[ digisatplus @ 05.08.2008. 14:36 ] @
Kada provajder znatno poveca broj bazinh stanica 105 ( AP ), i poveca se broj korisnika ( 2000+ ) a kapacitet dolaznog linka ostaje u opsegu postojeceg linka na 3.5 GHZ ka Beotel.net

Moja predhodna ocena za kvalitet servisa kod KBCNET je bila ( 5 ) a sadasnja ocena bi bila ( -2 ) ili skolski receno ocena sa o pet plus na dva sa minusom onda je to kvalitet koji ja vise nebi nikome preporucio.

Pojednostavljeno receno, sistem se prepunio i sve do promene dolaznog linka tipa opticki kabal i direktna veza sa Telekom Srbija nece doci do poboljsanja kvaliteta internet servisa

Za stalno pracenje kvaliteta interneta je koriscen softver po dazivom DUMETER (www.dumeter.com) a kvalitet je proveravan u odnosu na konstantan download tipa web download gde je se moglo da vidi konstanta ili linearnost brzine downloada.

Kao referentna tacka za download je izmedju ostalog bilo sledeci nad provajder www.beotel.net i njegova download sekcija jer ako KBCNET ne moze da ima stabilnu brzinu sa provog iza sebe to jest nadprvajdera sta ocekivati sa drugih udaljenijih servera. Naravno sem web downloada beotel.net dodatni web servisi su bili tipa RAPIDSHARE i slicni, pa cak download nije linearan ni sa samog download sekcije kod samog KBCNET-a.
[ Strale @ 07.08.2008. 00:07 ] @
ne znam za tebe ali evo u Surcinu siklja ko ludo ide lepo, ono sto tebe zeza je sto ima puo korisnika na pristupnoj tacki pa prave probleme, to je bilo i u surcinu pa su se razisli ljudi i evo sad je ok
[ digisatplus @ 22.09.2008. 10:39 ] @
Primecena poboljsanja pogotovu na pristupnoj tacki gde su SSID: M8, M9, M10. doslo je do instalacije nove opreme to jest M10 i do rsaterecenja na M9, poboljsan kvalitet, link u nocnim satima od 01:00AM do 11:00AM odlicno radi do maximuma servisa stim sto od 11:00 se primecuje opterecenje ili nedostatak kapaciteta za otprlike 30% nadam se da ce i ovaj nedostatak biti resen pa ce KBCNET imati ponovo visoku ocenu iz kvaliteta servisa sto je ustvari najvaznije.
[ Strale @ 28.09.2008. 16:02 ] @
Samo mi nije jasno sto zakidaju na uploadu, ne samo meni nego i drugima. Jer sam se toliko zainatio da sam proverio kod drugih korisnika da li je i kod njih tako. u 90 % vremena upload ne prelazi 128 Kbps. Ali nas narod se bas i nerazume u prenos podataka pa i ne meri upload pa se i nezali vecina jer im nije ni potreban.
[ Strale @ 04.10.2008. 01:49 ] @
KBCnet nije vise KBC nego TRUF D.O.O.

Ip adresa dodeljenja pri konektovanju na net


[img=http://img216.imageshack.us/img216/5120/kbcwh1.th.jpg]

[img=http://img236.imageshack.us/img236/4997/kbc1yu1.th.jpg]


A ovo sejpovanje protoka je toliko proovidno i slicno Madnetu da nemam reci.

Ako je neko jos nesto sazno nek javi.

[Ovu poruku je menjao Strale dana 04.10.2008. u 03:12 GMT+1]
[ zexoni70 @ 05.10.2008. 08:36 ] @
Uplatio sam KBCnet pre nekih mesec dana ali se cudne stvari desavaju!Sta sve nisam probao ali net iz nekog razloga samo zakoci i dalje ni makac,sledi restart AP-a i Routera i onda opet sve proradi!Nekada se desavalo da kada ustanem ujutru da opet ne mogu na net i da je sve opet blokiralo!Cak sam uzimao i Planet AP (koji oni toplo preporucuju)od drugara i opet ista prica.Ja mislim da je to neki problem sa njihovim PPPoE serverom i da on baguje!Ako neko ima slican problem sa KBC-om neka kaze utiske ili ako je resio ovaj problem!Napominjem da je brzina koju imam 768/384 Kb/s i da je to stvarno ta brzina i tu imam samo reci hvale za KBC,jer je download 768Kb/s isti i u 6 sati ujutru i u 21 sat uvece!Trenutno koristim net koji mi je ostao od starog provajdera ali brzina nije ni prici kao kod KBC-a i ako je isti paket u pitanju 768 Kb/s jer download uvece nekada bude 350-430 kb/s.Zato samo reci hvale za KBC brzinu!!!!Pozzz!

[Ovu poruku je menjao xp_zexoni dana 05.10.2008. u 09:50 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao xp_zexoni dana 05.10.2008. u 09:59 GMT+1]
[ Strale @ 17.10.2008. 01:53 ] @
Problem je bio kod mene stavio sam najnoviji firmwer pa mi je internet zabadao zbog firmwera nije lepo radio AP. Sad je ok
[ Bojan Ferrari @ 17.10.2008. 19:29 ] @
Strale,kako radi MadNet?
[ Strale @ 18.10.2008. 21:56 ] @
madnet sam koristio u gradu dok sam radio u jednoj firmi. I nista bas posebno
[ profynele @ 30.10.2008. 03:43 ] @
kao prvo EDI dolazni link nije na 3.5GHz!!! idi na sajt ceragon-a pa vidi na kojoj frekvenciji radi!!! a shto se tiche upload-a nije direktno problem u KBC-u!!! problem je u Beotel-u!!! Znam sve tamo koji rade, a verujte mi da rade posao najbolje sthto se moze, naravno da postoji izuzetaka koji misle da znaju mnogo a u stvari samo bleje drugima nad glavom!!! U pochetku su pljuvali ReinkJet antene sad ih ugradjuju!!! Shta dalje reci, ALI NE ODLUCHUJU RADNICI O TOME!!! LJUDI KOJI TAMO RADE ZA PLATU SU SVI DO JEDNOG OK!!! I CIMAJU SE DA SAMO ONAJ KO IH POZNAJE, ZNA KOLIKO, A DA NE PRICHAMO O GLAVNOM ADMINISTRATORU KOJI JE 24h/7d ONLINE, NJEGA BI TREBALI DA PLACAJU MILIONSKOM CIFROM!!! ZATO VERUJTE MI DA JE KBCnet jedan od boljih provajdera u Srbiji!!!
[ Strale @ 01.11.2008. 12:08 ] @
Profynele evo da ti pokazem kako radi KBCnet

Evo i testa sa servera

[Ovu poruku je menjao Strale dana 01.11.2008. u 13:27 GMT+1]
[ profynele @ 02.11.2008. 06:57 ] @
strale ja sam pre par dana prolazio pored tvoje kuce!!! i zapitaj se gde ti gleda antena?
[ Strale @ 02.11.2008. 18:34 ] @
e vidis ja sam danas bio na krovu i sve je u redu. Hvala sto brines za mene,izgleda da radis u kbc-u pa su ti rekli za moj slucaj da mi je odzak dobio noge pa malo setkara jer mu je dosadno. Bilo bi lepo kad bi mi ostavio broj da bi se ubuduce konsultovao sa tobom sta i gde treba da stoji. Ja bi ti bio veoma zahvalan. Evo ceka te i pivo . Vidim po tvojoj adresi da si na telekomovom adsl-u, cudno da nisi na kbc-u.

Evo uskoro postavljam i sliku gde mi gleda yagi


[Ovu poruku je menjao Strale dana 02.11.2008. u 19:53 GMT+1]
[ digisatplus @ 03.11.2008. 03:19 ] @
NARODE:

Za svaku pohvalu je sledeci korak koji preduzima KBCNET, a to je pustanje u rad internet servisa na 5 GHZ za fizicka lica nadam se da ce sad doci do izrazaja onaj stari dobri kvalitet koji je ranije bio, a po cemu sam ja bio prezadovoljan sa servisom KBCNET-a. Jedno je ocigledno da opseg na 2.4GHZ je mozda malo preopterecen, ali zato je tu resenje na 5 GHZ, stim sto bi preoprucio odgovrnima u KBCNET-u da barem sada ne naprave gresku, to jest da recimo oni svoje medjusobne linkove ( freqfencije ) ne mesaju sa linkovima na kojima rade AP za korisnike, to jest naprimer da za korisnike bude opseg od 5.700Mhz + pa navise bude za korisnike to jest od 100 kanala + a za linkove izmedju centrale i baznih stanica bude freqfencija od 5.200MHZ do 5.700 mhz to jest do 100 ch. I naravno da se postave na AP stap antene da se ne bi radilo sa sektorskim antenama pa svaka antena zauzima po jedan kanal pa puta jedno 140 baznih stanica sto mu na kraju dodje na isto, kao na 2.4 ghz

www.kbcnet.co.yu


[ Sleepless_mind @ 04.11.2008. 05:56 ] @
Verovatno si mislio od 140 kanala pa navishe... Naravno tu je i regulativa RATEL-a koju treba postovati. Stap (OMNI) antene i nisu najsretjnije reshenje. Dodushe tu su i kanali (frekvencije) koje se ne preklapaju za razliku od 2.4... O mnogo stvari treba voditi rachuna :)
[ Strale @ 04.11.2008. 14:38 ] @
Ko sto sam reko evo slika









Mozda se neko pita zasto smanjujem jacinu emitovanja signala, smanjujem zato sto imam problema sa zracenjenjem boli me glava kad je ukljucen ap.

Kad sam na SU1 i SU3 onda je moja jacina signala prema kbc-u -69dBm, a kad sma na SU4 iSU2 onda je -50dBm

Videcu da postavim opremu na drugom mestu zbog zracenja

[ digisatplus @ 05.11.2008. 01:13 ] @
Napomena:


Mislim da sam otkrio glavni razlog i rešenje problema u vezi sa kvalitetom interneta kod KBCNET-a cim se uocena greška verifikuje u nekom vremenskom periodu daču vam moje objašnjenje.
[ Sleepless_mind @ 06.11.2008. 05:35 ] @
Prosto ne mogu da dochekam da vidim i chujem "glavni razlog i reshenje problema" :D

Nadam se chak i kvalitetnom objasnjenju :)
[ newtesla @ 17.11.2008. 00:14 ] @
i ja jedva cekam da mi neko da objasnjenje zasto mi nesrecni internet radi tako loshe... pingovi mi 40-45 do gugla...

a i brzina mi nesto losha... jedva dobijem megabit i po, a platim megabit i po ?


[Ovu poruku je menjao newtesla dana 18.11.2008. u 00:37 GMT+1]
[ fade @ 17.11.2008. 11:03 ] @
Koliko ja vidim, tu nema ni ping-a, niti ime isp-a, niti ta skala ne bi trebala da stoji na nuli. Sto se mene tiche, to moze biti neciji rezultat sa 24 mb linkom koji ima ocajno jadan upload. Mogu i ja da ti nadjem slika takvih testova "na kilo"...
[ profynele @ 17.11.2008. 12:15 ] @
to shto vam je newtesla poslao to je download/upload iz centrale KBCnet-a!!! PROVERENO!!! 1000000%
[ Strale @ 17.11.2008. 23:13 ] @
a sta je sa uploadom mnogo je manji od downloada
[ newtesla @ 17.11.2008. 23:39 ] @
@profynele: o cemu ti?

@strale: to je SOHO paket ;)

edit: strale, si siguran da je glavobolja od AP klijenta?

[Ovu poruku je menjao newtesla dana 19.11.2008. u 01:03 GMT+1]
[ Strale @ 18.11.2008. 02:15 ] @
tesla bezi ti na 5 GHz
[ profynele @ 18.11.2008. 13:20 ] @
:D

[Ovu poruku je menjao profynele dana 19.11.2008. u 18:05 GMT+1]
[ Sleepless_mind @ 18.11.2008. 13:56 ] @
Naslov teme je KBCnet servis u kojoj su na pochetku izneta pro et contra mishljenja u vezi istog. Molim Vas da se drzhimo teme...
[ profynele @ 18.11.2008. 16:47 ] @
mislim da boki tesli to ne moze da se dokaze!!! on je najpametniji i najlepshi!!! xaxxaxaaaxax , ali nebitno!!!

