[ BOOK @ 11.09.2003. 14:05 ] @
U ruci držim "Zahtev za izdavanje Visa Internet kartice." Banka je VOJVOĐANSKA BANKA AD NOVI SAD. Ovo treba da popunim i da dobijem tu kreditnu karticu. Moje pitanje je: da li je kartica koju ću dobiti "platna" na svim sajtovima na netu? Ako nije, kako da znam gde nije? Konkretno, interesuje me amazon.com, odnosno amazon.co.uk. Da li neko ima iskustva sa tom karticom na tom sajtu?

Hvala unapred.
[ Zeljko Terzic @ 11.09.2003. 16:33 ] @
Nesto vise o tome na:

http://www.voban.co.yu/sr/visainternet.htm
[ Maja80 @ 02.11.2003. 01:03 ] @
Koliko vidim na forumima, Visa Internet kartica Vojvdjanske banke bolje prolazi na sajtovima?

Ili se to meni samo cini?

Sta mislite o ideji da ugasim Visa Virtuon i da otvorim Visa Internet?

Maja

[Ovu poruku je menjao Milan Andjelkovic dana 15.04.2004. u 00:47 GMT]
[ broker @ 03.11.2003. 10:52 ] @
Ne koristim VISA Virtuoan ali korsitim VISA Internet i jos nigde nisam imao problema sa njom.
[ Kinaski @ 04.11.2003. 09:22 ] @
Majo, moja iskustva sa Visa Internet karticom Vojvodjanske banke takodje su prilicno pozitivna. Do sada nigde nisam imao problema sa njom, sve transakcije na mrezi prosle su glatko i bez poteskoca i nisam bio u situaciji da u ocajanju lupam glavom o zid kao vlasnici Virtuon kartice smrti. Najlepsa stvar je sto Vojvodjanska banka ima sopstveni centar za autorizaciju VISA kartica tako da mozes da "blokiras" i "odblokiras" karticu, pa ne postoji opasnost da ti prevaranti potrose novce... Evo kako to ide: nadjes nesto na Internetu sto bi zelela da kupis; neposredno pred zakljucenje transakcije nazoves VISA centralu V.banke i kazes im: "okej, drugari, sada bih zelela da izvrsim jednu transakciju pa vas molim da mi aktivirate karticu"; oni ti kazu: "okej, Majo, vasa kartica je aktivirana i vi sada mozete izvesti vasu transakciju". onda ti izvrsis transakciju i nazoves ih da ti iznova "blokiraju" karticu. Mnogo lepa opcija, tako da mozes na racunu da drzis vise novaca bez bojazni od kradljivaca i ne moras svaki put kad oces da kupis nesto da odlazis u banku i uplacujes pare.

I obaska cinjenica da je procedura vadjenja kartice prilicno brza i laka. Odes u njihovu centralu u (Novi Beograd, Bulevar Mihajla Pupina 111) i popunis formular i oni te nazovu kroz nekoliko dana (mene su zvali nakon 5 dana) i uplatis godisnju clanarinu 200 din. i stavis depozit 20 E i to je to.

Tako da bi ti moj drugarski savet bio da predjes na Visa Internet karticu i zaboravis na sve jebade koje su tvoj cesti pratilac ako si vlasnik Virtuonke.

pozdrav
[ Gojko Vujovic @ 04.11.2003. 11:28 ] @
Pa super ako radi ta kartica vojvođanske banke, ali ja isto tako nemam problema sa Virtuonom. Nekoliko desetina obavljenih kupovina, što proizvoda, što servisa, na malim i velikim sajtovima.. čak i kad se desi da ne proradi iz prve, kontaktiram prodavca i uvek rešimo problem. Najčešće je kod njihovog sistema za procesiranje greška. Znaju oni to da reše, samo kad se malo potrude.
[ Kinaski @ 04.11.2003. 13:20 ] @
Citat:
Gojko Vujovic:
Pa super ako radi ta kartica vojvođanske banke, ali ja isto tako nemam problema sa Virtuonom.


Okej, Gojko, ti nemas problema sa Virtuonom, ali Maja ih, ocito, ima. Zato je, pretpostavljam, i otvorila ovaj topik... Sa druge strane, ja apsolutno nemam problema sa karticom vojvodjanske banke, dok ih, recimo, neko drugi mozda ima :)

Pazi, licno nemam nista protiv doticne Virtuonke, i svako ima pravo na sopstveni izbor. Ipak, smatram da Visa Internet kartica vojvodjanske banke ima nekoliko prednosti: sopstveni autorizacioni centar, mogucnost 'blokiranja' racuna. itd.

pozdrav
[ Maja80 @ 04.11.2003. 13:31 ] @
Mozes li da probas da li Visa Internet kartica vazi recimo na https://www.2checkout.com/cgi-...2c?sid=72130&product_id=78

(ili na bilo kom sajtu koji ide preko www.2checkout.com - razumela sam da je www.2checkout.com neki posredinik)

Maja
[ Maja80 @ 04.11.2003. 13:56 ] @
Da uprostim, da li http://www.2checkout.com prima Visa Internet kartice?

Hvala,

Maja
[ MaRaToNcI @ 04.11.2003. 14:04 ] @
naravno da prima sve ( i to obe pomenute:)
[ Balša @ 04.11.2003. 14:27 ] @
I od mene sve pohvale za Visa Internet. Radi bez ikakvog problema na svakom sajtu gde sam probao, ima Call Centar s ljubaznim operaterima koji radi 00-24h. I povrh svega, jeftinija je od Virtuona - što ne mora biti bitno jer se radi o razlici od par stotina dinara na godišnjem nivou, ali ipak.
[ Maja80 @ 04.11.2003. 14:35 ] @
I sigurni ste da http://www.2checkout.com prima Visa Internet karticu Vojvodjanske banke?

(ako je tako odmah cu da je izvadim)

Maja
[ Redondo @ 28.01.2004. 22:52 ] @
Jer moze Voban internet da se koristi na Ebay-u ? Jer neko mozda probao ?
Da li treba da se ima tekuci racun u Voban-u da bi se uzeo Visa internet?
Moze li se kartica uzeti u centru Beograda ili se mora ici na Novi..?
[ Igrutin @ 29.01.2004. 00:37 ] @
VISA Internet karticu Vojvodjanske banke mogu da dobiju svi, ukljucujuci i studente i nezaposlene, koji uplate 200 dinara za godisnju clanarinu i 20 evra kao prvi depozit. Tom prilikom se otvaraju namenski dinarski i devizni racun.

Za razliku od RF Virtuonke, tih 20 evra mogu odmah posle toga i da se (po)trose.

Zahtev za karticu se moze podneti i u centru Beograda, na Trgu Nikole Pasica. Kartica se dobija za 7-10 dana.

Meni je, na primer, prosla na: GoDaddy.com, JV-Hosting.net, BookLocker.com, ..., ali, nisam probao na eBay-u.
[ Redondo @ 29.01.2004. 02:19 ] @
Super, hvala za info Igrutine !
[ Vertygo @ 29.01.2004. 03:25 ] @
Može li neko ko ima ovu karticu da kaže, da li prolazi na amazonu?
[ ljmilos @ 29.01.2004. 19:10 ] @
@Redondo
hvala ti što si obnovio ovu temu
@igrutine
ovo sa Visa Internet karticom Voj. banke je odlična stvar. Verovatno ću sutra podneti zahtev za dobijanje iste. Imam pitanje, iako sam pročitao skoro sve postove sa E-poslovanja. Može li se ova kartica iskoristiti i za 'obrnute' transakcije. Znači ja odradim X posao za Y osobu u Z državi i Y osoba treba da mi nadoknadi odrađeni posao tako što će mi poslati novac. Da li ga nekako može deponovani na tu Visa internet karticu (tj. taj devizni račun), a ja da taj novac kasnije podignem u Voj. banci? Ovo pitam samo iz razloga da se nekako zaobiđe mukotrpan posao sa čekanjem unovčavanja čekova. Znam da neke Banke odmah keširaju, ali uz poseban ugovor, da ako eventualno ne uspeju, moraš vratiti sav novac. Isto tako me zanima koja je trenutno najjeftinija (najmanja provizija) varijanta da se podigne novac koji je poslat recimo iz USA. Naravno da sve zavisi i od banke kojoj si poverio taj posao. Interesuju me vaša iskustva.

Pozdrav svima,
Miloš.
[ Igrutin @ 29.01.2004. 20:53 ] @
@ljmilos
Uz VoBan VISA Internet karticu se dobija i "instrukcija za usmeravanje naplate iz inostranstva po poslovima sa Visa karticama".
Meni je sluzbenica iz banke rekla da mogu primati uplate iz inostranstva na moju partiju namenskog deviznog racuna, ali iskljucivo u EUR-ima.
Ostale detalje moras proveriti neposredno u banci. Ja do sada, na zalost, nisam koristio tu mogucnost.
[ arsa xx @ 29.01.2004. 22:01 ] @
Evo bas sam sad "overio" Visa Internet Vojvodjanske banke na par mesta radi ko sat ;)
[ ljmilos @ 29.01.2004. 22:44 ] @
Hvala ti Igrutine. Idem sutra da podnesem zahtev za izdavanje kartice, pa ću se dodatno raspitati. Naravno odmah ću preneti iskustva ...
Pozdrav, Miloš.
[ ljmilos @ 30.01.2004. 14:32 ] @
Evo sada i utisaka koje sam obećao juče. Trg Nikole Pašića 5, 4. sprat druga vrata levo - platne kartice. Dobar dan - dobar dan. Ja bih da postanem vlasnik vaše Visa Internet kartice - nema problema, sedite i popunite ovaj formular. Najobičnije parče papira (malo mi je zasmetalo što je obična i loša kopija, ali nema veze) koje treba popuniti ličnim podacima i eventualno podacima firme ako ste zaposleni. Završio sam, izvolte - hvala, poslaćemo vam karticu kao i uputstvo kako obavljati transakcije u oba smera, za najviše 10 dana u vama najbližu ekspozituru. Prilikom preuzimanja morate položiti depozit od 20 evra, koje zatim možete odmah trošiti + ostali troškovi 200 din. Kartica će biti po default-u blokirana, a kada želite da izvršite transakciju, jednostavno nas pozovete i mi je odblokiramo. Sledeće moje pitanje, radiću uglavnom transakcije u dolarima, kako bi išla konverzija - Visa internet kartice po default-u operišu isključivo EUR-ima, pa će bilo koju vrstu konverzije izvršiti Visa International (valjda su oni vlasnici svega ovoga) i vama će stanje uvek biti prikazivano u EUR-ima. Ok hvala, sledeće moje pitanje, kako funkcionišu obrnute transakcije - mi imamo konto otvoren u Minhenu (nisam siguran da je taj grad u pitanju, zaboravio sam) preko koga se usmeravaju ino-uplate na vaš devizni račun. Uputstvo koje ćete dobiti sadrži detaljne instrukcije kao i SWIFT kod, koje morate proslediti pošiljaocu novca. Najlepše hvala doviđenja - doviđenja.
Kratko i jasno sve je trajalo manje od 5 minuta. Jedino nisam pitao kolike su provizije, ali biće vremena i za to, ostaje mi da se nadam da nisu velike. Toliko od mene.

Pozdrav svima, Miloš.
[ ljmilos @ 30.01.2004. 14:37 ] @
Zaboravio sam da napišem, da i ova tema možda zaslužuje mesto na Top-u. Odnosi se na treću u seriji Internet platnih kartica, a pošto one druge dve već imaju mesto na Topu mogla bi i ova.
Pozdrav, Miloš.
[ Milan Andjelkovic @ 12.02.2004. 00:21 ] @

Samo da potvrdim ljmilos-evo iskustvo. Podneo sam zahtev za izdavanje visa electrron i visa internet i sve je prošlo na identičan način - za veoma kratko vreme, vrlo jednostavno, uz ljubazne službenike.
Javiću utiske o funkcionisanju istih kada ih preuzmem i malo isprobam.
[ Redondo @ 11.04.2004. 20:57 ] @
Jer neko koristio Visu Voban na e-bay? Kakva su iskustva?
[ broker @ 11.04.2004. 21:20 ] @
Ja pre neki dan platih ViSA Internet karticom knjigu na Amazonu....
[ igiris @ 14.04.2004. 20:23 ] @
Da li Voban internet prolazi na register.com?
[ Milan Andjelkovic @ 14.04.2004. 22:39 ] @

Diskusiju o Visa Internet kartici možete nastaviti na sledećoj temi:

http://www.elitesecurity.org/tema/33381
[ SBSL @ 22.04.2004. 17:58 ] @
E ljudi a jer ima neko iskustva sa kladionicarskim sajtovima..???

A drugo pitanje je sledece:

Ja sad odem i dam depozit 20 €, i sad preko kladionicarskog sajta zaradim npr. 10 €
i sad na racunu imam 30 €, da li mogu kad zelim da idem da podignem koliko hocu novca u banci... Npr. ja idem do grada i treba mi 50-100 dinara, da li cu moci da ih podignem ili kako vec to ide..???

pozdrav * * *

i zaboravio sam jos nesto: DA LI, I GDE NA INTERNETU MOGU DA PROVERIM KOLIKO NOVCA IMAM NA RACUNU SVMO ??? DA LI NA OFICIJELNOM SAJTU VOBAN-a ILI GDE..???

[ Kinaski @ 23.04.2004. 06:57 ] @
Citat:
joca 26:
E ljudi a jer ima neko iskustva sa kladionicarskim sajtovima..???


Nažalost, Visa Internet kartica Vojvođanske banke ne radi na kadioničarskim sajtovima. Isprobano na www.gamebookers.com i www.willhill.com.
Nazvao sam call centar v.banke u vezi ovog problema i rečeno mi je da Visa Internet kartica nema mogućnost koriščenja na kladioničarskim sajtovima.
[ SBSL @ 23.04.2004. 11:05 ] @
lazes ! :(

e sad sam se skroz razocarao, a bas krenuo da je izvadim...

A toliko sam bio zaintresovan...

Jer ima neko neki redlog sta sad da radim ??? Da li ima jos neke kartice za tako nesto...

POZDRAV * * *
[ broker @ 23.04.2004. 12:11 ] @
Citat:
joca 26:
i zaboravio sam jos nesto: DA LI, I GDE NA INTERNETU MOGU DA PROVERIM KOLIKO NOVCA IMAM NA RACUNU SVMO ??? DA LI NA OFICIJELNOM SAJTU VOBAN-a ILI GDE..???


Uz karticu dobijas i info kako da zovens telefonom i proveris stanje na racunu i to mozes uraditi u bilo koje doba dana ili noci, i radnim i neradnim danima.
[ nenad31 @ 26.04.2004. 01:55 ] @
I na kraju izvadim voban internet karticu, i opet ne mogu da prodjem sa njom na www.auctionpayments.com. Neka mi se javi neko kome je ovo poslo za rukom da vidim u cemu je trik.
[ Redondo @ 30.04.2004. 10:29 ] @
Jos uvek ne znam da li Voban Visa radi na E-bay-u !

Jer neko probao do sad ?
[ miloske2002 @ 03.05.2004. 21:04 ] @
Danas sam prvi put upotrebio visu internet i radi fenomenalno
[ nenad31 @ 13.05.2004. 08:59 ] @
Citat:
Redondo:
Jos uvek ne znam da li Voban Visa radi na E-bay-u !

Jer neko probao do sad ?


RADI! Kupiš na eBay-u onda koristiš www.auctionpayments.com da pošalješ "money order". U zavisnosti od količine novca koje planiraš da potrošiš, ako je narudžba veća od 300€, onda treba da nazoveš Voban Visa centar i da im kažeš da ti povećaju limit na 1000€.

Mojim mukama došao je kraj.
[ Gojko Vujovic @ 13.05.2004. 09:28 ] @
Ti je uopste nisi koristio na ebayu vec na auctionpayments. Tamo radi i svaka druga visa kartica.

A korisnik je verovatno mislio na ebay stores posto je to jedino mesto gde se placa direktno ebay-u koliko ja vidim. Osim ako nije mislio da ce ebay da prima uplate za aukcije - u tom slucaju je pogresio, ebay to ne radi za sada.
[ nenad31 @ 18.05.2004. 09:10 ] @
Citat:
Gojko Vujovic:
Ti je uopste nisi koristio na ebayu vec na auctionpayments. Tamo radi i svaka druga visa kartica.

A korisnik je verovatno mislio na ebay stores posto je to jedino mesto gde se placa direktno ebay-u koliko ja vidim. Osim ako nije mislio da ce ebay da prima uplate za aukcije - u tom slucaju je pogresio, ebay to ne radi za sada.


Gojko, svaka VISA kartica NE RADI na www.auctionpayments.com, na primer VISA Virtuon. Ja sam razumeo da redondo hoce da kupuje stvari na eBay-u i da ima nacin da plati za njih. VISA Internet Vojvodjanske banke ispunjava taj zahtev i radi fenomenalno (uz pomoc www.auctionpayments.com).

Ovo za eBay stores moram da pogledam sta je. Da li tu ima neki treci nacin placanja, pored PayPal-a i AuctionPayment site-a...

Nenad
[ Redondo @ 05.06.2004. 16:59 ] @
Nenade bas sam to mislio! Ja platim Westernu a oni posalju money order prodavcu.
Ako sam dobro razumeo svako ko na E-bay stavi da prihvata money order kao sredstvo placanja ovaj sistem radi!? Jer si ti placao direktno privatnom licu...?
[ RAZZLEDAZZLER @ 05.07.2004. 04:46 ] @
sta je sa kladionicama?
Jel definitivno ne radi nigde ili je neko uspeo da nadje kladionicarski sajt gde moze voban visa internet da se iskoristi?
[ Buum @ 06.07.2004. 01:34 ] @
Ovde prolazi sigurno - navedena je kao jedna od opcija za plaćanje.

http://www.deltasportbet.com/
[ doktor24 @ 24.07.2004. 14:34 ] @
zasto Voban internet ne radi na Auction paymenys,odbijaju me ne znam vec koliko ko da smo mi iz Srbije slogirani.Neko mi je rekao da je usper da plati money order sa auctionpayment uz pomoc Voban kartice.Mene odbijaju stalno u banci kazu nisu dobili ni zahtev za autorizaciju.Ma iznervirali me skroz.Ako neko zna pomoc moze hitno treba da platim!
[ Dejan Bizinger @ 26.07.2004. 10:44 ] @
Da li je neko izvrsio placanje na Go Daddy u poslednje dve nedelje sa Visa Internet karticom? Izgleda da postoji neki problem a do nedavno je sve bilo OK. U Visa Centru su mi rekli da znaju da ima neki problem sa Go Daddy.
[ msf @ 26.07.2004. 16:23 ] @
Tacno 22.07. sam izvrsila poslednju uplatu na Go Daddy, bez ikakvih problema.
[ Gojko Vujovic @ 10.08.2004. 19:54 ] @
Koji je najnoviji broj call centra za visa internet karticu? Onaj na 021 sto su menjali broj?
[ Balša @ 10.08.2004. 20:20 ] @
Prešli su na digitalnu centralu, pa dobili peticu ispred.

Znači: 021 520333
[ Gojko Vujovic @ 10.08.2004. 20:26 ] @
Hvala.

A dobro sto mi je neko dao novu karticu na kojoj pise ispravan broj.. ccc.
[ mist @ 31.08.2004. 13:50 ] @
Totalno razočarenje!!!
Danas sam probao da iskoristim Visa Internet Vojvođanske banke na Google da platim AdWords kampanju. U stvari, ne da platim, nego samo da aktiviram račun, bez ikakvog skidanja sredstava. Ali Google mi vraća "Card Declined". I to ga vraća tako brzo da mi je skoro neverovatno da zaista proverava validnost kartice.
Posle toga okrenem call centar Vojvođanske banke, i devojka mi kaže da je kartica aktivna a da oni uopšte nisu imali nikakav zahtev za autorizaciju. Kada sam probao da joj objasnim gde sam probao da upotrebim karticu, ona kaže "ma sigurno je do sajta"... i tako se to završilo

[ Buum @ 31.08.2004. 14:23 ] @
Stvarno je problem u sajtu, a ne u kartici ma kako ti to suludo zvučalo. Google nas je od skora bacio na neku black listu -> pročešljaj malo ES i naći ćeš temu koja se odnosi na taj problem i njegovo prevazilaženje.

Meni je do sada ova kartica u 100% slučajeva prolazila. Uglavnom sam je koristio za kupovinu knjiga i stručne literature.
[ mist @ 01.09.2004. 10:12 ] @
@Buum:

Jeste, evo sad sam i ja dobio odgovor od google supporta (na srpskom jeziku, nećete verovati). Google trenutno odbija sve kartice iz naše zemlje, kažu da je problem kod njih i da rade na rešenju pa će sve korisnike iz SCG da obaveste čim bude proradilo.
Izvinjavam se ostalim vlasnicima Visa Internet kartice ako sam ih malo uplašio sa ovim novostima juče. Dakle, kartica nam je super, ali zemlja nam nešto baš i nije mnogo popularna...
[ fanea112 @ 02.10.2004. 17:57 ] @
Vidim da gotovo svi vi imate pozitivna iskustva sto se tice vob internet kartice

Ok.Ja imam 2 pitanja:

1.Da li se uplaceni evri (deo kojim uplacujem) konvertuje u $,ako je cena necega 5$ na primer...da li ce se taj deo evra prebaciti u " $ " usd...prilikom net kupovine? ili moram da ulozim $

Btw.Jel ce se to konvertovanje sigurno,i "tacno" izvrsiti,s obzirom da je $ little bit manji od evra,trenutno...

2.Usluga koju cu probati je da se pretplatim na mesecnu clanarinu na net sajtu (to become member - membership)...pitanje ovde je : da li moram otkljucavati karticu pri kraju meseca,ako je posle uplate zakljucam,posto je sistem "automatic" i svakog meseca odbija 5$...ali nekako me je strah da je zakljucavam ako se uclanim...iz tih razloga....ne znam na kojem principu radi taj auto sistem mesecne clanarine...da li svo vreme drzi karticu pod nadzorom (da ne istekne itd...),ako da...onda bolje da je posle ne zakljucavam... ugovor za auto-oduzimanje 5$ mesecno se prosto ponistava pritiskom na dugme...ali u svakom slucaju..

Znam da je 2. pitanje malo vise konfuzno

Any 1 know?
[ Balša @ 02.10.2004. 18:15 ] @
1. Imaš samo račun u evrima, a transakcije u drugim valutama se, naravno, konvertuju u evro. Kurs je korektan, ali zavisi od tačnog datuma kada ti se skine novac s računa, i to ne mora obavezno biti onaj trenutak kada ti Web sajt kaže da je kupovina obavljena.

2. Ako ti je kartica zaključana, nijedan sajt ti ne može skinuti novac. Mesečna pretplata i automatsko plaćanje samo znači da će tog i tog dana sajt pokušati da skine novac s tvog računa, isto kao da si opet ručno uneo sve podatke. Nema tu nikakvog nadzora, osim što sajt zna kada ti ističe kartica (jer je to jedan od podataka koje si uneo).
[ fanea112 @ 02.10.2004. 20:08 ] @
Okej. Hvala puno Balasa . Jos 1 pitanje ako moze? pretty please

Kada sam danas zvala centralu 021 520 333 (broj mi niko nije rekao,nego je naravno...ovde pronadjen) javio se neki covek...prvo rece da nezna o nalogu,a onda mu ja rekla da je rec o internet kartici,onda me pitao ime i prezime... da li kartica ima 3 ili 4 sigurosna broja...pa ja to izdiktirala,a onda...(stvarno ne znam da li je to ok) - on mene pita zadnja 4 broja (od onih 16)...i ja mu i to rekla...sada se bojim da mi neko ne ispiska sa racuna..posle mi je rekao da mi je trenutno stanje 0 evra...jer sam danas uplatila,a treba proci 24 sata...to me malo umirilo..cim mi dade neku informaciju..tako da ne znam da li ja rekoh pravu stvar...ha,ili me je zeznuo?
On je svakako sa centrale jer je rekao "vojv. banka" izvolite...ali se ja ipak bojim....Da li se svi ti brojevi (sigurosni i zadnjih 4) i od vas traze kada otkljucavate nalog?

Molim vas odgovorite
[ Vukan Karadžić @ 02.10.2004. 20:34 ] @
Nemas razloga za brigu ;)
[ Balša @ 02.10.2004. 21:01 ] @
Meni kada god pozovem traže:
1) poslednje 4 cifre broja kartice
2) ime i prezime
3) password (koji sam ostavio kada sam potpisivao ugovor)

I ništa više. Sigurnosni kod (CVV - one tri cife u donjem desnom uglu) mi nikad nisu tražili, a i da jesu, nešto ne bih bio raspoložen da im ga kažem. Šta će im?

