[ JimRainor @ 09.08.2008. 13:49 ] @
Zdravo svima

Dobio sam iz britanije Sonny K800i koji je dekodiran da moze da radi sa nasim karticama. Radio je savrseno dok nisam pokusao da pokrenem Java igricu. Mobilni se iskljucio, ne moze da se upali, probao sam da izvadim i vratim baterije i kraticu, medjutim nista ne uspeva.

Sta da radim?

unapred hvala.



[Ovu poruku je menjao JimRainor dana 09.08.2008. u 18:04 GMT+1]
[ svakaVamcast @ 09.08.2008. 18:29 ] @
Odnesi tamo gde si ga dekodirao da ti ponovo dekodiraju telefon.Nije fer od njih ako te nisu upozorili ali ako jesu onda je tvoja krivica,naime pokrenuo si aplikaciju "EXECUTOR" ili 'UNLOCKER" koja sluzi za dekodiranje istog.Kada je pokrenes telefon se ugasi i ne mozes ga upaliti,inace se automatski smesta u GAMES direktorijum SE aparata.
[ JimRainor @ 09.08.2008. 18:33 ] @
Kao prvo hvala.
Nije me niko upozorio.... voleo bih da mi malo podrobnije objasnis, da se ne bi ponovo zaglavio kada ga srede. Sta se sme a sta se ne sme raditi kada je uredjaj "na divlje" dekodiran?
[ JimRainor @ 09.08.2008. 19:15 ] @
I reci mi da li se taj problem moze resiti flashovanjem, posto mi neki i to preporucuju.
[ svakaVamcast @ 10.08.2008. 08:06 ] @
Ti sto ti to preporucuje NEMAJU POJMA.Flesovanjem neces nista resiti,kao 1. Kao 2. Telefon kada je u ovakvom stanju mozes flesovati samo sa posebnim interfejsom jer mu nemozes poslati LOADER obicnim USB kabelom sto dobijes uz telefon. Ako i imas takav kabel,kada ga isflesujes (ne mozes preko SEUSA) dobices zakljucan telefon koji u GAME direktorijumu nema EXECUTOR fajl koji sluzi za dekodiranje i neces moci dokazati.

Znaci nosi u servis i kazi im sta se desilo,lepo im reci da si startovao u GAMES direktorijumu EXECUTOR i da se telefon ugasio,kazi im lepo da si tek posle procitao na internetu da se to ne sme dirati ali da tebi niko nije rekao.Trazi da ti to ponovo dekodiraju telefon,kada ga uzmes a on i dalje bude imao EXECUTOR u GAMES,nemoj ga startovati samo ga obrisi i koristi telefon.

Da napomenem da telefon nije "NA DIVLJE" dekodiran,vec je otkodiran na PACH varijantu,PACH varijanta je napravljena jer ste Vi korisnici telefona protestovali i negodovali oko cene dekodiranja istih (krecala se oko 30-40e).Tada nije valjalo (SKUPO) a ne valja ni sada.

P.S. Nemoj nista eksperimentisati sa telefonom nego ga koristi za sta je i namenjen,batali PACH-eve,skripte,fleseve,ostavi to profesionalcima (znam da se ovo ne svidja odredjenim ljudima ali sta da se kaze kada je tako).Razlog je taj sto ces dobiti zakljucan telefon,u orifinalnom uputstvu SE ti isto stoji da SE ne garantuje za telefon ako je korisnik na sopstvenu odgovornost petljao po sofveru telefona (u tom smislu) jer telefon nije namenjen za tako nesto !

[ milancheBGD @ 12.08.2008. 23:43 ] @
Citat:
u orifinalnom uputstvu SE ti isto stoji da SE ne garantuje za telefon ako je korisnik na sopstvenu odgovornost petljao po sofveru telefona (u tom smislu) jer telefon nije namenjen za tako nesto !




A ti divlji serviseri kojih ima na svakom cosku i koji rade dekodiranje oni su odgovorni za SE telefone?? Da ih ne finansira licno SE i on im odobrava da rade dekodiranje??
Mislim i treba da ode da mu ga oni tamo opet dekodiraju ako je problem do njih, ali za 5 dana moze da mu se desi opet i sta ce onda? Da opet ide i kaze nisam ja kriv, vi ste krivi.
Sledeci put kad se javi ti ces verovatno reci nosi u servis i plati da ti otkljucaju, ali zasto to da uradi kad moze sam da ga otkljuca istom metodom kao i ti "eksperti" u servisu, i to za dzaba...

Tvoj odgovor je u smislu kao vi korisnici korisite vase telefone i to je dovoljno sto znate, a mi serviseri cemo da zaradjujemo na ovcama
[ Inovator @ 13.08.2008. 00:49 ] @
možeš sam i promjenit getribu na FAP-u kljunašu, ali nećeš.
možeš si sam stavit plombu na zub, ali nećeš.
možeš se sam priključit na NN distributivnu mrežu, ali nećeš.

da ne nabrajam dalje, a da netko ne bi rekao , e ja baš hoću :), bitna je poanta.

postoje korisnici, postoje napredni korisnici, postoje entuzijasti, postoje serviseri. svi imaju ponešto zajedničko, svi mogu napraviti štošta sami, neki neće, nekima nije sila, ali kad nastane prava šteta, kome se ide? serviseru.

u ovom slučaju, pošto je pokrenut executor, popravit će ga svaki serviser za 10ak minuta i ako je iskusan i pažljiv, isti čovjek mu se sigurno neće ponovno vratiti sa istim telefonom i sa istim problemom.

znam da su mnogi postali experti na temelju crackova, nesloge i nelojalne konkurencije u višim segmentima ovog posla, ali kako sam rekao, i dalje postoji tona stvari koja je rezervirana samo za servisere.
[ milancheBGD @ 13.08.2008. 14:08 ] @
Pa znanje tih servisera u "divljim" servisima je na nivou nekog 10 godisnjaka...
Naravno da postoji dosta ljudi koji ne zele da se bave time sami i probaju sami, lakse im je da odnesu i plate.Ali ja koliko vidim ovaj clan je hteo sam da pokusa da sredi problem...
[ JimRainor @ 13.08.2008. 16:45 ] @
Odneo sam im ponovo i proradio je sada kako treba, nisu mi ni naplatili . Cak i igrice rade.

Hvala svima na pomoci!
[ svakaVamcast @ 14.08.2008. 09:50 ] @
A u kom delu tvog posta pise da igrice ne rade ? Ako si citao pazlivo video bi da je taj "Executor" ili "Unlocker" samo smesten u driektorijumu gde su i Igrice ali da nema nikakve veze sa istim