[ Dinja @ 31.10.2003. 17:47 ] @
Da li neko zna kako mogu da napravim kajrone (izuzev memorijskih bitmapi)?
[ Rapaic Rajko @ 31.10.2003. 19:00 ] @
Uh, bilo je reci o tome, ali zaboravio sam: sta to behu kajroni?

Rajko
[ Dinja @ 01.11.2003. 11:37 ] @
Pokretne trake sa tekstom u gornjem ili donjem delu ekrana koje sluze za prenosenje nekih informacija.
[ Rapaic Rajko @ 04.11.2003. 12:00 ] @
E da...mislio bi covek po imenu "bogznastaje", a ono...

Dinja, koliko si familijaran(na) sa pisanjem komponenata? I uopste koliko znas VCL?
Jer bez toga nece ici. Ali ako znas makar nesto o tome, zadatak je trivijalan.
Pozdrav

Rajko

P.S. Ako hoces da "zagrizes", reci pa da pokusamo...Jer vec mi je muka da se na ovom forumu sve resava skidanjem gotovih komponenata...
[ goblin @ 05.11.2003. 09:48 ] @
Ufff... zanimljivo pitanje...

mada ne bi trebalo da bude problem da pokusas da jednostavno prijavis apikaciju koja ce zauzeti odredjenu poziciju na ekranu, rasiriti se i zatim pomerati neki npr. TLabel zdesna na levo ili preko tajmera ili preko neceg nalik:
Code:

while (pokrecise) do
 begin
  label1.left := label.left -1;
  Application.ProccessMessages;
  Sleep(4);
 end;


boolean vrednost pokrecise menjas preko nekog eventa, ili kada petlja oseti da je cela stvar prosla tri puta...

Ne bi trebalo da bude nekih vecih problema, javi ako se pojave...

P.S. Ja mislim da koncept komponenti ne treba uvek spominjati i koristiti do maksimuma... ako je cilj napraviti kajron, verovatno je potreban program koji ce raditi samo to... ne shvatam zasto bi se ceo program enkapsulirao u jednu komponentu (zasto skrivati implementaciju kad je cilj programa upravo sam mehanizam koji je u komponenti...). I sam volim kada mi je kod u komponenti, ali sve ima svoju granicu funkcionalnosti. A i pored toga, devojka (mozda i zena, izvinjavam se ako je tako :) je pitala kako da napravi kajron a ne koja je metodologija najbolja za rad u Delphi-ju...