[ tribute @ 16.08.2008. 10:24 ] @
Problem je sledeci ovo sam probao na PClinuxOS,Fedora,MAndriva...
kacim se na web preko wireless kartice ( wlan0 ) i provider je beotel,uspem da namestim konekciju sa njihovom baznom stanicom lepo mi pokaze signal i sve podatke imam i ping prema njima.Na pocetku instalacije sam kucao njihovu IP adresu DNS i sve ostalo sto trazi.E sad problem je u tome sto moram da kreiram nalog ( username i pass ) i za to kucam pppoe-setup otvara se i pita me za user i tu kucam moj user pita za adapter kucam wlan0 ( to mi pokazuje preko iwconfig) pa onda DNS , pa firewall, i onda na kraju kucam pppoe-start,e i posle svega toga nece net da radi neotvara stranice nista skroz je mrtav.Probam ping npr. za google nema ga...

evo ako ovo moze da pomogne:
[root@localhost ~]# pppoe-status
pppoe-status: Link is down (can't read pppoe PID file /var/run/pppoe.conf-pppoe.pid.pppoe)
[root@localhost ~]# pppoe-start
.. Connected!
[root@localhost ~]# pppoe-status
pppoe-status: Link is up and running on interface ppp0
ppp0 Link encap:Point-to-Point Protocol
inet addr:10.23.8.242 P-t-P:10.23.0.10 Mask:255.255.255.255
UP POINTOPOINT RUNNING NOARP MULTICAST MTU:1480 Metric:1
RX packets:13 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:13 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:3
RX bytes:157 (157.0 b) TX bytes:157 (157.0 b)

[root@localhost ~]#

i moj iwconfig:
[root@localhost ~]# iwconfig
lo no wireless extensions.

wlan0 RT61 Wireless ESSID:"BEOTELNET-BAGLJAS-HPOL1" Nickname:"localhost"
Mode:Managed Frequency:2.462 GHz Access Point: 00:0B:6B:4E:63:78
Bit Rate=11 Mb/s
RTS thr:off Fragment thr:off
Encryption key:off
Link Quality=58/100 Signal level:-71 dBm Noise level:-103 dBm
Rx invalid nwid:0 Rx invalid crypt:0 Rx invalid frag:0
Tx excessive retries:0 Invalid misc:0 Missed beacon:0

ppp0 no wireless extensions.


Na UBuntu namestim konekciju i na Slax i ispise mi iste parametre
ako neko ima neki pametan predlog neka javi!!!
[ Sir_Oliver @ 17.08.2008. 11:44 ] @
OK. Kada se "nakacis" na net, cukaj komandu route. Postuj ovamo sta izbacuje.
[ simen @ 04.01.2009. 14:24 ] @
trebam pomoc! instaliro sam ubunt 8.10 i nikako da podesim wajles karticu a i nikako da se nakacim na net!
imam krarticu Gigabyte "GN-WPO1GS PCI WLAN card(turbo)" Dali je moguce da linux nepodrzava tu kartu?
ae neko ako zna kako da podesim net i drajvere nek mi se jeavi, ako ima volje moze i korak po korak :P
Pozdrav
[ Operacija Debakl @ 09.01.2009. 19:34 ] @
Linux podrzava svaku kartu proizvodjaca koji naprave drajver za isti. Jesi probao da potrazis drajver na njihovom sajtu?

Inace mrezna karta (ako je prepoznata i ako je noseca konekcija uspostavljena) se podesava prostom komandom: sudo pppoeconf. Sta ti izbacuje u Network Configuration meniju?
[ lord_celtic @ 10.01.2009. 11:52 ] @
Citat:
simen: trebam pomoc! instaliro sam ubunt 8.10 i nikako da podesim wajles karticu a i nikako da se nakacim na net!
imam krarticu Gigabyte "GN-WPO1GS PCI WLAN card(turbo)" Dali je moguce da linux nepodrzava tu kartu?
ae neko ako zna kako da podesim net i drajvere nek mi se jeavi, ako ima volje moze i korak po korak :P
Pozdrav

driveri su madwifi(atheros chipset) i sigurno radi wireless kartica nakon instalacije.
po sto puta odgovor kad nesto pitas daj potpune podatke.
treba da budemo baba vanda da znamo koji tip konekcije koristis?