[ wwsshockwave @ 06.08.2008. 21:01 ] @
Ne znam gde da postavim ovu temu, ali sam odabrao ovde jer je najsrodnije overkloku...

Kako da istestiram, odnosno kako da NAMUCIM kompjuter (niki test, igre ili sta vec)???? Hocu da proverim da li mi je graficka u redu i da li se zbog nje restartuje komp..
npr, igram warcraft III na netu i restartuje se iz cista mira (u prepodnevnim casovima, mislim da uvece nikada (mozda je i struje))..
Poenta je u tome da i ako je overklokovan na mnogo teze radnje nikada ne popusta, tako da nije zbog zagrevanja i overkloka

gigabyte GA-P35C-DS3
2x 1GB RAM KIngston 800MHz +20% oc
GPU x16 ati radeon x700
CPU prescott 2m 3GHz (3.6GHz overclocked) 20% oc
[ Fac Ut Vivas @ 06.08.2008. 21:56 ] @
Osnovna stvar pri overklokovanju jeste da proveriš stabilnost nakon dizanja frekvencije procesora. Za to će ti poslužiti Prime 95.
Ako tvoj komp preživi 5-6 sati prženja u Prime-u onda počni da razmišljaš o testiranju grafike.
[ wwsshockwave @ 11.08.2008. 10:28 ] @
tnx.. ;).. a kako da testiram grafiku ako ovo prodje?
[ Hakim Bej @ 12.08.2008. 22:55 ] @
3d mark, osim grafike maltretira i procesor i memoriju.

U zadnje vreme sve je popularniji S&M STRESS TEST. Ume da potraje, ali sa rezolucijom od 1 sekund monitorise napone, a pri tome ljulja procesor izmedju 50 i 100 % zauzeca. Prvi test je cpu, drugi memorija a treci grafika. Racunar koji prodje test moze se smatrati ispravnim.