[ StarCraft @ 30.07.2008. 11:26 ] @
Citiram jednog tipa sa drugog foruma:
(pretpostavljam da nije fer da postujem link za drugi forum)
Citat:
Ako se desi da odete kao na poslovni razgovor, i da vam daju mali "test", da uradite par zadataka gde se od vas obavezno traži da "sve uradite i nacrtate iz kôda", i da pošaljete svoj *.fla i da "malo prokomentarišete svoj kôd"... očekujte da se radi o klasičnoj prevari "krađe tuđeg kôda"... pogotovu ako već zapošljavaju neke flash programere kod sebe.

To se meni desilo sa firmom EBC iz Beograda (www.ecdltest.co.yu) i tek kad sam dobio njihov povratni mejl u kojem su napisali "hvala" (bukvalno)... shvatio sam šta sam u stvari uradio i kakva sam ovca ispao...

A čovek me je u oči gledao i lagao svo vreme bez blama... još se sa programerima nešto domunđavao predamnom, dok se nisu odlučili koje će zadatke da mi daju da odradim... I tek sad kad vratim film, shvatam zašto je čovek bio toliko neodređen dok smo razgovarali o parama i nekim drugim stvarima... jednostavno sam ga bio zatekao sa nekim pitanjima i morao je da smišlja na licu mesta. Pa je kasnije na licu mesta menjao neke detalje u svojoj priči...

U svakom slučaju, bacio sam ceo dan, a baš sam se bio trudio jer sam hteo da se pokažem u najboljem svetlu...

Naravoučenije...
[ Tform @ 02.08.2009. 15:45 ] @
Pa sta je bilo na kraju? Proslo je dosta vremena, da li su ga zvali, da li je dobio posao u toj firmi?

Nazalost, i ovde na ES-u ima dosta fiktivnih oglasa koji su zapravo besplatna reklama za programerske firme.

pozdrav