Ja se i dalje druzim sa nekim ljudima koji koriste KBCnet i prezadovoljni su!!!
[ Strale @ 18.11.2008. 23:32 ] @
newtesla je tesla 21 veka samo treba nesto da izmisli da bi ga tako prozvali
[ newtesla @ 19.11.2008. 00:09 ] @
@profynele: o cemu god ti da zboris, u pravu si... ja JESAM najlepsi. A i druzim se sa korisnicima ADSL-a kod Telekoma...

...ustvari, ne biram ljude za druzenje, ni po provajderu, ni po pingu :)

Nego stvarno, meni super radi net kod KBC-a, megabit i po soho, a nije ni blizu dimnjaka, kao od nekih....

A za 5G se razmisljam, jer sam cuo da su pingovi i po 0 ms !!! (do bazne stanice, naravno :)
[ Strale @ 19.11.2008. 00:26 ] @
newtesla rece da obozava tp-link 501g.

I ja imam tp-link 501g i oni iz kbc-a mi rekose da taj uredjaj ne valja i da moram da kupim onaj planet 4033, sto znaci da kupim od njih. E prodavci su ti cudo. Meni sad sljaka net do jaja, cak i ozdak sad ne smeta izgleda da je promenio polozaj mozda mu se nije svideo internet pa je pobego od antene
[ newtesla @ 19.11.2008. 00:53 ] @
mozda si ozracio dimnjak :)))))
[ Strale @ 19.11.2008. 01:52 ] @
u pravu si, ozracio sam ga pa je izgubio koju ciglu

Ma stavicu ja lepo pojacalo od 2 W pa da vidim ko ce imati najbolji signal i ping, ima sve okolo da ih ugusim mojim signalom
[ Bojan Ferrari @ 19.11.2008. 11:10 ] @
Citat:
Strale: u pravu si, ozracio sam ga pa je izgubio koju ciglu

Ma stavicu ja lepo pojacalo od 2 W pa da vidim ko ce imati najbolji signal i ping, ima sve okolo da ih ugusim mojim signalom

Podsetio si me na jednog indijanca sto je radio u 3dnet-u.
Pojacavao je snagu na ap pa je gusio sve okolo.
Od kad je radila bejzbolka nisam ga vise video a i ne pojavljuju se smetnje
Inace Planet 4033 je odlican uredjaj i na njemu moze svasta da se podesava
Btw...
Pazi da nemas slucajno nekog komsiju koji je alergican na smetnje
Poz.
[ Strale @ 19.11.2008. 22:14 ] @
planet pojacavas dok ne crkne a kad crkne
[ newtesla @ 19.11.2008. 23:50 ] @
Citat:
Strale: planet pojacavas dok ne crkne a kad crkne


...kupis Tp-Link :))))

smejte se vi, ali Kinez je Atheros, a Planet je Ralink. Tp-Link samo ima ocajno lose napajanje.
[ zexoni70 @ 20.11.2008. 07:21 ] @
Citat:
newtesla: ...kupis Tp-Link :))))

smejte se vi, ali Kinez je Atheros, a Planet je Ralink. Tp-Link samo ima ocajno lose napajanje.

Samo sto Planet nema nikakav Ralink u sebi vec Realtek RTL8186,koji je samo malo slabiji od Atherosa gledajuci po snazi a nikako losiji!
[ newtesla @ 20.11.2008. 09:27 ] @
Citat:
xp_zexoni: Samo sto Planet nema nikakav Ralink u sebi vec Realtek RTL8186,koji je samo malo slabiji od Atherosa gledajuci po snazi a nikako losiji!


nikada nisam voleo te one-chip integracije... enivej, Atheros je i dalje tata ;) i nije u pitanju snaga, nego osetljivost prijema, ponistavanje suma i filtracija frekvencije.
[ Strale @ 20.11.2008. 13:32 ] @
I ja koristim TP-link i dajem glas za TP-link i njegovo srce Atheros
[ digisatplus @ 22.11.2008. 11:31 ] @
Citat sa KBCNET sajta


22.11.2008.
Postovani Korisnici, zbog promene i unapredjenja sistema, moguci su kraci prekidu u periodu do 28.11.2008. Hvala na razumevanju i strpljenju


Znaci ipak sam ja bio u pravu, ali neka valjda ce to popraviti i unaprediti.
[ newtesla @ 22.11.2008. 22:19 ] @
Citat:
digisatplus: Citat sa KBCNET sajta


22.11.2008.
Postovani Korisnici, zbog promene i unapredjenja sistema, moguci su kraci prekidu u periodu do 28.11.2008. Hvala na razumevanju i strpljenju


Znaci ipak sam ja bio u pravu, ali neka valjda ce to popraviti i unaprediti.


...mene vise raduje vest nize na kbcnet sajtu ;)

platis 6 - dobijes 7 ili
platis 10 - dobijes 12

...no, uvek ce neki casu videti polupunu, a neki drugi polupraznu ;)
[ newtesla @ 22.11.2008. 22:38 ] @
...a i sto se tice Atherosa i TP-Link-a...

54M: -68dBm@10% PER
11M: -85dBm@8% PER
6M: -88dBm@10% PER
1M: -90dBm@8% PER
256K: -105dBm@8% PER

...a RTL8186 nema RF deo u sebi ;)
[ digisatplus @ 23.11.2008. 02:05 ] @
Evo dva linka koja mogu biti inace od koristi za nesto bolji internet

http://www.speedguide.net/files/sg_webtweak_2k.zip sluzi za ubrzavanje ucitavanje web stranica.

i

http://www.speedguide.net/files/sguide_tweak_2k_pppoe.zip za sredjivanje PPPOE konekcija za win 2000 ili XP

Sve ovo pronadjeno na sledecoj adresi http://www.speedguide.net/downloads.php


[ digisatplus @ 28.11.2008. 13:40 ] @
Posle dužeg vremena, i svega i svačega došao sam do zaključka da povecanje brzine u lokalu mislim na DC++ gde se dupliraju brzine lokala u odnosu na internet dolazi do sledečeg zagušenja. Naprimer neka AP stanica koja ima 12 ili vise korisnika dovoljno je da od tih 12 korisnika ima 5 koji koriste DC++ lokal i šta se na primer 5 korisnika sa 1024 kbps ( 1024 je lokal za korisnike koji imaju internet od 512 ) dovoljno je da tih 5 korisnika zauzmu ukupan kapacitet od 5 mb po anteni to jest po kartici koja radi po 802.11b standardu to jest kao 11 mb ustavri maksimalno 5.5 mb.

Sad kad znamo maksimano moguć saobračaj da po sektorskoj anteni može (to jest kartici) da bude 5.5 mb a ovih 5 korisnika sa svojim aktivnostima zausmu 5 mb preostalim 7 ili više korisnika treba da podele preostalih 0.5 mb i dešava se da zbog preopterečenja konkretne katice dolazi do lošeg davanja internet servisa.

Rešenje:

Jedno od mogućih rešenja

Jednostavno ukinuti veliku brzinu u lokalu to jest lokal, nego da lokal bude isto kao i internet servis.

Sada pitanje to jes peticija za sve glasi da se ovde izjasne a takodje i telefonskim putem kod tehnicke podrške

Da li ste za gašenje lokalne brzine i poboljšanja internet servisa. Molim sve one koji su za ukidanje lokala izjasne.





[ Slobodan Milivojevic @ 28.11.2008. 15:24 ] @
Nije mi jasno zasto provajderi jos uvek koriste 802.11b standard?! Mogu bar 802.11g ako ne 802.11a. Imace 5x vise protoka po sektor anteni (kartici).
[ Strale @ 28.11.2008. 16:05 ] @
Citat:
digisatplus: Posle dužeg vremena, i svega i svačega došao sam do zaključka da povecanje brzine u lokalu mislim na DC++ gde se dupliraju brzine lokala u odnosu na internet dolazi do sledečeg zagušenja. Naprimer neka AP stanica koja ima 12 ili vise korisnika dovoljno je da od tih 12 korisnika ima 5 koji koriste DC++ lokal i šta se na primer 5 korisnika sa 1024 kbps ( 1024 je lokal za korisnike koji imaju internet od 512 ) dovoljno je da tih 5 korisnika zauzmu ukupan kapacitet od 5 mb po anteni to jest po kartici koja radi po 802.11b standardu to jest kao 11 mb ustavri maksimalno 5.5 mb.

Sad kad znamo maksimano moguć saobračaj da po sektorskoj anteni može (to jest kartici) da bude 5.5 mb a ovih 5 korisnika sa svojim aktivnostima zausmu 5 mb preostalim 7 ili više korisnika treba da podele preostalih 0.5 mb i dešava se da zbog preopterečenja konkretne katice dolazi do lošeg davanja internet servisa.

Rešenje:

Jedno od mogućih rešenja

Jednostavno ukinuti veliku brzinu u lokalu to jest lokal, nego da lokal bude isto kao i internet servis.

Sada pitanje to jes peticija za sve glasi da se ovde izjasne a takodje i telefonskim putem kod tehnicke podrške

Da li ste za gašenje lokalne brzine i poboljšanja internet servisa. Molim sve one koji su za ukidanje lokala izjasne.


Kbc je ukinuo lokal u odvojenoj brzini sad lokal deli brzinu net-a, malo si zakasnio sa pojasnjavanjem ali nekom ce dobro doci. To sto si ti naveo kao problem ja sam znao vec odavno ali nemozes ti neiskusnim radnicima tehnicke podrske kbc-a to dokazati izuzev nekih koji imaju znanje.


Citat:
Slobodan Milivojevic: Nije mi jasno zasto provajderi jos uvek koriste 802.11b standard?! Mogu bar 802.11g ako ne 802.11a. Imace 5x vise protoka po sektor anteni (kartici).


Evo ja cu ti objasniti zato sto je granica osetljivosti uredjaja u g standardu malo manja sto znaci trebas da imas jaci signal da bi sve to funkcionisalo i treba malo vise love za jacu antenu, a svi znamo kakva nam je finansijska situacija pa nema svako love da kupi grid od 24 dB.
[ Bojan Ferrari @ 28.11.2008. 17:25 ] @
Citat:
Strale: Evo ja cu ti objasniti zato sto je granica osetljivosti uredjaja u g standardu malo manja sto znaci trebas da imas jaci signal da bi sve to funkcionisalo i treba malo vise love za jacu antenu, a svi znamo kakva nam je finansijska situacija pa nema svako love da kupi grid od 24 dB.

Pa zato se i raspada veza na 2.4 GHz,jer vecina korisnika koriste neke pravljene antene tipa bikvad,kantenu,3d korner itd...
i slabim signalom ubijaju AP.
Provajdere boli uvo,gledaju samo da zgrcu lovu
[ digisatplus @ 28.11.2008. 20:56 ] @
A sad malo matematike i moždane gimnastike ???


Kako bi ja neke stvaru uredio, pa naprimer kaze. Svaka kartica može da izgura 5.5mb ako AP ima recimo 3 sektorske antene po 120 stepeni horizontalno znaci 3 x 5.5 mb = 16.5mb znaći ako kartice koje su 802.11a standardu ( 54mb ) kartica znaći kartica može da radi realno do recimo 24 mb znaći ostaje nekih recimo 7.5 mb što kaze u jednoj reklami zdarvko čolić ( ja tu nebi ništa diro) da kartica ne bi imala zauzeće 100% slićna je stvar sa 4 sektorske antene stim što je onda nešto veće zauzeće kartice za link pa je onda raćunica 4 x 5.5 = 22 mb znaći ostaje oko 2 mb slobodno, što nam govori da kartica koja služi za dolazni link je skoro 100% u pogonu.