Što se love tiče, pare uvek legnu narednog dana ujutru, tako da tu nemaš brige.
[ smark @ 02.10.2004. 22:32 ] @
I meni isto traze poslednje 4 cifre, ime i prezime i pass. A sto se tice uplate, to je vec malo cudno. Uplatio sam, valjda u sredu i da nisam trazio da mi posalju nekakav bonus, pare ne bi stigle na racun verovatno do petka. Inace, od kako sam dobio karticu izvrsio sam dva placanja i sve je proslo bez ikakvih problema.
[ hecky @ 03.10.2004. 05:23 ] @
Ako prilikom uplate novca na racun napomenete da vam je hitno potreban na kartici, do uvece ce te ga imati na raspolaganju (bar je meni tako bilo).
[ pyc @ 03.10.2004. 11:14 ] @
U vezi Voban Visa Internet kartice... Kako stoji stvar sa uplatom na istu karticu na eBay-u? Da li kartica, u principu, moze da prima uplate sa Intereta?
[ hecky @ 03.10.2004. 12:31 ] @
Pa kartica je vezana za devizni racun u banci. Tako da svako moze da ti uplati novac, na taj racun (npr. SWIFT-om).
[ pyc @ 03.10.2004. 15:32 ] @
Znaci samo preko SWIFTa... nije moguce preko PayPal-a ili eBay-a.... Da, tako sam i mislio...
[ fanea112 @ 04.10.2004. 06:22 ] @
ok,hvala svima...ako mi neko nesto mazne zbog security coda,onda ode sve u vazduh :D ... private policy...onda pravo u jail...corku .! ***** ** ******
[ Balša @ 14.10.2004. 17:28 ] @
Koristan savet:

Obavezno nakon uplate sutradan pozovite Call Centar i proverite da li je uplata legla (ma koliko takvi pozivi išli na živce njihovom osoblju).

Ja sam upravo danas shvatio da mi jedna od uplata u protekle dve nedelje nije registrovana, što mi je izazvalo "lančani sudar" kod transakcija koje su počele da stižu (bio sam naručio dosta knjiga kod raznih prodavaca). Razume se, 16.30 je suviše kasno vreme da bi tetka u ekspozituri danas išta mogla da proveri, jer njihovo VISA odeljenje na Novom Beogradu radi do 15.30. Odgovor je bio, dakle, "pozovite sutra". Ne daj bože da se tetka ponudila da zapiše podatke i sutra ujutru sama sredi stvar.

Sutra je, razume se, petak, i sve ako i uspem da isteram stvar do kraja i otkrijem u čijoj je fijoci ostala neobrađena uplatnica, novac će mi leći narednog radnog dana, a to je ponedeljak. Dotad će se nagomilati još neuspelih transakcija. Možete misliti kakva će noćna mora biti pisati desetinu poruka s izvinjenjem i molbom da pokušaju ponovo s autorizacijom.
[ hecky @ 14.10.2004. 18:05 ] @
Mante se ljudi Vojvodjanske Banke.

Ja imam VISA internet i znajte da je pain in the ***.

Jeste da radi na skoro (!!!) svim sajtovima, ali ne stvarno smor stalno zivkati call centar za aktivaciju i proveru stanja. Osim toga osoblje u call centru je postalo neljubazno.

Otidjite u Delta banku i izvadite VISA Electron.
- nema clanarine
- mozete je koristiti na automatima, na internetu i u radnjama
- mozete vrsiti uplate sa svog racuna i uvid u stanje preko interneta
- osoblje je upucenije i ljubaznije od onih u VB
- jedini minus jeste sto morate prvi put uloziti 250 eura, koje mozete trositi cim dobijete karticu (2-3 sedmice)
[ Balša @ 15.10.2004. 04:34 ] @
Kakva su tvoja dosadašnja iskustva sa tom Deltinom Visom Electron na Internetu? Na koliko sajtova si probao i da li negde nije htela da prođe? Da li ima CVV kod? Da li Delta banka naplaćuje mesečno nekakve troškove ukoliko nemaš nikakav drugi račun osim tog deviznog? Hvala. :)
[ hecky @ 15.10.2004. 10:50 ] @
Nemam iskustva, cekam da dobijem karticu za koji dan :).

Mozda ti ovo pomogne:
http://www.deltabanka.co.yu/index.asp?pId=135&lId=1

Ili nazovi njihov support za detalje, mnogo su ljubazni i informisani.
[ Balša @ 15.10.2004. 11:39 ] @
Upravo sam zvao Deltin Call Centar i rekoše da sa Visom Eletroni nije moguće plaćanje na Internetu. Za to je potrebna njihova Visa Classic.
[ hecky @ 15.10.2004. 12:09 ] @
Hm, je sluzbenica na salteru (koja deluje skroz upuceno) rekla da zna da su neki ljudi vec placali preko interneta sa Electron-om.

Cim dobije karticu, a to je za 2-3 dana nadam se, probacu da platim nesto na netu, pa cu postovati ovde rezultate.
[ darko @ 15.10.2004. 19:17 ] @
Deltina Visa Chip Electron je potpuno besplatna za upotrebu i ima cvv2 broj. Inace ja sam je besplatno dobio zato sto imam Maestro tako da nisam morao da polazem depozit od 250€.

@hecky kako za 2-3 dana? pa danas je 15. izdaju se 1. i 15. zasto da cekas ponedeljak ako mozes(ili sad vec mogao) danas? jedino ako si necim sprecen...
[ hecky @ 15.10.2004. 20:03 ] @
Nazalost, u Novi Sad kartice malo kasne (mogao sam podneti zahtev u BG, ali mi kartica nije hitna, jer mi VISA Vojvodjanske Banke jos vazi).

Danas sam isprobavao online sistem Delta banke i moram priznati da je sjajan. Sve informacije u vezi racuna (stanje, izvrsene transakcije, ...) su dostupne preko interneta, a stanje na racnu se moze proveriti i preko SMS-a i email-a.

Darko, da li si probao da koristis karticu na internetu?
[ darko @ 15.10.2004. 21:18 ] @
koji online sistem koristis? stari ili novi? ja na novi(online.deltabanka.co.yu)ne mogu nikako da se ulogujem iako sam podesio IE kako pise u onom pdf uputstvu i imam IE 6. IE stalno javlja da ta stranica ne postoji. Stari(onlineinfo.deltabanka.co.yu)radi bez ikakvih problema.

Nisam nista placao na internetu jer trenutno nista nemam na deviznom racunu a trenutno sam u frci pa nemam vremena da odem do banke. Karticu sam na amazon.co.uk registrovao bez problema ali sa ebay-om nece nikako. Kad unesem sve podatke kaze Card authorisation failed. E sad, to je moguce, zato sto nema nista na deviznom racunu(0.25€), zato sto banka ne dozvoljava koriscenje kartice na internetu, zato sto nisam ukucao licne podatke BAS onako kako pisu u banci.... Videcemo...
[ hecky @ 15.10.2004. 21:55 ] @
Koritim ovaj:
https://online.deltabanka.co.yu/

Inace nece da radi sa Mozzilom, samo sa MS IE.

Kad placas na internetu, kao "billing address", moras navesti adresu koju tvoja banka ima "on record" jer se i to proverava.

Takodje, ne znam zasto bi neko stavljao CVV2 na karticu koja nije namenjena koriscenju na internetu. Nadam se da sam u pravu .
[ smark @ 15.10.2004. 23:53 ] @
Mislim da deltina Visa electron kartica nije za koriscenje na netu. BTW kako si je to dobio ako imas Maestro karticu? Ja isto imam Maestro pre paid i ovih dana hocu da otvorim devizni racun pa me interesuje kako si dobio visa karticu bez onih 250 eur? Online banking im je ok, mozda malo spor, ali OK. Sada sam nabavio i onaj CD za placanja i to isto radi kao sat. Sve u svemu za pohvalu pogotovu sto su im cene vrlo niske za razliku od nekih stranih banaka gde za mnogo vece pare dobijete mnogo manje...

Sa uplatom na Visa internet racun kod Vojvodjanske banke sam i ja imao problema, jer se uplaceni novac nije odmah (cak ni posle 48h) nije pojavio na racunu. Ljudi u call centru su manje vise ok, osim jedne devojke/zene koja tamo radi, ali kako i nemam puno para na racunu, drzim karticu uvek otljucanu pa samim tim i nemam bas cesto potrebu da je zovem :) .
[ ritam_vozi_vozi @ 16.10.2004. 17:46 ] @
ovako, mene interesuje nesto u vezi Vobana???
Koliko sam upucen prilikom vadjenja visa kartice oni mi otvaranju:
-devizni namenski racun i
-tekuci racun (dinarski)
jel tako?
Znaci ja sam u mogucnosti da koristim oba racuna i da uplatim i da podignem pare.
Cuo sam da mogu da se vrse uplate i iz inostranstva na namenski devizni racun, e sad kad mi uplate novac ja mogu to da proverim pozivom u call centar
Da li ja mogu da podignem novac koji mi legne na visa internet karticu?
[ hecky @ 16.10.2004. 18:15 ] @
Citat:
ritam_vozi_vozi: ovako, mene interesuje nesto u vezi Vobana???
Koliko sam upucen prilikom vadjenja visa kartice oni mi otvaranju:
-devizni namenski racun i
-tekuci racun (dinarski)
jel tako?
Znaci ja sam u mogucnosti da koristim oba racuna i da uplatim i da podignem pare.
Cuo sam da mogu da se vrse uplate i iz inostranstva na namenski devizni racun, e sad kad mi uplate novac ja mogu to da proverim pozivom u call centar
Da li ja mogu da podignem novac koji mi legne na visa internet karticu?


Koliko ja znam otvore ti samo devizni racun ako ga vec nemas.

Mozes primati doznake iz inostranstva na taj racun.

|VISA kartica| NIJE JEDNAKO |devizni racun|. Odnosn ne uplacujes novac na karticu vec na devizni racun za koji je vezana.
[ darko @ 16.10.2004. 18:19 ] @
@smark Imam Maestro(nije pre-paid) evo sad ce dve godine. Ne znam kako ali poslali su mi pismo gde mi se zahvaljuju na koriscenju njihovih usluga i kao u znak zahvalnosti poklanjaju mi Visu Electron. To je to.
[ smark @ 16.10.2004. 19:39 ] @
@darko Aha...tako nekako vec moze :) I jesi li isprobao karticu na netu?

Meni su za VobanVisaInternet otvorili i dinarski racun (i za to su mi uzeli 150din). Verovatno nije ni trebalo otvarati taj dinarski racun, ali je sluzbenica bila bas ljubazna, pa rekoh da joj ne kvarim volju :).

Za primanje novca iz inostranstva treba imati instrukcije koje se salju uplatiocu i onda bi to tako trebalo da funkcionise. Kao sto je hecky rekao kartica je samo vezana za taj devizni racun i nista vise tako da kako se ja secam na tim instrukcijama nema nikakvih podataka vezanih za samu karticu. Ili mozda gresim?
[ darko @ 16.10.2004. 19:45 ] @
Nisam. Sad cu od nedelje jedan dan da odem do banke da stavim € na racun pa ce da vidimo...
[ smark @ 16.10.2004. 19:51 ] @
@darko A kako si mogao da stavis onih .25eur?
[ ritam_vozi_vozi @ 17.10.2004. 00:09 ] @
@hecky

ok ,mislim da sam skontao. Sta ti to znaci "mozes primati doznake na taj racun" ??

Ako posedujem odredjenu sumu (npr.100 e) na kartici , da li ja mogu da podignem (npr. 50e) kes sa kartice?


[ hecky @ 17.10.2004. 00:41 ] @
Citat:
ritam_vozi_vozi: @hecky

ok ,mislim da sam skontao. Sta ti to znaci "mozes primati doznake na taj racun" ??

Ako posedujem odredjenu sumu (npr.100 e) na kartici , da li ja mogu da podignem (npr. 50e) kes sa kartice?


Primati doznake na racun znaci da ti neko iz inostranstva uplati novac na tvoj racun SWIFT-om (ili drugim imenom WIRE TRANSFER-om).

Da bi ti neko iz inostranstva uplatio novac na ova nacim moras mu poslati SWIFT instrukcije (parce papira sa naznacenim tvojim brojem racuna i SWIFT sifrom tvoje banke; ovaj dokument zatrazi od svoje banke).

Novac sa racuna mozes podici na bankomatu pomocu kartice ili u banci na salteru, svejedno je.
[ ritam_vozi_vozi @ 17.10.2004. 00:55 ] @
e hvala ti sad je to druga prica :)

cek jos nesto- koliko sam citao iz ranijih postova, Visa Internet karticu mogu koristiti samo na internetu, sa nje ne mogu podici novac sa bankomata zar ne?
[ hecky @ 17.10.2004. 01:04 ] @
Citat:
ritam_vozi_vozi: e hvala ti sad je to druga prica :)

cek jos nesto- koliko sam citao iz ranijih postova, Visa Internet karticu mogu koristiti samo na internetu, sa nje ne mogu podici novac sa bankomata zar ne?


VISA Internet se koristi samo na internetu, ne radi na bankomatu niti POS terminalima.
[ ritam_vozi_vozi @ 17.10.2004. 01:09 ] @
da hvala to sam i pretpostavio nego si me zbunio gore kad si napisao "Novac sa racuna mozes podici na bankomatu pomocu kartice ", znaci negine salter

[ hecky @ 17.10.2004. 01:20 ] @
Ne mora preko saltera :).

Vojvodjanska banka nudi paket od 3 kartice - DINA, VISA Electron i VISA
Internet ispod 1000 din.

VISA Electron i VISA Internet bi trebao da su vezane za isti devizni racun,
tako da mozes koristiti jednu za dizanje sa bankomata, a drugu za placanje
na internetu.
[ Balša @ 17.10.2004. 01:29 ] @
Ali u svakom slučaju neće moći da EVRE podigne na bankomatu.
[ Meja @ 21.11.2004. 17:00 ] @
VISA elektron Delta banke ne moze da se koristi na netu!
Ja je posedujem. Odobrenje za koriscenje na netu zavisi od poslovne politike banke, a Delta ne odorava te transakcije za VISU elektron.
[ smfilip @ 24.11.2004. 19:01 ] @
sta mislite da nekako "pritisnemo" vobanku da napravi on line sistem za pracenje statusa kartice,mozda cak i online otkljucavanje/zakljucavanje?
pod pritiskivanjem mislim da napravimo neku peticiju ili slichno nesto...
[ ritam_vozi_vozi @ 03.12.2004. 12:02 ] @
Citat:
smfilip: sta mislite da nekako "pritisnemo" vobanku da napravi on line sistem za pracenje statusa kartice,mozda cak i online otkljucavanje/zakljucavanje?
pod pritiskivanjem mislim da napravimo neku peticiju ili slichno nesto...


I ja isto mislim ko i ti. Cak sam poslao i mail banci sa istim pitanjem na sta su mi oni odgovorili da planiraju tako nesto i da ce biti u novembru mesecu... (vec je decembar).Mislim da bi ih trebalo bombardovati mailovima. [email protected]

pozdrav i nadam se da ce napraviti neki on-line sistem jer je stvarno sramota da ovoliko korisnika visa internet kartice nema ovaj vid usluge.
[ smfilip @ 03.12.2004. 21:07 ] @
ja sam im poslao mail...
vidjecemo sta ce reci
[ broker @ 04.12.2004. 01:00 ] @
Istu stvar sam ih i ja pitao ali nisu ni pomenuli da razmisljaju o tome. U svakom slucaju tako nesto bi trebalo da je sasvim normalna stvar uz karticu za elektronsko placanje. Video sam sistem koji koristi Delta Banka i uz podosta kritika ipak mram priznati da su prilicno daleko dogurali.

Inace, proverite svoje karitce, ovih dana su zakljucane sve kartice Vojvodjanske banke. Bilo je nekih kradja brojeva kartica pa su predostroznosti radi zakljucali sve kartice. Mene su zamalo lepo zeznuli jer neke obaveze mi se automatski naplacuju sa kartice i kad je doslo vreme nplate, cvrc, nije moglo. Banka naravno nije poslala nikakvo obavestenje da mi je kartica zakljucana iako ja to nisam trazio (ja, naime, insitiram da mi kartica uvek bude otkljucana).

Na moju intervenciju kartica je odmah otkljucana i srecom sam stigao da rucno poplacam obaveze.
[ smfilip @ 08.12.2004. 16:50 ] @
ni meni nisu pomenuli da razmatraju tu mogucnost...
samo su rekli da pozovem call centar kad hocu to da saznam...zanimljivo...i glupo
evo,ja iz CG moram da zovem NS da bih saznao koliko imam na kartici ili je zakljucao. krajnje glupo
[ Milan Andjelkovic @ 08.12.2004. 17:17 ] @
Kako sam čuo u call centru, uskoro bi trebalo da bude implementiran sistem za elektronsko praćenje stanja na računu. Ne znam šta sve taj sistem podrazumeva.
Evo dela prepiske:
Citat:
...a ovih dana ce zaziveti elektronsko bankarstvo za gradjane- sto znaci da cete u svako doba moci pratiti svoje stanje na tekucem putem interneta, kao i placati racune isto tako. Mozete takodje , uz 20 din. uplate i potpisivanjem ugovora
, dobijati stanje na t.r. putem mobilnog telefona, s tim sto za svaki upit banka naplacuje 5 din. Sve to mozete procitati na nasem sajtu:www.voban.co.yu

Ovde je spomenut tekući račun, ali ne vidim zašto se to ne bi odnosilo i na namenski devizni preko koga se koristi Visa Internet.
[ broker @ 09.12.2004. 09:02 ] @
Da, meni je uz izvestaj za tekuci racun stiglo obavestenje da su omogucili elektronsko pracenje stanja i placanje ali na sajtu nema nikakve informacije.
[ ritam_vozi_vozi @ 10.12.2004. 21:39 ] @
opa ponovila nam se banka WEBBANK
http://webebank.ebb-bg.com/
[ Milan Andjelkovic @ 11.12.2004. 00:23 ] @
Vest na sajtu.
[ smfilip @ 11.12.2004. 10:13 ] @
cini mi se da je moglo malo skuplje...ali ne znam
[ dinke @ 11.12.2004. 10:18 ] @
http://www.voban.co.yu/sr/gradjani_vobhome_banka.htm
Citat:
Cenovnik naknada:

Naknade za uključenje u sistem:
Uključenje u sistem VobHome banke - 6 evra u dinarskoj protivvrednosti, po srednjem kursu na dan zaključivanja Ugovora

Naknade za korišćenje sistema:
0,6 evra mesečno u dinarskoj protivvrednosti (naplaćuje se mesečno, automatski, sa Vašeg tekućeg računa)

Pregled stanja i promena na računu Visa kreditne kartice :
0,15 evra mesečno u dinarskoj protivvrednosti (naplaćuje se mesečno, automatski, sa Vašeg tekućeg računa)

Naknade za izdavanje elektronskog naloga:
Interni nalog - 0,07% od iznosa na nalogu, minimum 8 dinara.
Eksterni nalog - 0,08% od iznosa na nalogu, minimum 11 dinara.


Ajde neko nek mi kaže ko još od banaka naplaćuje e-banking za fizička lica ?
[ ritam_vozi_vozi @ 11.12.2004. 10:25 ] @
Jel moze taj e-banking da sluzi nama sa internet visa karticama da pratimo stanje na racunu??
[ smark @ 11.12.2004. 13:02 ] @
Stvarno je cudno sto naplacuju e-bank. 6 eur i nije bas malo za parce papirica sa imenom i loznikom. A jos cudnije je kako to banka ne shvata da se njoj mnogo vise isplati da 100% besplatno otvara naloge.
[ ritam_vozi_vozi @ 13.12.2004. 10:49 ] @
dzabe sto su postavili oni ovu VobHomeBanku kada mi sa Internet karticom ne mozemo da koristimo njihov sistem za proveru racuna i transakcija.
Evo ga njihov odgovor na moje pitanje da li imamo uvid u transakcije koje obavljamo na internetu:

"Poštovani,
Ne možete koristiti VobHOmeBanku, pošto nemate tekući račun i VISA elektron karticu.Svoje stanje možete u svako doba dobiti na tel.021/520-333"
[ Mister Big Time @ 13.01.2005. 15:31 ] @
Nesto razmisljam da uzmem ovu karticu. Kakva su iskustva sa kupovinom sa amazon.com npr. ? Izvinjavam se ako je vec bilo, nisam stigao da procitam celu temu.
[ Balša @ 13.01.2005. 16:21 ] @
Funkcioniše odlično.
[ SBSL @ 16.02.2005. 01:28 ] @
U par postova pise da kartica ne prolazi na kladionicarskim sajtovima..!? E sad me zanima da li se nesto promenilo do sad u vezi tog.. tj. da li je neko probao da postavi neku opkladu ili nesto..?! Ne bih da je izvadim za dzabe..

PoZDraV

p.s - U jednom postu se pominje jedan sajt kao potencijalni za ovo sto ja trazim.. ali ipak nije to kao landbrokes ili gamebookers.. (ko se kladi zna o kojim sajtovima pricam )

Code:
We accept: VISA, VISA ELECTRON, SWITCH / MAESTRO, SOLO, DELTA, EURO/MASTER CARD and DINERS CLUB.


- Ovo pise na sajtu gamebookers !!?? e sad ne znam...

[ miokus @ 16.02.2005. 08:53 ] @
Manite se te internet kartice Vojvodjanske banke, imam losa iskustva i sa karticom i sa bankom, a banka je 'pukla' inace. Raiffeisen-ova Virtuon kartica je daleko ispred, a i usluznost sluzbenika nemerljiva sa onom iz Vojvodjanske...
[ broker @ 16.02.2005. 09:45 ] @
Vanja, kada tako nesto kazes, moras da malo i dokazes. Najlakse je pljuvati.
Narocito zato sto su iskustva drugih drugacija.
[ SBSL @ 16.02.2005. 11:09 ] @
Citat:
Dear Jovan,

Please note that we do accept Visa credit cards. However please be advised to
check with your bank if they do authorized payments to gaming sites as some of
the credit card issuers have specific regulations for deposits to gaming
companies.
Should you have further questions on this matter do not hesitate to contact us
again.

Best regards,
[email protected]


Ovo su mi poslali..!? Sta kazete...
[ Buum @ 16.02.2005. 17:09 ] @
2 SBSL

Sa Visa Internet karticom Vojvođanske banke možeš kupovati skoro u svakoj online prodavnici koja prihvata Visa kartice, pa i vršiti uplate na tom kladioničarskom sajtu koji te zanima.

Visa Internet kartica je specijalizovana kartica za plaćanje isključivo preko Interneta. Do sada sam naručivao pretežno knjige & literaturu sa raznoraznih sajtova i bukvalno je UVEK prolazila autorizaciju. Znači NIKADA NIKAKVIH problema nisam imao sa njom, a ponajmanje sa službenicima iz novosadskog Call Centra.

Specifičnost ove kartice se ogleda u tome što ti je lova 100% sigurna, za razliku od svih ostalih kartica. Znači, ako dođu neki hakeri i razvale online prodavnicu gde si ti nešto kupovao i ostavio svoje podatke, oni i pored toga neće moći da ti troše novac sa kartice! Kako? (lako uz Sinalco)

Stvar je u tome što ti nakon obavljene transakcije (kupovine) možeš da pozoveš Call Centar i da kažeš da ti ZAKLJUČAJU karticu. Nakon zaključavanja ni ti, ni bilo ko drugi ne može da troši sredstva sa te kartice. Kad se opet odlučiš za neku kupovinu, samo nazoveš Call Centar, kažeš lozinku i oni ti otključaju karticu. Simple as that.

Pored toga, Vojvođanska banka poseduje SOPSTVENI centar za procesiranje Visa kartica tako da u svakom momentu mogu da ti kažu kakvo je stanje tvoje transakcije itd.

Porediti sve ovo sa Visa Virtuon karticom Rajfajzen banke je u najmanju ruku smešno, pošto ona nema ni jednu od ovih mogućnosti (zaključavanje kartice, sopsteni centar za autorizaciju & procesiranje kartica).

Takođe, smatram da je online kupovina klasičnim kreditnim karticama vrlo rizična stvar baš iz razloga što ne postoji mogućnost zaključavanja kartice za transakcije preko Interneta pa se vrlo lako može desiti da vam neki carder/lopov potroši i više love nego što imate na računu i uvali vas u teško s*****...

Znači, ubedjivo najsigurnije i najpouzdanije rešenje za online kupovinu kod nas je Visa Internet kartica Vojvođanske banke.

DISCLAIMER:
Ne radim za Vojvođansku banku niti imam bilo kakve druge veze sa njima. Sve što sam napisao je proisteklo iz ličnog iskustva.
[ SBSL @ 16.02.2005. 17:36 ] @
Sutra cu da je izvadim pa sta bude, bude.. Inace hvala ti na tako opsirnom odgovoru..

PoZdRaV
[ SBSL @ 16.02.2005. 19:04 ] @
Pre par minuta zovem ja call centar i devojka mi (ljubazno) kaze da ne prolazi kartica na kladionicarskim sajtovima !? Pa sta je sad ovde istina.. Jedan kaze ovako drugi onako..

Kao sto sam naveo info kladionice mi je odg. da oni primaju karticu..

Nije mi jasno od cega zavisi da li kartica prolazi ili ne..?? Mislim da je logicnije da kartica moze da prodje ako 'prodavac' prihavata..!

A + u jednom ranijem postu decko kaze da kartica radi sigurno na jednom sajtu..

p.s - Nemojte mi samo reci The truth is out there !
[ dinke @ 16.02.2005. 21:56 ] @
The truth is ... VB Visa card *ne prolazi* na kladioničarski sajtovima. Sve ostalo što je rekao korisnik Boom stoji. Ali nije sve tako savršeno, postoje i mane. A to su službenici iste banke ovde u Kragujevcu. Blaga katastrofa. X puta mi se dešavalo da ne mogu da uplatim novac na karticu, proverim stanje na Internet kartici i sl, jer samo jedan službenik u celoj banci zna kako to radi. Izvesna gospođica Ema :) Online sistem ne postoji, to vidim kao veliku manu, pa moraš da se smaraš sa telefonom šta god da ti treba. Na call centru koji je u NS-u su vrlo ljubazni ali mi se dešavalo par puta da mi karticu zaključaju usled nekog pada sistema (ja je uvek držim otkučanom) ali to se uvek rešavalo jako brzo, sa jednim pozivom. Sa druge strane, kupovina preko kartice radi na svim sajtovima koje sam u životu probao. Na kladioničarskim ne radi jer valjda ne postoji tehniči način da ti legnu pare, mada za to i nisam siguran šta je tačno problem.
[ SBSL @ 16.02.2005. 22:26 ] @
Citat:
Na kladioničarskim ne radi jer valjda ne postoji tehniči način da ti legnu pare


Pa pazi, ja bi sa tom karticom ostavio samo depozit na kladion. sajtu i to je to.. Neznam zasto je to toliko problem.. A kasnije ako bude isplata ja cu 'lako' sa njima..

