[ owim @ 07.08.2008. 02:35 ] @
Da li MTS ili Telenor nude mogućnost plaćanja računa (npr. Infostan, EPS, ...) putem mobilnog, tj. zaduživanjem postpaid korisnika ili skidanjem kredita prepaid korisniku?

Ili neki treći procesor, tipa m-payment?

Ovo sam često koristio u inostranstvu za plaćanje svega, posebno vozova (dobijem bar-kod kao poruku koji mi je ID da imam kartu).
[ owim @ 07.08.2008. 15:53 ] @
Odgovaram sam sebi: MTS ne nudi.
[ mischo @ 07.08.2008. 16:45 ] @
Znam da je pre par godina kada smo pokušali da nešto radimo na tu temu, bio problem sa duplim oporezivanjem. Ne znam da li je to zakonski rešeno u međuvremenu.
[ Mister Big Time @ 11.08.2008. 02:15 ] @
Jel, nisu operateri blesavi pa da sebi navlace bedu na vrat.... pa onda da oni jure korisnike za racune a ne kao do sada Infostan, EPS itd... nismo mi jos na tom stepenu razvoja drustva i mentaliteta ljudi...

Koliko sam ja primetio u inostranstvu koriste fixni a ne mobilni telefon... poziv je free, a skida im se sa tekuceg racuna, dakle kao neki e-banking over phone line.

[ djerdja @ 15.08.2008. 20:19 ] @
Mom caletu je stigla razlika od nekih 5000 dinara za vodu, za period od 2004-2007 godine.On naravno cuva sve uplatnice pa objasnio lopovima da to nece moci.Da je vodu placao telefonom kakav bi trag imao da je sve racune uredno placao...Srbija je ovo brate, svako gleda da ti zavuce ruku u dzep...nece to skoro kod nas.....
[ mulaz @ 15.08.2008. 21:09 ] @
Ja placam sve preko interneta... i posle placanja imas nesto kao 'poruci uplatnicu' i postalju ti original potvrdu da si platio. Naravno to nesto kosta, ali jos uvek te na kraju izadje jeftinije nego da platis na salteru.
[ zALFex @ 16.08.2008. 16:54 ] @
Kosta, ali bar uvek znas gde su ti dokazi o uplati!:))
[ mulaz @ 16.08.2008. 18:07 ] @
Citat:
zALFex: Kosta, ali bar uvek znas gde su ti dokazi o uplati!:))


da.. ali zato te izadje skuplje (manja provizija banke kad placas preko interneta nego kad placas na salteru), a i brze obavis.
[ anon157690 @ 21.09.2008. 16:07 ] @
Ne znam kakva je računica kod vas ali kod mene bi ušteda bila tako mala da mi je jednostavnije ući u banku ili poštu (ionako prolazim pored istih skoro svaki dan) nego zezati se sa e-bankingom a pritom još i postoji velika šansa da u slučaju problema dobijem odgovor tipa "ovo vam kod nas ne važi" ili "to nije nikakav dokaz kod nas" za odštampane elektronske uplatnice... jeste, zvuči neverovatno dok se ne nađete u takvoj situaciji a onda shvatite s kim imate posla. Recimo ustaljena praksa u lokalnoj ispostavi eps-a je da isključe telefon kad god su neka neplanirana isključenja struje jer onda imaju mnogo poziva a njih mrzi da odgovaraju.
[ owim @ 25.09.2008. 02:04 ] @
SMS PAY omogućava plaćanje ADSL usluga Neobee provadera! Znači da SMS porukom mogu da platim i preko 2.000 din! To je cool, jer se uz 066 hibridne postpaid brojeve dobija gratis 1000 din svakog meseca (pretplata 500, dobiješ 1500 din).

Inače, koristio sam dugo za sva plaćanja Online portal Delta banke/Banke Inteza, i dovoljan broj puta desilo se da "server trenutno nije aktivan" (nakon što ukucam sve), ili da uplata ne legne (posebno SBB-u, po pravilu). Onda moram u banku, čekam da mi odštampaju i pečatiraju dokaz o plaćanju (traaaje), pa "dokaz" nosim u SBB, čekam u zmija-redu, predam ga, oni ga proslede računovodstvu, služba sutradan konstatuje da je uplata "legla" i tek posle 21h mi uključe net. Mašala!

Posle 4 godine plaćanja svih računa online, odustao sam. Banka mi iza ugla, odem u 9am, čim otvore, platim bez provizije sve račune. Na žalost.