E sad sledi drugi deo, pomenuti provajder je ponudio svoje internet usluge na 5.8 ghz a po njegovoj koncepciji da uvek budu najmanje 3 sektor antene a svaka od tih antena može da radi do 54mb ( realno 24 - 27mb )

Znaći matematika ( formula ) u slućaju 5.8 ghz bi bila sledeća 24 x 3 = 72 ili 24 x 4 = 96. što nam govori da bi za kvalitetan link da bi sve to radilo trebao da bude jedno 108 mb

sad treba sabrati ove dve računice 16.5 + 72 = 88.5 mb kao neki minimum ili 22 + 72 = 94 mb da bi ovo moglo konforno da rad treba dovesti link od jedno 108 mb naravno sa odgovarajučim uređajima

Neke izgleda glava od brojeva zaboli, to je što se tiče matematike za kvalitetan rad bazne stanice i opsluživanje večeg braoja korisnika. Stim što ja sad razumem neke od provajdera koji su strogo vodili računa o broju korisnika po AP ili celoj baznoj stanici. A ne rad bazne stanice prepustati slučaju ( sudbini ) da po jednoj anteni bude i do 16 korisnika.

Sad je tu računica jos jednostavnija 16 korisnika sa servisom od 512 je oko 8.2 mb a kartica realno može da radi 5 do 5.5 mega znači da bi svako od korisnika imao svoj maksimum fali od 3.2 do 2.7mb

Provajder treba malo više da povede računa o resursima.




[ Strale @ 29.11.2008. 00:01 ] @
Ali stvar je u tome da sto manje uloze i da mlate pare. Znaju oni sve to nisu oni mutavi cak su milion puta namazani nego sto mislis.

Ma ja cu najverovatnije od sledece godine da napravim link sa BGwirelessom i da skidam sta mi se oce jos plus 20 evrica za godinu dana da im platim, i da me zabole uvo za sve.

ADSL pici ko lud na 1,5 Mbit ih.
[ Sleepless_mind @ 29.11.2008. 07:00 ] @
Kako je Edijeva matematika egzaktna :)

Naravno, pre sve te matematike trebalo bi mozhda prochitati neke tekstove ovde na ES, recimo:

http://www.elitesecurity.org/t...otok-od-MBit-nego-pola-od-toga

i tek onda postavljati matematiku.

Takodje uzmimo u obzir i udaljenost AP, kao i udaljenost korisnika od AP, a ne sme da se zanemari i to da li je svaki korisnik u sektoru ili se mozhda kachi na drugu antenu, koju vidi, a ne pokriva taj sektor (sebe prvog uzmi u obzir kada budesh postavljao egzaktniju matematiku/fiziku). Kasnije mozhemo da se bacimo na problematiku shta je to shto kartice mogu da izvedu, shta je nstreme, shta je nstreme-dual.

E sad, nash najbolji prijatelj google, veoma dobro pronalazi razne sajtove sa datom tematikom, Edi, molim te prichitaj josh malo pre postavljanja tvoje matematike. A s obzirom da pouzdano znam da si u situaciji da koristish AirMagnet, prochitaj njegovu obimnu dokumentaciju i pokushaj sa istim da podupresh svoju matematiku, a da se ne bacamo terminima "recimo 24mbit realno"

Do tada ostani u ubedjenju da je matematika osnova u wireless tehnologijama :)
[ newtesla @ 29.11.2008. 21:43 ] @
Citat:
Strale:Ma ja cu najverovatnije od sledece godine da napravim link sa BGwirelessom i da skidam sta mi se oce jos plus 20 evrica za godinu dana da im platim, i da me zabole uvo za sve.


e, ima i ja da se asociram na bege-vajerles, samo da bi te ubijao u pojam na habu :))))
i jos cu da sredim da prodjem za DZ !
[ Strale @ 29.11.2008. 22:53 ] @
Kad budes naucio kako se izgovara wireless mozemo da pricamo o tome, a do tad gramatiku engleskog jezika u ruke i uci
[ digisatplus @ 29.11.2008. 23:23 ] @
@ Sleepless_mind

Bojane ajde sad ti kao glavni administrator (koji takodje koristiš Airmagnet) u KBCNET objasni žašto nama kao korisnicima ovako radi internet kako radi, to jest zaštno ne radi kao što je pre radio. Eto ti si unutar firme i imaš glavni pristup kao administartor.

Ja sam se ranije poveziovao na AP koji je udaljen preko 2km i sve je radilo kao grom, to jest neverovatno kako je dobro radilo, ali tada je kao administrator bio samo Dragan. Postavili ste AP na 400m od mene pa se tu nakacilo oko 26 ljudi.

Vaš signal nikad nije bio jači na moj anteni a ni moj na vašoj, pa slaba vajda od svega toga, bio sam u jakovu kod korisnika koji je na 300 - 400 m od antene koja je tačno u pravcu a i vaša ka tom korisniku, pa je korisnik jednom od vaših kolega rekao nije valjda da ja sve ovo što imam ne valja a samo KBCNET valja, pa je kolega rekao da su kao radovi u toku. ( to je bilo pre preseljenja )

Po meni jedna od ključnih greški koje su napravljene je instalacija sistema sa onim jeftinim jagi antenama da bi se sve uklopilo u povoljnu cenu, takodje kao što je sad greška što se prodaju sistemi sa grid antenama domače proizvodnje inače zbog ovih jagi antena koje ste ranije ugradjivali, plašite se da podešavate da kartice na vašim AP rade iznad 5 ili 6 kanala pošto te jegi antene ako promenite kanal da bude veči od 5 kanala možda neče moći uređaji da se asociraju na AP.

Ja sam naucio da je kvalitetna antena više od 80% ključ uspeha, zato sam ja stalno ugradjivao originalne hiperlink tech. jeste da je to koštalo ali to je radilo i od 5 ( pet ) km.

Sličan slučaj je na bežanijskoj kosi da ne pričam kolki je signal korisnika kod vas -44db prži sa 250m pa opet problemi, a isto u pravcu ???

Meni se čini dok je dragan tu bio kao jedini administrator da je ranije internet kod vas bio za svaku pohvalu ja bi nazvao zaltan internet provajder.

Ja lično poznajem jednog našeg čoveka koji je radio ( administrator sistema ) u jednoj stranoj firmi u inostranstvu, firma se bavi satelitskim internetom (pokrivali su celu Evropu imaju korisnika ????? ) taj čovek je sad u Beogradu. Mislim samo da bi taj čovek bi KBCNET-u mogao da pomogne i ja sam pominjao to kao opcij tvom šefu, ali njemu je na jeno uvo ulazi a na negde več drugo izlazi, pošto njega za gomilu problema zabole ono drugo uvo.

Da se razumemo pisanje po pvom forumu nema za nemeru blčenje firme ili bilo čega drugog negativnog nego samo želja da se skrene pažnja na sve detalje ili problematiku koje treba uraditi kako bi ponovo KBCNET bio ZLATNI INTERNET PROVAJDER kad kazem zlatni mislim na to da valjao najviše korisnicima,( kao što je nekad bio ) a ne da valja samo sebi.

Čine se napori i pomaci u sredjivanju sistema, ali mi nikako nije jasno kako je to moglo nekad jako dobro da radi, a sad ne.



[ newtesla @ 29.11.2008. 23:50 ] @
Citat:
Strale: Kad budes naucio kako se izgovara wireless mozemo da pricamo o tome, a do tad gramatiku engleskog jezika u ruke i uci :)

...no comment...
[ Sleepless_mind @ 30.11.2008. 05:24 ] @
Pre nego shto sam pocheo da radim u KBCnet-u bio sam korisnik usluga istog. Opremu sam sam postavio, bez konsultacija sa KBC-om i ta oprema i danas radi besprekorno. Za godinu i neshto malo vishe dana koliko sam korisnik nisam ni jednom morao da resetujem uredjaj, a poslednji put sam pristupio ruteru kada je promenjen password za nalog, pre 9 meseci!!!

Chito pomena radi, u Surchinu na 2.4 prilikom skeniranja od kutje imam isti signal na 2 sektora, a na druga 2 odlichan signal ali malo slabiji, a samo mi na jednom sektoru radi!!!! (HINT: samo sam pokriven jednim sektorom!!!). Ta problematika je moguca i na BS na Bezanijskoj kosi, koja btw. radi odlichno (shto potvrdjuju zadovoljni korisnici iste). Mozhda bash taj korisnik i rushi sektor iako je na 250m!!!

Shto se tiche Jakova... problematika je veoma slozhena, ali i za nju imamo reshenje koje tje biti primenjeno chim se zavrshe zapocheti radovi!

Jeftine yagi antene su testirane i kroz praksu, a i u ustanovi koja za to sluzhi, te su prikazale zadovoljavajuci kvalitet koji je u rangu sa yagi antenama eminentnih proizvodjacha. Ne plashimo se da menjamo frekvencije (kanale), jer te antene definitvno pokrivaju sve freq na 2.4.

AP koji 400 metara od tebe koristi otprilike toliko koliko si naveo ljudi i od toga ima samo jedan koji se zhali... da ga ne navodim :) Mogu samo da zhrtvujem svoje slobodno vreme, pa da ti pomognem da podesish svoju opremu da radi kako treba!!!

Po pitanju administracije sistema, Dragan je i dalje i uvek ce i biti head, a politika se josh uvek nije menjala, tako da te tvoje opaske ne smatram za relevantne i smatram ih samo za lichne, ali o tome mozhemo i lichno da ne gushimo forum :)

Na forumima se iznose lichna mishljenja i sluzhi za diskusije, mada chesto mozhe da dovede do saznanja o mishljenju pojedinaca, koji samo ovim putem smeju da ga iznesu pred javnost!!!!

Za sve nejasnoce oko podeshavanja opreme, slobodno mi se obrati

Pozdrav
Bojan Vranac
[ digisatplus @ 30.11.2008. 09:50 ] @
@Sleepless_mind

Evo bojane sad ispade da posle tolko vremena mog rada instaliranja bežičnog interneta, ispade da je svuda sve u redu samo da ja ne znam da podesim uređaje i ispade kada bi svi mi podesili uređaje kako treba da bi masa problema nestala.

Pa ču te ja zamoliti u svoje ime i ime svih drugih ljudi, kojima ne radi dobro internet a kojima je sve u redu, samo nije u redu podešavanje uređaja, da nam napišeš po tvom mišljenju kako treba podesiti uređaje i da se samim tim reši barem jedan deo krisnika kojima neradi dobro internet, da i njima radi super internet kao što tebi radi.

Ako je kvaka i glavno rešenje u tome daj pomozi ljudima da se rešimo nevolje, pa da posle toga hvalimo i zlatnim imenom zovemo KBCNET, kao i da nema više potrebe da zovemo broj telefona tehničke podrške, i da nam svima radi super internet i da svi od srece skačemo pored kompijutera. Kako dobro radi i da zovemo svoje komšije i prijatelje da im pokažemo čudo neviđeno i da im preporučimo KBCNET, kao što sam ja ranije preporučivao drugim ljudima.




[ Sleepless_mind @ 30.11.2008. 10:26 ] @
Kao shto rekoh da ne prelazimo na lichno, nemam nikakvu potrebu da pomazhem nekom ko pomotj ne trazhi, a svako ko je trazhio je i dobio. Ti zhelish da kazhesh da je to shto radim u KBC-u pomoglo da internet radi isto kao i pre nego shto sam se zaposlio.... no comment.

