[ Goran Mijailovic @ 01.11.2003. 13:40 ] @
Pokupio sam neke spyware-ove sa nekog sajta, koje sam jedva uspeo da pocistim iz sistema, međutim od tada imam na c ova dva fajla: msdos.sys i io.sys veličine po
0 KB svaki, kada ih obrisem posle restartovanja oni su opet tu.
Šta ih vraća nazad, (system restore je isključen) da li možda windows file protection ili neka podešavanja u registriju?
Prilikom učitavanja sistema ne vidim neke sumnjive programe?
[ Simke @ 01.11.2003. 23:39 ] @
Ta dva fajla se nalaze na svm sistemima, legacy dos files. Nalaze se tu jer mozda zatrebaju ako pokusas da pokrenes neki dos program.
[ Shadowed @ 02.11.2003. 00:21 ] @
Upravo tako. A to sto su se pojavili od tog ciscenja spyware-a je zapravo posledica da si ti tokom ciscenja ukljucio prikazivanje skrivenih fajlova (sto ovi fajlovi jesu) pa si mogao da ih vidis (iako su sve vreme bili tu).
[ Goran Mijailovic @ 02.11.2003. 01:16 ] @
Da li ste primetili da sam naveo da im je velicina 0kb sto koliko ja znam io.sys nikad nije te velicine, uvek mi je ukljuceno da vidim skrivene i sistemske fajlove tako da znam da nisu bili tu od pre.Inace OS mi je winXP tako da mislim da oni njemu ne trebaju i da nisu bili tu od ranije.
[ Simke @ 02.11.2003. 01:21 ] @
Velicina je 0kb zato sto su prazni - ako nisi nikada pokrenuo neki dos program kome oni trebaju, tj za koji treba da se namesti konfiguracija dos sistema u ovim fajlovima, onda ce biti prazni.
Kod mene na masini su takodje 0 kb.
[ Goran Mijailovic @ 02.11.2003. 01:25 ] @
A sta ih vraca nazad posle brisanja i restarta?
[ Shadowed @ 02.11.2003. 01:30 ] @
Vraca ih Windows jer smatra da bi mogli da zatrebaju.

Ne moras da brines zbog toga, postoji toliko drugih stvari oko kojih covek treba da brine...