[ daci011 @ 01.08.2008. 01:36 ] @
Pomagajte ko može.
Pre izvesnog vremena postao sam ponosni korisnik mobilnog telefona samsung j-7000.
Telefon je bio nov i lepo je radio dok se jednog dana, zadesio problem. Prošlo je oko 2 meseca, mog uživanja u čarima mobilnog telefona i jednostavno se pojavila crna crta preko sredine displeja, za vreme pregleda slika, a nakon par trenutaka displej dobija sivu boju. Odmah sam isključio telefon i probao da ga uključim ali sem sivog displeja kao da je zamrljen nije bilo ničega pa tu počinju moje muke.
Sutradan sam pošao do servisa, pošto je telefon u garanciji. Generalni serviser je roaming, gde sam predao telefon uz opis kvara. Posle sedam dana(čini mi se u sekund su poštovalu pravilo da odgovore po prijemu uređaja na popravku po garanciji), dobijam obaveštenje, ljubazni ženski glas preko telefona, da je telefon došao u kontakt sa vlagom i da je zbog toga displej oštećen te se poništava garancija i treba da platim popravku. Sav zaprepašćen jer telefon ni pod tačkom razno nije bio u kontakt sa vlagom odlazim u servis i objašnjavam to, ali ne vredi, preporuka da platim popravku ili da se obratim inspekciji ako mislim da sam oštećen.
Kako sam 100% siguran da telefon nije ni pod tačkom razno bio u dodiru sa vlagom, odlazim do tržišne inspekcije i žalim se na to, tj. Podnosim prijavu. Obećavaju da će da provere o čemu se tu radi, što i čine ali dobijam kroz 15 dana pismo uz isto obrazloženje, "kontakt sa vlagom", a ako i dalje mislim da sam oštećen mogu svoja prava da zatražim preko redovnog suda.
Pomagajte ko može, mislim na savet šta da radim, ima li neko slična iskustva, mislim da nisam usamljen slučaj.
Hvala na pažnji i nekom savetu.
[ BVC-Project @ 01.08.2008. 13:13 ] @
Moguće je da si imao mokru kosu ili sa mokrim rukama dirao telefon a i znoj zna jako oštetiti elektroniku ako dođe do doticaja.Trebalo je pred tobom da otvore telefon u servisu ali pošto je u jamstvenom roku oni to vraćaju u ovlaštene servise,tako da će sada biti teško išta napraviti da bi dobio besplatno popravak telefona.
Osim vlage može biti da si i stisnuo telefon u džepu pa ti se oštetilo spoj fleta na staklu displeja ili tako nešto slično.Može biti dosta toga ali sigurno je fizičke naravi.
Poz.
[ Catch 22 @ 02.08.2008. 01:49 ] @
Citat:
daci011: ...Pomagajte ko može, mislim na savet šta da radim, ...

Prijateljski savet bi bio da platiš popravku, jeftinije će te izaći nego teranje suda. Dobićeš nazad svoj ispravan telefon, a i sačuvaćeš živce u ispravnom stanju...
[ daci011 @ 24.10.2008. 15:05 ] @
Čekao sam da vidim iskustva, izgleda da je popravka jednostavnije i bolje rešenje od drugih komplikacija ali sam i dalje iznenadjen na kvar telefona od eventualno vlažne sredine od znoja iili nošenja u džepu i eventualno nekog blagog pritiska? Iznenađen sam i ponašanjem ovlašćenog servisera jer je to brand sa nekim renomeom. Hvala na javljanju na temu. Pozdrav!