[ balka @ 12.08.2008. 01:36 ] @
Unapred se svima izvinjavam za moguce nerazumevanje mog objasnjenja :) Nov sam u ovome..
Ovako..
Potrebno mi je da filtriram podatke u izvestaju.
RADI SE O LOCAL REPORT NE CRYSTAL REPORT
Npr. na formi imam jedan ReportViewer u kome bi prikazivao vise izvestaja zavisno npr koji je chekBox kliknut.
E sad recimo imam tabelu "Korisnik" i u njoj kolone ime i prezime
i tabelu npr "Gradovi" i kolonu ime grada
E sada recimo kada kliknem na jedan od ta dva chekBoxa da izbaci izvestaj ,kompletne podatke iz tabela.
Sada mi treba jos jedan text box u kome bi korisnik naprimer ako se pretrazuju podaci "Korisnik" uneo par karaktera koji se nalaze u koloni ime i tako filtrirao podatke vezano za izvestaj
tj. par karaktera vezana za grad.
Mislim da sam makar malo bio jasan :(
Sta meni konkretno treba i sta ja znam da uradim da bih vam malo olaksao;
Znam da napravim izvestaj :) (blago meni) ali iz dizajnera takodje znam da iz dataSeta dodam prevucem polja na izvestaj i sve to radi bez problema ali problem je sto ne znam kako
se radi sa parametrima vezano za izvestaje i kako to sve mogu da uradim iz koda a ne iz dizajnera. Iz koda bih radi tako da bi mogao da punim dataSet kada je to potrebno.
Dakle da li je moguce napraviti report a ne povezati ga za dataSet pa kasnije to uraditi ili ga vezati pa izmeniti isti taj dataSet u kodu.
Ako je to moguce i iz dizajnera pojasnite mi.
Unapred hvala i izvinjavam se ako nesto nije jasno :)
Da dodam da se radi o C# Visual studio 2005



[Ovu poruku je menjao balka dana 12.08.2008. u 03:01 GMT+1]
[ MarkoBalkan @ 12.08.2008. 11:13 ] @
napraviš stornu proceduru s parametrima i pozivaš je preko coda, selectirane podatke spremiš u xml i prikažeš ih na reportu.
a ima jedna fora s filtriranjem, da možeš koristiti polja reportsa kao filter tj.
u upitu staviš "where grad = ime_polja_reportsa".
tako nešto.

ako hočeš mogu ti poslati ovo tek danas popodne ili sutra i stvar funkcionira.
[ balka @ 12.08.2008. 20:25 ] @
Ako ti nije frka posalji mi molim te ,jer sam bas bas slab u ovome
i ako moze da se izbegne storna procedura jer je uopste nisam koristio u projektu
Radi se o diplomskom ,uplaodovao bih ga ali je dosta velik. Tako da nazalost nema sanse.
Znaci ako mozes napravi kako god da mogu da filtriram podatke i ako ti nije problem stavi
malo objasnjenje.
Hvala ti puno. Dosta mi znaci, mucim se vec danima i nikako da nadjem to sto mi treba.
Nasao sam na par sajtova neka objasnjenja tipa kako treba da se napravi xml sema i onda
naknadno doda projekt a to bi trebalo da se vidi kao izvor podataka u projektu i na osnovu toga
da se pravi report. Ali meni to nikako nije uspelo..
Necu da gnjavim ako mozes uradi mi kako god da mogu da filtriram podatke.
[ balka @ 12.08.2008. 20:29 ] @
Samo da dodam nisam mislio da se filtriraju u samom reportu. Nego da se stavi neki text box negde na formi i recimo na dogadjaj leave da izbaci filtrirane podatke u perportu.
Ali ponavljam napravi mi kako god samo malo da udjem u semu i hvala ti jos jednom