[ Radovan__III @ 30.10.2003. 23:13 ] @

Koja je cena web dizajna kod nas?

Jednostavna pitanja nekad imaju kompleksan odgovor




_________________________________
Pozdrav svim
clanovima biblioteke
[ MaRaToNcI @ 31.10.2003. 00:20 ] @
www.posavina.net pa pod web design - to su neke okvirne cene kojih bi se svi trebali pridrzavati ( naravno za nase trziste - za inostranstvo faktor 2+ :)
[ arsa xx @ 31.10.2003. 01:17 ] @
Totalno se slazem.
[ dreamer-type @ 31.10.2003. 15:32 ] @
100 evra kilo :)

cena zavisi od previse faktora da bi se moglo odgovoriti na ovo pitanje...

[ Radovan__III @ 01.11.2003. 11:40 ] @
Hmm znaci pitanje nije kako treba

dobro

Npr. 1.Koliko kosta izrada samo jedne web strane?(prosecne)
2.Koliko kosta izrada samo jedne web strane?(npr sa dodacima flasha,3d,...)
[ arsa xx @ 01.11.2003. 11:52 ] @
Tesko je dati odgovor na takvo pitanje.
Kao kad bi pitao kolko kosta kuca od 200 kvadrata?
Ta kuca moze da kosta 50.000 a moze da kosta i 500.000 eura.
[ arsa xx @ 01.11.2003. 12:25 ] @
Da da, jedna slika hiljadu reci vredi!
Nesto kao ovo:
http://www.caffeshop.net/srdjanarsic/ulaz.html
bih naplatio 40 eura.

Ovo sam naplatio 30 eura:
www.porodicni-objekat.co.sr
stim sto sam slike dobio gotove na disku.

Mislim da su to minimalne cene za jednu stranu, ali minimalne ispod kojih netreba raditi.
Jer je u suprotnom bolje prodavati semenke na ulici.
[ MaRaToNcI @ 01.11.2003. 13:46 ] @
Citat:
arsa xx:
Da da, jedna slika hiljadu reci vredi!
Nesto kao ovo:
http://www.caffeshop.net/srdjanarsic/ulaz.html
bih naplatio 40 eura.

Ovo sam naplatio 30 eura:
www.porodicni-objekat.co.sr
stim sto sam slike dobio gotove na disku.

Mislim da su to minimalne cene za jednu stranu, ali minimalne ispod kojih netreba raditi.
Jer je u suprotnom bolje prodavati semenke na ulici.


pa pazi samom izradom porodicnog objekta, ti si mu odradio sve sto treba (galeriju, o nama itd) i to sto si naplatio je ispod svakog razuma (osim kad radis prijatelju, a i tom slucaju se radi ili za dzaba ili sa popustom)-znaci, moje misljenje (kao u taxi kad udjes imas START i on je toliki i toliki, pa kasnije koliko jos nakuca) 100 evra naplatiti na startu pa kasnije koliko se uradi ( u datom slucaju minimum 130 evra)
[ Radovan__III @ 01.11.2003. 18:23 ] @
Citat:
Da da, jedna slika hiljadu reci vredi!
Nesto kao ovo:
http://www.caffeshop.net/srdjanarsic/ulaz.html
bih naplatio 40 eura.
Ovo sam naplatio 30 eura:
http://www.porodicni-objekat.co.sr
stim sto sam slike dobio gotove na disku.
Mislim da su to minimalne cene za jednu stranu, ali minimalne ispod kojih netreba raditi.
Jer je u suprotnom bolje prodavati semenke na ulici.


Ovde se slazem sa Arsom xx i cestitam na dobro odradjenim sajtovima i ako mi se cini da je cena ipak mala za takav rad :)

SAMO NASTAVITE DA SALJETE

___________________________
Pozdrav svim
clanovima biblioteke

[Ovu poruku je menjao mangel dana 03.11.2003. u 00:06 GMT]
[ bluesman @ 01.11.2003. 22:15 ] @
@arso:
Code:

m<sup>2</sup>


Po mom misljenju ili naplatis kako treba ili radis za dz!

Naplatiti 30 eur za site je kontra produktivno: 1. nisi nista zaradio za ono sto si odradio 2. a naplatio si, pa ako ti je prijatelj onda ce recu "peder, mogao je da mi ne uzme ni tih 30" a ako ti nije prijatelj onda "nasao sam nekog indijanca kojem sam dao za bombone da mi odradi nesto sto mi zavrsava posao".