Spomenuo sam podeshavanje OPREME... ne uredjaja... a shto se tvog konkretnog sluchaja tiche, samo reci jel zhelish da podeshavamo planet i grid 24dbi ili zhelish da podesish AirLive 5200 i grid na 5ghz... neki saveti tje verovatno da ti pomognu u daljem radu chak i bez skupih "hiperlink tech" panel antena koje sam nalazio kod korisnika na preko 2 km. Veliki je problem shto smo omogutjili korisnicima da podeshavaju izlaznu snagu svojih uredjaja, a da pri tom pojma nemaju chemu to sluzhi i kako radi, pa chak ni shta te skratjenice ispred brojeva znache. Takodje je veliki problem kad se na grid antenu pogreshno namontira fid, shto pokazuju fotografije koje sam napravio u firmi u samom centru grada. Postoje i znachajne poteshkotje u korishtjenju indoor kablova za outdoor upotrebu i slabih adaptera na uredjajima... da ne nabrajam dalje...

Pisati ovde o podeshavanju uredjaja, a da se ne izadje na lice mesta i utvrdi da li je antena pozicionirana dobro, da li se mozhda potencijalni korisnik nalazi u Frenelovoj zoni, da li je u sektoru, da li ima odgovarajutji antenski kabal, da li uredjaj dobija odgovarajutju struju, da li je pravilno postavljen u zashtitnu kutiju, i josh mnogo ostalih sitnica je iluzorno i bilo bi krajnje neozbiljno.

Poshto je ochigledno da ne razumesh shta zhelim da ti kazhem, moram to da izrazim totalno otvoreno: molim te izuchi i ischitaj materiju o kojoj zhelish da pishesh i onda postavljaj i matematike i fizike, zasnovane na teoriji i empiriji. U svoju matematiku ubaci osim sabiranja i mnozhenja i malo kosinusa i sinusa za izrachunavanje pokrivenosti i prorachune linka.... naravno svemu tome dodaj i tehnichke karakteristike uredjaja i kartica, kao i mogutjnosti i kvalitet dovodjenja wireless linkova do baznih stanica. Tada mozhemo da prichamo....

Do tada
Stay safe
Bojan Vranac
[ Strale @ 30.11.2008. 11:31 ] @
Od danas vidim poboljsanje u uploadu kod kbc-a, pa sam se pitao kako sad radi lepo upload kod svih sektora, palo mi na pamet da obidjem malo pristupnu tacku i gle cuda promenjen je polozaj parabole. Naglasavam NA svim sektorskim antenama a ima ih 4 radi perfektno upload i download. Ja kod sebe nisam nista cacko niti pomerao antenu, jedino sto vidim da je kbc promenio tacku pristupanja i da je sad parabola za dovod linka okrenuta malo vise ka zapadu.
Izgleda da je ipak postojao problem kod pristupne tacke, a i to se osetilo po tome da ping do pristupne tacke je 1 ms a do onog servera za net 10.151.166.2 je 30 i nesto bio ping
Sad je ping isto do pristupne tacke 1 ms a do 10.151.166.2 je max 5 ms.

[Ovu poruku je menjao Strale dana 30.11.2008. u 12:48 GMT+1]
[ digisatplus @ 30.11.2008. 12:15 ] @
@Sleepless_mind

Eto ti sad, umesto nekog konkretnog rešenja ili bolje rečeno saveta, daju se opšte fraze i bavimo se malo filozofijom. Nije lepo sad da se vadiš da pod opremom si mislio ovo a ne ono, ali nema veze. To što pominješ neke fraze i pojmove u praksi se može dokazati da nema veze nisačim. Ispričaču ti jednu istinitu priču i dati svoj zaključak.

Pre početka radova koje sad trenutno radite, jedan vaš korisnik mi je pokazao kako njemu naprimer dolazi jedna web stranica. Zatim iz nekog zezanja da vidimo kakav je signal iskeniramo frekfenciju i vidimo da ima jedan otvoren ap, čisto iz zezanja se asociramo na AP ( wireless router ) i čisto radi provere i upoređivnja da li ista ta stranica isto stiže i preko nekog drugog provajdera u ovom slučaju ADSL najverovatnije Telekom Srbija pošto oni daju bežične rutere sa tom oznakom.

I epilog je otprilike sledeči sa tog rutera smo imali signal oko 30 gledano po skali od 0 - 100 znači donja granica ali je ista ta stranica otvarala se izuzetno brzo. Probali smo radi poređenja i download sa rapidshare koji je išao maksimalno. Da napomenem sve ovo je u slučaju kada antena na krovu je podešena za horizontalnu polarizaciju ( ka vašem AP ) a antena na ruteru je najverovatnije bila u vertikalnoj (jer ko normalan u svojoj kuči obara antenicu u horizontalu) i sve je to pod neverovatnim uslovima radilo ekstra dobro Što se može zaključiti sledeče

Kada je internet dobar i na nekoj donjoj granici signala 30 ODLIČNO RADI, a inace svi vaši korisnici imaju barem ne manje 45 a ima ih koji imaju i po 60 70 75 ili više pa nevalja.

Što bi svako mogao da izvede sledeči zaključak, kada internet priključak i provajder valjaju to onda radi i po krajnje neverovatnim uslovima kada nešto kod provajdera ne valja, možes da si ne znam kolko blizu i da imaš jak signal, ono nevalja pa nevalja.

Znači nekad život i praksa demantuju bilo kakvu teoriju o frnlerovoj zoni, sektoru , ili ne znam čemu

Eto vidim da i Strale vas sad na neki način pohvaljuje bravo za KBCNET.

Kada bi postojala medalja za najboljeg internet provajdera u Evropi ja bi voleo da tu medalju dobije za kvalitet internet usluga KBCNET i da ja budem presrečan korisnik najboljeg internet provajdera u Evropi.


[ Sleepless_mind @ 30.11.2008. 13:46 ] @
@digisatplus

Da prichamo nekim narodskim jezikom.

Na tom ruteru na koji ste se konektovali ste bili jedini korisnici i net vam je radio odlichno jer je ruter posvetjivao pazhnju samo vama.
Na baznoj stanici gde ima recimo 3 korisnika, a jedan od njih ima losh signal se deshava sledetje: AP komunicira sa svakim ponaosob shalje paket i ochekuje odgovor, kod onih sa dobrim signalom, odgovor stizhe brzo, ali kod onog sa slabim signalom odgovor kasni, te AP posvetjuje vishe vremena na chekanje paketa od tog jednog korisnika, a zanemaruje ostale. Epilog: tom jednom korisniku internet radi extra, dok ostalima laguje. (prichu mozhesh poistovetiti sa uchenicima i uchiteljicom u shkoli, gde jedan uchenik kasni sa odgovorom i njemu je super, a ostali gube vreme ili ti laguju!)

KBCnet konstantno radi na poboljshanju pruzhanja wireless internet usluga, shto tje biti vidljivo svima u periodu koji sledi. U to poboljshanje usluga spada i veoma chvrsta politika po pitanju signala i opreme, kao i unapredjivanje baznih stanica u skladu sa potrebama korisnika.

Po pitanju jachine signala, trebalo bi pronatji optimum, koji je btw. objashnjen na wireless.uzice.net, shto uputstvima, shto forumu.

Shto se tiche nashe strane, potruditjemo se da svi korisnici budu zadovoljni uslugom (ma koliko je to teshko postitji, jer tje uvek postojati neko kome ne odgovara neshto).
[ digisatplus @ 30.11.2008. 15:05 ] @
@Sleepless_mind

Ja cenim iskren napor i rad koji se čini u cilju poboljšanja internet usluga i osvajanju medalje "najbolji internet provajder" u Evropi. Pošto imate takve slučajeve da neko sa svojim signalom i opremom pravi problema ja bi uradio sledeče.

Oformio spacijalnu ekipu barem 2 čoveka čiji bi posao bio samo i isključivo održavanje kvaliteta interneta, a to bi po meni podrazumevalo recimo kontrola signala po baznim stanicama i kad se nadje neko od korisnika čiji je signal problematičan da po potrebi kontaktira tog kokrisnika i da mu skrene pažnju na nastali problem i da mu se da neki rok da nastali problem otkloni, u slučaju ne otklanjanja problema od strane korisnika ponuditi mu opciju da ekipa iz KBCNET otkloni problem.

U slučaju težine problema ako je nemoguče problem odkloniti vratiti novac za plačeni servis i skinuti korisnika sa sistema. Nekad je bolje i skinuti korisnika sa sistema i vratiti mu novac nego da zbog problema koje pravi i narušava kvalitet servisa koje KBCNET nudi.

Jer treba ipak priznati da je KBCNET veliki sistem sa vise od 1200 korisnika i da treba da se vodi računa o kvaliteu servisa, sa kvalitetom servisa se gradi i renome i brend firme a kad jednom postaneš brend onda nema popuštanja i opustanja u radu.

Što mi reče jedan čovek; nemože se firma koja opslužije tolki broj (1200) ljudi osloniti na 5-10 zaposlenih nego treba veči broj.

Ako se uzme u obzir samo tehnička podrška na 3 telefonske linije u dve smene treba samo za to 6 ljudi, za montaze i održavanje baznih stanica min 2 ljudi, za instalaciju novih korisnika 4 ljudi to jest 2 ekipe plus 2 administratora sistema za dve smene

I ova specijalna ekipa od 2 čoveka za održavanje kvaliteta (Supervizora)

Znaci da napravimo suma sumarum:

6 ljudi za tehnicku podršku
2 ljudi za bazne stanice
4 ljudi za instalaciju novih korisnika
2 administratora sistema
2 ljudi za održavanje kvaliteta
--------------------------
14 ljudi + 2 administratora = 16

Neznam da li ima u Srbiji WISP sa više korisnika u jednom gradu.

Znači kako bi ja to organizovao fali vam ljudi najmanje 6 ljudi

Ovo sve sam sračunao barem u odnosu na neku situaciju koja je trenutno prisutna.

Rešavanjem situacije bi došlo do relaksacije unutar firme kao i opuštanju odnosa korisnik KBCNET

Nešto kao kad si premoren i ukočena su ti leđa i vrat pa odeš na onu fotelju što masira u Delta Siti pa kad se završi trtman a ono osečas se super.




Yeah

[ Sleepless_mind @ 30.11.2008. 16:23 ] @
Citat:
Oformio spacijalnu ekipu barem 2 čoveka čiji bi posao bio samo i isključivo održavanje kvaliteta interneta, a to bi po meni podrazumevalo recimo kontrola signala po baznim stanicama i kad se nadje neko od korisnika čiji je signal problematičan da po potrebi kontaktira tog kokrisnika i da mu skrene pažnju na nastali problem i da mu se da neki rok da nastali problem otkloni, u slučaju ne otklanjanja problema od strane korisnika ponuditi mu opciju da ekipa iz KBCNET otkloni problem.


Oformljena je ekipa koja to i radi. Korisnici dobiju obaveshtenje, naravno i rok da to poprave, kao i mogutjnost da izadju tehnichari i poprave. Ali slozhitjesh se da neko rad tih tehnichara mora da plati... e tu nastaje problem sa korisnicima i to samo zato shto je u Srbiji internet josh uvek luksuz. (Za vesh mashinu se ne zhali da se plati serviser). U tom kontekstu sam i pomenuo tvrdju politiku po pitanju signala i uredjaja!

Citat:
U slučaju težine problema ako je nemoguče problem odkloniti vratiti novac za plačeni servis i skinuti korisnika sa sistema. Nekad je bolje i skinuti korisnika sa sistema i vratiti mu novac nego da zbog problema koje pravi i narušava kvalitet servisa koje KBCNET nudi.


I to je radjeno... bitnije je da korisnici budu zadovoljni... nego jedan problematichan.

Citat:
Što mi reče jedan čovek; nemože se firma koja opslužije tolki broj (1200) ljudi osloniti na 5-10 zaposlenih nego treba veči broj.


KBCnet i trenutno ima vishe zaposlenih! A reorganizacija je u toku, shto je vetj dalo vidljive rezultate.
Vidim da je neko spominjao kako oglas stoji dve godine i navodno niko nije primljen... Velika je fluktuacija ljudi i kod nas i kod drugih provajdera, ali i kompanija drugih delatnosti. Najcheshtje ljudi ne izdrzhe ni period obuke, jer nisu psihofizichki spremni za napore koji ih ochekuju, shto u tehnichkoj podrshci, shto na terenu.

