[ torb-d-man @ 09.08.2008. 21:41 ] @
Pravim web aplikaciju koja uzima od web korisnika neke info i kada on klikne pošalji podaci se upisuju u bazu a
korisniku se šalje konfrmacioni mejl. Za slanje mejla sam koristio 'System.Web.Mail' i 'SmtpMail.Send(emailMessage)'
Instalirao sam IIS i podesio SMTP server da ne traži 'autentication' i da dozvoli 'relay' svima.
U kodu sam postavio
SmtpMail.SmtpServer = AppSettings("SMTPServer") 'u setingsu sam definisao ovu promenljivu da čuva IP mog lokalnog računara koji se
nalazi u nekoj lokalnoj mreži.
Takođe sam postavio i FROM i TO mejl adrese. Ovo je RADILO dok me nisu stavili na blacklistu kao spamera (verovatno zato
što sam prilikom pravljenja aplikacije mnogo puta slao mejlove koji su imali i isti FROM i isti TO kao i SUBJECT; slao sam na moju adresu na yahoo i par drugih).
Zanima me šta sve treba da uradim da bi web aplikacija uspešno slala mejlove korisnicmia a da je ne bi prepoynavali kao spam.
Znači šta sam izostavio ?
Svaka pomoć je dobrodošla..
[ maksvel @ 13.08.2008. 20:56 ] @
Hm, nisam siguran da možeš puno toga da učiniš u sklopu same aplikacije, pošto ona očito radi Spam filteri rade na osnovu IP adresaa koji su na blek-listama, ukoliko postoje neke karakteristične reči u naslovu ili poruci itd. Takođe, ukoliko se adresa nalazi na "kućnom" priključku na Internet, može se desiti da se takav SMTP ubrzo stavi na blek-listu. Ne znam kakva vam je IP adresa u firmi, da li druge aplikacije sa sličnim parametrima rade bez blokade?
[ torb-d-man @ 14.08.2008. 12:03 ] @
-"Ne znam kakva vam je IP adresa u firmi" - misliš da li je statička ili dinamička ? odgovor: statička.
-Na našem domenu (firminom) se lepo šalju mejlovi preko appl.
-Drugih app nema sem ove moje i jedne win app gde sam na isti način slao mejlove i isto radi na našem domenu a dalje od toga ntz.
-Kakav IP i smtp server trebaju da budu da ne bi ... ?
-Na 'http://www.dnsbl.info/' pokazuje da sam LISTED na [dnsbl-2.uceprotect.net] i [dnsbl-3.uceprotect.net]
i kao trebalo bi da me skinu posle 1-2 sedmice ali prošlo je i više ...
[ maksvel @ 14.08.2008. 20:56 ] @
Možda da ipak proverite sa provajderom? MOguće je da su zbog nekog razloga određeni opsezi adresa bleklistovani ili slično, zbog slanja spamova putem trojanaca ili slično, pa problem još postoji.
Takođe, probaj na podforumima E-mail, AntiSpam ili ISP.
[ mmix @ 14.08.2008. 21:50 ] @
Citat:
-Na 'http://www.dnsbl.info/' pokazuje da sam LISTED na [dnsbl-2.uceprotect.net] i [dnsbl-3.uceprotect.net]
i kao trebalo bi da me skinu posle 1-2 sedmice ali prošlo je i više ...


NIje lako dospeti na blacklistu i jos je teze biti skinut sa iste, ti blacklisteri su mafija najgora, jednom kad te dohvate ne pustaju. Medjutim, da bi dospeo tamo najcesce je uzrok tome sto si flagovan (to ti je uradio verovatno yahoo kad si FROM stavio na njihovu adresu a slao preko svog SMTPa, gledaj da to ne radis, koristi adresu sa svog domena makar bila lazna) pa je naknadni test blacklistera utvrdio da ti je SMTP u open-relay modu.
Proveri SMTP server preko ovog linka: SMTP Open Relay Test (ja ne bih ukljucivao checkbox, vec si u dovoljnoj neprilici )

Ako si open-relay, iskljuci relay i kontaktiraj blacklistere direktno i trazi da te skinu. A kad ce se to desiti, .... Ja bih pozurio sa tim, jer ces pre ili kasnije da budes blokiran i kod drugih BL-era.

[ torb-d-man @ 15.08.2008. 13:42 ] @
@ 025 Will do .. pa ću videti dokle će me odvesti

@ mmix

"NIje lako dospeti na blacklistu" - eto meni je nekako uspelo ;-)
"..yahoo kad si FROM stavio na njihovu adresu a slao preko svog SMTPa" - između ostalog i to sam radio (sad se kajem)
"Proveri SMTP server preko ovog linka: SMTP Open Relay Test" - rezultat: 'Error - could not connect to server'
... MEANWHILE ... danas sam proveravao i skinut sam sa 'dnsbl-2.uceprotect.net' ?čudno

Uglavnom, ako mogu da zaključim, nije problem u aplikaciji već u adresi sa koje šaljem mejlove što znači da
će aplikacija ukoliko postavljena na nekom drugom IIS-u normalno slati mejlove. Da li je bezbedno da ja to probam
sa mog kućnog računara ?