Layout: 100-150 eur
Code: 15-40 eur / sat
Slike: 1 eur / slika (ako nema skeniranja)
Unos podataka u bazu: 1 eur po slogu
Ostalo: po proceni

Ja sam ipak vise za "odokativnu metodu". Znaci procenis koliko ti vremena treba i lupis neku cifru, ali se prethodno informises sa kim imas posla. Kada kazem lupis ne mislim stvarno lupis, nego procenis pa "tresnes na sto". :-)
[ arsa xx @ 02.11.2003. 22:21 ] @
Donekle se slazem.
Kada budem mogao toliko da naplacujem ja cu svakako i naplacivati.Odnosi se na (14-40 eura po satu za programiranje).
[ ignjatovic @ 03.11.2003. 02:02 ] @
Pa kad budes znao da programiras naplacivaces toliko. Do tada momcino samo ti radi za 30 eura. Puno toga moze da se uradi za te pare - recimo da napuis do vrha poluprazan rezervoar goriva na svom autu.




p.s. Daleko ces dogurati!
[ Predrag Petric @ 03.11.2003. 05:20 ] @
Ja ne znam šta je to sa našim ljudima.

Kao da ih je sramota da svoj rad naplate onoliko koliko vrijedi.
90% njih se ponaša kao da su neki očajnici.[Znam da mnogi jesu].

30 evra¨? HA HA HA HA!
[ ventura @ 03.11.2003. 09:19 ] @
Znate kako.. Ja mu za ovo ne bi dao ni 30evra...
Al jebiga,u svakom poslu imas da nadjes svasta... Imas one drolje ispod plavog mosta koje prodaju 'usluge' za 5evra, imas one po agencijama koje prodaju za 50, a imas i one pfofi koje prodaju za 1000-2000-3000 .. u sustini ista stvar, al se kvalitet razlikuje :)
[ arsa xx @ 03.11.2003. 10:50 ] @
Citat:
ventura:
Znate kako.. Ja mu za ovo ne bi dao ni 30evra...
Al jebiga,u svakom poslu imas da nadjes svasta... Imas one drolje ispod plavog mosta koje prodaju 'usluge' za 5evra, imas one po agencijama koje prodaju za 50, a imas i one pfofi koje prodaju za 1000-2000-3000 .. u sustini ista stvar, al se kvalitet razlikuje :)


Proizilazi da si opasan svaler i "belosvetski" covek.
[ arsa xx @ 03.11.2003. 10:56 ] @
Citat:
ignjatovic:
Pa kad budes znao da programiras naplacivaces toliko. Do tada momcino samo ti radi za 30 eura. Puno toga moze da se uradi za te pare - recimo da napuis do vrha poluprazan rezervoar goriva na svom autu.

p.s. Daleko ces dogurati!


Ja niti sam rekao da znam, niti da ne znam programirati.
Odakle ti informacija da ne znam da programiram?
Hehe, da procitao si iz onih 30 evra. Bas lukavo!
[ arsa xx @ 03.11.2003. 11:06 ] @
Citat:
Predrag Petric:
Ja ne znam šta je to sa našim ljudima.

Kao da ih je sramota da svoj rad naplate onoliko koliko vrijedi.
90% njih se ponaša kao da su neki očajnici.[Znam da mnogi jesu].

30 evra¨? HA HA HA HA!


Kao prvo ja nisam ocajan. Drugo, ti imas neki kompleks kad si lupio da je 90% ljudi koji se bave ovim poslom ocajno. Odnosno da su ocajnici.
[ Predrag Petric @ 03.11.2003. 15:27 ] @
U pravu si. Imam kompleks građevinskih objekata koje ti sa takvim ponašanjem i načinom rada, sasvim sigurno nikada nećeš zaraditi.
[ Predrag Petric @ 03.11.2003. 18:35 ] @
Eh, da, što se tiče gazde kojeg si "oderao", razmisli malo o sljedećoj činjenici:
Razmisli za koliko dana izdavanja toga objekta on može da plati tvoj rad.
Zašto misliš da su svi poslovi vrjedniji od posla web dizajnera, i razmisli koliko
bi mu para uzeo vodoinstalater za neku sitniju intervenciju (npr.ugradnja wc šolje) ?
[ bluesman @ 04.11.2003. 01:47 ] @
Ne znam u kakvu sam ovo ekipu upao. Koliko se ja secam (pre preko nekoliko godina) kada sam pocinjao prvi site sam odradio za dz. Za drugi sam uzeo da imam za cigare za mesec dana. Jos gomilu posla sam u pocetku radio za dz... iz raznih razloga.

Po komentarima koje mogu da procitam ovde, mnogo je "ljutih" profesionalaca koji zaradjuju tone para cim ukljuce racunar. Iskreno, voleo bih i ja da mogu tako...

