[ Machiavelli... @ 08.08.2008. 17:08 ] @
Pozdrav Linuxasi, prvo poprilican sam new bie ali brzo ucim :-0)...

Dakle Linux Centos5.2 postfix i dovecot u kombinaciji. Manje vise rade lepo, mail mi ide do lakalnih korisnika(posto nema registrovan domen sve to vezbam u lokalu), takodje mogu da posaljem mail "napolje" koristeci ili mail komandu ili neki pop klijent (u mom slucaju Outlook). E sad pokusah da pronadjem reko ajde da probam da namestim ssl identifikaciju za pop3 korisnike e to mi nikako ne ide. Ne vredi sve sam probao skidao razna upustva i ne vredi ili je to mnogo komplikovano (posebno za mene) ili sam ja glup (sto je manje verovatno ali ne iskljuceno)....

Dakle pitanje je ko vrsi ssl identifikaciju Postfix ili Dovecot(pretpostavljam ovaj) i kako ide taj proces. Ako neko ima eventualno vec konfigurisan dovecot za ssl pa da ga postuje sa vrlo kratkim komentarima nije problem ni na engleskom. Jer nadjoh par upustava i probah i sa Cyrus i Dovecot ali ne umem da namestim - ne vredi. Svaka pomoc dobrodosla...

Sto se tice sambe nesto me takodje zeza. Nisam koristio web admin, dakle shareovao sam dir namestio da chomod 777 , chown djordje:test (djordje inace u test grupi) i mogu da pristupim folderu, mogu da iskopiram file ali ne mogu da snimim nista u folder! Ovo mi nije toliko vazno provalicu i sam ali ako neko moze da mi skrati muke bio bih zahvalan. Ako je potrebno mogu da postujem samba file ovde. Inace pristupam sa XP (koji je takodje jedan od client na Vmware) i sa Viste koja je host.

Inace sve je ovo kucna kuhinja tako da nije frka ako je samba previse otvorena jos uvek ja ucim, tek ce da sledi fino podesavanje. Inace tek se zezam nedelju dana sa Linux-om pa naravno milion pitanja...

Ako neko ima vremena bio bih zahvalan na odgovoru i pomoci...

Inace ne koristim GUI tako da ako neko bude odlucio da mi pomogne bilo bi lepo command...

Ako je potrebno da postujem nesto od conf fileova recite.

Pozdrav,
Djordje
[ Machiavelli... @ 10.08.2008. 19:56 ] @
reseno! hvala na pomoci!
[ nemysis @ 27.08.2008. 17:43 ] @
Molim Vas da napišete uvek kako ste rešili Vaš problem.

Da bi i drugi korisnici znali kako da postupe ako dođu u sličnu situaciju.

Pozdrav nemysis