[ aikidomaster @ 01.08.2008. 09:26 ] @
Vec imam :
Open "C:\mesto\12\To_Store\01\por" & Format(Date, "DDMMYY") & Format(Time, "HHMMSS") & ".txt" For Output As #1
Print #1, Text1.Text
Close #1

e sada mi treba jos da kada napise da mi izadje poruka da je napisana kao npr. popup prozorcic gde ce pisati :Poruka je uspesno napisana
ili tako nesto




jos mi treba komanda za brisanje fila

[Ovu poruku je menjao aikidomaster dana 01.08.2008. u 10:57 GMT+1]
[ Aleksandar Vasic @ 01.08.2008. 11:02 ] @
Pretpostavljam da ti je PopUp prozorcic u stvari MsgBox

Code:
Open "C:\mesto\12\To_Store\01\por" & Format(Date, "DDMMYY") & Format(Time, "HHMMSS") & ".txt" For Output As #1
Print #1, Text1.Text
Close #1
MsgBox "Poruka uspesno napisana", vbInformation, "Informacija"


a sto se tice brisanja, koristis

Code:
Kill "C:\putanja\fajl.ext"
[ aikidomaster @ 01.08.2008. 12:04 ] @
ovaj prvi sam negde i iskopao ali Hvala za drugi

Da li ima jos nekih tako jednostavnih codova mislim ima nego da li neko hoce da bude ljubazan pa da napise ili stavi link gd emoze da se nadje


HVALA
[ Aleksandar Ružičić @ 01.08.2008. 12:40 ] @
evo recimo sta je google izbacio: http://www.garybeene.com/vb/tut-lang.htm
[ dava @ 01.08.2008. 13:14 ] @
Mogu ti poslati putem mail-a ili kako ti je god zgodnije razne kodove jos iz vremena kada sam se upoznavao sa VB-om. Sve su to uglavnom moji kodovi na kojima sam ja vjezbao.

Evo ti jedan primjer rada sa stringovima.

Ovo je povrsno rjesenje:
Code:

Kill "C:\putanja\fajl.ext"

obrisace on file, ali sta ako fajla nema onda ce program dreknuti!

Za rad sa fajlovima i folderima prouci FileSystemObject.
Dodas ga u referencama pa:

Code:

  Dim Fso As FileSystemObject
  Set Fso = New FileSystemObject
  If Fso.FileExists("C:\putanja\fajl.ext") = True Then
      Fso.DeleteFile ("C:\putanja\fajl.ext")
  End If


[Ovu poruku je menjao dava dana 01.08.2008. u 14:59 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao dava dana 01.08.2008. u 15:00 GMT+1]
[ Aleksandar Ružičić @ 01.08.2008. 15:37 ] @
ili ako neces da pravis reference na FSO mozes da iskoristis vb-ov On Error handler (ja sam pristalica try-catch resenja, ali u vb6 moramo da koristimo ono sto imamo):
Code:

Sub DeleteFile(ByVal Filename AS String)
   On Error Resume Next
   Kill Filename
   On Error Goto 0
End Sub


sada samo pozoves DeleteFile "c:\putanja\do\fajla.ext" i funkcija ce obrisati fajl ukoliko postoji, a ukoliko ne postoji nista se nece desiti...
[ Aleksandar Vasic @ 01.08.2008. 16:03 ] @
@dava jeste povrsno resenje, medjutim decko je rekao da je pocetnik, ja nisam hteo da mu komplikujem stvari sa FSO,a druga stvar pre ce da nauci ako budem sam istrazivao nego ako mu budemo servirali kod :)
[ dava @ 02.08.2008. 11:05 ] @
Ma OK, ali kontam ako vec pokusava neki rad fajlovima, mozda mu je bolje da proba FSO rjesenje jer nakon tog brisanja pozelece da kopira ili kreira neki fajl pa bi mu se cim otkuca FSO. samao rjesenje ponudilo. ;)

Kad se nesto uci, jako je bitno da se uci pravi nacin. U suprotnom sam se dosta puta zeznuo.
[ Aleksandar Vasic @ 02.08.2008. 13:34 ] @
Ako predvidjamo da ce da pita kako se kopira etc... onda se u potpunosti slazem sa tobom :)
[ Shadowed @ 02.08.2008. 18:49 ] @
Ako cemo da radimo bez ikakve provere i ostalog, Kill je ok.
Ako cemo da uzimamo u obzir moguca stanja, onda ni jedno od predloga nije potpuno.
Trebalo bi uraditi obe stvari - 1. proveriti da li fajl postoji; 2) ako postoji, sa "on error" handle-ovati mogucu gresku
Razlog je taj sto ako fajl ne postoji - ne treba da dodje do greske, jer je novo stanje sistema onakvo kakvo smo zeleli (nezavisno od toga sto je i staro bilo takvo). Eventualno se moze prikazati poruka da fajla nije ni bilo (ako su takvi zahtevi u konkretnom slucaju).
[ Aleksandar Ružičić @ 02.08.2008. 19:26 ] @
'vako nesto?
Code:

Enum DeleteFileConstants
  eNotExists
  eSuccess
  eError
End Enum

Function DeleteFile(BYVal Filename As String)
   If LenB(Dir(Filename)) = 0 Then 
      DeleteFile = eNotExists
   Else
      On Error Goto hell
      Kill FileName
      DeleteFile = eSuccess
   End If
   Exit Function
hell:
   Err.Clear
   DeleteFile = eError
   On Error Goto 0
End Function
[ Shadowed @ 03.08.2008. 13:36 ] @
Egzakli, cak si fino pokrio i onu poslednju recenicu pa on (onaj koji poziva funkciju) ako hoce moze da koristi informaciju da ne postoji fajl a moze i da ignorise.