A slazem se za poredjenje sa drugim zanimanjima, samo ovde kada te pitaju "posto ruke majstore", uglavnom ocekuju da cuju "ma nista, samo za materijal" pa se iznenade...
[ Radovan__III @ 04.11.2003. 16:13 ] @
Ja kao onaj ko je postavio ovo pitanje hteo bih da malo prosirimo pricu zato vas molim da prikazete jedan vas sajt na kome ste VI radili i da navedete cenu koju ste dali
[ MaRaToNcI @ 04.11.2003. 20:40 ] @
zadnji : www.kkpartizan.co.yu 4000 evra sa administratorom

[ Free_Sex @ 05.11.2003. 00:52 ] @
Citat:
MaRaToNcI:
zadnji : www.kkpartizan.co.yu 4000 evra sa administratorom


Lepe pare nema sta. Nego daj mi objasni gde mogu malo vise da saznam za taj admin tool. Ne mora tja koji se tamo koristi vec bilo koji ... kapiram ja u cemu je
stos, ali mi nikako ne pada na pamet kako to odraditi ...
[ Gojko Vujovic @ 05.11.2003. 03:37 ] @
Odradi ga kako hoćeš, na primer možeš sve vizuelno u dhtmlu.
[ MaRaToNcI @ 05.11.2003. 06:09 ] @
ovako izgleda INSIDE:)




znaci lep i na oko i funkcionalan i radjen samo za KOSARKASE (sto znaci da cu moci da ga iskoristim za bilo koji kosarkaski klub-tipski:)

- e sad sto se same administracije tice ja sam se okrenuo skoro totalno TEMPLATE sistemu (CMS etc) sto mozes videti na www.hostingcms.ch cak i otvoriti jedan nalog koji je vremenski ogranicen i isprobati kako radi (sve ide automatski, prijava,pristupi...) ili system na www.buildsitenow.com gde SVE bukvalno sve radis na monitoru (sve izmene texta, slika, linkova....probaj izaberi neki template i prati uputstvo:)
(e sad laku noc vec 7 ujutro a ja radim:)
[ Free_Sex @ 05.11.2003. 12:40 ] @
E super. Pazi ja pojma nemam o cemu pricas za templejte ali je verovatno u vezi sa PHP-om. Ja "teram" PERL. I pravo da ti kazem www.poslovi.co.sr su radjeni na principu templejta. Napravim html stranu. I recimo gde hocu ime da se ispise ja stavim ||ime|| ili sl. I onda dok ispisujem taj fajl red po red iz perla kazem da proveri ako ima neki od tih karakteristicnih (||ime|| ...) da ih zameni sa onime iz baze. A baza je flat text ... mada bas hocu da "cepnem" malo MySql .... znam ansi sql (radio access iz VB-a) a predpostavljam da mi samo treba kod za povezivanje i kako se salje zahtev (komanda) ... select from ... bla bla barem znam :)

Hvala za ova dva linka. Nemam sada vremena ali pogledacu obavezno.
A inace predpostavljam da je to zanimljivo samo za sajtove koji trebaju da se cesto menjaju : novosti, prodavnice (stanje, cene ...) i sl. ?
[ arsa xx @ 06.11.2003. 07:16 ] @
Wow, kolko ti je trebalo vremena za 100 templatesa?
[ SHCkabbio_[2hot] @ 06.11.2003. 22:16 ] @
U principu svako radi za onoliko para koliko mu treba i koliko misli da zasluzuje!
Mnogo zavisi od toga koliko je dizajner star i u kakvoj je materijalnoj situaciji! Neki mladi momci i ja zajedno sa njima bi trebali da pocnu sa dizajniranjem i programiranjem nekog novog portala za dz (ljudi to rade prvo iz zabave a kasnije za kintu)! Medjutim cisto sumljam da bi neko stariji hteo da to isto ucini!
Uglavnom besmisleno je raspravljati o tome koliko kosta jedan sajt zbog milion razloga!

________________________________________
... i da znas da na spisak uvek ulaze drugari ...
[ CtrlAltDel @ 04.07.2006. 12:26 ] @
besmisleno je raspravljati jer postoje ljudi koji su resili da im to bude zivotni poziv i oni koji to rade sa strane.

ovi koji su resili da im bude zivotni poziv mnogo vise znanja akumuliraju ali krajnji proizvod laiku moze da izgleda isto - npr. kupcu ce izgledati isto sajt za bazom podataka i sajt koji je radjen u cistom html-u (ako je sadrzina ista).

ne kazem imate i gomilu firmi koje nastupaju sa pricom prijavljujemo vas na sve svetske pretrazivace - pa sta im to znaci kad im site nije optimizovan ni za ff ni za operu a o seu i da ne pricamo. koliko vremena treba da se utrosi za validaciju koda , ako cemo vec u sitna crevca ... itd.

i dizajn se razlikuje...

a da ne pricamo o registraciji firme, legalnom softveru, troskovima firme, raznim sertifikatima...

