[ savapi @ 01.08.2008. 09:28 ] @
Zanima me da li mogu imati i srpski i hrvatski pasos tj dvojno drzavljanstvo?
[ Tyler Durden @ 01.08.2008. 10:30 ] @
Možeš ako zadovoljavaš uslove za oba.
[ savapi @ 01.08.2008. 10:42 ] @
Ok, hvala.
[ kime1 @ 01.08.2008. 18:43 ] @
čak štaviše :), uslov za hrvatski je da imaš srpski, ako živiš u Srbiji...
[ dorel @ 24.08.2008. 14:13 ] @
dali mogu voziti ilalijana na jrvatski pasos a pritom ima i srbijansi pasos?u hrvatskom pasosu mi pise hrvatsko prebivaliste a u srbijanskom srbsko.dali mogu voziti u srbi stranca na hrvatski pasos i sa medjunedodnom dozvolim konkretno italijana?
[ Boki DX-11 @ 24.08.2008. 16:20 ] @
mozes
[ dorel @ 24.08.2008. 17:49 ] @
jel moze malo podetaljni odgovor sta treba od papira sta pokazivati kad te pandur zaustavi i tako to i vezano za kola sta treba imati od papira?
[ Boki DX-11 @ 24.08.2008. 22:24 ] @
ne znam tacno sta ti treba od papira, ali poznajem neke ljude koji su u takvoj poziciji i voze stranca...

ono sto znam, jeste da ti je bitno da ti je prebivaliste u hrvatskoj u tom pasosu, da imas medjunarodnu vozacku... a kad te zaustave, naravno pokazujes stranu vozacku (nikako ovu nasu), pokazujes strani pasos, i naravno, navodis im da si hrvatski drzavljanin i da zivis tamo!

kazem, ne vozim stranca, ali znam neke koji voze, a na osnovu hrvatskog pasosa....
[ dintel011 @ 25.08.2008. 18:36 ] @
Mozes da pokazes dozvolu koju hoces a detalje imas na nekoliko tema, koristi pretragu.

Najvaznije od svega ti je zeleni karton, to je prvo sto ce ti panduri traziti jer 90% ljudi koristi falsh osiguranja.
[ 1vi @ 06.09.2008. 18:43 ] @
Prošlo je nekoliko dana, ali ipak da dam komentar.
Šta će se desiti kada policajac pita: "OK, a recite mi kada ste ušli vi u Srbiju, u hrvatskom pasošu nemate ulazni pečat"?
Gde onda? Sudiji za prekršaje? Kako kada je i državljanin Srbije. OK pokaže našu ličnu kartu, pasoš, ja sam i srpski državljanin...
Ide li to ovako ljudi,a? Ramislite malo!
Možda neko i vozi, ali kada padne, ode auto...
Pozdrav. Ako grešim ispravite me molim Vas.
Citat:
Boki DX-11: ne znam tacno sta ti treba od papira, ali poznajem neke ljude koji su u takvoj poziciji i voze stranca...

ono sto znam, jeste da ti je bitno da ti je prebivaliste u hrvatskoj u tom pasosu, da imas medjunarodnu vozacku... a kad te zaustave, naravno pokazujes stranu vozacku (nikako ovu nasu), pokazujes strani pasos, i naravno, navodis im da si hrvatski drzavljanin i da zivis tamo!

kazem, ne vozim stranca, ali znam neke koji voze, a na osnovu hrvatskog pasosa....