[ milorad @ 01.11.2003. 19:25 ] @
KOji je najbolji za asus ploce dijagnosticki program (kao ono start ,cekas jedno pola sata i sve ti lepo ispise sta je problem ,tj. sta je u kvaru.)Vase misljenje ,ili ima neki univerzalni program za sve racunare.Samo mi ne spominjite sisoft sandra....
Pre neki dan sam bio kod jednog servisera i to je uradio al nije hteo da mi kaze koji je to program.
[ SoulFly @ 02.11.2003. 03:48 ] @
sandra??? ...bome ne sluzhi to za dijagnostiku kvarova vec testiranje performansi rachunara i njegovih komponenti...
[ milorad @ 02.11.2003. 12:46 ] @
Pa reci mi koji sluzi za dijagnostiku ja sam to i trazio ...
[ IHThUS @ 02.11.2003. 15:07 ] @
Ljubazno pitaj servisera pa će ti verovatno reći koji program koristi za dijagnostiku!
[ milorad @ 02.11.2003. 17:55 ] @
Citat:
IHThUS:
Ljubazno pitaj servisera pa će ti verovatno reći koji program koristi za dijagnostiku!

znaci ni vi necete da odate tu svetu tajnu zvanu program za dijagnostiku da i ja postanem majstor za kompjutere,
pa evo ja cu navesti neke: check it 98, pcdoctor, powerstrip,aida32..modemdoctor....eto ja odadoh neku tajnu i ostadoh ziv.
[ SoulFly @ 02.11.2003. 18:47 ] @
ma da....sa tim programima cesh postati...bash...
[ IHThUS @ 02.11.2003. 19:18 ] @
Majstor za kompjutere se ne postaje pukim posedovanjem programa za dijagnostiku!

Ako želiš da postaneš majstor verovatno je bolja varijanta škola plus praksa kod nekog dobrog majstora.

No flame please!
[ milorad @ 02.11.2003. 21:06 ] @
Hvala na odgovorima ,ipak je ovo bilo tesko pitanje.
[ kUdtiHaEX @ 02.11.2003. 21:54 ] @
Ej ljudi ne zavaravajte se....
Prvo, nije vam ovo StarTrek....nema tih programa koji bi vam rekli 'crkla ti naponska jedinica na ploci, kondezator taj i taj...'. Svaki problem se resava zahvaljujuci nekom iskustvu koje imas. Znaci - imas problem, lociraj ga, da li je hw ili sw tipa. Ako je hw tipa, srafciger u ruke i napred....(grubo receno).
[ SoulFly @ 03.11.2003. 00:03 ] @
e upravo to...dobro recheno...nije star trek...a ti milorade skontaj da na taj nachin nikad nishta necesh nauchiti...ipak su za takve stvari potrebna iskustva, puno vremena privedeno u radu puno muka do samostalnog nalazhenja greshaka i kvarova i puno slushanaj tudjih iskustava..a upravo ovakvi forumi i postoje da ljudi razmenjuju iskustva.Mani se tih gluposti shto si uvrteo u glavu i ulozhi malo truda
[ Mister Big Time @ 03.11.2003. 01:27 ] @
work work work ;)
[ kUdtiHaEX @ 03.11.2003. 10:08 ] @
Da bi skupio znanje, moras dosta citati (recimo ja sam josh kao klinac, sa 10 godina prosto gutao sve sto ima veze sa kompovima:)), i kretati se u tim krugovima...
[ milorad @ 03.11.2003. 18:59 ] @
Citat:
milorad:
KOji je najbolji za asus ploce dijagnosticki program

ja sam samo ovo trazio ,nije valjda da ne postoji nijedan, a sve ovo gore odgovoreno je u redu ,i ja sam to isto znao ,znaci nista novo.Normalno je da treba znanje pa praksa pa iskustvo......al ne moza se ni sve nauciti iz kniga ,jer cesto i najprostije napisano ,u praksi dovede do velikih problema...zato sam se i obratio ovede ,al da nedavim vise ,razumeli smo se .Hvala jos jednom, bar na ulozenom trudu za ova objasnjenja.