Ali dobro kako vi kazete..



[Ovu poruku je menjao SBSL dana 17.02.2005. u 01:10 GMT+1]
[ SBSL @ 17.02.2005. 00:08 ] @
Ok, snasao sam se...

Nego sad muku mucim sa jednim problemom.. Na tom sajtu kojem planiram da 'igram' nisam video ni jednu opciju povlacenja novca sem ceka..!

E sad me zanima kakav je to cek, da li mogu da ga unovcim u nekoj od nasih banaka..?!
Nisam video nikakve posebne informacije o tome na sajtu, zato i pitam..

napomena: poruka je editovana, citaj citirano dole:

Citat:
We will offer you the option to receive a bank transfer to a bank based in your country of residence. In this case, you may be required to submit your correct IBAN and SWIFT code. If you do not have these details readily available, we advice you to check your latest bank account statement where your IBAN and applicable SWIFT code are usually displayed. For certain countries (mainly outside the UK or Euro-zone), bank transfers are executed via our payment provider moneybookers.com to save banking costs. If you are not already enrolled, you will receive an email with all further instructions how to enrol as a receiver. moneybookers.com will then transfer the money from gamebookers to you, perform any currency conversion, and electronically deposit the money into your bank account. You can view the real-time status of the transfer by logging into the moneybookers.com web site.


Ako trebam da otvorim devizni racun u banci nije problem ! -eto toliko, pa ako neko moze da mi malo pojasni, vidim ovde i neki swift (a tu rec sam vec negde video na forumu).
[ SBSL @ 21.02.2005. 19:46 ] @
Nista od ove kartice ! ne moze da se koristi ni na moneybookers-u !

Morao sam da predam zahtev za virtuonku..

[ P l a c e b O @ 21.02.2005. 21:41 ] @
Ako je to ozbiljna firma i izdaje cekove sa pokricem moci ces da ih unovcis u bilo kojoj domacoj banci, naravno uz razlicitu proviziju. Nazovi par banaka i pitaj kolika je provizija na unovcavanje kompanijskih cekova i odluci se za onu koja ti najvise odgovara. Preduslov za unovcavanje ceka u bilo kojoj banci je da imas otvoren devizni racun kod njih, a otvaranje racuna je besplatno, najcesce samo moras da platis pocetni ulog od 5 EUR.

Sto se tice SWIFT i IBAN kodova koji se pominju u tekstu, ti mozes novac zatraziti i doznakom, ali ces u tom slucaju morati od banke u koju ti stize novac (moras imati otvoren devizni racun tamo) traziti instrukcije za uplatu iz inostranstva (i reci im iz koje zemlje ti stize novac) kako bi dobio odgovarajuce kodove. Ovo je zgodan nacin transfera novca, ali imaj na umu da kosta mnogo vise nego unovcavanje cekova. Na ovaj nacin novac ti je na raspolaganju za 2-3 dana, s tim sto je provizija na transfer ~$30-50, a kod cekova platis mnooogo manje, ali cekas 20-40 dana da bi ti novac bio na raspolaganju. U zavisnosti od sume koju treba da primis i hitnosti ti se odluci za ono sto ti najvise odgovara.

and btw, srecno na kladionici :)

pozdrav
[ SBSL @ 21.02.2005. 23:52 ] @
@Placebo - da si procitao post iznad tog tvog video bi da sam odustao od VB.. Uzeo sam virtuonku kod 'rajfajzena' samo zato sto ova ne moze da odradi online gambling..


Citat:
and btw, srecno na kladionici


Za ovo ti hvala..
[ adodge @ 22.02.2005. 23:21 ] @
Pomagajte ko zna

Cao svima, unapred zahvalan ,znam da su ove stvari mozda vec bile i objasnjene.
Danas sam podneo zahtev za Virtuonku( dobicu je tek u petak),ali to nije bitno
Zanima me da mi neko kao objasni sta je Swift i Wire Transfer , ali malo podrobnije.
Ja se stvarno izvinjavan ostalim korisnicima koji moraju da citaju razno razne gluposti neukih ,kao sto sam ja.

Pa najlepse molim nekoga ko zna uzeo sam katricu samo zbog kupovine preko e-bay i kupovine nekih auto delova iz Amerike

P.S. ja samo znam kako e-bay otprilike radi

P.S. za kupovinu od tih drugih firmi oni spominju taj SWIFT koji mi nije jasan

Ko moze da mi odgovori neka mi posalje e-mail na [email protected]
slobodno neka mi napise i objasni kao za debila
unapred zahvalan

inace znam kako radi Virtuonka

E sad i ja da se ukljucim u malo pametnija pitanja:
Posto sam danas podneo zahtev za Virtuon karticu pitao sam ih za online proveru stanja, nisam je bas najbolje razumeo ,ali oni koji kod njih imaju samo visu virtuon nemogu da imaju online proveru stanja, ali navodno oni koji imaju dinarski racun ili kao firma koja vrsi transakcije preko njih moze ,to sad treba proveriti jesu li mozda malo napredovali sto se tice online provere stanja
[ SBSL @ 22.02.2005. 23:46 ] @
Ovo je tema za visa internet, VB.. Tebi treba tema na sledecem linku:

http://www.elitesecurity.org/tema/16925/9

Za kupovinu ne (ja) ne mogu nista da ti kazem, posto i ja jos uvek cekam da mi stigne kartica, ali i ne planiram da kupujem preko neta, vec sam je uzeo zbog kladionice..

Sto se tice on-line pracenja, treba ti LIB (licni identifikacioni kod).. njega mozes dobiti u najblizoj filijali banke, ali nisam siguran da li ti treba i dinarski racun.. Sto se tice dinarskog racuna, za njega takodje mozes poslati zahtev, i jedii uslov je da imas 300 dinara depozita (koje ne smes da trosis).. To bi bio to..!

napomena: OVO SVE VAZI ZA VISA VIRTUON RAIFFAISEN BANKE !

p.s - Ako je neko od moderatora raspolozen moze da prebaci post u temi ciji sam link gore postavio..

PoZdRaV
[ smfilip @ 23.03.2005. 11:57 ] @
e ovo je stvarno za novine:
sad ja zovem call centar,i posle pola sata zauzeca najzad dobijem...javlja se zenski glas i ja kazem da ocu da otkljucam Visa Internet...a ona pita "Je li zakljucana" ?!!!!!(razmisljam:ne,nije nego cisto ocu da pricam sa tobom)
kazem JESTE, i ona trazi broj, i kaze da je otkljucana...e sad,kako moze da je otkljuca kad nisam dao ni ime ni sifru. Mislim da cu ja njih da pozdravim i da im vratim karticu,pa nek nastave ovako s kim hoce,samnom nece sigurno
[ Gojko Vujovic @ 23.03.2005. 13:33 ] @
Mozda te je samo izvestila da je vec bila otkljucana?

U suprotnom, zovi centralu neku i podnesi zalbu.
[ smfilip @ 23.03.2005. 19:10 ] @
nije bila otkljucana,zakljucao sam je nekolika dana prije toga...zvao sam na neki broj i rekao sta se desilo,rekli su da ce istraziti.
pa cemo vidjeti sta ce biti :)
[ Balša @ 30.03.2005. 15:53 ] @
Da li je nekome ovih dana uspelo da na GoDaddyju nešto kupi VoBan karticom?

Meni već nekoliko dana ne polazi za rukom, a ženska iz Visa centra kaže da do njih nikakav zahtev za transakciju ne stiže. Dosad je jedini problem postojao kada se na GoDaddyju izabere "Serbia & Montenegro" kao zemlja (to nikada nije prolazilo), već je trebalo izabrati "Yugoslavia". Sada pak neće, kaže da autorizacija nije uspela.
[ smark @ 30.03.2005. 16:11 ] @
Ja sam placao na GoDaddyju Visa Internet karticom i sve je proslo bez problema. 24h nakon placanja usluga je aktivirana i to je to.
[ Balša @ 30.03.2005. 16:19 ] @
Kada si plaćao? Juče? Ove nedelje? Meni od nedelje ne prolazi.
[ dinke @ 30.03.2005. 22:38 ] @
Ni meni ne prolazi na godaddy-u. Ista priča, zvao sam call centar (ili kako se to već zove) i ženski glas mi je vrlo neljubazno rekao da je do sajta na kome sam pokušao da obavim kupovinu.
[ Balša @ 30.03.2005. 23:25 ] @
Da, sigurno je do GoDaddyja, a mi smo veverice.

Taj ženski glas je fenomen za sebe.
[ smark @ 31.03.2005. 10:18 ] @
Placao sam na GoDaddy-ju jos septembra (2004.), tako da su mozda sada nesto i zeznuli...
[ listeR @ 01.04.2005. 11:13 ] @
Meni je poslednja uplata na GoDaddy-ju prošla 19 marta. Poslednjih par dana nikako ne prolazi...
Da li zna ko u čemu je problem?
[ broker @ 01.04.2005. 12:07 ] @
Nece ni meni. Obicno kad se to desi, posaljem mail support-u i oni odrade naplatu rucno.
[ listeR @ 04.04.2005. 12:36 ] @
Citat:
broker:...posaljem mail support-u i oni odrade naplatu rucno.


Misliš, pošalješ mail Godaddy-jevom support-u?
[ broker @ 04.04.2005. 13:23 ] @
Upavo tako. Poslajes im poslednja cetiri broja kartice, ime i prezime vlasnika, onaj trocireni broj sa kartice, datum kada istice, za koji domen hoces da platis, sta pklacas (produzenje, registraciju, transfer, i na koji period i oni to rucno izvrse transakciju.

Po svemu sudeci, imaju problem u svojoj web aplikaciji jer uvek bez problema rucno naplate ono sto trazim.

Javljanje supportu je bitno zato da bi ukapirali da se ne rai o usamljenim slucajevima i da bi lakse pronasli zakonitost po kojoj se greska pojavljuje, posto ocigledno mi spadamo u redju grupu kojoj to ne radi.

Inace milsim da se meni problem sa naplatom javljao sam kada produzujem registraciju ali ne i kod registracije novih domena ili transfera. Nisam bas 100% siguran ali mislim da je tako.
[ broker @ 04.04.2005. 22:30 ] @
Izgleda da ovo sa VISA karticom Vojvodjanske banke postaje ozbiljno.
Na GoDaddy su najzad prestali i rucno da vrse naplatu.

Probao sam na jos nekoliko registara i svugde se zavrsava isto - transkakcijanije uspela. Na nekim cak kao obrazlozenje navode da je kartica iz zemlje visokog rizika.

Izgleda da ovi problemi sa VISA karticama Vojvodjanske bankepostaju rasirena pojava.

Zna li neko neki registar na kome prolazi kartica? Prolazi li kartica Rajfajzen banke na nekom registru?



[ Goran Rakić @ 04.04.2005. 23:04 ] @
joker.com ?
Ja sam pre nedelju dana platio domen bez problema.
[ broker @ 04.04.2005. 23:17 ] @
Platio sam i ja prekjuce na godaddy a danas - ne moze.
[ listeR @ 05.04.2005. 09:48 ] @
Citat:
broker:
Inace milsim da se meni problem sa naplatom javljao sam kada produzujem registraciju ali ne i kod registracije novih domena ili transfera. Nisam bas 100% siguran ali mislim da je tako.


Meni je problem javljao kod registracije novih, iako na istom nalogu imam kupljene domene istom karticom.

Pitanje: Da li na Godaddy-ju prolazi Rajfajzenova virtuonka?
[ broker @ 05.04.2005. 13:42 ] @
Ma ja vec drugu godinu korsitim VISA Internet, cesto i na Godady-ju i nisam imao ovakvih problema do u poslednje vreme.

Malopre sam probao sa MasterCArd mog prijatelja iz Svajcarske. Ne prolazi ni ona na GoDaddy. Ne znam vise sta da mislim.
[ MorenoArdohain @ 05.04.2005. 19:22 ] @
Ni Visa virtuon od Raiffaisen banke ne prolazi na godaddy.. Upravo sam probao, koliko se secam, do pre mesec dana je sve bilo ok..

Uzas
[ broker @ 05.04.2005. 23:17 ] @
Meni je malopre proslo sa VISA Internet. Nisam uradio nista posebno, samo eto tri dana pokusavam, i odjednom, prodje.

Ni podrska GoDadija nije mogla da objasni sta se desava. Ranije su manuelno mogli da izvrse naplatu, a sada nisu ni oni mogli, i nisu znali zasto.
[ MorenoArdohain @ 06.04.2005. 00:15 ] @
Visa kartica Raiffeisen banke takodje radi sad.. Pisao sam njihovom tech supportu, upravo sam dobio reply da probam ponovo, i radi.. Sve mi se cini da je bio neki zesci za*** kod njih...

Njihov reply je ovde:

Thank you for contacting our online support. Go Daddy monitors the performance of its systems 24 hours a day and 7 days a week. The shopping cart in particular is tested every few minutes. On the rare occasions it has failed, the problem has been noticed immediately and dealt with accordingly.

At present the shopping cart is in working order. If your card has been rejected please verify that the information you have entered is identical to your billing information with the company that issued the card. You will need the name on the card to match exactly and have the billing address from your statement listed on your customer account. Please make sure that the security code is entered correctly as well. Most cards have a three digit code on the back of the card (usually in the signature field) but some have it printed on the front of the card by the card number.
[ broker @ 06.04.2005. 00:25 ] @
To su dakle odlicne vesti. Ja sam vam zato i preporucio da se obratite podrsci, jer sam ocekivao da ce imati rezultata ako im se istovremeno javlja vise ljudi sa istim prolemom.

Posl edost amsiranja sa ocigledno nemotivisanim i neupucenim ljudima, veceras se pojavila neka zenska iz Support-a i izgleda da je ona odradila stvar. Ja sam ih bas bio pritisnuo i nisma im dao vremena da zevnu, snabdevajuci ih svim mogucim zapazanjima u vezi problema.

Cura se pojavil ai svoju poruku je zapocela sa: "pregledala sam ceo ovaj thread u vezi vaseg prolema i mislim da znam st amoze da bude problem.". Naravno prica sena kraju svela na to sto su i tebi rekli, da proveris da lsi su ti svi uneti podaci identicni sa onima koje banka obezbedjuje u vezi kartice ali mislim da je to samo paravan da skinu odgovornost sa sebe. Ja naime, nisam nista promenio a uplata je prosla.

Pozvao bih i ostale da, ako ovih dana vrse placanje na GoDaddy, ovde obaveste da li su imali problema, ali i ako nisu imali problema kako bi smo znali da li je problem resen na duze staze.
[ Balša @ 06.04.2005. 02:03 ] @
Radi!
[ valeksic @ 06.04.2005. 15:34 ] @
Problemi sa transakcijama kod godaddy-a i njegovih resellera koji idu preko securepaynet.net-a se dešavaju s vremena, na vreme. Znači probao sam sa obe Vise (voban, virtuon) i Deltinom Master i kada neće, neće. Sledeći dan probam ono prođe... Definitivno nije do naših banaka, pošto za te transakcije nije ni bilo upita u stanje.
[ listeR @ 07.04.2005. 12:20 ] @
Ovo izgleda radi toplo - hladno :)

Juče nisam uspeo, a danas je proradila (VoBan na Godaddy-ju)!
[ voban01 @ 07.04.2005. 12:45 ] @
Postovani,

pogledajte temu http://www.elitesecurity.org/t...990-problem-Visa-card-declined

S postovanjem, VB.
[ Nikolagsi @ 15.04.2005. 15:59 ] @
Da li cu moci sa Viza Internet karticom Vojvodjanske banke da se registrujem na PayPal? Ako moze kako da izbegnem njihovu detekciju odakle se konektujem?

Mislim zato sto ukoliko vide da sam se registrovao na stranu zemlju a vide da sam se konektovao iz SiCG ukidaju racun sa svim parama!!!!!
[ broker @ 11.05.2005. 08:21 ] @
Evo opet ne prolazi kartica na Godaddy-ju. Ima li jos neko isti problem?
Vec cetiri dana pokusavam da platim i sve se zavrsava isto kao i ranije.
[ MicrosoftCorporation @ 11.05.2005. 11:48 ] @
Citat:
broker: Evo opet ne prolazi kartica na Godaddy-ju. Ima li jos neko isti problem?
Vec cetiri dana pokusavam da platim i sve se zavrsava isto kao i ranije.


Citat:
broker: Malopre sam probao sa MasterCArd mog prijatelja iz Svajcarske. Ne prolazi ni ona na GoDaddy. Ne znam vise sta da mislim.


Ako jos uvek imas mogucnost sa ovom karticom prijatelja - prolazi sigurno ali nemoj da ti IP bude is SCG - koristi neki proxy.
[ broker @ 11.05.2005. 12:08 ] @
Mislis da zavisi od IP-a?
[ igors @ 11.05.2005. 12:24 ] @
Citat:
MicrosoftCorporation: Ako jos uvek imas mogucnost sa ovom karticom prijatelja - prolazi sigurno ali nemoj da ti IP bude is SCG - koristi neki proxy.


Jel ima neki free proxy koji podrzava https? Ja nisam uspeo da nadjem.
[ Freespirit @ 11.05.2005. 12:29 ] @
Sto se tice proxy-ja ako koristim Eunet i Operu da li treba da napisem samo proxy.eunet.yu i gde tacno? Da li treba jos nesto da se uradi port:80 i slicno...Koliko je proxy siguran?
[ jakovm1969 @ 11.05.2005. 13:31 ] @
>

Sto se tice proxy-ja ako koristim Eunet i Operu da li treba da napisem
samo proxy.eunet.yu i gde tacno? Da li treba jos nesto da se uradi
port:80 i slicno...Koliko je proxy siguran?

Ne, bas taj nemoj da napises proxy.eunet.yu - onda nisi nista uradio.
Stavi neki anon proxy -potrazi na GGL, ima ih dosta - i testiraj - ima
ih koji podrzavaju SSL, samo treba biti uporan.
[ MicrosoftCorporation @ 11.05.2005. 13:47 ] @
I napokon resenje :)))
Poznato vam je da kod godaddy-ija i kada ostavljate podatke u billing info imate mogucnost da izaberete dve drzave a to je:
1. Yugoslavia u kom slucaju Vam kartice nekad rade a nekad ne (There was a problem authorizing your credit. Please verify your payment information or use a different card.)
2. Serbia and Montenegro kartice uopste ne rade (Unable to Process.)

Do problema verovatno dolazi jer je godaddy nasu drzavu (Yugoslavia ) stavio na posebnu listu i onemogucio nam da korstimo kartice drugih drzava ( makar to bile i nase kartice ) sto za druge drzave nije slucaj. Znaci nije moguce (brokerov problem) da korsiti Svajcarsku karticu a da pristupa iz Jugoslavije godaddy kaze no-no verovatno varate :) Medjutim ako iskoristite neki proxy koji ce godaddy-iju reci da pristupate iz USA ( probano) mozete koristiti bilo koju karticu - ne mora biti USA kartica.

Nase banke koliko je meni poznato su usvojile nove kodove (SCG) .
I sad (moj slucaj) unesem podtake od mastercard (delta) koja se vodi da je iz SCG a billing info je Yugoslavia i godaddy ocigledno ovo nekad protumaci ispravno a nekad ne , tako da kartice cas rade cas ne rade.

Ako stavimo billing info SCG ne rade uopste - jer nas Provajder daje info da pritupamo iz Jugoslavije a ne iz SCG :) sto nam dodje kao da koristimo stranu karticu.

Nakon ovolikog uvoda verovatno ste i sami zakljucili sta je resenje.
Koristite normalno vase kartice (ali u billing info stavite da je Serbia and Montenegro) ali kad treba da potvrdite placanje ukljucite se preko proxy-ija ( stranog - USA ili nekog drugog) i sve ce biti u redu. Znaci probano sa mastercard-om deltinim pre 10 minuta i radi OK.
[ broker @ 11.05.2005. 17:32 ] @
Ahhhh! Svaka cast majstore kako si ovo izbunario.

Nasao sam na netu neki proxy u usa koji dozvoljava ssl (https), podesio ga u proxy u browseru, otisao na gogole, sve odradio sto treba samo sam za drzavu naveo Srbiju i Crnu Goru umesto Jugolsavije i uplata je prosla.

Jes' da je islo bas sporo kroz proksi ali isplatilo se :)
[ igors @ 11.05.2005. 17:51 ] @
Ajde ako ti nije mrsko podeli sa nama adresu tog proksija!

[Ovu poruku je menjao BytEfLUSh dana 26.05.2005. u 19:37 GMT+1]
[ MicrosoftCorporation @ 11.05.2005. 19:04 ] @
Citat:
broker
Jes' da je islo bas sporo kroz proksi ali isplatilo se :)


Pa ne moras uopste celu proceduru preko proksija. Odradi sve dok ne treba "checkout" da se klikne i tek onda ukljuci proxy, to je samo 1 ili 2 osvezavanja stranice. Ja sam tako uradio i radi, i mnogo je brze.

evo i linka sa spiskom proksija pa birajte neki rade neki ne ima i sporijih i brzih, mora da se proba.
http://www.publicproxyservers.com/page1.html

http://www.proxy4free.com/page1.html

podrazumeva se da ne koristitite "transparent" i nisam siguran da ce raditi ako izaberete proksi iz recimo Nigerije :)
[ broker @ 12.05.2005. 12:40 ] @
Morao sam sve preko proksija. Ako se ulogjem bez njega pa u toku sesije predjem na proksi, Godaddy me izloguje.

IP sam ubo bas na nekom od gore navedenih sajtova, bitno je samo uzeti onaj koji podržava SSL (https).
[ Balša @ 26.05.2005. 08:26 ] @
Ne znam da li je ovo opštepoznata stvar, ali ja sam tek nedavno saznao.

VoBan naplaćuje 1% provizije na sve transakcije s njihovom Visa Internet karticom. Ako kupite DVD na Amazonu za 10 €, skinuće vam 10,1 €. Ovo mi ranije nije upadalo u oči jer su obično iznosi bili u dolarima, pa sam tu malu razliku pripisivao nepovoljnijem kursu pri konverziji.

1% nije mnogo, ali mi se svejedno ne sviđa. Ovih dana ću isprobati kako funkcioniše SocGenova Visa Classic na netu, pa ću javiti rezultate. Trebalo bi bude relativno bezbedna za upotrebu, jer se novac troši isključivo sa deviznog tekućeg računa, na koji po potrebi (telefonski, Vokalijom) sa deviznog štednog možete prebacivati iznos koji vam treba. Ako na dev. tekućem imate 0€, transakcija ne prolazi, što je praktično isto kao kad vam je kartica zaključana kod VoBana. A i osoblje im je sposobno za rešavanje eventualnih reklamacija, za razliku od VoBanovog, koje je totalno cluelesss. Ako budem zadovoljan, biće "bye bye" Voban.
[ broker @ 26.05.2005. 11:27 ] @
Nisam obracao paznju na to, pogotovo sto to ne bi smelo da se desava. VISA sistem funkcionise tako sto je cena koju vidis i platis - krajnja cena. Sve provizije su vec uracunate u nju.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 26.05.2005. 14:53 ] @
Mene zanima nešto oko informacija za doznake iz inostranstva.
Dobio sam papirić sa uputstvima i deo o posredniku i računu VoBan kod posrednika mi je jasan, ali me zanima onaj treći deo u vezi sa mojim deviznim. Ovako doslovno piše na papiru:

Citat:
54761/VISA/partija namenskog deviznog Visa računa/1
Ime i prezime
Adresa


Službenica mi je iznad onog dela o partiji napisala skoro ceo broj mog dev. rna (mislim da je izostavila prve 3 cifre..tako treba), ali me zanima da li stavljam i onog keca na kraju..tj..da li vaša instrukcija izgleda tako, sa kecom na kraju?
[ Balša @ 26.05.2005. 18:35 ] @
Citat:
broker: Nisam obracao paznju na to, pogotovo sto to ne bi smelo da se desava. VISA sistem funkcionise tako sto je cena koju vidis i platis - krajnja cena. Sve provizije su vec uracunate u nju.


Da li bi smelo ili ne, tek - tako je. Ne znam da li je tako bilo oduvek. Proveri na skorašnjim izvodima iznose koje si plaćao baš u evrima. Uvek je skinuto za 1% više.
[ valeksic @ 26.05.2005. 20:29 ] @
Raiffeisen od uvek uzima 1% na sve Visa transakcije.



Citat:
27. VISA provizija na sve transakcije 1,00% od iznosa transakcije
[ Freespirit @ 27.05.2005. 15:08 ] @
Brokeru, da li bi mogao da napises konkretno koju si adresu proxy-ja koristio za transakciju da bi i drugi mogli da koriste? Ako ti nije problem napisi da li je dovoljno da se taj IP napise npr. u opciji Connection ako se koristi Firefox i da li treba nesto da se pise u polju za Port.

