[ ladydzeny @ 07.08.2008. 10:44 ] @
Imam problem, laptop mi radi samo kada je prikljucen na struju, baterija stalno blica. Na poslu su mi rekli da je nov (mjesec dana) i samo jedna osoba ga je koristila prije mene, koja ga je drzala non-stop ukljucenog u struju.
Da li je moguće da je crkla baterija i na koji nacim ga softverski mogu podesiti da radi sa min potrosnjom?
[ flighter_022 @ 14.08.2008. 04:06 ] @
Uz oba laptopa koje imam (toshiba i HP) u uputstvu stoji preporuka da se minimum jednom nedeljno iskljuci spoljno napajanje i da se ostavi da baterija dodje do minimuma (uglavnom 3 do 5%)... pa da se tek ond aponovo ukljuci.

ja sa Toshibom ovo nisam postovao, uglavnom mi je laptop koristio kao glavni racunar, i nakon godinu i po laptop vise nije mogao na bateriji da radi nepuna 3 sata vec jedva 45 minuta.
[ banja_luka @ 14.08.2008. 09:20 ] @
da budes sigurna da nije do samog laptopa, prikopcaj bateriju na drugi isti takav ako ga imas u firmi, a obicno to bude tako....firme kod nas nabavljaju po vise komada iste opreme. ako se bude isto ponasao, vjerovatno je baterija zveknula. moze biti da je to bio strujni udar za vrijeme punjenja i da se onda baterija ostetila, to se drugu jednom desilo. racunari su skolopljeni tako da prvo iskace dio koji je najbezbolnije promijeniti. recimo na stolnom pc-u kod strujnog udara rikne napajanje.... lijek je prenaponska zastita 10eur ili ups koji obicno ima integrisanu prenaponsku zastitu. i ako budes uzimala novu bateriju, obavezna slijedi uputstva...
[ micky @ 15.08.2008. 07:58 ] @
Garant ti je neko "uvalio" staru bateriju :)
Cim tako blicka znaci da je baterija neispravna ....
poz
[ ladydzeny @ 14.02.2014. 12:48 ] @
Hvala.
[ gilopile @ 14.02.2014. 15:09 ] @
Pokusaj i kad je ugasen laptop da punis. Probaj i u safe mod-u, mozda ce da proradi ako nije stvarno neko zamenio bateriju....

@Dexic, mudar nacin da odrzi temu na vrhu :D
[ Binary Mind @ 14.02.2014. 22:01 ] @
Tema je iz 2008. LOCK...