U nekim stvarima se apsolutno slazhem sa tobom, ali sachekajmo da prodje ovo shto je zapocheto, a kretje se u pravom smeru.
Mislim da tje korisnici ostati zadovoljni ili postati zadovoljni (oni koji to trenutno nisu) u vrlo kratkom vremenskom periodu.


[ pisar @ 30.11.2008. 19:13 ] @
ovih dana kbcnet se raspada usluga nikad gora o tehnickoj podrsci necu ni rec da kazem jadno ja sam korisnik kbc mreze vise od 2 godine i nikad gori nisu bili od kako su duplirali protok uzas jedan pingovi ogromni ja inace imam njihovu opremu signal savrsen i kad god ih nazovem da se zalim uvek je problem kod mene a oni su savrseni do pre mesec dana sam igrao online svaki dan od tada nema sanse znaci nema igranja vise preko neta a oni kao stalno nesto unapredjuju pa to da nije strasno i jadno bilo bi smesno gledacu od sutra ujutru da ih tuzim ili prijavim nekoj inspekciji ili da organizujem samo neke korisnike iz kaludjerice pa da vidimo ko je tu lud ustvari
[ Silent_Hunter @ 30.11.2008. 20:25 ] @
Od kako su povecali brzine ja ne videh ni poshtenih 512k od 768 koje placam. Usluga je uzas, da u Srbiji postoji neka zashtita potroshacha ovakve firme ne bi daleko dogurale. Manjak prave konkurencije i Telekom koji godinama zateze za adsl su zasluzni za uspeh ovakvih firmi.
[ digisatplus @ 30.11.2008. 20:38 ] @
Ja bi rekao sledeče, lako je uraditi tako jedan korak podneti tužbu i slično ali nije jednostavno napraviuti to da radi kako valja i na zadovoljstvo svih. Nažalost došlo je do kompletnog preseljenja celokupnog sistema sa jedne kučne adrese na potpuno drugu kučnu adresu, treba sve to ispviti i ulinkovati bazne stanice ka centralnom sistemu.

Ja primečujem neki napredak, ali ja bi bio strpljiv sledečih 20-30 dana jer treba imati u vidu da je skoro pao sneg i da nije tako jednostavno svuda na krov izači i uraditi preusmeravanje linkovskih antena.

Verujte da ima krovova gde je veliki rizik izači na krov u sred leta po suvom a da ne govorim o sadašnjim metereološkim uslovima, ni ja lično da sam na mestu vlasnika nebi ljude slao u rizik ili smrt pa makar da dođe ne znam ko i da se desi ne znam šta. U svoj ovoj situaciji ipak treba biti na prvom mestu čovek pa sve ostalo.

Smatram da ako vreme (metereološki uslovi) posluže treba dati vremena jedno 20-30 dana ipak KBCNET jednini ima broj baznih stanica koji je veči od broja 100. Mislim da ni jedan WISP u Beogradu nema taj broj stanica. Iz tog razloga ja bi im dao još vremena.

Telefonske linije nisu preseljene a to zavisi od telekoma a treba postiči uraditi sve što treba. Ovih dana malo jače je duvao vetar pa je došlo do pomeranja LINK antena pa i to treba popraviti. Našlo se posla više nego što se može uraditi realno.

Još jedna stvar, šta eventualno se moze postiči nekom tužbom ili sličnom, po meni ništa posebno jer najviše što se moze dobiti je povračaj novca za plačeni servis i skidanje sa sistema KBCNET.

Još jedna stav jedino KBCNET ima servise koje niko , ponavljam niko drugi ne nudi u celoj srbij pogotovu servise sa večim UPLOADOM, čak i sa največiom brzinom Downloada ,ako ima neko u Srbiji da nudi servis od 1536kbps ????Mislim na WISP. ( Wireless Internet Service Provider ).
[ zareASUS @ 30.11.2008. 20:53 ] @
Citat:
Ovih dana malo jače je duvao vetar pa je došlo do pomeranja LINK antena pa i to treba popraviti


Mislim da ovo treba uzeti u obzir kao jedan od boljih argumenata!



Citat:
Smatram da ako vreme (metereološki uslovi) posluže treba dati vremena jedno 20-30


Dal će se slučajno setiti da preskoče naplatu mesečnog računa korisnicima koji su bili strpljivi????

Koliko tebe brate plaćaju ovi iz KBC-a da ih braniš ovde po forumu?
[ newtesla @ 30.11.2008. 20:58 ] @
@zare:
meni su produzili za onoliko koliko mi je radilo lose, a kako mi rece ona baka iz prodavnice, produzavaju svakom ko pozove, za onoloko koliko mu nije radilo dobro, ili nije uopste.

...a jeste ih tesko dobiti na telefon, ali nije nemoguce ;)
[ zareASUS @ 30.11.2008. 21:09 ] @
Citat:
a kako mi rece ona baka iz prodavnice, produzavaju svakom ko pozove, za onoloko koliko mu nije radilo dobro, ili nije uopstea kako mi rece ona baka iz prodavnice, produzavaju svakom ko pozove, za onoloko koliko mu nije radilo dobro, ili nije uopste


Baka iz prodavnice je pretpostavljam produžena ruka republičkog saveta za radiodifuziju čim ima tako širok spektar ovlašćenja?
[ newtesla @ 30.11.2008. 21:17 ] @
Ma, nije... ali, moze da ti produzi internet, a to je ono sto ti treba, zar ne? ;)

edit: a sto se ti bunis kad si na gronetu?
[ pisar @ 30.11.2008. 21:18 ] @
ja mogu da se kladim da ti digi radis kod doticnog provajdera pa od reci do reci citiras likove iz teh. podrske sta ja imam od toga sto ce da mi produze koji dan ako i dalje net ne radi kako treba ja cu biti strpljiv zato sto moram jel nemam alternativu al da je ova zemlja normalna ko sto nije takvi provajderi nebi mogli da postoje a takvo poslovanje se krivicno goni pa to je jedna vrsta prevare,obmane kako god i ova j. RRA uze dozvolu kbc pa se pojavi fantomski truf to samo kod nas ima bre al doce valjda i tome kraj ja se bar nadam!
[ Sleepless_mind @ 30.11.2008. 21:22 ] @
Upravo to kompletno preseljenje sistema, koje je obavljeno, uzgred budi recheno, za manje od 5 dana je dovelo do prekida, kratjih i duzhih u pruzhanju internet usluga. SVI radnici KBCnet-a su ulozhili izuzetne napore kako bi korisnici imali internet, mozhda slabiji, ali ga ipak imali.

Dobre strane su te shto je obnovljena oprema, postavljena kompletno nova na nekim mestima, shto su obilazhene sve bazne stanice i na nekim su se ustanovili problemi koji tje biti u najkratjem roku resheni, ali koji nisu bili prioritet u proteklom periodu. Naravno u predstojetjem periodu slede tvikovanja sistema i fino podeshavanje koje mozhemo uraditi samo zajedno sa korisnicima. Vremenski uslovi nam nisu dozvolili da bash te probleme pojedinih korisnika reshimo tog istog momenta.

Momci iz tehnichke podrshke nisu mogli da stignu da odgovore na sve pozive, posebno onih korisnika koji niti su prochitali obaveshtenje na sajtu, niti su prochitali mail koji su dobili o radovima koji su obavljeni. Terenske ekipe su radile po nemogutjim vremenskim uslovima, nije im smetala ni kisha, ni sneg, ni blato, ni mrak da izadju na bazne stanice.

Po pitanju nadoknade strpljivim korisnicima, poznato je da KBCnet nikada nije bezhao od toga, pa tako netje ni ovog puta. Korisnici netje biti oshtetjeni za internet vreme koje su izgubili!
[ Sleepless_mind @ 30.11.2008. 21:30 ] @
Citat:
 ja mogu da se kladim da ti digi radis kod doticnog provajdera pa od reci do reci citiras likove iz teh. podrske sta ja imam od toga sto ce da mi produze koji dan ako i dalje net ne radi kako treba ja cu biti strpljiv zato sto moram jel nemam alternativu al da je ova zemlja normalna ko sto nije takvi provajderi nebi mogli da postoje a takvo poslovanje se krivicno goni pa to je jedna vrsta prevare,obmane kako god i ova j. RRA uze dozvolu kbc pa se pojavi fantomski truf to samo kod nas ima bre al doce valjda i tome kraj ja se bar nadam!


Opkladu bi izgubio glatko :) digisatplus ne radi u KBCnet-u!

Pisar, lichno sam se sa tobom chuo 28.11. kada sam ti rekao da znamo da problem postoji i da tje biti reshen u toku naredne sedmice. Na zhalost izgleda da me nisi shvatio ili nisi zheleo da me shvatish!
[ pisar @ 30.11.2008. 21:45 ] @
pa vi ste radnici uadrnici svaka vam chast preflozicu vas za nagradu alije sirotanovica prvog stepena :) pa kako si sa mnom pricao ako ne radis kod kbc kad tebe ja ne poznajem al nema veze ja vas podrzavam samo napred i voleo bi da me demantujes brzo radom kbc mreze pa ja cu prvi da vas hvalim ako se popravite pa nisam ja neki ludak da vas zovem svaki dan i trosim impulse na vas bez veze opet kazem dok niste povecali protok ja sam bio zadovoljan nisam vas zvao nikad ustvari jesam jel sam uvek morao da dokazujem da sam platio net a da zaboravio sam posta je kriva :)
i leba ti kako neko da vidi obavestenje ili mail kad nema net da gleda u pasulj verovatno
[ Sleepless_mind @ 30.11.2008. 21:54 ] @
digisatplus ne radi u KBCnet-u, ja radim :) shto si do sada mogao da zakljuchish iz postova samog digisatplus-a :) tako sam se i chuo sa tobom i to odmah posle kolege koji nije mogao da ti se javi u dogovoreno vreme.

Osim toga, obaveshtenje je poslato 24.11., takodje tada i postavljeno na sajt, a vidim da si tada bio konektovan i koristio internet.

Ali da se ovo ne svede na prepucavanje, problem postoji i bitje reshen u toku naredne sedmice. Ukoliko zhelish i mozhesh, ti budi strpljiv i bitjesh definitivno zadovoljan uslugom KBCnet mrezhe.
[ Silent_Hunter @ 30.11.2008. 22:02 ] @
Unapredjenje sistema kako pishe na sajtu je trajalo do 28. tj petka. U subotu net nije radio nikako, jedva da je icq radio o webu da ne pricham. Zashto lepo nisu napisali koliko dugo nece raditi, pa da ga oprave kako treba, niko se ne bi bunio
Zashto bilo kog korisnika, ukljuchujuci i mene briga koliko je teshko sve to bilo i kroz shta su proshli zaposleni u kbc da bi preselili opremu ili vec shta je bilo u pitanju. Iskreno, nikog nije briga koliko teshko ja zaradjujem pare kojima placamu net i kroz shta ja prolazim. Ja samo hocu da dobijem ono shto platim, kao u pekari ili prodavnici.
Evo kako vecheras izgleda 768
[ zareASUS @ 30.11.2008. 22:14 ] @
[quote]
Citat:
a sto se ti bunis kad si na gronetu?




Pa zar moramo svi da budemo korisnici KBC neta da bi digli svoj glas protiv samovolje i bahatosti nesavesnih provajdera?

A i hoću da se solidarišem sa napaćenim korisnicima jel znam za muku, imaš nešto protiv???

I za kraj da napomenem da možeš da me očekuješ i na temi ako bude bilo potrebe da se kaže nešto i protiv groneta
[ digisatplus @ 30.11.2008. 22:54 ] @
Jao ljudi ja sam došao do neverovatnog zaključka, a zašto se ovde pojedini nerviraju i sebe i druge zabroravili smo da se niko ovde nije venčao sa KBCNET pa i sam vlasnik.

