[ AndrijaMAC @ 09.08.2008. 13:58 ] @
E,ovako. Na iMac-u imam OS 10.5.3. Problemi su sledeci:
-Povremeno kad upalim komp. mis mi se uopste nestartuje (mighty mouse, bluetooth) a u menu bar-u stoji ono B, kao da nista nije povezano preko bluetooth-a.
-Cesto kad sam na netu i slusam muziku komp. mi zablokira, pojavi se onaj sareni krug i posle 10-ak min mi traze force quit.
-I iz cista mira mi je malopre poplaveo ekran, kao kad se dize sistem i posle mi trazilo send error report to Apple.
Da li zna neko sta je to, ide mi na zivce!!!!! Hvala!

[ PPZ @ 09.08.2008. 18:09 ] @
Koji iMac, Intel ili PPC? Drugo, da li ima BT ili koristis USB BT modul? Da li je memorija njegova originalna, ili si dodavao? Daj neku informaciju vise...
[ AndrijaMAC @ 09.08.2008. 23:54 ] @
Intel iMac sa penryn procesorom na 2.8 gHz, imam 2 gb RAM-a, nisam dodavao, integrisan bluetooth!Tj. onaj novi od 24 inca.
[ noki@ @ 10.08.2008. 00:25 ] @
Probaj da odradis update na 10.5.4 , ako i to ne pomogne pravac servis...
Ako se ne varam to je nova verzija iMac-a i sigurno je jos pod garancijom...
[ madamov @ 10.08.2008. 11:56 ] @
Citat:
Cesto kad sam na netu i slusam muziku komp. mi zablokira, pojavi se onaj sareni krug i posle 10-ak min mi traze force quit.

Iz koje aplikacije ti traži Force Quit? Jer da ti se zablokirao ceo sistem, što se dešava jednom u milion godina, ne bi dobio poruku za Force Quit. Dakle, koji ti program baguje?

Citat:
-I iz cista mira mi je malopre poplaveo ekran, kao kad se dize sistem i posle mi trazilo send error report to Apple.


Pretpootavljam da ti se restartovao Finder.

Najsigurnije je sledeće: bekapuj ti sve na neki eksterni disk, pa reinstaliraj sistem od nule na čistom disku. Kada već to radiš, particioniraj ga na dve particije od kojih za sistemsku pod Leopardom ostavi barem 30 GB.