[ nemysis @ 31.07.2008. 17:55 ] @
Koristim Linux (Gentoo), Privoxy 3.0.9_beta, Tor 0.2.1.2_alpha, Proxomitron preko Wine i JonDo (JAP).

Kao selektor proksija u Firefox-u koristim dodatak FoxyProxy

JonDo radi dobro sa Proxomitron-om.

Tor radi dobro sa Privoxy-em.

Hteo bih da koristim JonDo sa Privoxy-em.

Za tu kombinaciju sam napisao u FoxyProxy-ju:

127.0.0.1 i za Port 8118

U /etc/privoxy/config sam napisao

forward / 127.0.0.1:4001 .

Da li je to ispravno?

Ali to ne radi dobro. JonDo ne menja IP adresu. Prikazuje se moja stvarna adresa!

Hvala za svaku primedbu.

Pozdrav nemysis
[ EArthquake @ 31.07.2008. 19:35 ] @
a gde se prikazuje tvoja stvarna adresa ?
pitam zato sto , naki sajtovi recimo koji mogu da ti kazu koja ti je IP adresa , mogu to da urade preko javascript ili recimo flesh aplikacija , koje nemaju veze s proksijima i tako saznaju tvoju stvarnu adresu , jedini nacin da to sprecis jeste da iskljucs skripte u browseru , NOScript plugin za firefox recimo , s druge strane , mozda (mada bas veliko mozda) je u pitanju DNS , ako nisi podesio sve kako treba , iako tebi podaci sa sajta idu preko te "skrivene adrese" , ti opet saljes upit za resolvovanje URL-a DNS serveru van proksija , tj tvojom stvarnom adresom

sta ce ti JonDo uopste , TOR bi ti bio dovoljan , koiko sam ja pokapirao (nisam korsitio JonDo) rade prilicno slicnu stvar, mada poznajuci TOR , vise bih poverenja dao njemu
ali ne i previse

[ nemysis @ 31.07.2008. 23:17 ] @
Hvala za odgovor

Ja koristim već sve moguće zaštite.

Ne koristim flash, JavaScript. To mi je veoma poznato, uključujem samo kad mi treba. Sve je po default zabranjeno.

Od dodataka Firefox-a su instalisani

Secure Login, AutoFill Forms, Nightly Tester Tools, FoxyProxy, Adblock Plus, Adblock Plus Element Hiding Helper, No Script, CookieCuller, URL Fixer, Check4Change, ReloadEvery, User Agent Switcher, RefControl, Forecastfox, Customize Google, Megaupload, Faster Fox, Locale Switcher, External IP, Spamavert ...

Tačnu adresu pokazuju mi

http://www.watismijnip.nl/
https://www.jondos.de/de/anontest
http://ipid.shat.net/
i ostale stranice.

Ne verujem ja potpuno ni Tor-u ni JonDo. Nekad jedan radi a drugi ne. I priča o Exit Nodes od Tor-a mi je poznata, kao i o konfiskovanju Servera kod JonDo u 2006 ili 2007. Nema tu poverenja do kraja ni u jedno ni u drugo. Kombinacija oba je najbolja, pa koji je u datom momentu bolji.

Proxomitron ima svoje greškice. Proxomitron ima mnogo opcija koje mi ne trebaju, jer su pokrivene sa Firefox-ovim dodatcima a ne sviđa mi se što je Windows-ov program, pa ne volim da ga koristim. Slova su mala. A filter za reklame mi treba. Privoxy mi se više sviđa.

JonDo radi odlično sa Proxomitronom, adresa se ne vidi.

Tor radi odlično sa Privoxy-em, adresa se ne vidi.

Voleo bih da imam kombinaciju JonDo i Privoxy, jer ta dva programa su po meni najsigurnija.

Pozdrav
[ mulaz @ 01.08.2008. 01:07 ] @
Mogu da pitam zasto ti treba sva ta tolika anonimnost?

Inacesve zavisi od proxyja, jer neki prosledjuju ip adresu dalje... neki svima, neki ne, vec samo stranicama koje im "smetaju" (znaci razni portscanneri, da skeniraju stvarno tvoj kompjuter, a ne proxy, i sl.)
[ nemysis @ 01.08.2008. 11:16 ] @
@mulaz

Pa idemo polako ka Orvelovoj 1984. Takav je trend u celom svetu. A ja volim da sam siguran, pomalo i paranoičan.

Sam skeniram svoj PC sa odgovarajućim alatima:
nmap, netstat, hping, dig, tcpdump, lsof...

I tako primećujem greške i oklanjam ih. Čitam logove u /var/log. Osiguravam automatski važne fajle i direktorijume. Automatska provera programa i ako je greška novo instalisanje.

Nijedan program, koji to dozvoljava, ne koristi standardni Port. Na srcu mi leži SSH a Telnet kod mene ne postoji.

Napisao sam svoj lični zaštitni zid sa Iptables-Netfilter. Sve sam u početku zabranio, puštam samo šta mi treba. Koristim i zaštitni zid od Router-a i duplo menjam sve, duplo je sigurnije.

Moju DynDns adresu restartujem softwerski često.

Sad radi JonDo sa Privoxy.

Treba samo koristiti tabulatore u

/etc/privoxy/config-jap

# For Tor
#forward-socks4a<-->/<----->127.0.0.1:9050 .

# For JonDo
forward<--->/<----->127.0.0.1:4001

p-jap
#!/bin/sh
killall privoxy
ln -sf /etc/privoxy/config-jap /etc/privoxy/config
/etc/init.d/privoxy restart && /etc/init.d/tor restart

Za Tor i Privoxy koristite "config-tor" and "p-tor".

Pozdrav nemysis