[ kojovici @ 11.08.2008. 11:31 ] @
Problem je sledeci: Kada povezem moju Sony Mini-Dv kameru na linijski Pioneerov dvd rekorder, bilo to preko firewire, skarta ili cinc kabla i kada materijal snimim na dvd disk, slika preko TV-a je odlicna, ali kada taj disk ubacim u racunar i zatim pustim preko power dvd-a slika treperi kao da se gasi pali, to sam posle primetio i kada je u pitanju snimljeni tv program sa doticnog linijskog dvd rekordera, dakle taj problem se javlja samo u slucaju ako slika ima malo vise snega ili suma, kada tv program ima slab prijem ili kada mojom kamerom snimam u malo tamnijem prostoru pa dolazi do jaceg suma. Kada je jak signal na tv-u i kada se mojom kamerom snima u svetlijem okruzenju problema nema. Imam CRT monitor samsung 957mb. Da li neko zna u cemu je stvar ???
[ Fac Ut Vivas @ 13.08.2008. 00:25 ] @
Jesi li probao iz nekog drugog programa da pustiš? Kako izgleda kada pustiš na nekom drugom računaru? Možeš li malo detaljnije da objasniš kako izgleda to treperenje (slika treperi kao da se gasi pali)?
[ kojovici @ 13.08.2008. 14:41 ] @
Nisam pustao na drugom racunaru, probao sam jos preko nero time show, tu treperi, ali 70 posto manje, preko windows media plejera je odlicna slika. Treperenje izgleda kao da se svetlo cas smanjuje pa povecava veoma brzim i jakim intezitetom, ali samo kada na slici ima malo vise suma.
[ Fac Ut Vivas @ 15.08.2008. 00:09 ] @
Ako ti je preko wmp-a dobra slika onda znači da nema problema. Moj savet ti je da se maneš tih power i nero dvd playera i da skineš sa neta i instaliraš "k lite (mega) codec pack".
[ kojovici @ 15.08.2008. 11:30 ] @
Da, u pravu si, a ovaj "k lite (mega) codec pack" imam vec od ranije.