[ Nebojsa Milanovic @ 10.08.2008. 20:59 ] @
Par snapšotova, znam da je su kadrovi izanđali, znaaaaaam :)

Ovo su prvi snimci sa novim interesantnim aparatom, vidite da i vrhunski DSLR može da direktno iz aparata da da ovakve boje.

Ništa nisam štelovao, bukvalno je izvađen iz kutije (posle videh da nije bio na default-u), bez filtera, u obradi samo resize i mrvica USM











..a evo i, za one koji su tražili, i junaka jedne velike teme ovih dana na ES-u (kome se prednji deo od (pre)velike brzine pretvorio u groblje insekata :))





[ Zarko Silic @ 11.08.2008. 00:47 ] @
Radi usporedbe evo jedne sa Ixusom snimljene u skoro isto vreme, bez obrade, samo resize.



[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 12.08.2008. u 00:25 GMT+1]
[ beske @ 11.08.2008. 08:16 ] @
Citat:
Nebojsa Milanovic:... Ovo su prvi snimci sa novim interesantnim aparatom, vidite da i vrhunski DSLR može da direktno iz aparata da da ovakve boje.

Ništa nisam štelovao, bukvalno je izvađen iz kutije (posle videh da nije bio na default-u), bez filtera, u obradi samo resize i mrvica USM


I bez iscitavanja EXIFA, se vidi da je ljuta zver u pitanju.

Pozz

p.s. sta ti znaci ovo "posle videh da nije bio na default-u"?... ako je slikano u RAW-u to i ne bi trebalo da ima ikakve veze.

[ zeljko74 @ 11.08.2008. 08:50 ] @
Citat:
..a evo i, za one koji su tražili, i junaka jedne velike teme ovih dana na ES-u (kome se prednji deo od (pre)velike brzine pretvorio u groblje insekata )


Nemoj nam reći da si ponosni vlasnik ove paklene mašine??? Kao ponosni vlasnik prethodnog modela, mogu samo da čestitam i da kažem da si definitivno uzeo EXTRA auto! (koji su to auti bolji od korejskih?! hehe)

Daj link od te teme, ne bilo ti zapovedjeno!
[ Nebojsa Milanovic @ 11.08.2008. 10:08 ] @
Heh, Željko, mašina nije moja, nego od mog kuma (upoznao si ga ono veče na Adi)...krajnji TOP model, 2,0 CRDi 140 KS, 210 km/h...

Da li je paklena, ili nije, i mnogo više od toga, saznaj ovde :)

http://www.elitemadzone.org/t3...Ceed-ProCeed-najbolja-kupovina

Beške, nije RAW, JPG Super fine, ali sa malo jačom saturacijom i oštrenjem (to se skoro i ne primeti, i po default-u je ovakav).

Rekoh, hajde da vidim kako će da ispadne, jer me dosta ljudi u poslednje vreme pitalo kako žele da pređu na DSLR, ali čuli su "kako slike sa DSLR-a moraju da se obrađuju".

Naravno da ne moraju, ovo je Olympus E-3, on nije baš za amatere, ali to važi i za njega.

btw, posle sam probao kako mu radi štelovanje parametara obrade, nema neki raspon, dosta je to slabije nego kod Canona. Ni u RAW nema nekog prostora za izvlačenje.

Šta ti da - da, ali ima dosta onih kojima se tako sviđa.



[ beske @ 11.08.2008. 10:47 ] @
Citat:
Nebojsa Milanovic: ...Šta ti da - da, ali ima dosta onih kojima se tako sviđa.


Dobre su, skroz...