Ne treba prevideti sa uma jednu vrlo jednostavnu stvar a to je gde god ima mogučnosti promenuti provajdera barem ove antene mogu da se okreču u različitim pravcima ako negde ima uslova za drugog provajdera.

Taman malo da se cela firma relaksira onih naj nervoznijih a i sistem pa kada se smanji nešto broj onih koji su nezadovoljni malo če se relaksirati i ceo sistem mislim na tehniku.

I onda mi koji ostanemo i budemo strpljivi i da KBCNET odradi sve što treba i unapredi sistem onda če ponovo neki poželeti da su korisnici KBCNET-a, stim što bi ja da sam u KBCNET-u uveo evidenciju o korisnicima koji su napustili sistem tu listu bi nazvao " Crna Lista " i više nikad im ne bi omogučio koriščenje servisa. Takodje bi ukino i plačanje preko pošte pa da svi moraju da dođu kod bake lično, pa bi tražio lične karte na uvid i pravio fotokopije da se nebi na tudje ime neko sa crne liste prošvercovao ....

Što kaže večeras jedan čovek;

Šta se i ti ljudi nerviraju i lože imaju bre da kupe kod Telenora i MTS usb priključak za internet i mogu da imaju internet gde god hoče ako imaju lap-top mogu svuda da nose sa sobom.

I ja sam razmišljao da uzmem ADSL ali kada se setim kako je to nekad radilo ( i mislim da može ponovo isto tako ili još i bolje da radi ) i šta sam sve postigo da skinem preko KBCNET-a ne ide mi se kod drugog provajdera, jer kod drugog provajdera nema fleksibilnosti u smislu promene servisa povečanje brzine itd. Čak nema ni tako velikog UPLOADA najviše 192.000 bps što i nije neka brzina za skype ili MSN webcam konverzaciju.




[ Sleepless_mind @ 30.11.2008. 23:00 ] @


Ovako izgleda prepaid nalog vecheras.


A dole je kako izgleda SOHO 1024


[ drdrdr @ 30.11.2008. 23:05 ] @
Meni internet ne radi kako treba vec 10 dana, tehnicku podrsku je nemoguce dobiti. Najavili su kratke prekide, ali ja imam kratke trenutke rada. Ovo je totalni bezobrazluk.

I pre ovog sam morao da se nabedjujem sa neukom podrskom i da im objasnjavam da meni ne treba AP jer sam ja klijent, i da to njima treba i da treba da radi ispravno.

Ovo je najgori ISP na koji sam naleteo dosad.
[ Sleepless_mind @ 30.11.2008. 23:14 ] @
Ovako izgleda BASIC512




Sledi, BASIC768


[ Silent_Hunter @ 30.11.2008. 23:26 ] @
Gde to izgleda, kod tebe na slici, ne razumem zashto to shaljesh. Kad moj basic 768 bude izgledao tako sigurno necu da budem ovde.
[ Strale @ 30.11.2008. 23:43 ] @
Citat:
Sleepless_mind: Ovako izgleda BASIC512




Sledi, BASIC768



Citat:
Sleepless_mind

Ovako izgleda prepaid nalog vecheras.


A dole je kako izgleda SOHO 1024



Ali ti si komso na 5 GHz pa i mozes da poteras do 8 Mbit ?

Nemaju svi mogucnost za to.




Danas mi je bas lepo radio kbc na svim sektorima sada ovu brzinu realnu izvlacim samo na SU1KBCnet a na ostalim upload ne prelazi 128. A zanimljivo je da na tom sektoru imam najslabiji signal a radi perfektno -70 dBm, a na ostalim sektorima imam extra signal ali upload zeza. Znaci postoje problemi. Ajde sacekacu nedelju dana da osetim plodove rada kbc-net radnika. Ali cisto sumnjam taman kad pocne lepo da radi posle se pokvari nebitno da li je 1 dan ili vise.
[ digisatplus @ 30.11.2008. 23:53 ] @
Ajde da i ja probam sa ovim testom



Ja sam za destinaciju izabrao malo dalju lokaciju Frankfurt

Samo ne treba zaboraviti da je Internet ipak dosta opterečeniji od petka popodne do nedelje naveče


Kao i tu činjenicu da KBCNET uzima internet od Beotela a Beotel od Telekom Srbija i nije nam poznato stanje ovih linkova i njihovo zagušenje. Druga stvar bi bila da je KBCNET povezan direktno u inostranstvo pa onda da pricamo o potpunoj odgovornosti ovako deo odgovornosti za kvalitet internet servisa pada i na dva nad provajdera Beotel i Telekom Srbija.

Samo me zanima bojane kakve mi veze sad imamo sa YU.NET zar svi linkovi ne idu preko Beotela. ???????


[ Strale @ 01.12.2008. 00:02 ] @
Kad sam gledao na netu ko drzi yu net video sam da karici drze to
[ Sleepless_mind @ 01.12.2008. 00:08 ] @
Objashnjenje se mozhe pronatji i ovde:

http://www.robtex.com/as/as8771.html
[ Sleepless_mind @ 01.12.2008. 00:10 ] @
Citat:
 Kad sam gledao na netu ko drzi yu net video sam da karici drze to


Karici su drzhali YuNet Interantional ili ti

EUnet - YUnet International
Dubrovačka 35/III, 11000 Beograd; tel. (011) 330-5678, fax 328-2760
Info Centar 24x7
tel. 0800 300 400 (besplatan poziv); e-mail: [email protected]; www.eunet.rs
[ digisatplus @ 01.12.2008. 08:52 ] @
@Sleepless_mind

Bojane pa ovo je veoma značajan momenat za mene a mislim i za ostale korisnike kaži mi, znači mi jednim delom idemo preko yu.net to jest eunet.rs a drugim delom preko beotela ili u čemu je več fazon, objasni mi kako sve to trenutno funkcioniše.

Ja znam da neki provajderi koriste dvostruke dolazne linkove i da u primeni može da bude opcija sa LOAD BALANCING ( nisam siguran da sam dobro napisao) ali znam da me razumes i otprilike znam kako to treba da radi.

Otprilike dva različita linka rade istovremeno a taj load b. meri koji je link trenutno zaguseniji pa prebacuje vezu na onaj drugi , ustvari balansira izmedju dve dolazne veze da bi radila jedna odlazna veza u ovom slučaju KBCNET sa svojim korisnicima.

Ja sam imao priliku da jednom čoveku instaliram ADSL na euntu i mogu ti reči da njihova konekcija sa rapidshare je veoma, veoma stabilna, ako vi koristite eunet ( yu.net ) linkove vaš internet bi drebao da bude otprilike kao ono što sam ja video na eunetu, a činimi se da su oni imali direktan link ka inostranstvu.
[ Sleepless_mind @ 01.12.2008. 09:15 ] @
Edi,

link sam ti dao da bi mogao da vidish o chemu se radi kada pishe YU Net. YU Net nije isto kao i YUnet Intarnational (tj. Eunet)
[ bachi @ 01.12.2008. 09:16 ] @
Dosta prepucavanja, zar ne?
[ digisatplus @ 01.12.2008. 09:36 ] @
@Sleepless_mind


Bojane ako KBCNET koristi kao dolazni link veze od EUnet pa vaš internet servis bi trebao da radi ko grom, Jer sam imao priliku da vidim kako stabilno radi EUnet ADSL, i mislim da njihov internet radi jako dobro

Preopostavljam kad vi uštelujete sistem treba da radi, najmanje slično kao njima, da kažem isto.




[ newtesla @ 01.12.2008. 09:53 ] @
KBC nema nikakve veze (ni direktne, ni poprecne) sa EUNET-om...

kucaj u command prompt-u sledece:

tracert www.telekom.yu
ili
www.eunet.rs

...pa ces videti kuda ide zica ;)
[ digisatplus @ 02.12.2008. 17:14 ] @
Ja vidim poboljšanje u radu, vidi li još neko
[ pitikovski @ 06.12.2008. 00:25 ] @


Jačina signala (dBm) -48 (Vaš signal je odličan)

Vidim ja,do pre neki dan mi je bilo duplo manje.
Samo sto sam ja na prepaid paketu :( 9000 MB 6 meseci max 7.2 Mb/s 4.699,00 .
[ Strale @ 06.12.2008. 00:34 ] @
Tih 9 GB bi za pola dana skino
[ newtesla @ 08.12.2008. 21:10 ] @
...kad si megaloman, Strale :)

@pitikovski: merenje na speedtest.net ti trosi megabajte, ono na kabece sajtu ne ;)
[ Strale @ 09.12.2008. 06:10 ] @
Jos kad bi radilo ono merenje na sajtu
[ digisatplus @ 13.12.2008. 22:30 ] @
Vetar kao sto je juce i danas 12 i 13 decembra je najveci neprijatelj wireless tehnologije pogotovo kad pokrivi aluminijumske cevi, na kojima se nalaze antene za linkove i kad vetar duva link antene za 5.8 ghz punog profila (tanjiraste antene) zbog vetra budu pomerene iz pravca usmerenja u odnosu istu takvu antenu od koje dobijaju internet. Sva je nazovi sreca sto je KBCNET izvrsio preselenje centrale firme sa vetrometine na opservatorije (na zvezdari) na drugu lokaciju. Nadam se da ce taj potez dovesti do stabilnijih veza izmedju centrale firme i baznih stanica.

[Ovu poruku je menjao digisatplus dana 14.12.2008. u 01:07 GMT+1]
[ Trodmi @ 14.12.2008. 01:40 ] @
Vec par dana konekcija je katastrofa. Nakacen sam na Ljermontovu. Puca, mali protok, laguje. Ima li neko slicnih iskustava? Navodno mi je signal -62. Do mene ili do njih? Iskustva? Ne mogu da ih dobijem nikako.
[ Strale @ 15.12.2008. 20:18 ] @
Priznajem da sam srao po forumu za kbc zbog toga sto sam mislio da kbc namerno smanjuje upload. Ono zbog cega sam shvatio da to nije tacno je u tome sto sam sa komsijom koji radi u kbc-u isprobo neke stvari sa kanalima i ustanovili smo da je zagusenje sa kanalima u Surcinu i da zbog toga upload nije onoliki koliko treba da bude nego mnogo manji. I jedan jedini kanal radi lepo na svim sektorima. I sad radi sve perfektno. Ovo zbog cega pisem je zbog toga da bi drugim korisnicima skrenuo paznju da kbc-ov net radi kako treba, jedini razlog zbog cega pored dobrog signala radi lose je u tome jer su kanali zaguseni sa kanalima drugih wireless provajdera i jedini nacin da se spasemo je da nadjemo kao ja jedan kanal koji radi lepo na svim sektorima ili da predjemo na 5 GHz.

