[ lestrigonac @ 12.08.2008. 21:04 ] @
Podelio sam dokument u vise sekcija i u jednoj od tih sekcija bih trebao u hederu da napravim numeraciju stranica po principu 1/45 i tako dalje do 45/45...Medjutim on mi svaki put za svaki header postavi 1/45,sto znaci da mi na svakoj strani pise 1/45. Da li neko zna kako to da resim??? Znaci da u hederu negde u pola dokumenta u sekciji na primer broj 5 pise da je to stranica 1/45 od 45 strana u toj sekciji...Nadam se da ce neko razumeti ovo sto sam pokusao da kazem:)
Unapred Hvala...
[ Ivek33 @ 13.08.2008. 00:05 ] @
Citat:
lestrigonac: Podelio sam dokument u vise sekcija
Pretpostavljam da se radi o Wordu 2003, pa eto ti potvrdi ( da promjenimo naslov teme i mjesto foruma )
btw: pogledaj link, možda ti pomogne kada već nisi postavio attach
Numeriranje stranica dokumenta u Wordu 2003
[ lestrigonac @ 13.08.2008. 10:56 ] @
Da radi se o Wordu 2003...
Medjutim taj link nije ono sto meni treba...
Pokusacu ponovo da objasnim...Znaci imam jedan celokupan dokument cije su stranice numerisane od 1-76...U okviru tog dokumenta imam 5 sekcija...na primer cetvrta sekcija od pocetka do kraja ima numeraiju stranica od npr. 25-70 i sada cela ta sekcija ima Header u kome ima tabela u kojoj ima amblem firme i naziv firme i jos neki podaci i u jednom polju te tabele treba da pise list/ukupno...Zamislite da je to umetnut dokument ciji su brojevi stranice od celog dokumenta ali u headeru na mestu list/ukupno treba da se povecava kao 1/45 sledeca 2/45 sledeca 3/45 i tako do 45/45!
Nadam se da cete me razumeti...Izvinite ako nisam bio najjasniji,ali ne znam kako drugacije da objasnim,a ne mogu da attach-ujem dokument posto je to drugov diplomski,tj. glupo mi je...:)
@Ivek33
Hvala puno na pomoci ali nisam to trazio...Radi ti sa temom sta moras,ti si moderator:)...Pozdrav i hvala jos jednom...
[ Matorac @ 13.08.2008. 12:59 ] @
Probaj ovako.
Na kraju stranice 24 napravi prelom (Insert – Break – Section break types – Continuous). U Header-u na strani 25 klikni na ikonicu Insert Page Number (liči na tarabu). Onda klikni na ikonicu Format Page Number, i u njoj selektuj Start at, i zadaj da počne od 1. Dodaj i ukupan broj strana u tom odeljku.
Radi to na kopiji dokumenta (istog ili nekog drugog) dok ne napraviš ono što si hteo.
[ Ivek33 @ 13.08.2008. 15:55 ] @
Citat:
lestrigonac: Radi ti sa temom sta moras,ti si moderator
Netko je već temu premjestio a ja sam preimenovao naslov, nadam se da je OK

Ako sam te dobro shvatio, želiš u dokumentu od 67 stranica koja sadrži 5 sekcija ( iako spominješ 25-70 ?? ) imati posebnu numeraciju stranica za svaku sekciju ( kao da imaš 5 odvojenih dokumenata ) s tim da numeriranje kreće od 1......

Dobro ako ne može attach sa izmjenjenim podacima
Trebao bi u sekcijama koristiti Field {SECTIONS} pa bi imao numeriranje stranica od broja 1 do broja stranica koje sadrži ta sekcija. Uz to možeš koristiti i Field {PAGES}


BTW: napravio sam jedan tutorial step-by-step pa pogledaj je li to-to
PageNumber and Sections
[ lestrigonac @ 16.08.2008. 20:57 ] @
Hvala vam svima na odgovorima,ali nije to ono sto sam trazio,a kako sam se mucio i probavao sve sto sam nasao cini mi se da to ni ne moze:)...
U svakom slucaju hvala...

@Ivek33
Cini mi se da si me ti razumeo osim sto verovatno nisi skontao iz mog lose postavljenog pitanja...Evo jedne dopune :
Meni u Footeru treba da idu brojevi stranica celog dokumenta,a u headeru da imam ono sto sam naveo...

Hvala puno na trudu...
[ Ivek33 @ 16.08.2008. 21:46 ] @
Citat:
lestrigonac: Meni u Footeru treba da idu brojevi stranica celog dokumenta,a u headeru da imam ono sto sam naveo...
Pogledaj ovaj attachment ispod, pa reci je li to to ?
[ lestrigonac @ 17.08.2008. 00:50 ] @
Evo pogledaj sada ovaj attachment...Tu ces nadam se razumeti sta mi treba...
[ Ivek33 @ 17.08.2008. 12:45 ] @
Citat:
lestrigonac: Tu ces nadam se razumeti sta mi treba...
E pa nisam mislio da ti moram u detalje, trebao si u Footeru za svaku sekciju formatirati prvi broj ( tj. povezati sa prethodnim ). Ipak mislim da trebaš pogledati one linkove koje sam ti dao u prethodnim postovima. Trebaš malo i ti sam nešto odraditi i naučiti
Je li ovo sada OK ( vidi attach )
[ lestrigonac @ 17.08.2008. 19:05 ] @
Pregledao sam sve linkove i i dalje nisam uspeo da uradim,jos pre proslog posta...
Nije ni ovo sto si uradio ono sto ja trazim...Vidis da ti u drugoj sekciji dole pise 4/15 sto i treba a gore pise 4/4 a treba da pise ponovo 1/4 kao sto u prvoj sekciji pise 1/3 i tako dalje....Znaci svaka sekcija ima u headeru svoje posebno nabrajanje stranica (znaci ako sekcija ima 3 strane ici ce 1/2 pa 2/3 pa 3/3, pa sledeca sekcija ima cetiri strane ici ce 1/4 pa 2/4 pa 3/4 pa 4/4),a u footeru ima brojeve stranica celog dokumenta (znaci ako dokument ima 80 strana ici ce od prve 1, 2, 3, 4, 5, )...Ja stvarno ne mogu jasnije od ovoga...:)
Hvala ti puno, zaista cenim tvoj trud da mi pomognes...
[ Ivek33 @ 17.08.2008. 19:56 ] @
Citat:
lestrigonac: Ja stvarno ne mogu jasnije od ovoga..
OK Gorane, vidim u čemu je greška u stvari sve je onako kako ti želiš ali je problem što se preklapaju broj stranice u Footeru i broj stranice u Headeru sekcije. Ako promjenim ( format ) broj u Footeru automatksi se poremeti ( mijenja ) i broj u headeru sekcije ( preklapaju se ista naredba na dva mjesta za dva različita prikaza broja ) ???

Nisam obraćao pažnju na to prilikom rada, napraviš jedno i sve je Ok, odeš par listova niže, napraviš drugo i sve je ok, ali se nisam vraćao ili uočio grešku, međutim vidim da to funkcionira u sekciji br.1. , možda je greška prilikom kreiranja sekcija, ja sam sekciju kreirao kao Next Page),

U ovom momentu ne znam rješenje za taj problem ( nisam se time do sada zamarao ). Možda se netko javi pa da neko kvalitetnije rješenje ili pomoću nekog VBA koda.
Pozdrav
[ lestrigonac @ 17.08.2008. 20:34 ] @
Da izgleda da je tako...
Hvala ti puno na pomoci i interesovanju:)...


P.S. Ako neko zna ja i dalje zelim to da resim...:)