[ Miladinovic @ 05.08.2008. 16:49 ] @
Razmišljao sam da li ovu temu da postavim u ovom forumu ili u C programiranju, pa sam se odlučio ovde da bih možda pre dobio odgovor. Naime interesuje me kako Xcode 3.1 alatom da pokrenem C projekat, gledao sam neke tutoriale ali se kod mene xcode nešto razlikuje
[ madamov @ 05.08.2008. 20:24 ] @
Mislim da ne postoji nešto kao C projekat. Ti bi, u stvari, želeo da koristiš C umesto C++ ili Objective-C-a u Xcodeu? Mislim da to možeš da uradiš u bilo kom projektu, bez obzira koji projekat koristiš.
[ P_e_r_a @ 05.08.2008. 20:33 ] @
Većina tutoriala se odnosi na starije verzije XCode-a. Najsvežija je koliko ja znam knjiga "Cocoa Programming for Mac OS X, 3rd Edition" i ona se odnosi na XCode 3, tj. na razvoj aplikacija za OS X, ali ne i za iPhone. Da bi programirao napravi "Cocoa Application" projekat i dalje radi najnormalnije. Ono što me zanima zašto bi radio u C-u jer je Objective-C mnogo lakši za korišćenje. Samo okruženje ti dozvoljava da pišeš kod ili u Objective-C ili u klasičnoj C sintaksi. Tvoje je da li ćeš napisati npr. za ispis na konzoli printf(....) ili NSLog(....). Ako želiš da koristiš funkcionalnosti samog frameworka mislim da ćeš morati da koristiš Objective-C.
[ NastyBoy @ 05.08.2008. 22:28 ] @
Shta znachi "C projekat"?

U Xcode-u mozhesh da izaberesh "Standard Tool", chini mi se, kao tip projekta.
Za tipichno "C" programiranje ti i ne treba Xcode. gcc ti je ukljuchen uz OS X i sve shto ti treba je tekst editor i make.
[ Miladinovic @ 05.08.2008. 23:38 ] @
Citat:
NastyBoy: Shta znachi "C projekat"?

U Xcode-u mozhesh da izaberesh "Standard Tool", chini mi se, kao tip projekta.
Za tipichno "C" programiranje ti i ne treba Xcode. gcc ti je ukljuchen uz OS X i sve shto ti treba je tekst editor i make.


Da uspeo sam, malo je drugačiji odabir projekata kod ove nove verzije....

Standard tool - "This project builds a command-line tool written in C."

Znam da može tekst editorom i make, ali je ovako lepše, a i lakše... bar meni


[ bilbija @ 06.08.2008. 14:27 ] @
idi na iTunes Store i nadji CocoaCast,imas 35-40 video lekcija na engleskom o Obj-C i cocoa -xCode programiranju.Moze ponesto da se nauci.

[ P_e_r_a @ 07.08.2008. 20:22 ] @
Citat:
bilbija: idi na iTunes Store i nadji CocoaCast,imas 35-40 video lekcija na engleskom o Obj-C i cocoa -xCode programiranju.Moze ponesto da se nauci.


Na koji način pristupaš CocoaCastu? Ja nisam uspeo da vidim u mom iTunes Storeu?
[ P_e_r_a @ 07.08.2008. 21:54 ] @
Citat:
P_e_r_a: Na koji način pristupaš CocoaCastu? Ja nisam uspeo da vidim u mom iTunes Storeu?


Našao :) Bio sam prijavljen da sam iz Hrvatske i zbog toga nisam imao pristup podcastovima. Samo sam kreirao novi nalog da sam iz US i to je to :)