[ doomwalker @ 04.08.2008. 11:20 ] @
Nisam znao gde tacno da postavim ovu temu pa sam je stavio ovde...ako je nisam stavio na odgovarajuce mesto molim vas da mi kazete gde da je pravilno stavim.

Uvek sam gotivio one desktop igrice gde imate pusku ili neki cekic pa da pucate i izivljavate se po svom desktopu i ikonicama.
Recimo nalik ovima ako ste ih mozda igrali:
Gun.exe
Desktop Games
Desktop Games Xtmass Edition
...
Sad sam odlucio da se bacim na posao i kreiram svoju.
Molio bi nekoga da mi navede spisak programa (free download link pozeljan:P) i sta bi sve trebao da naucim da bi mi ovo uspelo.
predpostavljam da program treba sam da skine snapshot sa desktopa pa tako da ja ustvari pucam po slici...no to vi recite.
Hvala!
[ glorius @ 05.08.2008. 09:44 ] @
OK. Mozes poceti sa tom idejom da prvo odradis capture ekrana i to stavis u DirectX surface object koji posle mozes da modifikujes kako ti je drago ( shaderi, npr ) ili cisto mozes da napravis neku sprite animaciju preko framebuffera ( npr. kada se klikne cekicem, postavis sprite koji lici na pukotinu, npr).

- Treba ti znanje C++ ( mada i sa C# mozes ovo da odradis ali, C++ je na ovom polju Lord :) )
- Ovo mozes uraditi pomocu: - SDL API, API za 2D ( i za 3D pomocu OpenGL ) grafiku ( radi sa screen bufferom direktno )
- DirectX API, powerfull ali prilicno slozen.
- OpenGL