[ NetworkAdmin @ 31.10.2003. 14:07 ] @
Eto to me interesuje dosadilo vishe da pravim rucno forme do besvjesti najvise vremena u razvoju aplikacije potrosim na to.

Ima li ko kavu ideju?
[ noviKorisnik @ 31.10.2003. 14:18 ] @
Svojevremeno sam započeo da radim nešto na tom pitanju, ali nisam završio. Izvodljivo je.
Upravo sam pogledao dokumentaciju za Smarty, ima finu podršku za elemente forme.
[ leka @ 31.10.2003. 14:46 ] @
http://phpclasses.upperdesign.com
[ NetworkAdmin @ 31.10.2003. 16:03 ] @
Hvala na idejama. Da ja radim sa smarty... maltene znam kod napamet ali podrske za forme nema ima za elemente kao sto su dropdown liste, datum selekcija i slicno. bolje ista nego nista ali treba inteligent form generator... e to je ono sto trazim.
[ Goran Rakić @ 01.11.2003. 20:46 ] @
leka ti je lepo dao one and only URL. A ti javi komentare da znamo šta da koristimo ;)
[ mrki @ 02.11.2003. 01:06 ] @
Citat:
NetworkAdmin:
Eto to me interesuje dosadilo vishe da pravim rucno forme do besvjesti najvise vremena u razvoju aplikacije potrosim na to.

Ima li ko kavu ideju?


Oteo si mi rec (pitanje) iz usta

[ NetworkAdmin @ 02.11.2003. 07:00 ] @
Citat:
Goran Rakić:
leka ti je lepo dao one and only URL. A ti javi komentare da znamo šta da koristimo ;)


Hvala na url leka. probao sam jednu klasu i kad sam otvorio a ono ceode i komentari na španskom odmah sam i zatvorio... obzirom da se suochavam sa jednim vrlo zeznutim deadline radim kako znam da umijem pa cu kasnije da pravim ili trazim kase.

Evo napravio sam jednu funkciju mysql_query_maker koja za argumente uzima naziv tabele i asocijativni array gdje key je naziv polja u tabeli a value je vrijednost za upis u bazu.
Code:
<?php
function insert_query_maker($table,$asocarray){
    $query = "INSERT INTO `$table` (";
        $query2= " VALUES (";
        reset($asocarray);
            for($col=0; $col < (count($asocarray)-1); $col++){
                $query = $query. "`". key($asocarray)."`, ";
                $query2 = $query2. "'". current($asocarray)."', ";
                next($asocarray);
            }
            $query = $query. "`". key($asocarray) ."`)";
            $query2 = $query2. "'". current($asocarray) ."')";
            $query = $query.$query2;
    return $query;
}  
?>


mozete elementima forme davati imena recimo name="vrijednosti['ime']" name=vrijednosti[prezime] slati $vrijednosti kao asocijativni array ili koristiti prosto name="ime" name="prezime" pa onda $_POST ili $_GET poslati kao asocijativni array u zavisnosti sta ste koristili.

Ovaj prvi prijedlog je fleksibilniji jer mozete dodati svoja polja recimo u php kodu u array vrijednosti mozete dodati element $vrijednosti['ip']=$REMOTE_ADDR; koji ce se uredno dodati u query u "ip" polje u tabeli...
[ dinke @ 03.11.2003. 14:08 ] @
Možes da koristiš i PEAR.

Pogledaj recimo ovo:

http://pear.php.net/manual/en/package.html.html-form.intro.php

Pozdrav
Dinke