Hvala unapred.
[ agentorange @ 27.05.2005. 16:48 ] @
Za Balšu, koji je očigledno i sam clueless - VISA naplaćuje fiksnu proviziju na sve transakcije obavljene njenom karticom, bilo da je virtual, electron, gold, etc. Ta provizija je 1 %. Dakle to je obavezno. Vojvođanska banka ti naplaćuje samo godišnju članarinu, koja je 200 din, odnosno 100 ako imas i VISA electron kod njih.
[ Balša @ 27.05.2005. 19:29 ] @
Citat:
agentorange: Za Balšu, koji je očigledno i sam clueless - VISA naplaćuje fiksnu proviziju na sve transakcije obavljene njenom karticom, bilo da je virtual, electron, gold, etc. Ta provizija je 1 %. Dakle to je obavezno. Vojvođanska banka ti naplaćuje samo godišnju članarinu, koja je 200 din, odnosno 100 ako imas i VISA electron kod njih.


Ja sigurno jesam clueless u pogledu funkcionisanja VISA sistema, ali mene kao korisnika interesuju isključivo dve stvari:

Prvo, da se iznos za robu ili uslugu koju platim VISA karticom ne razlikuje od iznosa za plaćanje kešom. VoBan dakle naplaćuje dodatnih 1% za korišćenje njihove VISA kartice, a kome te pare posle idu, da li Visa Internationalu, da li VoBanu, da li Peri Ložaču ili Bilderberg grupi, mene kao korisnika uopšte ne interesuje. I ne samo to. Naplaćivanje 1% provizije od kupca definitivno nije princip koji se svuda primenjuje. Imam dosta prijatelja u inostranstvu koji rutinski koriste VISA kartice i svaki se iznenadio kad sam im pomenuo da mi banka uzima 1% od svake transakcije. Uobičajeno je, kažu, da VISA sistem svoju proviziju uzima od prodavca, a ne kupca. Takođe, jedna druga ovdašnja banka - Societe Generale - korisnicima Visa Classic kartice (debitne, baš kao i VoBanova Visa Internet) ne naplaćuje 1% provizije za robu i usluge kupljene u inostranstvu. Ja iz toga izvodim zaključak da sve zavisi od aranžmana koji banka ima sa VISA International ili od poslovne politike banke, no to ćeš ti, kao osoba koja nije clueless i koja ovde postuje sa *.voban.co.yu domena, bolje znati.

Druga stvar koju očekujem kao korisnik jeste da svaka moja eventualna reklamacija (bilo opravdana, bilo neopravdana) bude rešena u razumnom roku, da bude rešena na profesionalan način, i da - pre svega - uopšte ikada bude rešena. Što se toga tiče, izneću ovde svoje iskustvo sa VoBanom. Negde najesen prošle godine, stigne mi mesečni izvod, na kojem, među ostalim transakcijama koje su se poklapale s mojom evidencijom, vidim i jednu koje se ne poklapa: zaduženje od oko 4 €, bez ikakve dodatne informacije. Ne piše broj transakcije, nema identifikacije trgovca, samo datum i iznos. Pri tome, apsolutno sam siguran da tih dana ništa nisam kupovao što odgovara tom iznosu. Pozovem VoBanov Visa centar u Beogradu (koji je, valjda, zadužen za rešavanje takvih problema). Posle nekoliko poziva i razgovora, kada je VoBanova službenica proveravala nešto "s koleginicom dole", pa mi onda prenosila šta je "koleginica dole" rekla, u međuvremenu nudeći učena objašnjenja tipa "A da nije to provizija VISA Internationala? Znate, uvek ima provizija od 1%!" [Ne, nije, jer da bi tolika bila provizija, morala bi da postoji i transakcija od 400€!], posle, dakle, svega toga, njeno konačno objašnjenje je bilo da sam "to ja nešto kupovao od XYZ firme u Engleskoj". Nije umela da objasni kako to da nema ni broja transakcije ni imena te firme na izvodu.

Pošto s firmom XYZ nikada nisam imao posla, a nisam bio uopšte ubeđen čak ni da je ime firme tačno preneto, jer je službenici stiglo na parčetu papira "od koleginice dole", i pošto, uopšte, cela priča nije zvučala nimalo ubedljivo, zatražio sam da dobijem zvanično i napismeno sve detalje o toj spornoj transakciji - ako mi je zaista neka engleska firma naplatila nešto što nije trebalo, želim da znam tačno koja je to firma, tačan iznos u funtama i broj transakcije, kako bih mogao da ih pitam o čemu se radi. Službenica je obećala da će mi na (na adresu na koju mi inače stižu izvodi) poslati sve crno na belo.

Niti mi je taj papir ikada stigao, niti me je Vobanova službenica ikada posle toga kontaktirala. Stvar je, pretpostavljam, za nju bila rešena još odavno: "to sam ja nešto kupovao", "tako je zaključila koleginica dole", i šta ja ima sad tu da osporavam i proveravam?

Iskreno, mene je mrzelo da dalje gubim živce zbog tih nekoliko evra i batalio sam čitavu stvar. Izgubio sam nešto sitno novca, ali sam zauzvrat stekao jedno poučno iskustvo. Sada znam koliko je VoBanovo osoblje u beogradskom Visa centru obučeno za rešavanje reklamacija svojih klijenata i znam šta od te banke treba da očekujem u nekoj sličnoj situaciji u budućnosti: naime, ne treba da ičekujem baš ništa.

Kad se tako sagledaju stvari, to je vrlo vredna informacija, a nije me toliko skupo koštala. ;)
[ broker @ 28.05.2005. 00:26 ] @
Citat:
Freespirit: Brokeru, da li bi mogao da napises konkretno koju si adresu proxy-ja koristio za transakciju da bi i drugi mogli da koriste? Ako ti nije problem napisi da li je dovoljno da se taj IP napise npr. u opciji Connection ako se koristi Firefox i da li treba nesto da se pise u polju za Port.


Nazalost, onaj koji sam korsitio vise ne radi. Open proxy je u principu nepozeljna stvar pa ljudi cim primete zatvaraju...

Odes na google i kucas +open +proxy +ssl pa ce vec nesto da iskoci. Bitno je da bude anoniman i da podrzava SSL (https).

Podesis parametre za proxy tako sto ukljucis proxy, ukljucis da isti proxy koristi za sve servise i ond apopunis IP i port koji su navedeni za konkretan open proxy.


Balsa i ja imam slicno iskustvo. Dodje mi izvestaj u kome nema nijedne transakcije ali se pocetno i konacno stanje razlikuju i to poprilicno. Zovem da pitam sta je i naravno ne znaju da mi odgovore. Nisam se mnogo zamarao jer ja jesam imao transakcije u tom periodu i konacno stanje je odgovaralo mojoj evidenciji. Par puta sam to i kaznije trazio da objasne i naravno nikada im to nije poslo za rukom. Sto je najgore nisu se ni trudili, odgovori su bili tipa "mora da je neka greska".
[ old @ 28.05.2005. 02:52 ] @
Na ovoj listi svežih proxi
uz one koji podržavaju ssl stoji znak "+"
http://www.samair.ru/proxy/




[ agentorange @ 28.05.2005. 15:25 ] @
Balšo, VISA na osnovu International Settlement Assesment zaračunava proviziju od 1% na konverziju, pri kupovini. Ovo se naravno odnosi na transakcije koje nisu u EUR vec u drugim valutama. Ovu proviziju (kreće se od 0,3% - 1%)VISA formira po regionima. Postoji još provizija koje VISA potražuje, a koje je banka preuzela na sebe, da ne bi opteretila korisnika. Dakle, to su potraživanja VISA INTERNATIONAL, a ne Vojvodjanske banke ! Opet ponavljam, prihodi banke od visa internet kartica su ISKLJUČIVO godišnje članarine koje sam spomenuo ranije. Takođe, VISA kurs (exchange rate) je povoljniji od onog koji vam se nudi kada ušetate u banku (ili na ulici) da promenite devize.

Što se tiče samog osoblja u filijalama (a o manjim ekspoziturama da i ne pričam), slažem se da su prilično neupućeni! Mogući razlozi zašto je to tako uglavnom ne zanimaju i ne moraju da zanimaju korisnika. Većina (skoro svi) problemi i reklamacije koji iskrsnu se uglavnom rešavaju u samoj direkciji platnih kartica u Novom Sadu, koja je opet ograničena ljudstvom, ali čini sve da probleme koji se jave otkloni što je moguće pre.

Moja iskustva, što se tiče nekih drugih banaka u zemlji koje posluju sa VISA karticama (ne govorim samo o internet kartici) nisu na mene ostavile utisak preterane upućenosti u materiju, ali ok, moguće da su to samo pojedinačni slučajevi.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 28.05.2005. 15:49 ] @
Ajde da ja sad ispričam svoj slučaj sa korisničkim centrom. Pošto znam da su se brojevi menjali iz prve sam dobio banku (prvi minus je to što vam još uvek stoji stari broj..neka nekome ukradu karticu, šipak će je blokirati za kratko vreme). Setio sam se da mi je službenica rekla da će mi objasniti za doznake iz inostranstva po dobijanju kartice, međutim ja je zaboravim pitati taj dan kad sam podigao karticu, pa sam zbog toga zvao korisnički. Elem, javi se muškarac, kome ja objasnim šta mi je službenica rekla, na šta će on meni da mi ne trebaju nikakvi kodovi i podaci. Ja ga onda pitam da li je u tom slučaju dovoljno dati samo broj kreditne, na šta će on meni: "Pa da." A nije mi jasno zašto se brukate sa takvim osobljem..ajde da kažem da neko u filijali u Arilju ne mora znati ništa o tome, ali u glavnoj centrali.. Ako se javio portir..ne, taj scenario ne želim ni da zamišljam :)

Takođe, ja sam tek ovde saznao da je kartica blokirana po defaultu. Da to slučajno nisam pročitao, jel znate samo koliko bih se cimao da skontam o čemu se radi..a imam osećaj da ni pomenuti portir ne bi znao o čemu se radi :)
[ Balša @ 28.05.2005. 16:21 ] @
Citat:
agentorange: Balšo, VISA na osnovu International Settlement Assesment zaračunava proviziju od 1% na konverziju, pri kupovini. Ovo se naravno odnosi na transakcije koje nisu u EUR vec u drugim valutama. Ovu proviziju (kreće se od 0,3% - 1%)VISA formira po regionima. Postoji još provizija koje VISA potražuje, a koje je banka preuzela na sebe, da ne bi opteretila korisnika.


Dakle, ako sam te dobro razumeo, ispada da bi provizija trebalo da se zaračunava samo na transakcije koje nisu u evrima?

Zašto nam se onda zaračunava i na transakcije koji jesu u evrima?

Evo, gledam jedan od svojih izvoda: sa evropskog sajta, od evropske firme, kupio sam robu čija je cena 30,17 € (kolona "originalni iznos" na izvodu). Naplaćeno mi je 30,47 €, tj. za 1% više (kolona "isplate" na izvodu).

Citat:
Što se tiče samog osoblja u filijalama (a o manjim ekspoziturama da i ne pričam), slažem se da su prilično neupućeni! Mogući razlozi zašto je to tako uglavnom ne zanimaju i ne moraju da zanimaju korisnika. Većina (skoro svi) problemi i reklamacije koji iskrsnu se uglavnom rešavaju u samoj direkciji platnih kartica u Novom Sadu, koja je opet ograničena ljudstvom, ali čini sve da probleme koji se jave otkloni što je moguće pre.


Ne govorimo (tj. ja barem ne govorim) o osoblju u nekoj tamo filijali. Govorim o osoblju u Visa centru na Novom Beogradu - na njihov broj su me uputili kada sam prvobitno radi reklamacije pozvao Call Centar u Novom Sadu. E pa, ako oni nisu upućeni u poslove sa Visa karticama i ako nisu obučeni za rešavanje reklamacija - čemu onda služe?
[ bokili @ 01.06.2005. 16:08 ] @
Citat:
Ne znam da li je ovo opštepoznata stvar, ali ja sam tek nedavno saznao.

VoBan naplaćuje 1% provizije na sve transakcije s njihovom Visa Internet karticom. Ako kupite DVD na Amazonu za 10 €, skinuće vam 10,1 €. Ovo mi ranije nije upadalo u oči jer su obično iznosi bili u dolarima, pa sam tu malu razliku pripisivao nepovoljnijem kursu pri konverziji.

1% nije mnogo, ali mi se svejedno ne sviđa. Ovih dana ću isprobati kako funkcioniše SocGenova Visa Classic na netu, pa ću javiti rezultate. Trebalo bi bude relativno bezbedna za upotrebu, jer se novac troši isključivo sa deviznog tekućeg računa, na koji po potrebi (telefonski, Vokalijom) sa deviznog štednog možete prebacivati iznos koji vam treba. Ako na dev. tekućem imate 0€, transakcija ne prolazi, što je praktično isto kao kad vam je kartica zaključana kod VoBana. A i osoblje im je sposobno za rešavanje eventualnih reklamacija, za razliku od VoBanovog, koje je totalno cluelesss. Ako budem zadovoljan, biće "bye bye" Voban.


Zadnji put kad sam bio u VOBAN imao sam mnogo neprijatnosti os strane njihovog totalno nesposobnog osoblja tako da evo sto pre ima da predam zahtev za mastercard kod deltabanke. Koristim Visa Virtuon RBanke ali na jednom mestu na netu ne fukcionise tako da sam bio prinudjen da koristim Visa internet Voban-a.. Ali posle jucerasnjeg spora.. ne pada mi napamet...

Svadja je nastupila posle toga sto je covek koji je posle mene usao u banku stavljen ispred mene jer se zna sa obezbedjenjem. Navodno je izasao da ispusi cigaru ispred banke. Ali kad jednom izadjes iz reda ti si izasao i nema tu... Tako je barem u Raiffeisen Banci. A posle cekanja od pola sata coveku nije sve jedno.. Ja sam tada demostrativno izasao iz Banke i otisao da obavim nesto u Raiffeisen Banci (10 coveka su bila ispred mene i zavrsio sam sve za 10 minuta)
Jedan iz obezbedjenja me je vredjao recima: Kakav si mi ti klijent i kako ce da me saceka posle radnog vremena. A na moje reci da ja ostavljam tamo svaki dan 50 njegovih plata i da sam ja za njega klijent on kaze: Ma sta ces nam ovde idi lepo u drugu banku pa tamo ostavljaj sta oces.
Zatim na moje reci: Sad bih isao da se zalim ali posto ovo banka nije kakva treba da bude, moja bi zalba zavrsila u korpu za otpatke; on kaze: Evo izvolite tamo su vam vrata pa se zalite (a taj kog koga bi trebalo da se zalim je sve vreme bio u istoj prostoriji gde je bila svadja i nije reagovao)...

Izvinite gospodo ali tako se ne resava stvar... Jednom sam bio prisutan kada se u Raiffeisen Banci jedan covek iznervirao zbog slicnog problema. Reakcija obezbedjenja je bila: izvinite gospodine, u pravu ste, izvinite jos jedanput, molim vas, sad cemo sve da sredimo, mi smo krivi i izvinite jos jedanput itd...

Jos ljudi ne mogu da se nauce kako treba da se radi u svetu gde vlada konkurencija. Ostatak komunizma, nema sta... Tada su svi bili vlasnici banke... kao sto se sad ovi ponasaju u VOBAN-u. Naravno cast izuzecima.
[ bokili @ 01.06.2005. 16:33 ] @
I samo da kazem svima da je godaddy promenio greske nakon sto sam ih zvao par puta a mozda je takodje i neko od vas, tako da sada sve radi perfektno...
[ Balša @ 22.06.2005. 09:52 ] @
Danas sam dobio informaciju od VoBan-a da im je VISA International dostavio spisak od tridesetak kartica koje su "ugrožene", te da je moja kartica na tom spisku i da će mi besplatno izdati novu.

Dakle, neki "hakeri" došli su u posed izvesne količine kartica (tj. njihovih brojeva), oni su otkrivenii, a kartice blokirane. Ali, nisu znali da mi kažu ključnu stvar - koji je to server, odnosno koji sajt, hakovan, pa su sa njega pokupljeni brojevi. Ovo bih vrlo voleo da znam, da tamo više nikad ne kupujem.

Da li je neko od prisutnih dobio od VoBan-a sličnu informaciju? Ako jeste, mogli bismo da uporedimo istoriju transakcija, pa da vidimo ima li poklapanja. Pretpostavljam da nije u pitanju Amazon ili tako neki veći sajt, jer bi se digla mnogo veća prašina.
[ PavleBgd @ 08.07.2005. 08:45 ] @
Da li ova VOBAN-ova Internet kartica radi na bidpay-u (www.bidpay.com) trebao bih njom da placam za aukcije iz UK. Vrlo je nezgodno ucestvovati na aukciji, pobediti a onda ne moci platiti coveku - mislice da ste lazov, negativni feedbeck...
Ili ako ne radi, da li radi na bidpay-u Virtuon kartica Reiffeisen banke?
Zvao sam VOBAN na telefon 021/520-333 ali tamo je non-stop blokiran telefon.
Pozdrav
[ markozr @ 15.08.2005. 03:46 ] @
pozdrav svima koji prate temu o platnim karticama koje sam prelistavao pa vidim neki kazu moze da se placa svugde neki kazu ne moze , pa onda neko moze a neko ne moze
sa istom karticom , e sada mene zanima dali mogu sa VOBAN-internet ili sa
RAIFFEISEN-virtual karticom da platim na sajtu:

www.paycom.net

oni su iz USA California koliko sam uspeo da skontam pregledajucu sajt i citajuci objsanjenja.

naime radi se o tame da su oni zastupnici nekih xx sajtova u koje se preko njih uclanjujete , zapravo kod njih kupujete clanstvo za te sajtove stavljate clanstvo
u korpicu kao i na amazonu DVD naprimer.

ja sam probao sa VOBANOM bio je otkljucan i na njemu 36e vise nego clanarina
kod njih ali sam dobio nekakvu poruku o regionalnim problemima nisam je citao do
kraja

posto nisam uspeo sa VOBANOM probacu sa RAIFFEISEN-virtual karticom posto vidim
da je paycom.net na spisku gde ona navodno provereno prolazi .

mada citajuci paycom -ov privacy policy razumeo sam da njima treba poslati
svoju dokumentaciju pa oni to provere i onda ti se jave , i to sam uradio poslao
im preko maila dokumenta ali mi nisu odgovorili vec dve nedelje a pise u roku
od nedelju dana , ako neko zna nesto o ovome ili je imao slicnih problema ili
zna super engleski i ima zivaca da pregleda gore navedeni sajt neka napise nesto,

unapred zahvaljujem!!

[ smark @ 02.09.2005. 01:50 ] @
Zna li neko, da li kada istekne kartica treba podnositi zahtev za novu, ili se izdaje automatski?
[ Milan Andjelkovic @ 02.09.2005. 09:24 ] @
Izdaje se automatski. Zvaće te telefonom verovatno.
[ smark @ 02.09.2005. 14:50 ] @
Ovo sto pise valid thru 09/05 znaci do kraja septembra? Trebam li opet da uplatim i onih 20eur, ili samo 200 din?
[ crews_adder @ 02.09.2005. 15:09 ] @
200 jelasica
[ dinke @ 02.09.2005. 16:23 ] @
Evo, meni je Visa Internet istekla i uredno me nisu pozvali telefonom. Kada sam pre jedno mesec dana isao u banku sa namerom da izvadim novu karticu rekli su mi da ce me pozvati.

Pilicari!
[ Milan Andjelkovic @ 02.09.2005. 18:17 ] @
Pih, znači ja sam samo imao sreće... eh... Srbija (tm)
[ smark @ 02.09.2005. 22:25 ] @
A nista, pozvacu ja njih onda :)
[ broker @ 03.09.2005. 00:07 ] @
S ozirom da redovno koristim karticu i da mi je neophodna, uvek na vreme zovnem banku da proverim kada ce stici nova, i uvek mi kazu da ce me pozvati i nikada me ne pozovu nego ja zivkam ili svracam do banke dok kartica ne stigne.
[ dinke @ 03.09.2005. 00:37 ] @
Ma isto i ja. Mislim da sam proslog meseca svracao jedno tri puta.

Prvi put: Subota - zao nam je, morate doci radnim danom (kao da je subota neradni grrr)
Drugi put: Zvacemo vas telefonom, nema brige, kartica je jos uvek validna.
Treci put: Koleginica Ema koja radi sa karticama nije trenutno tu.

I tako, meni kartica istece i ja sada moram da se cimam sa ortacima da placaju moje domene i sl. Slicno mi se deslio i prosle godine :((
[ broker @ 03.09.2005. 01:34 ] @
Dinke, najbolji savet je da se pozalis upravi banke ali ne tvoje ekspoziture nego centrali u Novom Sadu. Veruj mi, ima efekta.
[ smark @ 04.09.2005. 09:02 ] @
Evo ja sam zvao i kazu da ako hocu i dalje da koristim karticu da moram da odem do banke i da tako kazem pa ce mi onda izraditi novu karticu. Sve u svemu, gubljenje vremena, a i kada oni ne zele da uzimaju pare sta cu im ja. Kada mi bude trebalo otici cu, a do tada nista.

I jos mi nesto nije jasno, zasto kod Vojvodjanske banke kada se uplacuju pare na racun ide neka cudna procedura, po kojoj su neki podaci (kao JBMG) koje sluzbenica unosi u racunar, opcioni. I zasto ne naprave da se novac uplacuje direktno na devizni racun i bude istog trenutka dostupan kao kod ostalih banaka, a ne ovako, treba da se ceka neko knjizenje...Mislim...cemu onda sluzi racunar?
[ Buum @ 04.09.2005. 14:33 ] @
Ma biće bolje kad ih kupi Crédit Agricole, dovešće oni (Đelić) sve to u red!
[ dinke @ 04.09.2005. 17:13 ] @
Pa, nadam se. Ono sto mene naprosto izludjuje kod njih je neobucenost kadra (barem ovde u KG-u). U principu, nasledili su kadar od starih soc-realisticnih banaka, ali nisu se mnogo potrudili da ih edukuju. N puta sam imao situaciju da moram ja da objasnjavam sluzbenici na salteru kako da nesto odradi. To je narocito izrazeno kod Visa Internet kartice, gde je samo 1 (i slovima JEDNA) osoba zaduzena za izdavanje, pitanja oko iste i sl.

Ljubaznost je posebna prica. Ja u praksi maksimalno izbegavam da ulazim u banke osim onda kada bas moram. Kada mi treba lova, dignem sa bankomata, i to je to. E sad, kada su uveli bankomate nisu u pocetku imali prikaz stanja na racunu (mogao si samo da podignes novac) pa si morao da prvo odes do saltera da bi saznao stanje, a onda do bankomata (naravno ovo sam radio samo onda kada sam ocekivao uplate). E sad, kada su uveli tu novinu da mozes da vidis stanje i na bakomatu, ja posto jos uvek nisam bio upoznat sa time po navici sam otisao na salter da bi video stanje, gde mi je nedoj*na sluzbenica histericnim tonom saopstila da takve stvari mogu da vidim i na bankomatu. Na moje pitanje "kako to ?" ona je odgovorila, "eto, uveli smo tu mogucnost od ovog meseca. da ste probali videli bi ste ...".

E sad, da ne bude da ih samo kritikujem, Visa Internet je zaista dobra kartica, koja radi na velikom broju sajtova, support je manje vise ok (iako pise 24 h cik probajte ako smete da pozovete oko 01am :)) Sve u svemu, zbog jedinstvenih mogucnosti koje ima "Visa Internet" ja jos uvek gutam knedlu i trpim ove stvari koje sam naveo gore.
[ smark @ 04.09.2005. 17:42 ] @
Ja nisam imao problema sa neljubaznim osobljem. Kada god sam otisao do Vojvodjanske banke, svi su bili manje vise ljubazni i na to nemam primedbi, ali zato ovaj sistem uplata i knjizenja je bas bez veze.

Prica se da ce i Delta banka uskoro ponuditi karticu za placanje na netu, pa ako uslovi budu povoljni prelazim kod njih jer vec koristim dve njihove kartice plus e-bank i nemam nikakvih primedbi.
[ dinke @ 08.09.2005. 13:41 ] @
Citat:
dinke: Ma isto i ja. Mislim da sam proslog meseca svracao jedno tri puta.

Prvi put: Subota - zao nam je, morate doci radnim danom (kao da je subota neradni grrr)
Drugi put: Zvacemo vas telefonom, nema brige, kartica je jos uvek validna.
Treci put: Koleginica Ema koja radi sa karticama nije trenutno tu.

I tako, meni kartica istece i ja sada moram da se cimam sa ortacima da placaju moje domene i sl. Slicno mi se deslio i prosle godine :((

Danas sam bio cetvrti put ovog meseca. Setali su me od saltera do saltera jer jedina sluzbenica koja izdaje Visa kartice ponovo nije bila tu. Zatim kod sluzbenika na sprat pa opet na prizemlje gde mi je "ljubazni" gospodin (koji je verovatno neko od sefova) kome sam izlozio problem (da evo iz 4 pokusaja ne mogu da dodjem do kartice) rekao nesto tipa "Pa sta ? Vidite li kolika je guzva, mislite li da ste jedini ovde ?". Nakon toga presao na na drugi salter i zatvorio racun.

