[ xxxrugby @ 29.07.2008. 10:59 ] @
Kako dobiti Backraund s laganim sjenčanjem. znači gore tamnije, prema dolje svjetlije.
Kao npr. na MSN.com

Hvala.
[ Nikola Poša @ 29.07.2008. 12:48 ] @
To pitanje bolje da si postavio na temi "Grafichki dizajn" ili tako neshto... To je obichna slika, shirine par piksela, koju posle npr. u CSS-u podesish da se ponavlja po horizontali. Npr:
Code:
background-image: url(slike/slika.jpg);
background-repeat: repeat-x;

Ili tako neshto...
[ xxxrugby @ 30.07.2008. 10:41 ] @
Yep. znam da je slika. no nije velika kao cjela strana. pa sam mislio da postoji neka caka. koja vidi height strane te je prosiri ili tako nesto.
samo sam skinuo taj backgraound i stavio kao pozadinu i ispalo je to sta sam htio.
Al me zanimalo dali ima jos nekih caka u pozadini.

Hvala.
[ Stefan Jocic @ 15.10.2008. 13:10 ] @
Citat:
xxxrugby: Yep. znam da je slika. no nije velika kao cjela strana. pa sam mislio da postoji neka caka. koja vidi height strane te je prosiri ili tako nesto.
samo sam skinuo taj backgraound i stavio kao pozadinu i ispalo je to sta sam htio.
Al me zanimalo dali ima jos nekih caka u pozadini.

Hvala.



Pa npr.kreiras u Photoshop slicicu width:3px; i height::koliko ti zelis zavisno od tvoje potrebe,moze na mnogo nacina.Normalno na pozadinu slicice napravis gradient sa 2 boje koje zelis.Onda u css-u definises npr. ovako


Code:


body, html
{
background:url(slicica.png) repeat-x; background-color: a ovde ukucas kod zavrsne boje;
}


Na taj nacin ti pozadina HTML/PHP strane ima gradient (sastavljen od slike),a stranica brzo ocitava zbog male velicine slicica.png fajla.A ovo (repeat-x) ti dublira vec ocitanu slicicu i redja je po horizontali.
Ako zelis posalji mi PM sa email adresom,pa cu ti poslati neki primer,ne mogu preko foruma,verovatno se i ne razume sta sam napisao.



[Ovu poruku je menjao jockeal dana 16.10.2008. u 13:03 GMT+1]
[ Aleksandar Ružičić @ 15.10.2008. 14:18 ] @
pa cemu sluzi forum ako ne mozes preko foruma nesto da objasnis?

a inace na pitanje je vec odgovoreno tako da ne vidim razlog tvog odgovora...

i btw color: je boja texta a ne pozadine, za boju pozadine je background-color:...
[ Stefan Jocic @ 16.10.2008. 12:03 ] @
Citat:
Aleksandar Ružičić:

i btw color: je boja texta a ne pozadine, za boju pozadine je background-color:...


Da tek sam sad video gresku.

[ barons @ 02.11.2008. 16:01 ] @
da li neko ovo uradio u fireworksu, da se dobije pozadina kao u http://www.microsoft.com/en/us/default.aspx
[ Miroslav Ćurčić @ 08.11.2008. 21:05 ] @
Ta pozadina je cela slika sa: http://i3.microsoft.com/en/sha...spMscomHeader/m_head_blend.png
Nikakva mudrost.