Da se zahvalim Sleepless_mind na ukazanoj paznji prema meni kao korisniku koji tezi tome da net radi kako treba u mom mestu

I love KBCnet!
[ nekidule @ 03.02.2009. 07:39 ] @
Citat:
Da se zahvalim Sleepless_mind na ukazanoj paznji prema meni kao korisniku koji tezi tome da net radi kako treba u mom mestu

I love KBCnet!


ja imam potpuno drugacije iskustvo sa tehnickom podrskom:

ok, kvaletet neta je bio katastrofalan as usual, ali na to sam posle 2-3 god kbc-a navikao i zakljucio da cu mnogo lepse ziveti ako to prihvatim kao normalno. problem je nastao mojom krivicom - dok sam prebacivao kabl iz desktopa u laptop slucajno sam zgazio konektor i smrskao ga. pozvao sam ih (potrosio 50-ak dinara na slusanje ambijentalne muzike iz njihovog office-a), na kraju ih dobio, objasnio u cemu je problem, i normalno rekao da cu im platiti za servis. after all, ja sam napravio glupost. rekli su mi da ce za 2 dana doci serviser.

tu pocinje maltreranje - ceo dan sedim kuci kao kreten i cekam servisera koji nikako da dodje. oko 5 ih pozovem i dobijem odgovor da ce doci kasnije. sutradan opet ista prica... posle jedno 10 dana, gomile ambijentalne muzike, jos vise uveravanja i 3 uplacivanja kredita, skapirao sam da im ne pada na pamet da mi u doglednom roku to srede, da je njihov net jako skup i nekvalitetan, i da mi je najbolje da totalno dignem ruke od toga. pozajmio sam kintu i uveo telefon (koji mi realno ne bi trebao da imam net, ali sada u mojoj zgradi bez ikakvih problema moze da se dobije) i adsl...

u medjuvremnu sam se slepovao preko komsijinog adsl-a, cekao svoj, i posle jos 10 dana, kada sam totalno zaboravio na kbc i svo ono feeling like an idiot, oko 9pm me zove neko, i cujem mrtam 'ladan glas, koji bez ikakvog izvinjavanja (kao da sam zvao samo jednom juce a ne 100 puta pre vise od 20 dana) kaze "dobar dan. kbc net. da li vam sada odgovara da dodjem da sredim konektor?". mogao sam samo da spustim slusalicu.

sad ne znam po kojoj racunici im se isplatilo da izgube korisnika koji je godinama uzimao polugodisnje ili godisnje pretplate (i koji bi to opet uradio) zbog kvara od 500 din koji je bukvalno za 2 minuta mogao da se sredi.
[ Sleepless_mind @ 03.02.2009. 07:58 ] @
Citat:
nekidule: ja imam potpuno drugacije iskustvo sa tehnickom podrskom:

ok, kvaletet neta je bio katastrofalan as usual, ali na to sam posle 2-3 god kbc-a navikao i zakljucio da cu mnogo lepse ziveti ako to prihvatim kao normalno. problem je nastao mojom krivicom - dok sam prebacivao kabl iz desktopa u laptop slucajno sam zgazio konektor i smrskao ga. pozvao sam ih (potrosio 50-ak dinara na slusanje ambijentalne muzike iz njihovog office-a), na kraju ih dobio, objasnio u cemu je problem, i normalno rekao da cu im platiti za servis. after all, ja sam napravio glupost. rekli su mi da ce za 2 dana doci serviser.

tu pocinje maltreranje - ceo dan sedim kuci kao kreten i cekam servisera koji nikako da dodje. oko 5 ih pozovem i dobijem odgovor da ce doci kasnije. sutradan opet ista prica... posle jedno 10 dana, gomile ambijentalne muzike, jos vise uveravanja i 3 uplacivanja kredita, skapirao sam da im ne pada na pamet da mi u doglednom roku to srede, da je njihov net jako skup i nekvalitetan, i da mi je najbolje da totalno dignem ruke od toga. pozajmio sam kintu i uveo telefon (koji mi realno ne bi trebao da imam net, ali sada u mojoj zgradi bez ikakvih problema moze da se dobije) i adsl...

u medjuvremnu sam se slepovao preko komsijinog adsl-a, cekao svoj, i posle jos 10 dana, kada sam totalno zaboravio na kbc i svo ono feeling like an idiot, oko 9pm me zove neko, i cujem mrtam 'ladan glas, koji bez ikakvog izvinjavanja (kao da sam zvao samo jednom juce a ne 100 puta pre vise od 20 dana) kaze "dobar dan. kbc net. da li vam sada odgovara da dodjem da sredim konektor?". mogao sam samo da spustim slusalicu.

sad ne znam po kojoj racunici im se isplatilo da izgube korisnika koji je godinama uzimao polugodisnje ili godisnje pretplate (i koji bi to opet uradio) zbog kvara od 500 din koji je bukvalno za 2 minuta mogao da se sredi.


Napravimo samo razliku izmedju tehnicke podrske i terenske ekipe... cisto da ne bude da je sve to bilo zbog tehnicke podrske!

Ukoliko je KBCnet izgubio korisnika zbog takve vrste kvara... mozhda je to i opravdano, a mozhda i nije... za neku terensku ekipu treba mozhdai manje od 2 minuta da srede problem, ali im treba i 2 sata da stignu do lokacije... zatim su tu i prioriteti, radovi na mrezhi, eventualne reklamacije koje su nastale kvarom na uredjajima u garantnom roku...

S obzirom da je kod svakog korisnika postavljen modul iz kojeg ide UTP kabal do racunara, kvar se mogao otkloniti i kupovinom novog patch kabla koji kosta 150-250 dinara... Zasto to nije uradjeno? Na to pitanje jedini optimalan odgovor je isti kao i zbog cega je korisnik cekao 20 dana!

Kvalitet necu da pominjem... ovo gore izneto je samo i iskljuchivo subjektivno mishljenje.
[ Jbyn4e @ 03.02.2009. 11:54 ] @
A da ne pricamo o tome da je TEHNICKA PODRSKA to stvarno trebala/mogla da mu kaze... ali eto nezainteresovanost za probleme korisnika je ucinila svoje.

Dakle, to jeste sve bilo zbog tehnicke podrske (uz ucesce terenske ekipe...).
[ Sleepless_mind @ 03.02.2009. 12:40 ] @
Slazhem se sa vama da je to trebalo da se zavrshi u roku od 48 sati maksimalno.... medjutim to su problemi sa kojim se vecina firmi u Srbiji suocava.... TP zapise, prenese, terenske ekipe ne odrade u dogledno vreme i deshava se nezadovoljstvo korisnika. Ali to nije boljka KBCnet-a, nego svih firmi koje se bave terenskim poslom i podrskom (da ne navodimo velike :))
[ Jbyn4e @ 03.02.2009. 13:52 ] @
Ne ne, nisi shvatio - tehnicka podrska mu je trebala reci da ima i mogucnost da kupi obican utp kabl ukoliko ne zeli da ceka terensku ekipu...
[ Strale @ 04.02.2009. 23:36 ] @
Citat:
Jbyn4e: Ne ne, nisi shvatio - tehnicka podrska mu je trebala reci da ima i mogucnost da kupi obican utp kabl ukoliko ne zeli da ceka terensku ekipu...


Zar ti ne razumes da svaka firma zeli svoju robu da proda, sto bi oni tebi rekli da ima drugde da se kupi kad oni mogu tebi da prodaju i da zarade, zasto bi neka firma punila dzep drugoj.
[ Jbyn4e @ 05.02.2009. 08:11 ] @
Strale,
potpuno ja to razumem. Ali ako se postavis tako da ti jedna stvar obezbedjuje zadovoljnog korisnika na duze vreme, koji ce doneti vise para nego taj jedan izlazak da bi prodao "robu", onda tako treba i da se postavis. Ovako su izgubili korisnika jer su hteli da zarade malo "ispod zita", a i pritom su mu dali laznu informaciju da ce neko doci za max 2 dana. Posteno bi bilo - "Javice vam se terenska ekipa kad bude u mogucnosti da dodje kod Vas jer trenutno imamo puno prijava".

[ Strale @ 05.02.2009. 14:39 ] @
Izgleda da im taj jedan korisnik i nije bitan, ko zna koliko oni imaju korisnika
[ Jbyn4e @ 05.02.2009. 14:48 ] @
Jedan po jedan.... i odu svi...

znas kako kazu - zrno po zrno...

SVAKI ,ali svaki korisnik je bitan... jer taj jedan ce posle pricu da prosiri na 10, tih 10 na 100 itd itd... negativan publicitet je cudo!
[ Sleepless_mind @ 05.02.2009. 19:54 ] @
Citat:
Jbyn4e: ...Posteno bi bilo - "Javice vam se terenska ekipa kad bude u mogucnosti da dodje kod Vas jer trenutno imamo puno prijava".


Obichno TP tako i kazhe, mozhda ne zbog puno prijava, ali zbog poprilichno obaveza... Ponekad trazhe prognozu, pa se pretpostavi da je to za 2 dana...

Citat:
Jbyn4e: Jedan po jedan.... i odu svi...

znas kako kazu - zrno po zrno...

SVAKI ,ali svaki korisnik je bitan... jer taj jedan ce posle pricu da prosiri na 10, tih 10 na 100 itd itd... negativan publicitet je cudo!


Slazhem se da je SVAKI korisnik bitan... Negativan publicitet je neminovan, gotovo isto kao i pozitivan kod drugih korisnika, kod svih providera... KBCnet se zaista trudi da svima izadje u susret, a naravno ima pozitivnih i negativnih primera, kao shto je nazhalost i dotichni korisnik bio.
Ovo ne treba da bude opravdanje, nego samo ublazhavanje chinjenice da neshto nije uradjeno kako treba... I nadalje, mnoge stvari se menjaju, pa se tako i ove situacije svode na minimalni, a prihvatljivi nivo.
[ Jbyn4e @ 05.02.2009. 21:07 ] @
Citat:

Obichno TP tako i kazhe, mozhda ne zbog puno prijava, ali zbog poprilichno obaveza... Ponekad trazhe prognozu, pa se pretpostavi da je to za 2 dana...
I nadalje, mnoge stvari se menjaju, pa se tako i ove situacije svode na minimalni, a prihvatljivi nivo.


Ovo je sasvim ok objasnjenje, a nadam se da ce neko u KBCnet-u od nadleznih citati nasu prepisku ovde... Naravno ako zele da imaju sto vise korisnika/bolju firmu.

[ nekidule @ 11.02.2009. 20:36 ] @
Citat:
kvar se mogao otkloniti i kupovinom novog patch kabla koji kosta 150-250 dinara... Zasto to nije uradjeno? Na to pitanje jedini optimalan odgovor je isti kao i zbog cega je korisnik cekao 20 dana!

antena je na takvom mestu da je sve lakse od zamene kabla (narocito zimi).

najvise me je nerviralo zavlacenje i to sto sam po kao kreten po ceo dan cekao - bukvalno svaki dan sam ih zvao 2 puta - ujutru bi mi rekli da ih cekam, i da ce doci u toku dana, a uvece da nisu stigli, ali da sigurno dolaze sutra

Citat:
Ukoliko je KBCnet izgubio korisnika zbog takve vrste kvara... mozhda je to i opravdano, a mozhda i nije... za neku terensku ekipu treba mozhdai manje od 2 minuta da srede problem, ali im treba i 2 sata da stignu do lokacije... zatim su tu i prioriteti, radovi na mrezhi, eventualne reklamacije koje su nastale kvarom na uredjajima u garantnom roku...


ne pitaj sta kbcnet moze da uradi za tebe, pitaj sta ti mozes da uradis za kbcnet.

da se ne lazemo, jedini razlog sto kbcnet uopste postoji je to sto je gomili korisnika jedini izbor, kao sto je do pre god. dana bio i meni.
[ Milan Ogrizovic @ 12.02.2009. 22:36 ] @
Meni KBC radi do sad sasvim ok imam 512/512 na 5ghz i to uspevam redovno da izvlacim bez padova brzine ping je fin od 6ms do 40ms zavisno od destinacije
jedino sto mislim da fali je neki forum od isp-a, a i ne bi bilo lose da ima jos neki lokalni server sem onog dc++
[ newtesla @ 19.02.2009. 01:13 ] @
Postojao je forum, nekada, ali menadzment nije uspevao da postigne da pobrise sve one postove u kojima je kej-bi-si kompany napljuvan :) slika kao dokaz. (hint: pretposlednji link s leve strane)

...enivej, rezultat je da forum vise ne postoji, kao i svaki servis koji ne moze da se naplati (citaj: CS server, lokalna odvojena brzina za DChub...)

O gore navedenom menadzmentu mozete vise procitati ovde: http://www.elitesecurity.org/p2203468 ... a o pismenosti istog, slika govori hiljadu reci ;)

[ Silent_Hunter @ 19.02.2009. 19:27 ] @
Sad samo brishu obaveshtenja o povecanju brzina ;)
[ digisat @ 23.03.2009. 01:47 ] @
Firma truf ex kbcnet ima oko 1300 korisnika i bas ih briga za nekog pojedinca za neki njegov problem kada imaju na listi cekanja za nove korisnike vise od 200 novih korisnika i ne postizu sve da odrade, tako da ispada jedan nezadovoljan je otisao, ekipe ce u toku dana da instaliraju 10 novih , sto u prevodu gazdaricu baku bas briga.