Mislim, sta reci ...
[ broker @ 10.09.2005. 13:06 ] @
Kao sto rekoh, trebao si da prijavis stvar centrali. Nemas pojma kako bi ih otud iznapusavali.
[ pyc @ 18.10.2005. 22:14 ] @
Danas sam u ekspozituri VoBanke uplatio novac na namenski devizni racun vezan za Visa Internet karticu... Posle otprilike sat vremena sam zvao call centar da vidim da li su legle pare, i receno mi je da nisu i da ce to da se dogodi najkasnije u cetvrtak sto mi zvuci skoro neverovatno... to je zaista sporo... prodje par sati, zovem ja opet, ne nisu legle pare ali ce se to desiti posle 21:00 ... ok... zovem ja pre pola sata... ne, pare nisu legle. Da li je normalno da je potrebno 2 dana da "legnu" pare posle uplate.... pa to je tako amaterski sa njihove strane. Kakva su vasa iskustva i da li da idem sutra da ih cimam po banci. Sluzbenice su, uzgred budi receno, prilicno nezgrapno i sve sa nekim domundjavanjem obavile posao.. ko zna sta su uradile i da li su uradile sta su trebale.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 18.10.2005. 22:26 ] @
Meni su bili dostupne posle 19h istog dana, a mislim da su mi rekle da je to uobičajeno vreme potrebno da tu vrstu tansakcije.
[ shoba @ 18.10.2005. 23:00 ] @
Meni Vojvodjanska izgleda kao neka seoska posta ali opet sve moras da istrpis jer im Internet kartica prolazi na najvise sajtova. Cak cujem i da Raifeisen banka radi preko njihovog VISA centra sto mi malo cudno ali ajde ...

A uskoro ce i Call centar raditi ceo dan!
[ broker @ 18.10.2005. 23:54 ] @
Ako uplatis pre podne, posle 18h ce ti novac biti na racunu. Ako uplatis popodne ali pre 18h treba da naglasis da ti je hitan novac i oni ce ti opet to zavrsiti do 18h.
[ dinke @ 19.10.2005. 09:22 ] @
Lepo zvuci, samo sto se meni to nikada nije desilo. Obicno bi proslo 2 dana od trenutka uplate do pojave novca na racunu. A ovo da im naglasis da je nesto hitno, pa da oni to odrade kako treba meni deluje kao science fiction, ali ocigledno se VB drasticno razlikuje od grada do grada.
[ broker @ 19.10.2005. 15:18 ] @
Meni su tako rekli iz centrale. Oni valdja do 18h skupljaju naloge a onda ih sve odjednom psutaju. SVe sto do tada stigne kd njih, budeproknjizeno. E sad, kada se u to uklopi i radno vreme saltera, onda ispadne da ako do 14h uplatis novac on ce se pojaviti na racunu uvece inace ceka sutradan. Ako uplatim popodne mene obicno pitaju da li mi je hitno da prosledjuju odmah ili da ostave za ujutru.

Ako imas sa tim probleme, priajvio to centrali, resice sa sluzbenicima na salteru da budu agilniji.
[ dinke @ 19.10.2005. 15:26 ] @
Nema potrebe, ja sam svoju pricu sa tom bankom zavrsio (zatvorio racun).
[ pyc @ 19.10.2005. 17:40 ] @
Citat:
broker:kada se u to uklopi i radno vreme saltera, onda ispadne da ako do 14h uplatis novac on ce se pojaviti na racunu uvece inace ceka sutradan.


u mom slucaju izgleda ceka preksutra, iako sam uplatio pre 14h... pa to je tako neprofesionalno.
[ fixa @ 29.10.2005. 14:40 ] @
e ovako, imam jedno pitanje:

otkljucao sam karticu i apdejtovao narudzbinu preko amazona.com:

stigao mi jke njihov mejl:

Thanks for updating the payment information for your order
#103-1972198-0813429 placed with Amazon.com.

Your order will be paid using the credit card that you selected. We will
notify you via e-mail if further action is required on your part.

When your order is shipped, we will send you an e-mail message to confirm
the date, contents and method of your shipment. If you requested any
additional changes to this order, you will receive a separate e-mail to
confirm those changes.


posle ovog mejla, da li ja sada trebam da zakljucam karticu ili sta?
nije mi jasno to, kada se zakljucava....
[ vladimirt @ 29.10.2005. 19:04 ] @
Ne treba da je zaključavaš sve dok ne dobiješ mail otprilike ovakve sadržine:

Greetings from Amazon.co.uk,

We thought you would like to know that the following item has been sent to:

Ime poručioca
Adresa red 1
Adresa red 2
Adresa red 3
Yugoslavia

using International Mail.

For more information about delivery estimates and any open orders, please
visit:
http://www.amazon.co.uk/your-account

Your order #broj porudžbine (received datum kad si poručio)
-------------------------------------------------------------------------
Ordered Title Price Dispatched Subtotal
-------------------------------------------------------------------------
1 Ono što si poručio �24.46 1 �24.46

-------------------------------------------------------------------------
Subtotal: �24.46
Delivery Charge: �7.98
Total: �32.44

This completes your order.


Amazon ti ne skida novac sa računa sve dok ne pošalje porudžbinu tj. dok ne uradi “dispatch”, tako da ako karticu zaključaš oni to neće moći da urade pa ćeš opet dobiti poruku da treba kartica da se update-uje.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 29.10.2005. 22:05 ] @
Karticu zaključavaš po obavljenoj transakciji. Iz navedenog se ne vidi
da je transakcija završena. Ovo kao da si nešto naručio, pa čekaš da im
to dodje na lager, što znači da će ti teretiti karticu tek kad budu
imali to na zalihama. U tom slučaju ti ne vredi zaključavati karticu,
jer su je oni pri ažuriranju informacija samo proverili, videli da je
sve ok i javili ti ovo. Ako je zaključaš nećeš im dozvoliti da ti skinu
novac kad bude trebalo. Ali ovo je samo wild guess, jer nisi objasnio o
čemu se radi :)

EDIT: Nisam ni video da nisam poslao mail :)

[Ovu poruku je menjao -V-O-Y-A-G-E-R- dana 30.10.2005. u 00:07 GMT+1]
[ rourke @ 07.11.2005. 19:15 ] @
Narucio sam nesto preko jednog sajta i oni su uradili Autorizaciju (koja je prosla ok), dok novac JOS UVEK nije skinut sa kartice (to ce se desiti u trenutku slanja)

Moze li mi neko reci sta to znaci "Autorizacija"? Da li su samo proverili da li imam novca, ili su taj novac i na neki nacin "zakljucali" samo za tu transakciju?

Treba da narucim jos nesto sitno, pa me zanima da li smem da trosim taj novac, jer ce oni skinuti novac tek za nedelju dana. Ili da ipak odem do Banke i uplatim ta dodatna sredstva, da ne rizikujem.

Inace jedva cekam da neki stranci kupe Vojvodjansku Banku. Dok su sluzbenice u expozituri jako ljubazne, jedna iz Call Centra je uzas i oteracu je u 3pm sledeci put.

Hvala!
[ fixa @ 07.11.2005. 20:50 ] @
Autorizacija, sama rec kaze. Banka od tebe zahteva da ima potvrdis (autorizujes) planiranu transakciju. Odnosno da ih ovlastis da skinu pare sa tvog racuna i proslede odredjenoj firmi...
Uplati pare na racun, u protivnom prva narudzbina koja je na cekanju nece se realizovati jer neces imati para na racunu.
I ja jedva cekam da vb kupi neka strana banka, a onoj KUCKETINI RASPALOJ u call centru MAMU JOJ JEBEM nabicu GEOBUSILICU U DOOPE.
[ rourke @ 07.11.2005. 22:37 ] @
Nije mi bas potpuno jasna svrha autorizacije. Ako sam vec narucio neku stvar, zasto odmah ne skinu potrebnu sumu.

:) za sluzbenicu u call centru. Ako slucajno pitam nesto komplikovanije, odmah pocne da uzdise :) Mozda je i pitam da mi detaljno objasni svrhu autorizacije :)
[ fixa @ 08.11.2005. 10:53 ] @
ne skidaju ti oni pare, vec firma. znaci kada firma zatrazi transakciju, tada je banka obavlja. ali da ne bi bilo zloupotrebe, ti tu transakciju moras da odobris - autorizujes. neke firme skidaju pare tek u trenutku slanja robe, tako da kartica mora da ti bude otkljucana.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 08.11.2005. 15:44 ] @
Citat:
fixa: a onoj KUCKETINI RASPALOJ u call centru MAMU JOJ JEBEM nabicu GEOBUSILICU U DOOPE.


Jel ima neko od "starijih" ko će da sankcioniše ovu neartikulaciju. Neverovatno je ko je sve uspeo da nauči kako se koristi kompjuter :) Šala.

Citat:
rourke: Nije mi bas potpuno jasna svrha autorizacije. Ako sam vec narucio neku stvar, zasto odmah ne skinu potrebnu sumu.

:) za sluzbenicu u call centru. Ako slucajno pitam nesto komplikovanije, odmah pocne da uzdise :) Mozda je i pitam da mi detaljno objasni svrhu autorizacije :)


Gledaj to i iz ugla firme. Ako se slučajno desi da ti u dogovorenom roku ne mogu isporučiti robu, koju si ti već platio, moraju da ti vrate novac, što je gubitak i novca i vremena, pa je ovako jednostavnije :)
[ BonJOvi @ 17.12.2005. 12:21 ] @
Imam problem sa placanjem pretplate za World of Warcraft. Posedujem Visa internet karticu Vojvodjanske banke.Da li neko zna kako se sa tom karticom placa pretplata za World of Warcraft? U dilemi sam koja je to vrsta kartice :Visa ili Visa Electron ?

Unapred se zahvaljujem na pomoci
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 17.12.2005. 12:58 ] @
Pa imas Visu Internet. Visa electron je debitna, a Visa Classic (ili Standard), Gold.. su kreditne.
Visa Internet je u principu mesavina..mozes je koristiti na netu,ali ne i na bankomatu i debitna je.
Probaj igru sa proxyjima. Mozda mu se ne svidja sto si iz SCG.
I jesi li pre koristio tu karticu za placanje? Tj. da li si zvao call centar i trazio da ti je otkljucaju?
[ BonJOvi @ 17.12.2005. 16:20 ] @
Da , pre nego sto sam pokusao da izvrsim transakciju znao sam call centar i odblokirao karticu....
[ tardeli @ 30.12.2005. 03:32 ] @
Citao sam da su neki od clanova pokusali da se klade na gamebookers.com, zanima me jel iko uspeo! Ja jedino zbog toga hocu da izvadim Visa internet karticu , ali tek sam danas provalio da bih mozda mogao da placam sa Visa electron koju sam izvadio kod Delta banke sta mislite o tome?
[ pyc @ 30.12.2005. 09:01 ] @
Ja sam se kladio na gamebookers.com, ali sam prethodno probacio pare (bez provizije) sa moneybookers.com (ista firma), mada na moneybookers.com nisam ja uplatio pare na moj racun, ali verujem da bi visa internet ili electron tu prosla za uplatu...
[ commissar @ 18.01.2006. 16:14 ] @
Radi li internet kartica Vojvodjanske banke na rapidshare-u?
[ Taykun @ 22.01.2006. 15:29 ] @
Evo mog iskustva sa Visa internet karticom od voban-a.
Narucio sam nesto iz Nemacke i taj online shop mi se javio preko mail-a i rekose mi ljudi da ne prihvataju
moju karticu i tako propade moja narudzbina...ali ja tu nisam odustao...nadjem jos jedan online shop
isto u Nemackoj i narucim od njih tu istu robu koju sam u ovom prvom shopu ispusio...
I javljaju mi da je sve u redu i salju mi robu u BG ... posle sedam dana na vrata kuca postar sa paketom u ruci (uraaa...)
Sve u svemu roba je stigla (doduse malo ostecena ali nista preterano) ali poenta je u tome sto su ovi slepci
odbili tu vobanovu karticu ali su ovi drugi prihvatili ,izgleda da nema pravila,neko prihvata neko ne...
"Samo" treba pronaci one koji prihvataju :)
poz.
[ fly13 @ 05.02.2006. 14:44 ] @
jel neko zna ovo?

Jel moguce izvrsiti povracaj novca za ono sto ste platili i ako da koliki je vremenski period za zalbu 30,60 ili 90 dana...
Tipa platili ste nesto preko nekog payprocesora koji nije prosledio vas novac dalje... a skinuo je pare sa vase kartice i zablokirao je vas racun.

korisnici Mastercard-a mogu da podnesu zahteve koji su stari do 90 dana... kakav je slucaj sa VISA? I da li to nase banke podrzavaju? Mislim ako vec imaju logo VISA na sebi znaci da moraju...
[ Đorđe @ 10.02.2006. 15:28 ] @
Danas mi je službenik u Vojvođanskoj banci rekao da transakcija ne može da prođe ako je valuta bilo koja osim Eura. Da li da mu verujem, tj da li je nekome prošla transakcija u drugim valutama sa ovom karticom? Mene zanimaju pre svega dolarske transakcije.
[ bojan_p @ 10.02.2006. 20:25 ] @
Citat:
Đorđe: Danas mi je službenik u Vojvođanskoj banci rekao da transakcija ne može da prođe ako je valuta bilo koja osim Eura. Da li da mu verujem, tj da li je nekome prošla transakcija u drugim valutama sa ovom karticom? Mene zanimaju pre svega dolarske transakcije.


nije tacno. kupovao sam sa vobanom na amazon.co.uk (funte), na prepaidcall.com (usa$), uplacivao kredit na skype preko skype.hgcbroadband.com (hk$)...
jos jedan dokaz kako na nekim mestima ima zaposlenih ljudi koji nemaju pojma o poslu kojim se bave...
[ aksa @ 28.02.2006. 00:19 ] @
Ja mogu da kažem sve najbolje o službenicima koji su u mom slučaju bili maksimalno ljubazni. Nakon čekanja posle predavanja zahteva od nedelju dana, uzeo sam karticu, uplatio depozit koji mi je odmah bio na raspolaganju, jer je službenica bila toliko ljubazna da je odmah prosledila upaltu centru... Još samo da vidim kako će da prolaze uplate...
I još jedna smešna stvar... Nisam razmišljao da nemaju online centar gde sam mogu da proveravam transakcije i lične podatke pa sam u u zahtevu stavio bezveze pass sa namerom da ga promenim čim stignem kući (koji je potreban za autentifikaciju kada se pozove podrška za aktiviranje i deaktiviranje kartice). Tek kada sam došao shvatio sam šta se desilo. Pozvao sam filijalu i maksimalno ljubazno su rekli da me se sećaju i bilo im je čudno kako je to moglo da se desi pa smo se i za to malo šalili ;) Sve u svemu, za sada je sve kako treba...

[Ovu poruku je menjao aksa dana 28.02.2006. u 01:20 GMT+1]
[ Mister Big Time @ 28.02.2006. 05:45 ] @
Kad smo kod Voban-a... ovo mi se ucinilo veoma zanimljivim:

http://www.voban.co.yu/sr/gradjani_paketi_start.htm

Citat:

Start paket

Start paket se odobrava fizičkim licima starosti između 19 i 27 godina.

Start paket obuhvata sledeće proizvode i usluge:

• Otvaranje i vođenje tekućeg računa bez naknade (po tekućem računu se ne izdaju čekovi)
• Slanje mesečnog izvoda elektronskom poštom bez naknade
• SMS upit u stanje na tekućem računu putem mobilnog telefona, bez naknade za uključenje u sistem
• Visa Electron platnu karticu
• DinaCard debitnu karticu
• Visa Internet karticu bez naplate godišnje članarine
• Otvaranje namenskog deviznog računa za poslovanje sa Visa Internet karticom
• Oročavanje 1000 dinara na namenski dinarski račun na rok od godinu dana po kamatnoj stopi od 1% mesečno.
• Zakup sefa na godinu dana po naknadi nižoj za 20%

Banka sa klijentom zaključuje Ugovor o korišćenju START PAKETA.
Rok važnosti Ugovora je do isteka starosne granice.
Naknada za korišćenje START PAKETA iznosi 50 dinara mesečno, uvećano za naknadu za upit u stanje na tekućem računu putem mobilnog telefona i korišćenje bankomata utvrđenu Aktima poslovne politike Banke.


Misljenja? Obratite paznju da se dobija Visa Electron kao i Visa Internet kartica.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 28.02.2006. 06:21 ] @
Citat:
Mister Big Time:
Misljenja? Obratite paznju da se dobija Visa Electron kao i Visa Internet kartica.


Pošto pričamo o karticama VB, bilo je reči i o tome na prethodnih 11 strana. Jesi čitao?
[ D.i M.e @ 02.03.2006. 12:54 ] @
@aksa
U kojoj je to filijali bilo?
[ aksa @ 02.03.2006. 21:04 ] @
Izvini, tek sada sam video pitanje...
U glavnoj filijali, jer u ostalim poslovnicama po Nišu ne daju takvu uslugu.
Inače, glavna filijala se nalazi kod Saborne crkve, kružni tok.
[ Mister Big Time @ 06.04.2006. 00:11 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Pošto pričamo o karticama VB, bilo je reči i o tome na prethodnih 11 strana. Jesi čitao?


Sad nije ni vazno posto sam konacno uzeo kartice.. videcemo u praksi kako ce se pokazati..

Hope I won't regret it.
[ inzenjer2005 @ 28.06.2006. 17:23 ] @
Imam Visa Internet karticu Vojvođanske banke od marta meseca ove godine i nisam sa njom imao bilo kakvih problema, a koristio sam je uglavnom za kupovinu na GoDaddy i svaki put je sve radilo bez problema.

Dobio sam poruku od osobe iz Los Angeles-a u kojoj izmedju ostalog piše i sledeće:

Citat:
you should open a Pay Pal account or ask your bank if you can do a wire transfer of money to my bank in america.


Znači želim da kupim nešto od ovog čoveka, pa me zanima da li ja mogu da mu uplatim novac sa mojom Visa Internet karticom Vojvođanske banke na njegov Pay Pal nalog? Ako ne može tako da li mogu da otvorim sebi nalog pošto sam iz Srbije na Pay Pal-u pa da sam sebi uplatim novac na taj nalog i da onda sa tog Pay Pal naloga izvršim uplatu na njegov Pay Pal nalog? Ako ne može ovo sa Pay Pal-om, kako da onda uradim "wire transfer of money" i koja kartica mi je za to potrebna, pošto kod Vojvođanske banke imam samo ovu Internet karticu i devizni račun koji mi je otvoren samo za te potrebe, a kod Delta banke imam neku debitnu karticu preko koje uplaćujem ispite na faksu i dižem keš na bankomatima i ne mogu ni za šta drugo da je koristim.
[ velkovski @ 16.07.2006. 09:05 ] @
Jel nekom prolazi ova kartica na moneybookers-u?
[ [REaS0n] @ 18.07.2006. 11:37 ] @
i mene isto zanima za moneybookers
[ smfilip @ 18.07.2006. 19:14 ] @
ne moze moneybookers
[ velkovski @ 24.07.2006. 15:31 ] @
pa gde prolazi onda?
[ smfilip @ 24.07.2006. 16:56 ] @
procitaj citavu temu,sve ti je receno,prolazi gdje prolaze i ostale,ali posto moneybookers u nazivu transakcije ima gambling,betting,voban odbija transakciju
[ pyc @ 24.07.2006. 19:11 ] @
dakle podrška u vobanu me je lagala kada su rekli da nikakvi zahtevi sa plaćanjem nisu ni stizali...
[ velkovski @ 24.07.2006. 19:43 ] @
pa to su i meni rekli jos odavno, a kada sam pitao moneybookers oni kazu da je do banke onda kad pitam banku oni kazu da je moneybookersa tako da su me vodali mesecima... sve u svemu vise ne prolazi na moneybookersu (a prolazila mi je ranije bez problema na moneybookersu)... i ne vidim drugo resenje sem da uzmem virtounku, jer meni prevashodno treba za internet kladjenje...
[ smfilip @ 24.07.2006. 20:12 ] @
zahtjev stize ali se ne loguje u vobanu,jer su im gambling sajtovi na blacklisti...
[ pyc @ 24.07.2006. 20:27 ] @
bilo kako bilo, voban bi trebao da bude sposoban da to i objasni svojim korisnicima
[ smfilip @ 24.07.2006. 20:40 ] @
pazi i meni su govorili:"Nismo dobijali nikakve zahtjeve",a kad sam ih pitao da kojim slucajem gambling slucajevi nisu blacklistovani,onda mi je poceo da objasnjava da je tada mogucnost zloupotrebe mnogo veca,pa su odlucili to da zabrane
[ Markobg @ 13.09.2006. 21:21 ] @
pozdrav svima, ako moze mala pomoc nikad nisam kupovao nista preko neta a nemam ni karticu... sad me zanima koja kartica mi treba da bi uplatio ovo http://www.homepage.com.hk/order_now.php

hvala unapred
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 14.09.2006. 18:47 ] @
Najsigurnija varijanta bi bila neka Viza, ali kreditna. Iza nje je Viza Internet, koju nudi npr. Vojvođanska, samo ona nema prođu svugde, pa ako bi vadio karticu samo zbog ovog jednog sajta, onda ne znam da li bi ti se isplatilo.

Najjednostavnije je da nađeš nekog ko ima "pravu" Vizu (npr. Revolving) i da mu daš pare, a da on tebi uplati ovo.

Nije mi jasno zašto su stavljali Master na sajt, kad nema ponuđenog elektronskog plaćanja putem Mastera.
[ 1r0nM4n @ 22.09.2006. 22:51 ] @
Za nedelju-dve uzimam ovu karticu pa me zanima nešto vezano za godaddy.
Kada se popune svi oni podaci koji su vezani za lične podatke i broj kartice, da li trebam da odblokiram karticu pre nego što kliknem na ono dugme za naručivanje, i posle kog vremena treba da se blokira ponovo?

p0z

ps. Koju državu da izaberem, scg ili yu? :)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 22.09.2006. 23:09 ] @
Pretpostavljam da se procesiranje narudžbe vrši real time. Ako je tako, onda odmah po obaveštenju da je sve ok, možeš da zakljuučaš karticu. Međutim, mislim da sam baš ovde pročitaoda na GoDaddy-ju to neide tako brzo.

Pošto u startu na kartici nećeš imati bog zna koliko para, ostavi je otključanu, jer će ti verovatno GD biti i prva kupovina tom karticom, pa je nećeš moći pre toga kompromitovati nigde :)

Ne znam za zemlju. Ja bih uzeo SCG..novije je, pa možda i ne postoje zabrane domena i sl :)
[ 1r0nM4n @ 23.09.2006. 19:32 ] @
Ok, hvala :)
Pročitao sam u ovoj temi da su neki već kupovali na godaddy-u, pa očekujem i njihove odgovore (ako budu čitali ovo ponovo).

p0z
[ Sasa Kostic @ 23.09.2006. 20:30 ] @
Citat:
1r0nM4n: Za nedelju-dve uzimam ovu karticu pa me zanima nešto vezano za godaddy.
Kada se popune svi oni podaci koji su vezani za lične podatke i broj kartice, da li trebam da odblokiram karticu pre nego što kliknem na ono dugme za naručivanje, i posle kog vremena treba da se blokira ponovo?

p0z

ps. Koju državu da izaberem, scg ili yu? :)


Ja na goddady-ju nisam mogao da koristim karticu. (pre godinu dana) Mislim da je poruka bila da je kartica neispravna (nista u vezi sa odlozenim "zaduzivanjem kartice"). Zato sam koristio Netfirms.com; domen je bio (ja mislim i sada) nesto ispod 5 dolara. Onda imas povoljne hostinge, i sve ispadne jeftinije. (kvalitet uporedi malo i moze da ispadne dobro). Tako da ja U ZIVOTU ne bih koristio Godaddy jer ima enormno glup interfejs i sve zhivo. Gadi mi se.

Ali to ti je moj savet.

Sasha
[ 1r0nM4n @ 24.09.2006. 01:17 ] @
Citat:
Order Summary:
Domain Name (.com/.net/.org/.biz/.info)
New Registration - 1 Year $4.95
Netfirms Basic Hosting
25MB, 1GB, 1 E-mail $0.00

Total
$4.95


Da nije ovo malo jeftino? :)
[ Sasa Kostic @ 24.09.2006. 01:28 ] @
Pa jeste, ali domen ko domen sto se mene tiche. Pa zasto onda 10 kad moze 5.
[ 1r0nM4n @ 24.09.2006. 01:53 ] @
A jel možeš da mi kažeš ovo...
Citat:
Kada se popune svi oni podaci koji su vezani za lične podatke i broj kartice, da li trebam da odblokiram karticu pre nego što kliknem na ono dugme za naručivanje, i posle kog vremena treba da se blokira ponovo?
[ Sasa Kostic @ 24.09.2006. 02:04 ] @
Naravno,

ja radim ovako: pozovem banku (021/520333) ako se dobro secjam, kazem ime, lozinku i zadnjih 5 brojeva, oni mi kazu OTKLJUCANO i ja ubacim podatke na stranici kliknem Order/Sumbit i odmah na jednoj od sledecih stranica u browseru za svega par desetina sec vidis da je Order processed ili slichno, i to je sve, znachi naplacjeno je. Pozovesh banku ponovo i zakljucas karticu. Prosto je al' i ja volim da znam sve detalje
[ 1r0nM4n @ 24.09.2006. 02:36 ] @
Hvala puno!
Videću još da li ću da registrujem na godaddy-u, na tom sajtu, ili na nekom trećem pošto sam malo prelistavao i forum domeni :)

p0z
[ Sasa Kostic @ 24.09.2006. 03:12 ] @
Pametno
[ smfilip @ 24.09.2006. 10:26 ] @
ja karticu nikad ne zakljucavam...ne znam zasto bih :)
[ crews_adder @ 24.09.2006. 11:42 ] @
Citat:
1r0nM4n: Da nije ovo malo jeftino?


