafikom pod Tiger-om.

Btw, ako vec nisi, prelistaj mac-opengl mail-listu.


NastyBoy - nazalost koristimo software-ske surface u SDL-u - to nam je greska u startu bila sto nismo krenuli sa OpenGL contextom - ali ima vremena za sledeci projekat - codename Flopp ;-)

Cujemo se uskoro sa novostima !!!!

[ senser @ 05.08.2008. 12:11 ] @
Nova verzija Dale-a sa ispravljenim PowerPC Mac bugovima je online - pa ko zeli moze da proba ...

http://www.phime.com/downloads/dale_hardshovel_demo.dmg

Thanx !
[ PPZ @ 14.08.2008. 00:54 ] @
Ne radi na iMac-u G3 Testirao sam na masini sa 500MHz/1GB RAM/16MB ATI VGA i nece ni da se startuje.OS je Tiger 10.4.11.Ako ti cini, mogu da probam kad se vratim za Grcku na G5 Dual Powermac-u.Znaci, ako mozes pogledaj sta je ogranicenje.Da li mali video RAM ili neko ogranicenje u procesoru...