[ gadzic @ 01.11.2003. 15:15 ] @
Da li neko zna gde mogu da se nadju flash fajlovi za Siemens M50 i kojim to programom izvesti?
Pre sam koristio Unisiemens za mnoge telefone Siemensa ali on ne podrzava M50 (bar nema taj model u mojoj verziji 4.0 beta) ili mozda M50 odgovara nekom slicnom modelu ili da se rucno podese podesavanja za M50 ali ne znam kako???
Jel zna neko?
Koji program za flash koristite za vas Siemens M50 i koje ja najnovija verzija flesha?
Ja mislim da je V81 za M50i

Pozdrav!!!
[ ndejan @ 01.11.2003. 19:26 ] @
Flash za m50 imas na siemensovom sajtu i sa tim exe fajlom imas i i program za flesovanje i to ima samo verzija 17, a mozese naci po netu i verzija 18 i 81 koja je pravljena za nekog operatera posto u tom flesu imas neke reklame tog operatera(ne znam sad tacno kog) ali ono sa simensovog sajta ti je najbolje da skines

pozdrav!!!
[ gadzic @ 02.11.2003. 02:23 ] @
Pa probao sam sa tim fleshom ali nece da radi jer sigurno treba imati originalan kabl za Siemens a ja ga nemam!
Jel radio ovo neko i neka mi objasni kojim programom i kojim fleshom, kao i gde je nasao te svari na internetu???
[ ndejan @ 02.11.2003. 08:56 ] @
evo na ovoj stranici http://www.gsm-multifund.com/ mozes naci sve stoti je potrebno i program za flesovanje i fleseve
[ gadzic @ 03.11.2003. 00:41 ] @
Nema nista na ovom sajtu! Ne rade ovi programi za M50!

Jel ima neko jos neki sajt ?
[ soma @ 03.11.2003. 16:49 ] @
Evo ti ovaj link i tu mora biti (mozda i nema jer nisam provjerio) http://www.gengheraenga.com/index.htm ali i na http://www.gsm-multifund.com/ ima sigurno samo kad ga skines on automatski pokrece winswup i odradjuje posao. Jedina mana mu je tu st ima lg paket 01.
[ gadzic @ 03.11.2003. 20:43 ] @
Nema tamo nista!!!!!!!!

Dajte jos neki drugi ljudi!!
[ soma @ 03.11.2003. 20:56 ] @
www.gsm-multifund.de i odes na siemens pa na update i tamo imas za M50 verzije 09,14,17 i 18 ali jw lg pack 01. i to je to. Znaci da ima samo malo bolje moras pogledati. Pozdrav
[ ognjenr @ 09.11.2003. 12:11 ] @
Originalni flash file sa siemensovog sajta (sa exe ekstenzijom) radi provereno, i to ti je najbolji način. Ukoliko kod tebe ne radi u pitanju je neispravan kablić.
[ gadzic @ 09.11.2003. 18:08 ] @
Ali ja kad startujem flash fajl sa egzistencijom .exe fleshovanje pocne i ugasi lepo telefon ali završi za par sekundi i ukljucim mobilni i ništa,sve je ostalo kako je i bilo...
Inace nemam originalan siemens kabl!
Inače ja sam pre radio flash ali sa drugim modelima Siemensa C45, A40...

Pomozite ljudi, dajte neki savet kojim programom fleshujete!
Ja pre koristio Unisiemens za C45 i lepo prebacim stari flesh na komp u slučaju da krene nešto naopako kad snimim novi, ali sa Siemensom M50 to ne mogu da izvedem jer Unisiemens ne podržava taj moj model M50 ali tamo postoje podešavanja odakle treba da čita flesh pa to može da se podesi ali ja ne znam kako.
Jel zna neko?
Ili jel moze neko da mi preporuči neki dobar i pouzdan program sličan Unisiemensu kojim mogu da prebacim stari flash sa M50 na kompjuter kao i da ga vratim ponovo na mobilni.
Hvala!!! :)))
[ gadzic @ 11.11.2003. 11:53 ] @
PA JEL IMA NEKO KO MOZE DA MI POMOGNE ILI NEMA NIKO M50!?
[ Dejan Matijevic @ 11.11.2003. 18:17 ] @
Citat:
gadzic:
Ali ja kad startujem flash fajl sa egzistencijom .exe fleshovanje pocne i ugasi lepo telefon ali završi za par sekundi i ukljucim mobilni i ništa,sve je ostalo kako je i bilo...


Kako ugasi telefon? Zar ti je telefon pre flesanja upaljen?

Koliko znam o tome telefon bi trebao biti ugasen i kad startujes proces flesanja trebas nakratko stisnuti taster za paljenje (NE upaliti telefon). To je sve, nista komplikovano.
[ soko @ 11.11.2003. 18:29 ] @
Citat:
gadzic:
PA JEL IMA NEKO KO MOZE DA MI POMOGNE ILI NEMA NIKO M50!?



Evo ti link za fullflash-eve:

http://www.axnet.pl/ramki/ffs.htm

Flashovanje je preko winswup-a (veoma lako ). ja sam svoj MT50 flash-ovao pomocu gore navedenog programa 5-6 puta i sve je bilo OK.

Za Unisiemens:
Izaberes model Sl4x i picis. Provjereno.

Decko za ubuduce imas google i pretrazi malo po internetu. Siguran sam da ces naci sve sto te interesuje.

Ajd sad sa srecom!!
[ ognjenr @ 12.11.2003. 08:56 ] @
Gornji link je fenomenalan, imam samo jedno pitanje. Koji su flashfajlovi na srpskom (cro) meniju, i gde na netu mogu skinuti parcijalne flash fajlove za ubacivanje srpskog (cro) u s35 i c25 (znam da više nije aktuelno ali su mi potrebni),
hvala!
[ soko @ 12.11.2003. 14:32 ] @
Zadnji broj flash-a odredjuje grupu jezika.
npr. Za Srpski ti je broj 601. Tako ako hoces flash za telefon c45 onda ides skidas 310601 ....


[ ognjenr @ 12.11.2003. 19:15 ] @
Kada sam skoro menjao firmware na mt50, skinuo sam program sa siemensovog sajta verzija 17 i odradio sam to bez problema. Medjutim danas kada sam pokušao to isto da uradim sa M50 (sa firmware-om za M50) naleteo sam na istovetne probleme. PC ne prepoznaje telefon, kada je ugašen. Prepozna ga jedino kada se upali, zatim ga on gasi i tu se prekida update.
Zatim sam skinuo sa onog gornjeg sajta flash za MT50 (zbog jezika) i probao sa njim. Kada sam ga startovao, pre-chek nije hteo da prepozna tel, upalio sam ga , program ga je ugasio i već nervozan zadržao sam dugme za paljenje. Krenulo je sa brisanjem fleša i uvacivanjem novog. Sve je odradio super, jedino kada je završio sa flashovanjem, krenuo je sa post-chek i prijavio da tel nema napajanje. Isključio sam ga sa kablića, i sve je radilo perfektno. Dakle ubacio sam novi firmware.
Zašto je nastao problem, nemam pojma, dakle ako neko ima ideju neka napiše šta je to u pitanju!
Još jedno pitanje, flashovi sa starije siemnse sa ovog sajta ne rade u WinXP, ima li ih gde u .fls formatu?!
[ Dejan Matijevic @ 12.11.2003. 19:47 ] @
Obično kad flešam sa swup-om ugasim pre-chek i post-chek i nemam takvih problema