Jeste, ali to je cena domena samo za prvu godinu registracije. Posle je $9.95.

Inace, ovde se diskutuje o VISA Internet kartici, koju ni ja nikada ne zakljucavam, ali i ne drzim neke pare na njoj, tj. uplacujem samo onda kad mi treba.

Ne radi na Yahoo!, cisto da znate.
[ Sasa Kostic @ 24.09.2006. 12:08 ] @
Citat:
crews_adder: Jeste, ali to je cena domena samo za prvu godinu registracije. Posle je $9.95. :)

Inace, ovde se diskutuje o VISA Internet kartici, koju ni ja nikada ne zakljucavam, ali i ne drzim neke pare na njoj, tj. uplacujem samo onda kad mi treba.

Ne radi na Yahoo!, cisto da znate.


Da, al' ako uzimam domen ja kontam da za godinu dana zaradim s njim vishe od 15$ ;-) I onda ispadne oko 7,5 dollara godisnje. Ako se recimo "zeznesh" i ne krene ti posao, platio si samo 5 dolara i dash domen nekom da ga registruje. Tj. ne placjas novih 10$

Citat:
smfilip: ja karticu nikad ne zakljucavam...ne znam zasto bih :)


Ja je uvek zakljucavam. (I znam zasto :-) ) Sto je sigurno sigurno. Druga opcija je naravno da imas uvek sitne pare na njoj i onda i ne moras bas da je zakljucavas. Ustvari to je i najbolja opcija da imas sitne pare (i da je zakljucavas, sto da ne, taman chujesh i novo stanje na kartici)

Sasha

[ wolfcafe @ 03.10.2006. 02:12 ] @
UPLATI SAM SEBI bez provizije!

-Skini ''HideIP platinum'' ukljuci ga
-Ukljuci Skype klikni na cifru kredita(0.00 verovarno)
-Ispod imas ''Buy Skype Credit''
-Popuni sve kako treba veoma lako (min 10e) sa internet platnom karticom (vojvodjaska banka recimo)
-primices mail sa kodom
-ukucaj zavrsi i uplatio si sam sebi kredit za)ebi sve posrednike imas kredu na racunu bez provizija!

Za normalnu konverzaciju ti treba oko 128/32 recimo na 512/128 veza je bolje od fixni-fixni
[ Boban156 @ 03.10.2006. 07:16 ] @
Jedan moj prijatelj kaze da je placao domen registracije sa ovom karticom bez problema. Pitacu ga na kojim sajtovima je to radio.
[ Boban156 @ 03.10.2006. 07:32 ] @
Godaddy u poslednje vreme je izgleda stavio nasu zemlju na Blacklistu zato automatski odbaci sve ordere koji dolaze sa IP-om iz Srbije mislim da se moze probati sa nekim americkim proksijem ili koristite neku drugu firmu za registraciju domena.
[ Mister Big Time @ 09.10.2006. 14:11 ] @
strasno... gde ce jos da nas stave na black listu?!

[ 1r0nM4n @ 13.10.2006. 15:02 ] @
Ja na godaddy-u nisam ni pokušao :)
Otišao sam na www.namecheap.com (po preporuci jednog druga) i završio posao za 5 minuta..

p0z
[ Mister Big Time @ 13.10.2006. 15:57 ] @
Pa,
nije stvar u tome naci gde se prima nasa kartica... nego zasto nas banuju sa pojedinih servisa...
[ Ivand @ 13.10.2006. 19:34 ] @
To za Godaddy nije tacno placam domene skoro svakodnevno
Viza Internet karticom Vojvodjanske banke kao i Viza Internet Rajfajzen banke.
[ valeksic @ 14.10.2006. 13:41 ] @
Sa godaddy-jem definitivno rade naše kartice ali treba izabrati Yugoslavia kao zemlju u adresi vladnika kartice.
[ 1r0nM4n @ 15.10.2006. 22:51 ] @
Citat:
Mister Big Time: Pa,
nije stvar u tome naci gde se prima nasa kartica... nego zasto nas banuju sa pojedinih servisa...

SRBIJA™
[ 1r0nM4n @ 15.10.2006. 23:40 ] @
@Moderatori,
Zašto ovu temu ne stavite u TOP? Tema je poprilično popularna :)

p0z
[ Mister Big Time @ 03.11.2006. 23:48 ] @
Jel probao neko da li ova kartica prolazi na LAST.FM sajtu? On redirektuje placanje na neki tamo...
[ Mister Big Time @ 04.11.2006. 21:44 ] @
Prolazi. ;)
[ kuruz @ 09.11.2006. 20:52 ] @
Još jedan post u vezi Godaddy.
Sa mog IP 212.200.115.* nisam mogao da koristim VISA Internet karticu Vojvođanske banke ni pri izboru Serbia and Montenegro ni Yugoslavia. Probao sam više puta u 2 dana. Proxy mi nije dolazio u obzir jer sam uplaćivao i hosting i domen i trebalo mi je sigurno rešenje i za ubuduće.
Support 24/7 je istinit, i posle 3 pisma na [email protected] i nepunih 48 sati primio sam sledeći mail:

Support Staff Response
Dear customer,
I'm sure it would go through on this end. If you would like to send us the entire card number and the expiration date, we can try to process this for you.
Thanks...
Kristian K
Billing Specialist

Što sam naravno i uradio i 5 sati kasnije stiže potvrda kupovine.
Oduševljen sam njihovom poslovnošću jer je iznos cele kupovine bio $19.01 (3 meseca deluxe hostinga i 1 .com domen). Mislio sam da neće ni odgovoriti na mail napisan Tarzan Engleskim od tamo nekog Srbina koji hoće da potroši smešan iznos novca.
Ostaje mi samo da se nadam da će i hosting biti na istom nivou kao i njihova poslovna politika.

P.S. Jedan savet, iako znate da vam je kartica aktivna od ranije ipak proverite preko Call Centra jer se meni desilo da sam samo tražio proveru stanja na računu, a gospođa je odmah i blokirala karticu, verovatno se plašeći za moje pare :))


[Ovu poruku je menjao kuruz dana 09.11.2006. u 23:07 GMT+1]
[ broker @ 10.11.2006. 07:52 ] @
Godaddy je ispao prilicno kul prema nama. Mene su dva put cak zvali telefonom da im kazem broj kartice da bi je odobrili, a poslednji put sam im samo poslao email sa obevestenjem da je broj kartice promenjen , da su sve civre u broju iste osim poslednje cetirii saopstio im koje su nove cetiri cifre.

Skontali su izgleda da i u Srbiji ima normalanih ljudi.
[ old @ 11.11.2006. 01:48 ] @
Meni je pre par dana Godaddy/Yugoslavia prošlo iz prvog pokušaja.
[ felino @ 08.12.2006. 14:03 ] @
Prepiska izmedju mene i Vojvodjanske banke od 06.12.2006. Od tada nema odgovora.

Postovana Xxxxx,
U Vasoj banci imam otvoren namenski devizni racun za potrebe placanja Visa Internet karticom (xxx-xxxxxxxxxxx).
Prilikom otvaranja racuna u zahtevu sam naveo da zelim da mi se izvodi salju na e-mail. Izvode redovno dobijam ali na kucnu adresu. Pretpostavljam da je u pitanju greska u obradi podataka te Vas ovom prilikom molim da je ispravite kako bi mi izvodi ubuduce stizali e-mailom.
Pozdrav,
Xxxxxx
P.S. Vasu e-mail adresu sam dobio od sluzbenice banke na Trgu Nikole Pasica jer sam prvo tamo trazio da promene nacin slanja izvoda.
----------------
Re:
--- Xxxx Xxxxxx
wrote:
Postovani Xxxxxx,nije greska .Izvode po nam.dev.racunu ne mozemo da saljemo na email adresu!
S postovanjem,
Srdacan pozdrav,
Xxxx
--------------
Re: Re:
Postovana Xxxx,
Hvala na brzom odgovoru.
Ipak, u formularu koji sam popunjavao su postojale opcije koje mi se, po recima sluzbenika na salteru na Trgu Nikole Pasica, nude kao slobodan izbor. Ja sam se odlucio za slanje izvoda e-mailom i tu opciju stiklirao. Cak sam zajedno sa sluzbenikom proveravao da li sam dobro upisao e-mail a i da li ga je on dobro uneo u racunar.
Ako i nije moguce izvod dobijati e-mailom zasto se ta mogucnost nudi u formularu i zasto me Vas sluzbenik nije o tome obavestio pomenutom prilikom?
Pozdrav,
Xxxxxx
[ bukovski @ 22.12.2006. 02:52 ] @
jel bre sto ovo nije vise top a rajfajzen jeste ?
[ RAZZLEDAZZLER @ 22.12.2006. 03:28 ] @
Samo da vam javim, posto je doshlo do promena, a ovde niko nije spominjao reshenje

Do sada je ljudima radilo premoshcenje da stave Yugoslavia za zemlju umesto SM i/ili koriste USA proxy

ali ako odete sada na godaddy da kupite domen/hosting/shtagod videcete lepo iznenadjenje - nema Yugoslavia, nema S&M, ali ima posebno Serbia i posebno Montenegro

meni nije htelo da radi ni sa srbijom ni sa monteom, ukljuchio usa proxy, opet nije htelo da radi
malo razmislio, rekoh ako oni misle da sam iz usa, neka sam iz usa
stavio na godaddy USA kao zemlju, Florida kao drzavu i proshla mi porudzbina sa viza internet karticom, vobanovom jel

i eto samo tako srecan da vam javim, pa ako neko bude imao isti problem, mozda mu ovo pomogne
[ 1r0nM4n @ 11.01.2007. 22:05 ] @
Mene interesuje šta se dešava ako je na nekom sajtu valuta dolar a na računu su evri?
Da li se to automatski prebacuje u evre, ili se skida onoliki iznos evra koliko na sajtu piše dolara što je kranje nelogično?

p0z
[ crews_adder @ 12.01.2007. 01:31 ] @
Citat:
1r0nM4n: Mene interesuje šta se dešava ako je na nekom sajtu valuta dolar a na računu su evri?
Da li se to automatski prebacuje u evre, ili se skida onoliki iznos evra koliko na sajtu piše dolara što je kranje nelogično?

p0z


Vrsi se konverzija u evre i iznos sa kartice se skida u evrima.
[ 1r0nM4n @ 16.01.2007. 15:25 ] @
Tako sam i mislio, hvala ti..
To sam pitao zato što sam kupio nešto za 8.88$ a sa računa je skinuto nešto manje od 8 evra što dođe oko 15% više!
Koliki procenat uzima banka na transakcije?

p0z
[ sveznalica @ 26.01.2007. 00:10 ] @
Pozdrav svima
danas sam izludeo od pokusaja da upotrebim svoju internet karticu vojbodjanske banke
pokusao sam da kupim neke stvati sa sajta: http://www.lumenlab.com/ stvari nisu prelazile 100E a naracunu imam 120E
pre toga sam pozvao info centar i zamolio ih da mi aktiviraju karticu i stave limit na 100 eura
zatim sam pokusao da platim
i nece pa nece probao sam da stavim SCG SRB i dzabe.
onda ponovo nazovem info centar i pitam sta moze da bude a gospodja kaze o pa vi ste bas bili uporni vidim probali ste desetak puta
i kaze mi da translakcija nije izvrsena iz sigurnosnih uslova navodno nesto nisam dobro ukucao

zato vas molim da mi neko pomogne sta bi mogao da pogresim karticu sam uzeo zbog ovog i jos 2 slicna sajta i ceo posao mi zavisi od trgovine sa tim sajtom
molim za razumevanje ovo mi je prvi put da pokusavam da koristim ovu karticu.
[ sveznalica @ 26.01.2007. 11:55 ] @
Svaka cast jutros sam dobio poruku direktno iz vojvodjanske banke to jest kao odgovor na moj prethodni post
i naravno resio sam problem i uspesno izvrsio kupovinu.

Postovani,

procitavsi Vas post na www.elitesecurity.org proverio sam Vase pokusaje placanja internet karticom i utvrdio da se zaista radi o gresci prilikom unosa podataka. Naime, greska je u unosu datuma vaznosti kartice. Obratite paznju na ovaj detalj - datum isticanja je 31.decembar 2007 ! Desava se da korisnici unose pogresno ove podatke iz kog razloga im placanje "ne prolazi". Smatram da ce Vasa transakcija biti realizovana nakon sto ovo ispravite.

S postovanjem,

Marko Balovic
Odeljenje platnih kartica
Vojvodjanska banka a.d. Novi Sad
Miroslava Antica 2
21000 Novi Sad

Mislim svaka cast covek nije ni znao kako se ja zovem a umeo je da proveri i resi moj problem dakle ovakve stvari se retko desavaju bilo gde u evropi da banke toliko dobro saradjuju sa svojim klijentima.
[ Davor Vlajkovic @ 26.01.2007. 12:00 ] @
Online PR na delu :)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 28.01.2007. 22:25 ] @
A i ti si papak..kucao 10 puta sve cifre i uporno kucao kod EXP date 2006 ili nešto slično. Valjda ćeš posle prve greške, da ne kažem posle činjenice da ti je žena na informacijama rekla da si nešto pogrešno kucao, proveriti šta kucaš! :)
[ sveznalica @ 29.01.2007. 00:23 ] @
a jbg vidi ovako nikad do sad nisam koristio nikakvu karticu . a sto se tice datuma stojalo je 1.2007. a ja somina nisam ni citao sta tu treba,mislio sam da ne treba nista da menjam jer je stojalo januar 2007
nista da menjam jbg tek kada sam prebacio na 12 2007 skonto sam kojiki sam bolid odma mi je sve prihvaceno.
[ metrostar @ 21.02.2007. 20:07 ] @
Da li je neko pokusao (uspeo) da uplati nesto u zadnjih dva meseca na godaddy.com sa visa internet karticom VB (ili bilo kojom drugom izdatom u Srbiji)?

Godaddy.com nije potpuno Serbia-friendly kao sto je neko napomenuo, internet protocol adresa iz Srbije je na godaddy.com 'crnoj listi' pri kupovini preko PayPal-a, pre 2 dana pokusao sam da platim domene na godadday.com preko mog racuna na PayPal.com ali nisam mogao. Znam da je godaddy.com blokirao IP pri placanju preko PayPal-a iz Srbije, jer preko PayPal-a mogu da kupujem na drugim sajtevima, a takodje kada sam upotrebio USA proxy, uspeo sam da preko godaddy.com PayPal dugmeta dospem do PayPal.com, ne i dalje zato sto PayPal.com ne omogucava kupovinu preko anonimnih i slicnih proxija, tj. nisam mogao da kupim na godaddy.com preko PayPal-a.

Da li Visa Internet Kartica VB ima neku par-karticu na koju se mogu primati uplate tj. naplatiti roba/usluge? Svugde se pise o resenjima kupovine preko interneta, pa valjda i mi mozemo nesto nekom da prodamo, robu ili uslugu, i ovako svugde imamo katastrofalan odnos uvoza/izvoza.

[Ovu poruku je menjao metrostar dana 22.02.2007. u 08:52 GMT+1]
[ |MilaN| @ 24.02.2007. 02:30 ] @
Ja juche platio VB karticom nekoliko domena na godaddiju bez ikakvih problema...

A ti i tebi slichni samo nastavite da koristite paypal na takav nachin, pa ce mozda 2890 godine da nas skinu sa crne liste...

Ako je veca svota u pitanju mozesh da otvorish devizni rachun u bilo kojoj banci, i mogu da ti uplate direkt na rachun iz inostranstva tkz. wire transferom.. a za manje iznose (chitaj do 100-ak dolara) koristi neki online sistem koji nas prihvata, e-gold ili epassporte itd...
[ SqlByte @ 14.03.2007. 20:16 ] @
voban.co.yu
Service Unavailable

ccc.. bash sad :P
[ milusc @ 18.03.2007. 21:50 ] @
Pozdrav svima,

detaljno sam pročitao sve o Internet kartici VB na forumu. Planiram da je uzmem, ali mi prethodno treba jedan odgovor. Karticu uzimam da bih platio hosting na 100webspace.com, a oni uplate procesiraju preko PayPal-a i preko 2CheckOut-a. Sa PayPal-om ne želim da se bakćem pošto se na legalan način ne mogu registrovati, što su mi oni i odgovorili putem mail-a. I rekli su mi da se ne nadam uskoro da će to omogućiti jadnim Srbima. Eh.
Kao opcija mi ostaje 2CheckOut. Zanima me, sa sigurnošću da li Visa Internet karcica Vojvođanske Banke prolazi bez problema na 2CheckOut.com. Neko je to pitanje postavio ali je to bilo 2003. ako se ne varam. Zanima me konkretan odgovor od ljudi koju su karticu koristili na 2CheckOut i kada je to bilo.

Zvao sam VB call center i ovo ih pitao, ali oni nemaju pojma. Nemaju nikakve informacije o tome, gde se kartica može koristiti.

Otvorio sam tiket na 2CheckOut.com i postavio isto pitanje. Odgovor je:

"Dear Miljan,

Thank you for contacting 2checkout.com. I apologize for any inconvenience you
have experienced. At this time 2Checkout.com is not accepting the Visa
Internet card as a form of payment...."

Da li sam dobro postavio pitanje ne znam, ali odgovor je jasan.

Pomagajte, jer mi Visa samo zbog ovoga i treba, bar za sada.

Hvala

Miljan
[ Pajic28 @ 23.03.2007. 14:06 ] @
Sta je bolje uzeti sada? Visa internet karticu Vojvodjanske Banke ili Visa Virtuon Reifeisen banke?
[ vt82 @ 31.03.2007. 17:17 ] @
Meni kartica prolazi bez problema kod Godaddy i 2CO.. Nikad ni jedan problem nisam imao.. Evo sad sam uradio verifikaciju nove na moneybookers-u plus dopunio racun i proslo sve bez ikakvih problema.
[ pyc @ 31.03.2007. 17:43 ] @
Uspeo si da dopunis racun sa Voban Internet karticom na moneybookersu? Meni to nije poslo za rukom pre jedno... pa ima vec dosta... probacu opet :) Hvala za info!
[ vt82 @ 31.03.2007. 18:05 ] @
Da sa vobanom... Uneo lepo karticu, zvao korisnicki da mi kazu koliko su mi skinuli sa kartice.. uneo cifru verifikovao karticu, zatim odmah izvrsio dopunu koja je prosla bez problema... Ja stvarno nikad nikakvih problema nemama sa njihovom karticom, meni svugde prolazi evo vec 2-3 godine.
[ crews_adder @ 31.03.2007. 22:08 ] @
Citat:
milusc: Zanima me, sa sigurnošću da li Visa Internet kartica Vojvođanske Banke prolazi bez problema na 2CheckOut.com. Neko je to pitanje postavio ali je to bilo 2003. ako se ne varam. Zanima me konkretan odgovor od ljudi koju su karticu koristili na 2CheckOut i kada je to bilo.


Meni je VISA Internet prolazila na 2CO (bar do pre nekih 6 meseci otprilike) bez ikakvih problema. Posle toga nisam imao priliku da je koristim, ali ne verujem da se bilo sta u vezi sa tim promenilo. Mislim, zasto bi?
[ pyc @ 01.04.2007. 07:46 ] @
Odlicno... i meni je proradio upload na Moneybookers sa Voban Visa Internet karticom... Jedino me interesuje da li neko zna koji je smisao pitanja o tome kako se deklarise uploadovani novac - za gejming ili ne... Koje su konsekvence razlicitog odgovora na pitanje?
[ milusc @ 04.04.2007. 23:34 ] @
vt82 i crews_adder hvala vam puno na odgovorima.
Uskoro cu uzeti karticu, pa cu preneti i moja iskustva.
Pozdrav.
[ Markobg @ 07.04.2007. 20:03 ] @
Imam jedno pitanje u vezi ove kartice,

Na njihovom sajtu http://www.voban.co.yu/sr/home...vnistvo/kartice/visa_internet/

Vidim da kazu:
Citat:
Uslovi za izdavanje Visa interne kartice su:

*
Otvoren dinarski tekući račun u Vojvođanskoj banci,
*
Otvoren namenski devizni račun za poslovanje karticom u Vojvođanskoj banci sa polaganjem minimum 20 evra kao početnog deviznog depozita,
*
Uplata 100 dinara za naknadu za izdavanje kartice.


Znaci zanima me da li drvizni odnosno dikarski racun posebno otvaram ili kada popunim formular za karticu tu spada i tekuci racun...

hvala,
[ agentorange @ 07.04.2007. 23:12 ] @
Automatski Vam otvaraju dinarski i devizni racun, s tim da na dinarskom ne morate imati sredstava, a i devizni depozit od 20 eur Vam je na raspolaganju za trosenje. Poz
[ Markobg @ 07.04.2007. 23:24 ] @
Hvala,

jel zna neko dali radi banka u ponedeljak? (zbog praznika)
[ agentorange @ 08.04.2007. 22:59 ] @
Salteri ne rade u ponedeljak. U utorak - da.
[ Mister Big Time @ 09.04.2007. 00:12 ] @
Citat:
pyc: Odlicno... i meni je proradio upload na Moneybookers sa Voban Visa Internet karticom... Jedino me interesuje da li neko zna koji je smisao pitanja o tome kako se deklarise uploadovani novac - za gejming ili ne... Koje su konsekvence razlicitog odgovora na pitanje?


Stvarno? Proradilo sa Moneybookers? cool... konacno!

Bas cu da probam.
[ zoksula @ 11.04.2007. 11:10 ] @
Sta je :Issue Number:
I sta je ovo:Please also include a copy of a government issued photo ID....

Ne znam sta da im posaljem.

Placanje na hostgator.com
[ mrmilos @ 13.04.2007. 20:09 ] @
Da li je neko produzavao ovu karticu?

kakva je procedura?
da li opet moram sve iz pocetka, ili oni sami daju novu?

istice mi u maju....
[ Davor Vlajkovic @ 14.04.2007. 19:47 ] @
Ja jesam. Malo pre isteka kartice nazvao sam ih telefonom i podsetio da je došlo vreme za izdavanje nove. Nakon nekih nedelju dana otprilike pojavio sam se na šalteru sa LK i preuzeo istu. Piece of cake.
[ Mister Big Time @ 14.04.2007. 19:55 ] @
Sta znaci "malo pre isteka"? :) Posto istice kroz ceo mesec a ne po danima... dakle npr. 04/07.
Meni reskose da vazi do 20. aprila. Mada verovatno ima nekih sajtova koji ne primaju tog meseca kada vam istice...
[ Davor Vlajkovic @ 14.04.2007. 20:01 ] @
Koliko je meni poznato, svaka kartica [bi trebalo da] ističe poslednjeg dana meseca koji je naznačen u 'valid thru' delu. 'Malo pre isteka' u ovom slučaju podrazumeva vremenski interval od 5-7 dana.

Koristio sam je tog poslednjeg meseca i nije bilo problema, ali da me ubiješ ne mogu da se setim datuma, ima više od pola godine kako sam je menjao :)
[ Nebojsa Milanovic @ 19.04.2007. 19:42 ] @
Naručujem već tri godine sa ovom karticom iz Amerike sa par sajtova..

Ali od negde oko Nove godine, ništa mi nije stiglo!

Sajt prihvati narudžbu, novac se rezerviše, neki mi čak i pošalju mail da su robu poslali, ali ništa ne stiže....

Posle desetak dana novac se odblokira i ja vidim da ga nisu skinuli. Kartica važi do 08/07.

Pisao sam im nekoliko puta, ali bez uspeha. U isto vreme, sa jednog norveškog sajta sam uredno naručio robu, koja je pravovremeno stigla.

Ima li neko slična iskustva, da nije do kartice?


[ connectingn @ 19.04.2007. 21:39 ] @
@Nebojsa

Da li odmah zakljucas karticu nakon naručbine?
[ Nebojsa Milanovic @ 19.04.2007. 21:42 ] @
Ne, ne zaključavam je nikad.

Dok je radilo, odem, uplatim i taj dan naručim to što mi treba i sve je bilo OK.

Ali sada iz Amerike već mesecima ništa.
[ djordjeno @ 25.04.2007. 08:37 ] @
Pozdrav,

Da li je moguce primanje novca na Visa Internet karticu, i da li ga je moguce podici na salterima banke? Npr primiti novac sa moneybookers-a? Molim vas napisite vasa iskustva, ako je moguce. Da li je moguce online proveravati stanje racuna za koji je vezana kartica?

Izvinjavam se ako je neko slicno pitanje postavljeno, ali imajte u vidu da tema ima oko 15 strana :)

Unapred zahvalan
[ PavleBgd @ 25.04.2007. 16:09 ] @
Citat:
djordjeno: Pozdrav,

Da li je moguce primanje novca na Visa Internet karticu, i da li ga je moguce podici na salterima banke? Npr primiti novac sa moneybookers-a?


