[ vlada84 @ 13.08.2008. 23:23 ] @
Da li se još nekom čini da postoje male nelogičnosti u cenama za pomenute postpaid tarife?
Evo mog slučaja... Telefon samo koristim za razgovor, ne i za poruke.
Za fresh500 cena minuta u 064/065 mreži je 3,80 a van mreže je 7,80 din (bez PDV-a) dok je za mix500 cena ka svim mrežama 5,80 din (otprilike je isti odnos cena, s tim što u mixu pored ovoga ima 150 min za Dž, dok u freshu toga nema). Za hello paket minut razgovora je u 064-65 2,80 dok je van mreže 5,80 din (skoro duplo jeftinije od fresha500 i po razgovorima i po mesečnoj pretplati.) Cena poziva u prof. tarifi je 9,44 a mesečna pretplata je 103,37 (sa PDV-om).
Iz telekoma napominju da je fresh najisplativija tarifa ako se telefon koristi uglavnom za razgovor, iako ja tu ne vidiim nikakvu povoljnu računicu.

Meni se čini da je ova fresh500 najgora tarifa koju su ikad izmislili i stvarno ne vidim nikakvu logiku u odnosu na cene drugih tarifa. Predložite mi neku po vama najbolju, najjeftiniju... (napominjem, telefon samo koristim za razgovor, ne za poruke, GPRS, MMS...).
Pozdrav!
[ Slobodan Milivojevic @ 14.08.2008. 10:09 ] @
MIX500 jer dok si u kvoti ne placas uspostavu veze. Taako da minut u kvoti besplatnog saobracaja dodje 3.33din + pdv (500/150), a nakon toga placas 2.9 (uspostava) + 5.9 (minut ka svim mrezama) + pdv.

A u fresh uvek placas 1.9 (uspostava) + 3.80 / 7.80 (minut u mrezi / minut van mreze) + pdv.
[ Basa @ 16.08.2008. 21:03 ] @
Pošto koristim isti paket, samo na Telenoru (Fleksi), da dam svoje mišljenje.

Ovaj paket može da pogoduje samo malom broju ljudi. Meni je zgodan pošto ne razgovaram puno 20 - 30 minuta, i ne šaljem puno poruke, možda 50-ak, ali zato volim da listam gprs, a on se uračunava u pretplatu. Otprilike bi mogao da se uzme MIX60 sa tarifnim dodatkom za internet, ali štos je u tome što manje u startu platiš telefon sa pretplatom od 500 dinara nego sa pretplatom od 250. To mu verovatno dodje možda i jedina poenta tog paketa.

Uglavnom po potrošnji dodjem tu negde na pretplatu tako da mi odgovara.

Eto, čisto da pošaljem iskustva sa paketom iz prve ruke.

Pozdrav