@bluesman "ljuti" ili osrednji profesionalci ne mogu da zrade normalnu sumu za svoj rad kad postoje neozbiljni ljudi koji kradu i lazu okolo ...

evo primer .. treba da radim redesign sajta jednoj firmi imaju neko *ovno: design-a nema , optimizacije nema, seo nema(cak ni meta taga),proizvoda gomilu odradjeno html.. totalna katastrofa

nista odem do njih sve se lepo objasnimo sta je baza, zasto im treba, sta cemo kasnije , kakav design , da im je potrebna bolja organizacija sadrzine ... , seo , validacija, dva jezika (izgubim 3h)

oni odusevljeni , lepo im kazem imate sajt i za 50, 100, 300 evra al vec ste vise od toga bacili na ovu glupost , ma ne sad ce da urade pravu stvar , ok..

posaljem ponudu sa specifikacijom 670 e , cujem se sa njima cena im je velika dosla neka budala koja treba da im snima tv reklamu i kaze on ce da im uradi za 250 (naravno katastrofu)

i razmisljao sam trebao sam ja da pitam kolko placate tv reklamu evo ja cu da vam snimim mojom web camerom za trecinu sume...

pa posle ne budi besan - kad neko tura nos u posao gde mu nije mesto , a i narucilac ima logiku haos
[ CtrlAltDel @ 04.07.2006. 12:30 ] @
evo opet mene sta ces bes proradio...

ili ovo - userem se od sastanaka u jednoj ogromnoj firmi ,sa ovim managerom sa onim ....

dok smo dosli do resenja e ajd sad ponuda , ponuda izadje na nekih 25 strana...

cms -ovi koje treba da pisem , pretrage, narucivanje, ovo ono , sajt treba da radi za ceo region balkana...

i sta kokoska uzme moju dokumentaciju da je drugom (naravno sve sa cenom) ovaj spusti 200 e (na nekoliko hiljada) i uzme posao ?! pa gde to ima da das dokumentaciju sa cenom idiote bozji nekom usranku - e sad covek mozda i zna posao nemam pojma ali brate eto ti pa ne budi besan...

moderatori izvin'te
[ boccio @ 04.07.2006. 12:58 ] @
Ljudi, ne iskopavajte temu iz DVE'ILJADE TRECE ako nemate bas nesto pametno da kazete...
[ CtrlAltDel @ 04.07.2006. 13:31 ] @
ne znam vid stvarno, ali meni se pojavila u novim temama / porukama ....
[ biotech @ 04.07.2006. 13:38 ] @
Citat:
CtrlAltDel: evo opet mene sta ces bes proradio...

ili ovo - userem se od sastanaka u jednoj ogromnoj firmi ,sa ovim managerom sa onim ....

dok smo dosli do resenja e ajd sad ponuda , ponuda izadje na nekih 25 strana...

cms -ovi koje treba da pisem , pretrage, narucivanje, ovo ono , sajt treba da radi za ceo region balkana...

i sta kokoska uzme moju dokumentaciju da je drugom (naravno sve sa cenom) ovaj spusti 200 e (na nekoliko hiljada) i uzme posao ?! pa gde to ima da das dokumentaciju sa cenom idiote bozji nekom usranku - e sad covek mozda i zna posao nemam pojma ali brate eto ti pa ne budi besan...

moderatori izvin'te


he he desava se, da znas za ubuduce

Citat:
boccio: Ljudi, ne iskopavajte temu iz DVE'ILJADE TRECE ako nemate bas nesto pametno da kazete...


pa zar zato niste ubacili "vec postojece teme"? mislim da se ne ponavljaju
[ boccio @ 04.07.2006. 15:21 ] @
Citat:
CtrlAltDel: ne znam vid stvarno, ali meni se pojavila u novim temama / porukama ....

znam, jbg... neko ju je iskopao, postovao nesto bezveze, ja obrisao i dok sam se okrenuo vec bila 3 nova odgovora :D

mozda je trebalo da lockujem...
[ CtrlAltDel @ 04.07.2006. 19:21 ] @
ma lockuj ima milion slicnih tema u top...

e sad smo poceli i moderatorima da komandujemo nc nc nc :)
[ saspar @ 14.07.2009. 06:21 ] @
Cene ‚razne a dal se svima isplati da prave sajt, a i drugima da ga kupuju. Kažu da za svaku robu postoji kupac.
[ ventura @ 14.07.2009. 06:44 ] @
Majstore pogledaj datum poruke na koju odgovaraš.... Zakasnio si samo 6 godina...
[ tnenad @ 10.08.2009. 05:33 ] @
Relativno male, relativno velike ;)