[ pela @ 14.08.2008. 12:35 ] @
Zdravo svima,

Interesuje me zasto uopste postoji opcija "Allow Smoothing" u biblioteci?
Zasto je nisu integrirali po deafult-u? Posto ocigledno ne tereti flash fajl barem sto se tezine tice!!

Ponekad odradim tween animaciju... ubacim sliku, napravim neki tween i dok se animira slika je sva krezava... Udjemu biblioteku, slika >> properties >> chekiram "Allow smoothing" i onda je sve odjedanput u redu! Pogledam tezinu fajla ista, nemam nikakvih dodavanja ili odbijanja.. u cemu je stos??
Zasto nije ukljuceno po deafult-u, zasto moram uopste da ulazim i da chekiram na svaki import i na svaku slicicu da bi tween anim. izgledale ok???




[ akasha org. @ 14.08.2008. 12:43 ] @
U opterecenju procesora.
[ pela @ 14.08.2008. 12:52 ] @
Dokaz?
[ akasha org. @ 14.08.2008. 13:11 ] @
Svaki twining opterecuje procesor. Samo ih gomilaj i videces. Dodatno procesiranje za smooth moze samo pojacati opterecenje.
Secam se prve galerije koju sam pravio, a onda se pohvalio drugu koji je imao pentium III.. Ajoj, nije licilo ninasta, a onda sam uspeo, sa nesto jacom galerijom da zakucam tih 900Mhz :)

Naravno, ako je galerija jednostavna, nece biti ovih problema, ali ako pravish u Flash Liteu igricu za mob recimo, smooth ti nikako ne bih preporucio.
[ pela @ 14.08.2008. 14:03 ] @
Ma dobro, tween retko koristim, ali nekad je jednostavnije u dva poteza odraditi animaciju...
Medjutim radim na atolnu64 sa 2gb rama i ovaj smooth mi ne smeta ali sta je sa korisnicima onim obicnim koji vozaju 3ke i 4ke?
Koliko to kod njih ima efekta?

Vidim da procesor skace cak na 80% kad ide recimo skeling slike sa smooth-om a ne ide preko 30 bez smooth-a....