Koliko je meni poznato ne uplacuje se novac direktno na tvoju karticu vec na devizni racun koji se navede u profilu Moneybookers accounta. Ako ti je pak kartica vezana bas za taj devizni racun onda je indirektno novac uplacen i na nju. Sigurno ovde ima ljudi koji ce to moci i bolje da ti objasne. Pozdrav
[ pyc @ 25.04.2007. 16:29 ] @
Tako nekako, banka koja prima pare treba da bude u SWIFT mrezi banaka, a koliko kapiram svaka banka je takva... Ja sam uspesno uz malu proviziju prebacivao pare sa Moneybokersa u jednu domacu banku ovde...
[ Lav67 @ 03.05.2007. 18:25 ] @
Ljudi trazim malu pomoc, tj vasa iskustva iakko se kupuje sa Visa internet karticom
na amazonu.com. Da li ste zadovoljni i kakoo to sada funkcionise posto su Vobana kupili Grci?
Da li bez problema saljui knjige sa amazona .com(americki) i kolika je postarina i troskovi
po jednoj knjizi ili po paketu? Da li oni dopremaju do Srbiju, posto vidim da nas imau listi za evropu
a neki su na sajtu rekli da ne salju do nas, nego to radi engleski amazon.o.uk.
Bio bih vam veoma zahvalan na davanju iscrpnog i sveobuhvatnog odgovora na moje pitanje.
Pozdrav
Dule
[ mrmilos @ 05.05.2007. 22:08 ] @
Citat:
Lav67: Ljudi trazim malu pomoc, tj vasa iskustva iakko se kupuje sa Visa internet karticom
na amazonu.com. Da li ste zadovoljni i kakoo to sada funkcionise posto su Vobana kupili Grci?
Da li bez problema saljui knjige sa amazona .com(americki) i kolika je postarina i troskovi
po jednoj knjizi ili po paketu? Da li oni dopremaju do Srbiju, posto vidim da nas imau listi za evropu
a neki su na sajtu rekli da ne salju do nas, nego to radi engleski amazon.o.uk.
Bio bih vam veoma zahvalan na davanju iscrpnog i sveobuhvatnog odgovora na moje pitanje.
Pozdrav
Dule


ja sam do sada narucivao muzicke CD-ove preko amazon.co.uk sa ovom karticom, i sve radi savrseno. stize u rekordnom roku (4-5) dana. americki jedno vreme nije radio sa srbijom, ali od skoro je poceo. nisam ga jos isprobao. mada koliko vidim najjeftinije je da se porucuje preko amazon.co.uk, barem za diskove je tako...

a sad sam video na ovom linku http://www.politika.co.yu/detaljno.php?nid=25419 da amazon.com ima ugovor sa spediterskom kucom koja ubija sa cenom spedicije (oo 3-4000 dinara)... raspitaj se. sa amazon.co.uk do sad nisam imao tih problema, sve je islo preko poste regularno...

[Ovu poruku je menjao mrmilos dana 05.05.2007. u 23:30 GMT+1]
[ Lav67 @ 06.05.2007. 17:01 ] @
Da, ali dosta su skuplje knjige na amazonu.co.uk.
Hvala ti, ovoje korisna informacija. A mozda su
ovi ljudi kliknuli na brzi transport, jer tamo ti nudi obicni avionsku postu ili
ekspresno za 2-4 dana.
Mozes da mi napises na kojim si ti sajtovima sve kupovao.
I ti si za 1000 dinplatio za tri knjige. Kolike su te knjige koliko
imaju strana. Ive koje ja hocu imaju po 1000 i kusur strane
Evo ti moj mejlpa mise javi ako imas vremena
[email protected]
Pozdrav i hvala
Dule
[ Mister Big Time @ 05.06.2007. 20:34 ] @
Kakva su vam iskustva sa pozivanjem call centra za autorizaciju kartica?

Dakle otkljucavanje/zakljucavanje kartica?


[ old @ 06.06.2007. 01:13 ] @
Ja ovu karticu držim otključanu, a novac dodajem pred korišćenje.


Ako ti ljubaznost ne igra ulogu, iskustva sa call centrom će ti biti zadovoljavajuća.


[ Comrade @ 08.06.2007. 21:10 ] @
Koliko se dugo ceka na ovu karticu? Ja sam podneo zahtev pre tacno 13 dana. I kakva je procedora? Do they come to me ili other way around? Pozovu te? Posalju ti pismo?

I niko jos ne rece za postarinu. Kada se naruci jedna knjiga preko amazon.uk koliko iznose troskovi dostave? U prethodnim postovima je receno da pise tamo kada narucis. Ja to nisam mogao da vidim. Video sam neku tabelu u kojoj nije bilo Srbije niti regiona...
[ Markobg @ 26.06.2007. 13:57 ] @
bio sam juce do banke, popunio formulare za dobijanje kartice...
Rekli su mi da za ~7 dan dodjem po karticu (visa internet)
e sad zanima me sledece
Dobio sam od njih papir na kome pise "Ugovor o tekucem ranunu gradjana" i tu pise broj racuna...
Jel ovaj racun odma tvoren bez obzira sto ja nisam dobio josuvek karticu?
i dali je ovo dinarski ili devizni racun?
[ crews_adder @ 26.06.2007. 19:10 ] @
Kartica je vezana za "namenski devizni" racun, a mislim da je on vec aktivan.
[ Mmmmmmm @ 28.06.2007. 13:39 ] @
Posle kupovine robe iz inostranstva (Visa internet karticom), kakva vam je carina obracunata na robu prilikom ulaska robe u Srbiju? Da li obicno lupe neku jedinstvenu carinsku stopu i porez na svu robu ili je odredjuju prema sadrzini paketa?
Znam da se carinska stopa i porez prema zakonu obracunavaju prema tipu robe, ali me zanimaju prakticna iskustva.
Koliko ide recimo na hardver, knjige, softver... bilo sta?
[ NIkoDS @ 28.06.2007. 14:15 ] @
Da li je neko imao problema sa carinom, postom, tj da vam roba ne stigne ili ako je preko famoznih 20 evra akako ide placanje carine, mora li da se ide na aerodrom beograd ili negde drugo ili stigne kuci? i da li je neko imao problema da mu stigne ostecena roba, da se polom i sl i sta onda?

pozdrav dragan
[ reins @ 01.07.2007. 17:26 ] @
A, ovaj, jedno n00b pitanje, jel mozhe ova kartica da se koristi za placanje npr pretplate za World of Warcraft i slichnih igara koje trazhe mesechnu pretplatu... ?
Ako ne mozhe, bio bih veoma zahvalan za informaciju kojom karticom mozhe. :)
[ 1r0nM4n @ 02.07.2007. 09:09 ] @
Naravno da može :)

p0z
[ 1r0nM4n @ 04.07.2007. 19:36 ] @
Sad sam pokušao da platim jedan hosting preko 2CO.com i neće. Greška: "Error: Card is expired"
Onda pokušam preko moneybookers.com. Greška: "Verification deposit failed!"
I na kraju pokušam na namecheap.com, pošto sam karticu već koristio tu. Opet greška: "NO CREDIT CARD EXPIRATION YEAR PROVIDED.".

Kartica ističe u septembru ove godine. Stvarno ne znam šta nevalja.. Jel imao neko ovakvih iskustava?

p0z
[ 1r0nM4n @ 04.07.2007. 19:57 ] @
Uspeo sam :)
Pozvao sam banku, izneo problem, i posle 20-ak sekundi, "Pokušajte sada opet, imali ste nešto 'RISK' ". U prevodu postojao je neki problem koji su uspešno rešili :)

p0z
[ miki-citerm @ 05.07.2007. 17:26 ] @

Da li je neko sa ovom karticom placao google adwords,

I da li moze da se koristi za paypal?
[ jba @ 06.07.2007. 17:52 ] @

Ima li neko iskustva sa ccbill-om, jer dok sam imao karticu nije bilo sanse, tj da li se situcija popravila pa da uzmem katicu ponovo
[ Markobg @ 09.07.2007. 23:13 ] @
Jel moguce proveravati stanje na racunu (Visa Internet kartica) preko Interneta? ili preko sms-a? ili preko poziva na neki broj?
[ pyc @ 10.07.2007. 06:32 ] @
Koliko ja znam, ne. Samo operater na 021/520333 sa passwordom moze da ti da uvid u stanje... U eri automatizacije, ovo je zaista smešno i to tako traje dugo, dugo.
[ Markobg @ 10.07.2007. 10:00 ] @
A stanje na tkucem racunu onom koji se otvara za jedno sa deviznim?
[ pyc @ 10.07.2007. 10:07 ] @
koliko ja znam, ja nemam dinarski tekuci u vobanu...
[ Markobg @ 10.07.2007. 10:24 ] @
Ne znam sta je uglavnom evo dobio sam i Visa Electron karticu ona je valjda za dinare kolko sam shvatio tamo?
[ pyc @ 10.07.2007. 10:45 ] @
to je mozda sada tako, ali se pre to nije dobijalo uz visa internet
[ miki-citerm @ 16.07.2007. 09:39 ] @
pre tacno 10 dana sam podneo zahtev za voban int. karticu.
Kada sam rekao da mi je hitno, covek se samo nasmejao...
Mozda je i dobijem jednog dana...
[ reins @ 28.07.2007. 12:52 ] @
Ja sam je dobio za 6 dana...


Elem, vec sam pitao za WoW :D i kao shto mi je recheno, radi :) a sad pitam za PlayNC Store ( www.plaync.com )... Da li je neko pokushao tamo da je koristi? Svaki put kad probam dobijem poruku Fraud Suspicion...
Poslao sam im mail, trazhili su poslednja 4 broja kartice i gde je izdata, ja poslao odgovor a oni sad ne odgovaraju... :|


edit: update
Smilovali su se da odgovore... izbunarili su neshto i sada radi, u chemu je bio problem, pojma nemam...

[Ovu poruku je menjao reins dana 02.08.2007. u 15:40 GMT+1]
[ Take @ 02.08.2007. 01:29 ] @
Nedavno sam otvorio devizni racun i uzeo viza internet karticu vobanke kojom sam kupio 2co , oni mi sad traze neke 3 cifre koje se navodno nalaze na ugovoru ,u banci nemaju pojma koje su to 3 cifre, nosio sam mi i screenshot ali nista pa me interesuje ako je neko kupovao 2co ovom karticom i vrsio wire transfer na racun u vobanci da mi pojasni koje su to 3 cifre ili sta vec oni ustvari traze.
[ Davor Vlajkovic @ 02.08.2007. 01:46 ] @
Jesi li probao da potražiš te 'tri cifre' na kartici? Dole desno, u pravcu imena vlasnika kartice...
[ colja29 @ 04.10.2007. 08:33 ] @
Ljudi koliko vi cekate da dobijete vezu sa centrom za informacije ?

Ja vec sat vremena zovem i non stop je zauzeto !!
:!:
[ ivanzj @ 08.12.2007. 02:17 ] @
uzeo sam sada visa internet vobanke.
Zanima me da li oni u caLL CENTRU MOGU da mi kazu stanje na racunu u dolarima, zbor moneybookers?
Ako ne, kako to da odradim?
hvala unapred
[ Davor Vlajkovic @ 08.12.2007. 02:26 ] @
Mogu da ti kazu, i u CC i u tvojoj filijali.
[ ivanzj @ 08.12.2007. 20:09 ] @
A da li rade nedeljom? :(
hvala unapred
[ Davor Vlajkovic @ 08.12.2007. 23:28 ] @
Imaju valjda neka dezurstva izvan radnog vremena ostatka banke, ali je pitanje sta u tim terminima moze da se zavrsi a sta ne. Jedino da sam pozoves i probas da zavrsis to sto ti treba, obicno su izrazito predusretljivi ako im objasnis da ti je frka. Telefon je 021/520-333.
[ ivanzj @ 13.12.2007. 14:17 ] @
imam jos jedno pitanje

da li ce biti problem sto mi je na moneybookers prezime napisano prezime sa Z a na kartici Ž? Trazio sam da mi promene, ali kaze sledece:
Citat:
Thank you for contacting Moneybookers.

We would like to confirm the receipt of your request to change the name registered on your Moneybookers account from Ivan Zjak to Ivan Žjak. Please be informed that we are not able to fulfill your request and the name will not be corrected.

Best regards,
Gerry
The Moneybookers team

Sto ovo sada? Pre toga su mi trazili skeniranu licnu kartu i poslao sam im je.
[ electropioneer @ 13.12.2007. 14:39 ] @
Ja mislim da se nigde online za vizu ne pise ime i prezime sa nasim slovima. Mnogo sam puta kucao prezime koje se zavrsava na ic bez problema.
[ sslavic @ 17.12.2007. 09:27 ] @
Da li je iko probao da kupi software licencu preko RegSoft ili ShareIt servisa koristeci VISA Internet karticu Vojvodjanske banke?

Pokusao sam da kupim licencu za EnterpriseArchitect, UML alat. Nude za placanje dva processing servisa, RegSoft i ShareIt. Preko RegSoft kad sam porucio samo su stavili order na Unprocessed i tako je vec tri dana. Kad ih se kontaktira e-mailom ne odgovaraju, na kartici isto stanje stalno i otkljucana je. Sad kad sam njih hteo da batalim i probao preko ShareIt oni su odmah po unosu podataka procesirali narudzbu i odbili istu, a kao razlog naveli: "Your credit card was declined by Visa.". U call centru stalno na jednu istu zensku osobu naletim, bezobraznu do bola prilikom otkljucavanja kartice, nema je smisla pitati ista drugo. Kontam otici do banke ali sumnjam da ce mi sta pametno reci.

Sta da radim?
[ pyc @ 17.12.2007. 12:02 ] @
Moje iskustvo je da Voban Visa Internet ne radi svuda, i tamo gde ne radi - nema pomoci... to ti je tako i kraj. :)
[ sslavic @ 17.12.2007. 12:38 ] @
Zvao sam call centar, u pitanju je bio limit, iako sam pri otkljucavanju rekao odgovarajuci limit da odrede, stavili su defaultni od 20E koji nije bio dovoljan. Sad je sve proslo.
[ ivanzj @ 17.12.2007. 22:59 ] @
Da se pohvalim da kod mene nije bilo nikakvih problema sa moneybookers i ovom karticom. Jeste da je zenska ne bas najprijatnija, ali koga briga. Vazno je da radi. Da li neko zna kamate pri konverziji iz evra u dolare. Da li skidaju nesto i koliko. hvala
pozdrav
[ H4wkeye @ 12.09.2008. 18:46 ] @
Znam da je tema mnogo stara al ne znam de drugde da postujem,izvinjavam se zbog toga.Nego ja pre 20 dana predao zahtev za Voban Visa internet karticu i jos nista >.<Dal svemirski brod prave majku mu.Neznam dal da idem kod njih i da kazem da pozure il sta,prosli put kad sam bio rekose samo mi vas zovemo kad dobijemo....
[ fanfon @ 12.09.2008. 19:56 ] @
Pazi ovako, imam karticu ali je zbog veoma glupog sistema uplate ne koristim. Koristim intesinu koja je mnogo bolja iz vise razloga. Voban nema e-banking sistem tako da ne mogu da szanam stanje na racunu kartice kad hocu. Intesa ima. Uplata za intesu leze trenutno, dok za uplatu u Voban moras cekati ceo dan dok ti je proknjize. U intesi odem online u bilo koje doba dana i noci i ne moram cimati telefonom ko u Vobanu da mi jave stanje. U intesi prebacujem sredstva sa drviznog na dinarski racun ili sa deviznog na racun kartice, kupujem i prodajem devize i mnogo drugih radnji. U Vobanu to ne mogu. Za intesa visa internet karticu cekas 7 dana najvise posto nema pin kod kao ostale kartice. Mesecna taksa koju placas za promet na racunu kartice je nula dinara/evra kao i taksa za devizni racun. Jedini izdatak je 100 dina mesecno na tekuci racun sto je zanemarljiv iznos u pogledu online usluga koje imas na raspolaganju. U Vobanu nemas nista to nemas...
[ H4wkeye @ 12.09.2008. 20:24 ] @
Hvala na odgovoru.Videcu sta se desava sa ovom karticom i kako radi.Ako to bude bio neki s**t,cu da je gasim i da predam za Virtuon.Nije mi jasno sto u 21 veku oni nemaju nacin da online proveris stanje racuna i ostalo nego zoves telefonom >.>
[ Mister Big Time @ 13.09.2008. 02:24 ] @
Citat:
fanfon: Pazi ovako, imam karticu ali je zbog veoma glupog sistema uplate ne koristim. Koristim intesinu koja je mnogo bolja iz vise razloga. Voban nema e-banking sistem tako da ne mogu da szanam stanje na racunu kartice kad hocu. Intesa ima. Uplata za intesu leze trenutno, dok za uplatu u Voban moras cekati ceo dan dok ti je proknjize. U intesi odem online u bilo koje doba dana i noci i ne moram cimati telefonom ko u Vobanu da mi jave stanje. U intesi prebacujem sredstva sa drviznog na dinarski racun ili sa deviznog na racun kartice, kupujem i prodajem devize i mnogo drugih radnji. U Vobanu to ne mogu. Za intesa visa internet karticu cekas 7 dana najvise posto nema pin kod kao ostale kartice. Mesecna taksa koju placas za promet na racunu kartice je nula dinara/evra kao i taksa za devizni racun. Jedini izdatak je 100 dina mesecno na tekuci racun sto je zanemarljiv iznos u pogledu online usluga koje imas na raspolaganju. U Vobanu nemas nista to nemas...


Sve to stoji, ali si zaboravio da napises jednu 'sitnicu' a to je gde prolazi VOBAN kartica a gde Intezina :) Osim ako skoro nisu nesto promenili... dzaba sve te pogodnosti ako ti kartica ne prolazi na pola sajtova u svetu, VOBAN prolazi apsolutno kao i regularna Visa kreditna kartica. Licno do sada nisam naisao ni na JEDAN sajt/servis koji nije primio ovu karticu. Pocev od online placanja igrica drugarima, preko servisa tipa last.fm, moneybookers, hattrick, skype,voip buster, zakup servera u inostranstvu, a sada cu i avionsku kartu da uzmem na taj nacin. :)


Citat:
H4wkeye: Nije mi jasno sto u 21 veku oni nemaju nacin da online proveris stanje racuna i ostalo nego zoves telefonom >.>


Postoji ebanking, ali nema veze sa Visa internet karticom... sto se tice provere stanja - pa Vojvodjanskoj ni bankomati ne rade kako treba a nekmoli da jos trazis online proveru :D
Stvarno su raspad sistema, ali totalni. Tipicna post socijalisticka firma. Nazalost, Grci su veoma malo ulozili u Voban, samo su kupili trziste i njima javasluk odgovara.... iskreno sam se nadao da ce mnogo toga promeniti, inovirati... ali nista nisu uradili i ocigledno ne planiraju u skorije vreme.

Pre neki dan mi je bankomat 'progutao' pare... jedan jedini u centru BG. Bruka i sramota, a najgore sto za svaku situaciju moraju da zovu centalu u Novom Sadu.... pa onda to ide tri dana jahanja... stariji referent zove mladjeg refernta... :S


I pored miss fire bitch from hell koja radi nocne smene @Voban call centar, i pored navedenih nedostataka ne bih menjao Visa internet ni za jednu drugu karticu... navika, Mobtel/Telenor korisnik 9 godina, tumaranje u mraku mi je uza specijalnost...
[ H4wkeye @ 13.09.2008. 12:10 ] @
Hehe evo ja sam sad preuzeo Visa Internet,pa cu da vidim kasnije da zovem Call Centar,nadam se da ne radi bitch from hell :D.Hmm znaci kazes da kartica radi svuda,odlicno to je meni bitno.Mogu da progutam sve ovo al ako kartica nigde ne radi onda do mojega :s.Sto kazes ovde u Srbiji smo navikli na sve to sto traje po 5 dana a u inostranstvu 1 ^^.I samo jedno pitanje,posto je dnevni limit verovatno 20 EUR,jel ja kad zovem Call Centar mogu da to povecam na 100 EUR?
[ H4wkeye @ 13.09.2008. 17:53 ] @
Zvao sam Call Centar,neki muskarac se javio,nije the bitch lol xD.Trazio mi je 6 zadnjih brojeva sa kartice i aktivirao.Dnevni limit mi je rekao da je 150 eura stavljen.Nego jedno pitanje zar ne treba i sifru da trazi kad aktiviras?On je samo pitao za ove brojeve nije pitao ni za ime ni za sifru.
[ Mister Big Time @ 13.09.2008. 23:13 ] @
O kojoj banci sada pricamo? Vojvodjanska? Mora da te pita za sifru, ime prezime i poslednjih 6 cifara..
[ H4wkeye @ 14.09.2008. 01:43 ] @
Da Vobank.Meni samo pitao poslednjih 6 cifara.Onda mi je rekao da mi je kartica aktivirana posle jedno 10ak sekundi,i pitao me da li da je zakljuca ili ostavi otkljucanu(tako nesto).Ja sam reko da mi ostavi otkljucanu i onda je on reko da mi je kartica aktivirana i otkljucana i da trenutno nemam sredstva na racunu(zato sto sam u subotu popodne u platio,a ne radi platni promet valjda).Pitao sam kad ce da legnu pare on reko ponedeljak i onda sam ga pitao za dnevni limit i to mi je rekao da je trenutno 150 EUR.
[ Mister Big Time @ 14.09.2008. 21:53 ] @
Sve je to regularna procedura kod Vojvodjanske, sporo knjizenje novca itd ali ono sto nikako nije regularno jeste da te nije pitao za password! Meni se ni jednom, ponavljam ni jednom nije to desilo cak ni za cold damn bitch from hell.
[ H4wkeye @ 15.09.2008. 01:27 ] @
Hmm nemam pojma.Moguce da je zato sto sam reko da zovem da aktiviram karticu?Verovatno da sad pozovem da proverim stanje na racunu il nesto pitali bi me za password...da ga jebem.Ili je mozda operater bio lenj pa je samo pitao za zadnje 6 cifre...
[ zaraza @ 15.09.2008. 03:26 ] @
Ajde da mi neko MOZDA pomogne.
Da li je neko slucajno uplatio Aces High uz pomoc Visa Internet?
Na njihovom sajtu nema nista o tome , a tehnicka podrska kaze "obrati se banci".
Obicna Visa ne radi - opet kazu "obrati se banci".
[ H4wkeye @ 15.09.2008. 12:16 ] @
Hmm ne bih znao da ti pomognem sa time jos sam noob kod ovih kartica xD.Nego jer se neko pretplacivao na news grupe?Pretezno www.newshosting.com . Ja sad napravio acc,sve proslo ok,i kad treba sad kad se logujem da platim kaze payment has failed O.o

Edit:Otkrio sam zasto nije radilo.Pozvao sam call centar.Ovog puta me je pitao zadnje 6 cifre,ime i prezime i sifru.Naime nemam para na racunu jos,jer banka valjda nije jos uplatila >.>.Tako da mi je reko da probam posle 10 uvece,i reko mi sta da kazem kad uplatim novac da mi legnu pare posle 10ak min,samo sto ja nemogu tacno da se setim sta rece(izlapeo sam >.<),nesto kao da kazes da je hitno.Lepo si reko Mister Big Time,sporo knjizenje kod njih je regularno hehe.

[Ovu poruku je menjao H4wkeye dana 15.09.2008. u 13:30 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao H4wkeye dana 15.09.2008. u 13:59 GMT+1]
[ H4wkeye @ 16.09.2008. 02:23 ] @
E,jel radi call centar nocu xD,evo ja zvao sad u 3:20 da proverim kolko mi pare ostalo al zvoni....niko se ne javlja.
[ Mister Big Time @ 17.09.2008. 19:54 ] @
Radi 24h dnevno. Nocu radi cold bitch tako da je verovatno kuntala i imas srece sto ti se nije javila inace bi te pojela online

Naravoucenije: ne zovi posle 9 uvece da ne bi kidao sebi zivce. Preko dana rade fini i ljubazni ljudi.
[ H4wkeye @ 17.09.2008. 21:41 ] @
Hahahahaha vazi xD,danju stvarno rade fini i ljubazni ljudi :D
[ Mister Big Time @ 19.09.2008. 03:20 ] @
Pa mislim barem ti nece reci kada kazes - Dobra noc, zelim da otkljucam Visa internet karticu; 'ZAR U POLA 3 NOCU!?!?!?' I zatim odgovaras: OK, izvinite sto sam vas probudio dok ste spavali na radnom mestu.... mozete me bichovati 25 po turu za kaznu. Apch apch...

Nego, jesi li na kraju uspeo da otkljucas karticu i da uzivas u blagodetima online shoppinga?
[ nesic1 @ 30.09.2008. 19:41 ] @
Ja otvorio viza internet, zvao oko pola 4 popodne neki covek se javio, sve po jusu, dobar dan, dovidjenja, prijatno, moracu da vidim kakva je ta cold bich, i jeste glupo sto nema online provera stanja, a sto se tice moneybookersa prijavio sam se tu i radi super...
[ nsstart @ 14.10.2008. 22:27 ] @
Jel moze neko da mi odgovori kakvo je sada stanje sa placanjem preko CCBilla i Visa Internet Vob.banke?
Da se nemaltretiram i nenerviram džaba ako neće da prođe.
Hvala unapred!
[ H4wkeye @ 18.10.2008. 19:12 ] @
Mr Big Time uspeo sam,i radi kartica ok.Pretplatio sam se nasta mi trebalo,kupovao igre na Steam itd.Sve radi ok.Nego jel neko probao WoW da placa sa ovim?
Edit:Nvm otkrio sam sto nece WoW.Neznam kako al mi je ostalo 7,77 Eura na racunu umesto nekih ~14.Jer sam uplatio dovoljno da imam da poplacam sve to.>.> Bem li ga de nestalo 5-6 evra...

