[ odvijač @ 06.08.2008. 11:09 ] @
Do sada sam na Internet išao preko dial-up-a, a sada sam "prešao" na ADSL. Samim tim
je prestala potreba da koristim usb priključak na Intracom-ovoj kutiji.
Moje pitanje je: da li mogu da isključim Intracom iz struje, a da on funkcioniše normalno?
Koristim samo analogne priključke za telefoniranje (2 aparata).

Da li gubim nešto u kvalitetu veze ako je Intracom isključen?

Ovo pitam jer trenutno preuređujem više prostorija pa razmišljam da Intracom prebacim u
prostoriju gde nema strujnih priključaka (ako može da radi duže bez struje verovatno bi
tamo i ostao).

[ oPEN @ 06.08.2008. 11:24 ] @
Nije pozeljno da bude bez struje. Iskljuci ga neko vreme i sam se uveri, valjda kada je iskljucen moze da radi samo jedna analogna linija.
[ sdurut @ 06.08.2008. 12:17 ] @
Radi samo emergency mode ( za hitne pozive i jedna linija koja se podesi). Dakle struja obavezno.
[ calexx @ 06.08.2008. 17:33 ] @
Nije valjda da ti nikad nije nestajala struja. ;) Kod mene bez struje radi jedna linija (druga ionako ne može bez struje) a na nju stižu pozivi za oba broja. Ako ti toliko odgovara, možda i može da se ostavi bez struje ... ali onda takoreći više nemaš ISDN.
[ odvijač @ 06.08.2008. 20:08 ] @

Tu i tamo mi je nestajala struja :( , ali mi tada izgleda nije bilo do telefoniranja pošto
nisam primetio da radi samo jedna linija ... Hvala svima na odgovorima ...
[ ognjenr @ 06.09.2011. 14:32 ] @
Izmestio sam intracom na mesto gde mi nije dostupno napajanje i probao da li ce raditi obe linije. Obe linije rade kao i ADSL bez el. energije.
[ pisac @ 11.09.2011. 00:07 ] @
Rade obe linije na Intracomu, ali nemaš različita zvona za različite brojeve (ako si uopšte bio podesio tu opciju) nego uvek zvoni kao običan telefon. Radi i ISDN S0 izlaz, samo ne može da napaja ISDN uređaje.
[ nikola87 @ 11.09.2011. 23:24 ] @
Meni radi potpuno normalno bez struje vec godinama.
Kako analogni, tako i S0 portovi..
[ calexx @ 12.09.2011. 07:39 ] @
Hm, kod mene kada nestane struja, pozivi za oba broja zvone samo na jednom. Možda problem pravi telefon koji je kod mene i koji ne može bez struje ... mada mi se čini da bi onda trebalo samo da ne radi a ne da preusmerava na prvi. Baš ću da probam sa nekim običnim telefonom.
[ nikola87 @ 12.09.2011. 12:33 ] @
Mislim da ce biti pre do podesavanja Intracom uredjaja.
Povezi ga sa racunarom i u onom programcetu stikliraj Full Emergency Mode ili nesto slicno..
ili jos lakse, prelistaj uputstvo, mozda ima i neki kod koji se ukuca na telefonu..