[ marin11 @ 15.08.2008. 00:50 ] @
da li policija ili bilo tko drugi može saznati tko je postavio neke tektove na internetu ako je ta osoba koristila svoj laptot ali na javnoj besplatnoj točki(wireless)?
[ Predrag Supurovic @ 15.08.2008. 00:54 ] @
Moze da bude a ne mora da znaci.
[ mihajilo @ 14.09.2008. 18:32 ] @
bez problema moze saznati,ali samo ako hoce.i ako im to treba preko tvog racunara mogu da te nadju,ako se povezujes na internet.nego ako si nesto zgresio baci taj laptop,al mi reci gde ces da ga bacis :)
[ elikul @ 28.09.2008. 09:52 ] @
E ovako ako je laptop il racunar registrovan na tebe i ako si ga samo jednom koristio kuci onda nikako ne radi gluposti na internetu jer te mogu naci. svaki racunar ima svoj broj u biosu koji jedanput kad se pokrene ostaje u bazi podataka. sto znaci ako vec hoces da radis gluposti il da stavljas neki tekst moras imati neki drugi racunar koji nece biti povezan sa tobom i kojices koristiti iskljucivo preko tudjeg interneta kao sto se besplatne bezicne mreze ili mob. internet i koristiti svakako proxy servere za prikrivanje IP adrese. toliko od mene a ti sad kako hoces. ja ti ovo nisam rekao u zlo namjerne svrhe i sve sto uradis snosis sam poslijedice
[ Sauron @ 28.09.2008. 10:08 ] @
Bolje ti je da odeš u neki internet kafe, sa lažnim brkovima i naočarima.
[ nkrgovic @ 28.09.2008. 10:55 ] @
Sta plasite coveka? Jako je tesko da ce ga neko naci za tekst postovan na netu, ako nije pratio u tom trenutku.... Mislim, ako je napisao mail ili postovao na nekom blogu ili forumu, sve sto je, mozda, ostalo zapisano je IP adresa sa koje je postovano. Ako je to radio sa javnog IP-a nema nacina da se to poveze sa njim....

Kako ce neko, ko gleda web server logove, da nadje serijski broj BIOS-a? Koji protokol za razmenu podataka uopste ukljucuje informaciju o broju BIOS-a? Ono sto jeste unique i indentifiable je MAC adresa mrezne karte, ali 1) ona se moze promeniti na nekim kartama i 2) tu informaciju je imao samo wireless access point. Ako taj AP nije cuvao te logove, nema nista od toga. Iz nekog mog iskustva, cuvanje toga na javnom hotspotu je sve samo ne regularna praksa, tako da, iako je to moguce, jako je neverovatno.
[ Shadowed @ 28.09.2008. 12:25 ] @
A i opet nece znati ciji je MAC. Osim ako ne krenu da proveravaju sve uredjaje koji imaju wifi :)
[ nkrgovic @ 28.09.2008. 12:45 ] @
Citat:
Shadowed: A i opet nece znati ciji je MAC. Osim ako ne krenu da proveravaju sve uredjaje koji imaju wifi :)

Pa ono, ajde, teoretski... Ako se poveze negde drugde mogu da to vide, ako imaju real-time report vezan za taj novi hot-spot.... :D Ili, mogu da nadju proizvodjaca po tome, pa onda na osnovu toga nadju racunar, pa mozda po serijskom broju racunara nadju gde je prodat, nadju racun i ko je platio... :D

Teoretski, moguce je. Bilo koji korak je vrlo lako moguce da nije izvodljiv, ali eto - teoretski je moguce. :D
[ eliminat0r @ 15.10.2008. 13:24 ] @
Da teoretski je mnogo sta moguce ali zapamtite mi smo u Srbiji :P