[Ovu poruku je menjao H4wkeye dana 18.10.2008. u 21:16 GMT+1]
[ 2stamlers @ 23.10.2008. 20:40 ] @
Kada nesto kupujete, ako pise visa (odnosno ako ima ona mala slicica), onda moze sa ovom karticom.

Drugi je problem da li postoji Serbia - Serbia and Montenegro - Yugoslavia u listi kada birate iz koje ste zemlje. Meni se sto puta desilo da nas nema. Ali to je vec za neku drugu temu...

pozz
[ SqlByte @ 27.10.2008. 15:04 ] @
Danas pokushao da verifikujem karticu na jednom sajtu kad ono nece, jer mi istiche kartica ovog meseca. Odem u VB i oni u fazonu, shtampaju se kartice :|
Ko je tu sad za***'o ne znam.
Inache, jer je neko uspeo da prebaci kesh sa recimo Moneybookersa na karticu ? ( I isti i podigne u banci )
[ Hattalasat @ 28.01.2009. 10:59 ] @
CCBILL u 99 % nece da prodje . Kazu :

Bank Bin# Blocked: We currently do not process transactions from banks within this region due to the possibility of high-risk chargeback disputes.



Card Declined at Pre-Authorization: This credit card has been rejected. It is considered high-risk based on address verification, usage patterns and history. Make sure that the address you listed corresponds to the billing address that is listed with your credit card company. A history of chargeback disputes and refund requests does result in a credit card being blocked for many Internet sales.

[ minja997 @ 10.05.2009. 15:57 ] @
Pozdrav dobri ljudi! izvinite sto spamujem temu, ali mi hitno treba odgovor... Jel prolazi Visa Internet Vobanke na PayPall-u? Jel po vama isplativije uzeti za PP Visu Internet banke Intese ili Vojvodjanske?
Hvala unapred na odgovoru i jos jednom izvinete na spamu...
[ jojos @ 08.06.2009. 16:17 ] @
A jel imate problema sa dobijanjem kol centra. Ja vrtim broj sat vremena i ne mogu da dobijem vezu.
[ mr. ako @ 21.08.2009. 11:03 ] @
Da li je neko placao usluge na Loopia.rs ovom karticom?

Citat:
jojos: A jel imate problema sa dobijanjem kol centra. Ja vrtim broj sat vremena i ne mogu da dobijem vezu.

Da, moze da se desi da je zauzeto duze vreme, i meni se desavalo... Samo, najbitnije ti je da se, kada dobijes vezu, javi neko od normalnih ljudi tamo, a ne ona nadrkana sto su joj svi krivi za sve! :P ...mada, imao sam srece pa je nisam odavno cuo (zivot je lep)...

edit: typo

[Ovu poruku je menjao mr. ako dana 22.08.2009. u 18:50 GMT+1]
[ SIC2009 @ 30.08.2009. 16:02 ] @
Sta sve treba za otvaranje VISA - INTERNET kartica u VojBanci ?
Ima li nekih caka ?
Vidim svi se zale na nesto.
Pozdrav
[ Emil Ranc @ 30.08.2009. 19:22 ] @
Treba ti 100din za održavanje računa (godišnje) i 20 evra inicijalnog uloga (koji odmah možeš da trošiš). Odeš u filijalu Vojvođanske, popuniš zahtev... slagaću te, ali mislim da se čeka 2-3 nedelje dok dobiješ karticu.

Što se kartice tiče, bez greške je prolazila na svim sajtovima na kojima sam je koristio (godaddy, moneybookers, amazon.com, skype, wizzair, futanet.hu, možda još nešto...). Naime, mislim da problema jedino ima sa onim sajtovima za klađenje, ali ova kartica i nije namenjena tome.
[ scylerx @ 22.09.2009. 10:18 ] @
Već nekoliko godina imam tekući račun u pomenutoj banci, i da kažem da je korisnička podrška veoma slaba, zato sam i imao problema sa kreditnim karticama koje sam i morao ugasiti. Kako su počeli da se ujedinjuju (već to godinama traje) sa NBG (national bank of greece) sistem im je katastrofa, zato sam skeptičan sa njihovim uslugama, ni call centar im nefunkcioniše. Zato ako primetite probleme nemojte se začuditi.
[ mr. ako @ 22.09.2009. 20:07 ] @
Da, i ja sam primetio da imaju dosta problema sa sistemom, a cuo sam i od nekoliko upucenih ljudi da je tako zbog integracije sa Nac. Bankom Grcke... I sta god da radite, ne placajte sa VISA INTERNET karticom NISTA sto pise da se naplacuje u DIARIMA!!!!
[ Mister Big Time @ 10.10.2009. 04:29 ] @
Citat:
mr. ako:  I sta god da radite, ne placajte sa VISA INTERNET karticom NISTA sto pise da se naplacuje u DIARIMA!!!! :)


Mozes li ovo malo da pojasnis? Gde to pise da se nesto naplacuje u dinarima?

[ mr. ako @ 10.10.2009. 14:42 ] @
Pise na sajtu na kojem kupujes nesto... Znaci ako na nekom sajtu stoji cena u dinarima oni ce ti naplatiti u dinarima jel, kupovina ce proci, ali ces imati nezamislive probleme i dve nedelje objasnjavanja sa radnicima Vobana sto preko telefona sto preko maila... Govorim ovo zato sto sam prosao kroz mucenje, pa znam. Meni su skinuli u jednom trenutku i dinare i devize (kradja), pa su mi izvrsili konverzije koje nisu trebali (prevara), pa su me zatim ubedjivali da je to tako treba (laz)! Potrosio sam dosta vremena dok ih nisam ubedio da to tako ne ide i da su oni ili njihov sistem pogresili, i dok mi nisu vratili skoro sve sto su mi uzeli...
Zato je moj savet da NE KUPUJETE NISTA PREKO INTERNETA STO PISE DA SE NAPLACUJE U DINARIMA SA VISA INTERENET KARTICOM VOJVODJANSKE BANKE.

Btw, do ovog slucaja kartica mi je funkcionisla perfektno, a i call centar je uvek bio tu da pomogne i da resi problem (osim kad radi ona nadrkana). Tako da sam do sada bio prezadovoljan karticom i uslugama...
[ scylerx @ 10.10.2009. 20:16 ] @
Citat:
Pise na sajtu na kojem kupujes nesto... Znaci ako na nekom sajtu stoji cena u dinarima oni ce ti naplatiti u dinarima jel, kupovina ce proci, ali ces imati nezamislive probleme i dve nedelje objasnjavanja sa radnicima Vobana sto preko telefona sto preko maila... Govorim ovo zato sto sam prosao kroz mucenje, pa znam. :) Meni su skinuli u jednom trenutku i dinare i devize (kradja), pa su mi izvrsili konverzije koje nisu trebali (prevara), pa su me zatim ubedjivali da je to tako treba (laz)! Potrosio sam dosta vremena dok ih nisam ubedio da to tako ne ide i da su oni ili njihov sistem pogresili, i dok mi nisu vratili skoro sve sto su mi uzeli...
Zato je moj savet da NE KUPUJETE NISTA PREKO INTERNETA STO PISE DA SE NAPLACUJE U DINARIMA SA VISA INTERENET KARTICOM VOJVODJANSKE BANKE. :)

Btw, do ovog slucaja kartica mi je funkcionisla perfektno, a i call centar je uvek bio tu da pomogne i da resi problem (osim kad radi ona nadrkana). Tako da sam do sada bio prezadovoljan karticom i uslugama...mr. ako

Kakva su tvoja iskustva, ako si koristio vobhome, tj plaćanje putem naloga sa tekućeg, koriste hal bank sistem, pa me zanima vredi li ovo iskušavati ili zaobići u širokom luku?
[ Mister Big Time @ 10.10.2009. 21:26 ] @
Citat:
mr. ako: Pise na sajtu na kojem kupujes nesto... Znaci ako na nekom sajtu stoji cena u dinarima oni ce ti naplatiti u dinarima jel, kupovina ce proci, ali ces imati nezamislive probleme i dve nedelje objasnjavanja sa radnicima Vobana sto preko telefona sto preko maila... Govorim ovo zato sto sam prosao kroz mucenje, pa znam. :) Meni su skinuli u jednom trenutku i dinare i devize (kradja), pa su mi izvrsili konverzije koje nisu trebali (prevara), pa su me zatim ubedjivali da je to tako treba (laz)! Potrosio sam dosta vremena dok ih nisam ubedio da to tako ne ide i da su oni ili njihov sistem pogresili, i dok mi nisu vratili skoro sve sto su mi uzeli...
Zato je moj savet da NE KUPUJETE NISTA PREKO INTERNETA STO PISE DA SE NAPLACUJE U DINARIMA SA VISA INTERENET KARTICOM VOJVODJANSKE BANKE. :)

Btw, do ovog slucaja kartica mi je funkcionisla perfektno, a i call centar je uvek bio tu da pomogne i da resi problem (osim kad radi ona nadrkana). Tako da sam do sada bio prezadovoljan karticom i uslugama...


To znaci da si ti kupovao nesto unutar zemlje, placajuci VISA internet karticom? Cini mi se da je pravilo da se tom karticom moze placati iskljucivo u devizama, znaci dinarska placanja nisu opcija!

[ mr. ako @ 11.10.2009. 14:30 ] @
@scylerx
Ne, nisam koristio nikada Vobhome.

@Mister Big Time
Uh, malo je komplikovana i dugacka prica... a i teska za objasniti, jer ni oni sami ne znaju sta moze a sta ne! Nabacicu par detalja samo...
Ja jesam kupovao nesto sto je u dinarima, ali je naplatu trazila banka iz inostranstva. Tako da nije domaci platni promet, ali je opet naplaceno u dinarima...
Druga stvar je to sto sam ja pitao u call centru, posle prvog pokusaja kupovine, zasto mi nije proslo placanje i dobio odgovor da moram imati dinare na racunu jer se ta greska prikazivala (u tom trenutu nisam imao dinare na racunu, samo evre na deviznom namenskom). Sledeci put posle par dana kada sam pokusao da platim istu uslugu (imao sam dinare ovaj put), placanje je proslo bez problema, sto sam odmah proverio sa call centrom. I tako je bilo nekoliko dana, dok se neko ili nesto nije pobunilo (verovatno NEKO ), i napravilo ogrnomnu brljotinu...

[ braneso @ 12.10.2009. 16:46 ] @
Da li neko zna da li Vojvođanska banka naplaćuje neku kamatu u zavisnosti od visine od transakcije preko Visa Internet kartice ?
Pozdrav.
[ Miroslav Ćurčić @ 12.10.2009. 17:11 ] @
Ne znam na pamet, platio sam skoro nekih 150e, nešto sitno (baš sitno) su skinuli ali nisam skontao dali je to provizija ili kursna razlika jer se na sajtu tražila uplata u dolarima.

Nazovi ih pa pitaj.
[ scylerx @ 12.10.2009. 20:47 ] @
kamata??????!!! jedino ako misliš na proviziju?
[ schoolbag @ 16.02.2010. 17:46 ] @
Da li je chargeback moguće kod Vojvođanske Banke?
[ pyc @ 16.02.2010. 18:32 ] @
Imao sam par puta takvu situaciju - moguće je ...
[ stolex @ 27.10.2010. 09:13 ] @
Juce sam otisao u banku i sasvim su me iznervirali. Kartica koju imam istice za par dana i hteo sam da podignem novu, medjutim nova se vise ne izradjuje automatski. Jos veci problem je sto da bih podneo zahtev moram da im ostavim staru karticu. U prevodu treba bar 3 puta da idem u banku, a posto rade od 9 do 16 znaci i da 3 puta moram da izlazim s posla i ono najtuznije - bicu bez kartice sigurno 10-15 dana.
[ Predrag Supurovic @ 27.10.2010. 09:39 ] @
To je neko na šačlteru neupućen. Imam Visa Internet karticu godinama i uopšte ne moram da se najavljujem, raspitujem ili tražim, nego me sami zovnu kad stigne nova kartica, da odem i preuzmem je. Stare kartice mi ostavljaju kao suvenir.

Obrati se centrali i prijavi problem.
[ mr. ako @ 27.10.2010. 16:16 ] @
Isti slucaj kao i Pedjin, karticu mi automatski izradjuju i jave da mogu da pokupim... Jedino sto mi stare kartice ne ostavljaju uvek - nekad ih traze nazad... iz bezbednosnih razloga, naravno. (?!)


Poz,
Marko
[ stolex @ 28.10.2010. 05:58 ] @
meni je ovo cetrvrta godina i uvek su me cekale tamo po isteku, ali sada su mi rekli da moram ponovo da podnosim zahtev. Videcu ovih dana sta se tacno desava pa cu javiti.
[ Predrag Supurovic @ 28.10.2010. 06:15 ] @
E da, ko ne zna, ako uzmete ebanking za tekuci racun u Vojvodjanskoj banci, preko istog naloga mozete da vidite i promene na visa Internet. Jos samo da produze trajanje kartice na dve-tri godine, i super.
[ mr. ako @ 28.10.2010. 11:38 ] @
Hmm, mislim da sam ranije imao ebanking, ali da nije bilo moguce proveravanje Internet kartice... znaci konacno su se opametili?! :P Koliko sada kosta ebank?
I da, sto rece Pedja ko ne zna, godisnja clanarina Virtuon kartice je duplo manja uz posedovanje dinarskog racuna...

Poz,
Marko


EDIT:
@Pedja
Zaboravih da pitam, za koliko su vidljive promene i da li uplate na karticu sada prolaze odma'? ...ili se mora cekati do 17h ako je uplaceno prepodne i posle 21h ako je uplaceno posle podne zbog preseka stanja koja se rade samo dva puta dnevno...

[Ovu poruku je menjao mr. ako dana 28.10.2010. u 14:16 GMT+1]
[ Predrag Supurovic @ 28.10.2010. 19:53 ] @
Pravo dfa ti kažem nisam obraćao pažnju koliko se brzo ažurira. Ne verujem da je tu išta menjano. Ulate i dalje ležu po starom, ako uplatiš do 14č, biće ti na računu oko 19č... ako uplatiš u petako pole 14l, leći će tek u ponedeljak...
[ Shadowed @ 28.10.2010. 19:58 ] @
Ja sam bas pre nekih 10ak dana kupio Kindle na Amazonu i brze je stigao on (na USA adresu) nego sto se preko e-banking-a mogla videti promena stanja (oko 48h).
[ mr. ako @ 29.10.2010. 15:01 ] @
Heh, iako su ih kupili Grci, ostala ista ciganija i komunisticke procedure... :/ Ali, ako se izuzme to sa osvezavanjem stanja, mislim da su i dalje medju najboljima. Posebno mi odgovara telefonsko zakljucavanje i to sto imaju svoj procesor i 24h call center sa super sluzbenicima (naravno osim "one" sto joj ceo svet kriv XD ) koji su svaki put uspeli da mi rese problem ili kazu tacno sta je greska...
[ stolex @ 04.11.2010. 21:02 ] @
Drugari da potvrdim da je prestalo automatsko reizdavanje kartica i to od skoro. Naime salterski radnik kaze da je manje od 50% ljudi doslo po svoje nove kartice i resila banka tako. Uz to procedura za podnosenjem novog zahteva je da morate da im date staru karticu inace nista od novog zahteva. Eto da znate sta vas ceka. Naravno kartice se i dalje izdaju samo na godinu dana
[ mr. ako @ 05.11.2010. 19:54 ] @
Pa majku im, nista ne javljaju... msm, svakako sam hteo da idem licno i pitam ka' ce biti gotova Virtuonka, ali moglo je bar neko obavestenje. Evo pre koji dan odem u radnju, provuce kasirka Visu Electron, kad ono istekla kartica... Ja naravno nisam obracao paznju da istice 10/2010, jer sam je dobio pre 5 god. Moglo je i tu neko obavestenje da padne da mi uskoro istice kartica, da ne bi imao problema u marketu npr... sreca pa sam imao par 'iljada u dzepu. :/

Poz,
Marko
[ Vraggy @ 12.11.2010. 18:32 ] @
Koristim Visa Internet debitnu karticu vec oko 2 godine. Koristim je za uplacivanje World of Warcrafta. Sad imam problem. placao sam mesecno 13e+par puta transfer sto je 100e ili 120e, i jos uvek placam sa njom mesecno 13e, ali posto izlazi nova expanzija igrice i ona kosta 35e ja ne mogu da je kupim non stop izbacuje error ne znam sta da radim. (necu bataliti WoW, ne moram da jurim zenske...itd) Na kartici trenutno imam 53e podaci su svi u redu. Dnevni limit mi je 3000e tako da nije ni to. Ako moze pomoc.

Hvala.
[ mr. ako @ 13.11.2010. 13:57 ] @
Prvo sto mi je palo na pamet je dnevni limit, ali kako kazes nije to... druga stvar je, ako se dobro secam, onaj limit po jednoj transakciji, tako da moras i to da povecas.
Sve u svemu, najbolje je da pozoves call center i pitas tamo. Ljudi su strucni i vrlo srdacni (osim one bestije sto nekad nece cak ni da se javi na telefon), tako da ce ti oni sve reci o tom problemu koji imas i zajedno cete resiti. Telefon imas na poledjini kartice, ali evo i ovde: 021/520-333.


Poz,
Marko

P.S.
Ako bude radila taj dan i ako se smiluje i ipak javi ona bestija i pri tome bude bezobrazna, samo je pitaj za ime i prezime kao i ime njenog nadredjenog, o'ma ce da postane fina... Naravno posle, ako te ne bude mrzelo, podnesi zvanicnu zalbu kako bi dobila bar neke sankcije.
[ Vraggy @ 13.11.2010. 17:38 ] @
Zovem ja cesto jednom mi se nije javljala pola sata... Javi se i kaze sacekajte malo, a ja nisam stigao ni rec da kazem. mada mi je uljudni gospodin pomagao uvek do sad, ali izgleda da nema resenje za ovo
[ mr. ako @ 14.11.2010. 15:44 ] @
Da da, to radi bestija! Pusti da zvoni sto godina u nadi da ces odustati, a onda se javi (ne sa "halo banka izvolite"), vec "sacekajte malo" i slupsti slusalicu, ne pustajuci te ni da prozboris... i ponovo cekas, da ti se javi, iako si vec cekao da se javi prvi put... msm, NEKULTURA i BEZOBRAZLUK! Tada mi dodje da odem u glavnu filijalu i da joj se naj*b*m mame mile... ALI posto mi trebaju informacije u vezi kartice, moram da budem fin i izbrojim do deset. Naravno, malo joj zapretis i uozbiljis razgovor, pa se bestija dovede u red.
[ lucky1871 @ 25.11.2010. 23:47 ] @
A recite mi da li neko ima iskustva sa trensakcijama na facebook-u, mislim na kupovinu facebook kredita za igrice i ostale stvari? Koja bi kartica bila najbolja za to?!
[ stolex @ 20.12.2010. 08:51 ] @
Zvanicno sam podneo zahtev za gasenjem racuna i definitivnog odustajanja od Visa Virtuon kartice Vojvodjanske banke. Godinama sam je uspesno koristio, ali ja Vojvodjanska banka poslednjim potezima uradila SVE da me oteraju od sebe.
Posto ne rade automatsko reizdavanje kartice, bio sam prinudjen da do sada tacno 7 (slovima sedam) puta idem kod njih, cekam u redu i svaki put izvisim. Tacno 2 meseca sam bez kartice sa parama na njihovom racunu, a moja kartica jos uvek nije gotova iako me svakog puta ubedjuju da ce biti za 3-5 dana. Vrhunac je bio pre 3 dana kada su mi rekli: Evo, stigli su pinovi, to smo vam rekli, ali kartice nam jos nisu poslali !
Ja na racunu imam novac koji ne mogu da iskoristim, 7 puta sam izlazio s posla da stojim u redu da bih dobio neki od nebuloznih odgovora (tipa kolega je otisao da proseta a ja nemam sifru - prosetajte pa dodjite za jedno 2 sata), a karticu ce mi ionako izdati na godinu dana (minus ovo vreme izrade).
[ pyc @ 20.12.2010. 09:12 ] @
Slepci. I moja iskustva su slična, od uplati koje nisu prošle preko bezobraznih službenica, pa do mog podučavanja kako da oni rade njihov posao... Srednji vek.
[ kreculj @ 20.12.2010. 10:51 ] @
moram velikim slovima PA ŠTA I DALJE RADITE U TAKVOJ BANCI, jednostavno predjete u neku normalnu gde Vam i kafu skuvaju :) dok čekate ili Vas pozovu telefonom kada da se pojavite. Stvarno smo mi SRBI čudo od ljudi, kada nas skroz iznerviraju i kada više nemamo ni ideje zašto smo u toj banci mi i dalje čekamo red?
Jednu stvar morate znati što se meni desilo a niko iz banke Vam to neće reći u vezi gašenja kreditne kartice.
Kada izmirite dug i kada budete na pozitivnoj nuli ponudiće Vam papir na kome lepo piše gašenje kartice !!! ne uzimajte taj papir nego tražite gde piše gašenje kartice i RAČUNA ! ! ! jer ako ugasite karticu logično većina od nas i misli da je završio sa njom ali grdno se varamo, račun ostaje otvoren i dalje stiže naplata korišćenja računa i opet će te morati plaćati 1600din gašenje računa a već ste platili 1600din gašenje kartice tako da ne bi bacali 3200dinara odmah trazite onaj drugi papir i onda je Vama mukama kraj. Desilo se meni znači nije priča sa strane.
[ mr. ako @ 20.12.2010. 14:16 ] @
Iako mislim da automatsko reizdavanje ne treba da bude ukinuto, ostajem i dalje kod Vobana. Vise sam puta ovde pisao i zasto i koje su prednosti, ali i mane. Meni su evo recimo bas danas javili e-mailom da mi je kartica gotova i da se nalazi u exp. SPENS i da mogu da dodjem po nju. Ranije su me svaki put zvali telefonom npr... Dobro je sto imaju svoj procesorski centar pa sluzbenici u call centeru mogu da pomognu vrlo precizno, dobro je sto postoji mogucnost zakljucavanja, kosta samo 100din uz dinarski racun, najveca mana je to sto u call centru radi ona bestija...

Inteza kartica je takodje dobra, svidja mi se to sto je na dve godine i dobro resen online banking, javljaju da je gotova SMSom.
OTP karticu kad sam otvarao imao sam muke sa "prisutnoscu" sluzbenika koji su to trebali da urade, iako mi je receno da ce biti gotova za 2 nedelje max. kada sam otisao posle mesec dana, salterusa se zacudila i rekla da nalog za izradu nije ni predat jos?! ...tako da treba ponovo da idem...

Sve su kartice dosta slicne, tako da koja god da se odabere, nema velike greske... a s obzirom da su (skoro) besplatne, otvorite ih nekoliko pa gde jedna nece da prodje koristite drugu... recimo, takodje je potrebno vise komaTa zbog placanja Skype kredita na vise accoutova... a i treba uvek imati backup sistem.


Poz,
Marko


[ stolex @ 20.12.2010. 14:49 ] @
Citat:
kreculj: moram velikim slovima PA ŠTA I DALJE RADITE U TAKVOJ BANCI, jednostavno predjete u neku normalnu gde Vam i kafu skuvaju :)


Zato sto procedura gasenja opet zahteva cekanje u redovima i dolazak jos par puta u banku.... Meni je bas morao da pukne film da podnesem zahtev i sada cekam da me zovu kada mi "odobre" gasenje da uplatim novac za gasenjem racuna
[ Miroslav Ćurčić @ 01.03.2011. 17:02 ] @
Stigao mi danas izvod iz banke, gde me između ostalog obaveštavaju da od Marta 2011 naplaćuju 60 dinara mesečno za održavanje računa, što mu izađe 720 dinara godišnje.

Tako je pala i poslednja povlastica koje me je do sada držala kod Vobana.
[ Mister Big Time @ 04.03.2011. 21:16 ] @
Cek, znaci sada moramo sami da kukumavcimo za novu karticu?! A ta naplata 60 kinti, je samo za Visu ili za ceo paket?

[ ljuba3_kg @ 08.03.2013. 12:27 ] @
Mene su opteretili sa 1740 duga , jer su valjda pogrešno uneli moju e adresu te me nisu obavestili na vreme o nastalom zaduživanju
Sada se sa njima sporom , preko Narodne Banke o tome. Totalno su OUT.
[ old @ 26.10.2016. 11:41 ] @
3 godine bez ijednog posta ovde??

Imam konkretno pitanje, da li je neko uspeo da PRIMI novac sa Paypal-a na Visa Internet karticu Vojvođanske banke? Informacije sa Interneta kažu da može samo da se plaća, međutim na šalteru mi reče devojka da za primanje nema problema. Ali ne u glavnoj filijali, ne na odeljenju kartica
(Znam da može u Intesi, ali u Vojv. već imam ovu karticu)

Imate li još neki savet? Hvala.
[ old @ 02.11.2016. 16:18 ] @
I u merodavnoj filijali rekoše mi da je primanje-podizanje ovom karticom moguće. (Nisam još primio keš za finalni test )


Što se tiče same procedure povezivanja pohvalio bih što "code" stiže brzo prilikom druge verifikacije jasnom SMS porukom! (Uz prvo skidanje 1 dolara došao je neki šestocifreni broj koji treba ignorisati. Drugo skidanje bilo je kod mene 1,5 dolar - u tom drugom SMS izveštaju banke jasno se video code).