[ skuzer @ 07.08.2008. 12:15 ] @
Interesuje me koju vrstu posla i platu bi trebalo da ocekujem na poziciji " pripravnika - konsultanat", to jest sta bi mi dali da radim i koliko iznosi pocetna plata? Sto se tice znanja iz ERP i CRM, ono je manje vise teorisjko ali sam zahvaljujuci radu u studenskoj organizaciji stekao solidno iskustvo, ne vezano za ERP ali bitno za nekoga ko hoce daleko da dogura.
[ Moonshine @ 07.08.2008. 12:38 ] @
Ne razumem ovo "radu u studentskoj organizaciji" sta si tamo mogao da radis a sto moze da ima veze sa ERP-om?

Pocetna plata kao SAP konsultanta u Srbiji je oko 500-600 jura manje-vise, zavisi koliko se svidis ljudima na intervjuu i koliko si dobar pregovarac. Doduse s obzirom na veliki manjak kvalitetnih ljudi znam slucajeve gde su totalni pocetnici placeni i dosta vise.
[ Miroslav Jeftić @ 07.08.2008. 12:40 ] @
Pa rekao je nevezano za ERP (ali bitno da se daleko dogura).

[ Moonshine @ 07.08.2008. 12:43 ] @
E da ocekuj da radis sve dosadne poslove, prevodjenje, pisanje dokumentacije, testiranje, popunjavanje dosadnih formulara, javljanje na telefon, odlazak po burek.. A pored svega toga naravno i da ucis.
[ mirko.mirko @ 07.08.2008. 12:44 ] @
Citat:
Moonshine: Ne razumem ovo "radu u studentskoj organizaciji" sta si tamo mogao da radis a sto moze da ima veze sa ERP-om?

Pocetna plata kao SAP konsultanta u Srbiji je oko 500-600 jura manje-vise, zavisi koliko se svidis ljudima na intervjuu i koliko si dobar pregovarac. Doduse s obzirom na veliki manjak kvalitetnih ljudi znam slucajeve gde su totalni pocetnici placeni i dosta vise.


Koliko je meni poznato, kao rookie u Navisionu ne bi imao toliku platu. Možda 400-450, s tim što uvek postoji mogućnost da ubediš nekoga da ti vrediš mnogo više.
U početku bi to bilo najviše evo ti Navision, evo ti PDF,evo ti kolege pa spremi taj-i-taj ispit. Posle nekog vremena (1 mesec) bi počeo da radiš i neke konkretne stvari.

[ skuzer @ 07.08.2008. 12:58 ] @
OK.

S obzirom da imam pouzdane informacije, da ce se i ove godine u decembru organizovati nesto slicno Nav akademiji, smo sto ce sada zvati Dynamics akademija radi ce se NAV i CRM, sta mislite da li je bolje da se prodje tih mesec dana na akademiji ili da se ubacim u neku od partnerskih firmi i da tih mesec dana idem " po burek "???

[ Moonshine @ 07.08.2008. 13:21 ] @
Po mom misljenju bolje je prvo ici po taj burek pa tek posle toga (pri tom ne mislim na mesec dana vec dosta duze) otici na treninge i polagati ispite.
Ispit kao ispit ne znaci nista, on tebi samo treba da predstavlja potvrdu sopstvenog znanja. E a to znanje ne mozes da steknes samo spremanjem istog koliko god ti bio pametan i bistar. Iskustvo je jako bitan faktor u savladavanju ERP, i na temelju tog iskustva trening moze da bude daleko uspesniji.
Drugi put je put je dosta tezi, znam, prosao sam ga.
[ al bandi @ 02.09.2008. 14:51 ] @
Citat:
skuzer: OK.

S obzirom da imam pouzdane informacije, da ce se i ove godine u decembru organizovati nesto slicno Nav akademiji, smo sto ce sada zvati Dynamics akademija radi ce se NAV i CRM, sta mislite da li je bolje da se prodje tih mesec dana na akademiji ili da se ubacim u neku od partnerskih firmi i da tih mesec dana idem " po burek "???


da li mozes nesto vise da napises o toj akademiji.mene zanima erp i htela bi da saznam sto vise informacija o tom kursu.koja je cena?gde se odrzava?...na kom sajtu mogu da nadjem vise informacija?
hvala
[ mirko.mirko @ 02.09.2008. 15:17 ] @
Citat:
al bandi: da li mozes nesto vise da napises o toj akademiji.mene zanima erp i htela bi da saznam sto vise informacija o tom kursu.koja je cena?gde se odrzava?...na kom sajtu mogu da nadjem vise informacija?
hvala


počni od ovoga podforuma na kojem se sada nalaziš i saznaćeš dosta informacija.
[ totovic @ 02.09.2008. 21:57 ] @
Citat:
al bandi: da li mozes nesto vise da napises o toj akademiji.mene zanima erp i htela bi da saznam sto vise informacija o tom kursu.koja je cena?gde se odrzava?...na kom sajtu mogu da nadjem vise informacija?
hvala

Prethodnu NAV akademiju je organozovao Microsoft, a predavači su bili iz partnerskih firmi koje se bave implementacijom NAV-a. Trening je bio besplatan. Učesnike je birao Microsoft među diplomcima i apsolventima Beogradskih fakulteta za koje su procenili da imaju najveću želju i kapacitet. Većina učesnika akademije je pronašlo posao u MS partnerskim firmama.
Od toga su svi imali neke koristi; Microsoft vrši popularizaciju svog ERP rešenja, partneri dobijaju mlade kadrove koji su već prošli solidnu obuku i mogu ih znatno brže uvući u posao, a studenti, ako se pokažu, imaju mogućnost da dobiju posao.