Kao neka devojka sto razmislja jedan je momak ostavio, to jest jedan se otego a drugih deset se proteglo. mislim da kao nacin razmislajnja i stava vlasnika firme prikazem kroz narodnu izreku

Steta je sto tihomir ima nacin razmisljanja kao neki narko diler pa je umislio da su korisnici interneta su kao neki zavisnici od interneta, pa kroz raznorazne nazovi akcije besplatnog interneta a sto je sada jedna takva u toku gde se kaze otprilike ukoliko dovedete novog korisnika mi cemo vam jedan mesec duplirati brzinu, a ukoliko nam dovedete deset novih korisnka navodno cete dobiti godinu dana besplatnog interneta.


Gledajuci jednu emisiju na tv gde se objasnjava nacin rada i razmisljanja nerko dilera ja sam jasno uocio identicnost u mehanizmu uvlacenja u sistem kbcnet kao sto narko dileri pridobijaju nove konzumente i sire mrezu distributera i korisnika tako i kbcnet receno razmislja, sto je po meni bolesno.

Razumem da neko zeli da poveca broj korisnika, ali za tu delatnost treba se obratiti strucnjacima iz oblasti marketinga, zatim uciniti da usluga interneta i tehnicke podrske bude na vrhunskom nivou.

Prepostavljam da svakog potencijalnog korisnika pre mogu pridobiti nizom cenom i najboljim mogucim servisom, kao itehnickom podrskom nego tehnikama uvlacenja u sistem preko mnogobrojnih dilera interneta koji da bi dobili nesto sitno od kbcnet-a treba da nekoga uvuku u sistem i da postane korisnik interneta.

Da kazem da bi neka organizovana promocija na javnim mestima tipa maxi diskont ili tempo prodavnica da se tamo instalira neki pult sa 2-3 lap top racunara i da postoje promoteri bi vise postigli nego kroz neko prijateljsko namamljivanje.

Smatram da optimalan broj korisnika za truf iznosi oko 400 a da su sve prekotoga prekobrojni korisnici jer resursi u pogledu ljudstva nisu zadovoljavajuci, kao i unutrasnja kordinacija tako i stalna promena zaposlenih pa se vise nezna ko je kome sef a ko podredjeni i ko je za koga autoritet, nego su svi kao u nekom prolazu kroz firmu.

Ja sam se tih muka kurtalisao i mnogo mi je bolje ovako, takodje prepostavljam da korisnici koji imaju svoje dostojanstvo i karakter ce pre ili kasnije uraditi isto i samo se secati bila jedno jedna nazovi firma koja je pokusavala to da bude ali nije uspela.
[ Strale @ 23.03.2009. 05:40 ] @
joj bas si me potsetio na mene, ko ja kada ocu na poslu da isteram pravdu ali brale tesko, teskooooo. nemoj da se nerviras i da kidas zivce na nevazne i prolazne stvari.
[ Strale @ 11.05.2009. 22:04 ] @
Pazljivo pogledati linkove sa cenama
http://www.artcommunication.rs...k=view&id=14&Itemid=30
http://www.maksnet.net/cenovnik.html
http://www.my-trion.net/wireless_cenovnik
http://www.beotel.net/?strana=174
http://www.exe-net.net/cenovnik.html

Pazljivo pogledati ovaj cenovnik
http://www.kbcnet.co.yu/cenovnikusluga.php

Da li neko primecuje neku razliku odnos cena i brzina

Da li je ovde neko pametan da razresi misteriju zasto Truf nece da poveca pristupne brzine?
Da li je u pitanju ceznja za vecom zaradom, nedostatak sredstava infrastrukture da se povecaju kapaciteti, ceznja ka jedinstvenim skupim paketima, neiskustvo radnika ka pobosljanju internet kapaciteta, propadanje firme zbog svetske ekonomske krize zvane SEKA?
Sva ova pitanja su moguci odgovori ali misterija nikako da se otkrije.
Sta bi to moglo biti.
Mozda neka visa sila neda trufu da ima vece kapacitete ili ovaj nas etar sprecava wireless signalima da pruze vece brzine.

Svi navedeni gore provajderi su povecali brzine ali truf ostaje sa starim brzinama?
Ali konkurencija ce vremenom odraditi svoje, samo najjaci ostaju.

[Ovu poruku je menjao Strale dana 11.05.2009. u 23:23 GMT+1]
[ Sleepless_mind @ 11.05.2009. 23:38 ] @
Nije mi bash jasno o chemu prichash!?

KBCnet: 1024/256 - 1350 dinara
TRION: 1024/256 - 1400 dinara
ARTCom: 1024/192 - 1200 dinara
Beotel : 1024/256 - 1390 dinara
Maksnet: 1024/384 - 2655 dinara

KBCnet: 4096/1024 - 3450
TRION: 4096/256 - 2900
ARTCom: 4096/256 - 2650
Beotel: nema u ponudi
Maksnet: nema u ponudi

KBCnet: 1024/1024 - 3200
TRION: nema u ponudi
ARTCom: 1024/1024 - 3200
Beotel: nema u ponudi
Maksnet: nema u ponudi

O kakvom povecanju brzina ti prichash?
Truf netje da povetja pristupne brzine za 2.4GHz, jer je nemogutje pruzhiti kvalitetnu uslugu na jednoj baznoj stanici, na jednom sektoru, koji ima vishe od 2 korisnika.
Citat:
Da li je u pitanju ceznja za vecom zaradom, nedostatak sredstava infrastrukture da se povecaju kapaciteti, ceznja ka jedinstvenim skupim paketima, neiskustvo radnika ka pobosljanju internet kapaciteta, propadanje firme zbog svetske ekonomske krize zvane SEKA?


Chezhnja :)))) LoL odavno nisam tako neshto chuo. Kakva je to chezhnja za vetjom zaradom... Strale... Ne talasaj bez veze i bez argumenata.

Citat:
Svi navedeni gore provajderi su povecali brzine ali truf ostaje sa starim brzinama?
Ali konkurencija ce vremenom odraditi svoje, samo najjaci ostaju.


Majke ti pokazhi mi to povetjanje brzina kod svih ostalih!?
[ Jbyn4e @ 12.05.2009. 08:31 ] @
Sa jednom napomenom - artcom je do skoro imao mnogo drugacije cene (citaj: mnogo vise). Da li je to smanjenje posledica dobijanja dozvole pre par meseci da imaju spoljni link preko hrvatskog telekoma, ne znam - ne znam da li su realizovali tu vezu, ili samo odgovor na razne konkurente....

Btw. nama je u firmi Truf izasao u susret jer nismo imali nikakvu vidljivost drugih wireless provajdera, i odmah su nam ponudili ono sto smo zeleli - upload od 4096kb/s. Taj paket je obrnuti soho 4096, na pocetku je to bilo 384/4096, a posle njihobe korekcije tih paketa (cini mi se u martu) taj paket je postao 1024/4096, povecanje download-a nije zanemarljivo. Naravno, samo na 5GHz opremi.
Kako to radi do veratovog speedtest-a (malopre):

Mi smo zadovoljni uslugom koju trenutno dobijamo.

Pitanje je: koji jos wireless provajder je spreman da za razumnu cenu ponudi ovakav paket? Vidim artcom sa ponudom 4096/4096 kbps - 6.000 din. ali to je preskupo.

Exe-net opet ima jako lepe pakete, veliki izbor, ali nema ga u BGD, tako da poredjenje nije na mestu, onda bi trebalo uzeti u obzir svakog wireless provajdera u zemlji.
[ Strale @ 12.05.2009. 10:34 ] @
Citat:
Sleepless_mind: Nije mi bash jasno o chemu prichash!?

O kakvom povecanju brzina ti prichash?
Truf netje da povetja pristupne brzine za 2.4GHz, jer je nemogutje pruzhiti kvalitetnu uslugu na jednoj baznoj stanici, na jednom sektoru, koji ima vishe od 2 korisnika.


Majke ti pokazhi mi to povetjanje brzina kod svih ostalih!?


Na 5 GHz A standard ide min 54 Mbit/s, Na 2.4 Ako se stavi na G mod radi isto na 54Mbit/s u cemu je problem?
A truf jos gura po sektoru na b mod, smesno. Korisnici ce tesko preci na 5 GHz, i onako nam je ekonomska kriza hronicna u srbiji.
Za trion pardon nisam pogledo dobro njihov cenovnik, artcommunication 1024/192 kbps - 1.200 dinamicka/Truf 512/256 1250dinamicka
Maksnet 768/256 1250 dinamicka/Truf 512/256 1250 dinamicka.
Beotel daje opremu ali za manje pare nego Truf koji trazi da mu se plati 12 meseci unapred a i na beotelu rade torenti na paketu 1024/256 koji kosta 1390 din ali na trufu 1024/256 ne rade torenti a da bi radili trebalo bi da se izdvoji 2500 din. za paket BASIC+ 1024/512 2500 din.
Sta je skuplje 2500 din ili 1390?
I nemoj da mi neko kaze da beotel radi sejping, jer sam se licno uverio da ne rade.
[ Sleepless_mind @ 12.05.2009. 11:13 ] @
Ne mozhe tako da se poredi cenovnik....

artcommunication 1024/192 kbps - 1.200 dinamicka - ali ogranichenje na 50 konekcija, te ne mozhesh da otvorish ni b92 sajt, a da ne prichamo o torrentima.

Btw ti prichash o povetjanju brzina.... ja sam te lepo pitao... GDE JE TO POVETJANJE BRZINA?

Citat:
I nemoj da mi neko kaze da beotel radi sejping, jer sam se licno uverio da ne rade.


Beotel radi QoS, torrenti rade, pitanje je samo dokle ce... svi cete se uveriti u power of nekog Cisco SCE.

Citat:
Na 5 GHz A standard ide min 54 Mbit/s, Na 2.4 Ako se stavi na G mod radi isto na 54Mbit/s u cemu je problem?
A truf jos gura po sektoru na b mod, smesno. Korisnici ce tesko preci na 5 GHz, i onako nam je ekonomska kriza hronicna u srbiji.


Da ti ukratko objasnim shta je smeshno... Kada bismo mi postavili G mod, izgubili bismo jako puno korisnika, posebno onih koji su se sami ugradili i chiji je signal vetj bio na granici u B modu, u G modu bi bio daleko ispod zadovoljavajuceg. Nemoj samo da mi drvish o teoriji G mod/54Mbit/s da ne ispadnesh sam sebi smeshan. Na 13 kanala, chak ni u G modu NE MOZHE da se postigne zadovoljavajuca usluga za vise korisnika po jednom sektoru. Naveo bih ti neke linkove, ali bih se onda, po ko zna koji put ponavljao, tako da koristi search na [ES] ili google uopshte oko tehnologija i teorije/prakse.

Sad mala digresija.... Torrenti nisu svrha interneta, tako da shto torrenti na nekim paketima ne rade, ne mozhe da generalizuje brzinu. Osim toga postoje i izuzeci kojima se izlazi u susret. Poenta je fleksibilnost. Uostalom ti si ionako skinuo antenu... a nalog ti koristi neko drugi...

Mislim da cu od sada da odgovaram samo na konkretne zahteve/probleme... da ih reshim ili da pomognem da se reshe, ova borba sa vetrenjachama je postala zamorna...

[ Strale @ 12.05.2009. 18:17 ] @
Ja rekoh da pokrenem malo digisat-a da komentarise nesto se ulenjila tema
[ digisat @ 12.05.2009. 18:34 ] @
Svi koji su i dalje nezadovoljni internetom u subjektu ove teme mogu pronaci kvalitetno resenje preko ADSL prikljucka u naselju mirijevo je prosiurena centrala za 1600 ADSL prikljucaka , pa ko je nezadovoljan neka izvoli.