[ Neverall @ 20.08.2008. 12:19 ] @
imam film koji gledam na bsplayeru...sve je to ok...slika je malo uža pa kad promjenim aspect ratio na 16:9 dobijem željeni rezultat..manje crnih pruga..kako tj. s kojim programom da prebacim taj film na se može gledati na dvd-u (s titlovima) a da mi ne reže sliku sa strane..želim da mi bude jednako dobra kao u bsplyeru..to mi je uvijet da je spržim na format koji se može gdledati na dvd-u.....convertxtodvd reže sliku sa strane.uvijek mi reže..a na kompjuteru nema rezanja sa strane...što da napravim..nadam se da sam bio jasan!!!hvala!!!
[ bytefx192 @ 20.08.2008. 14:33 ] @
Da ti nije televizor PLAZMA ?
[ Neverall @ 20.08.2008. 16:05 ] @
televizor i monitor su 4:3..ali kad konvertiram u dvd format odreže sa strane..kako to izbjeći..da dobijem na dvd-u(televizoru) isto što i na monitoru....ne smetaju me crne pruge iznad i ispod slike...
[ morpheusxxx @ 25.08.2008. 19:49 ] @
u kom programu konvertujes u DVD ?
[ Neverall @ 27.08.2008. 13:54 ] @
convertxtodvd
[ morpheusxxx @ 27.08.2008. 22:03 ] @
Pa upravo u tom programu imas podesavanje za 16:9 ..... evo prriloga:




nema sanse da ti na monitoru bude normalana slika a na tv-u da ti sece sa strane......


[ Neverall @ 28.08.2008. 12:41 ] @
volio bi da je to istina ,ali nije ,probao sam...16:9 na monitoru prikazuje više slike ,mislim na lijevo i desno,nego što prikazuje na televizoru..dakle hvala na trudu,to sam znao,dakle nizašto.....dakle još jedanput da pojasnim,želim da se zadrži originalna veličina avi fajla ,a ne da mi reže centimetar ili dva sa svake strane kao štoodreže u convrtxtodvd..zna li itko? jer dimenzije avi-ja mogu biti različite rezolucije,zato convertxtodvd zahebava...ali na monitoru sve lijepo,a kad stavim u convertxtodvd,stavim 16:9 fale 4 cm najmanje,sa svake strane....dakle to nije odovor..
[ deks007 @ 28.08.2008. 21:45 ] @
Daj bre okaci deo snimka pa ko ima dobru vezu da pogleda o cemu se radi .Po cemu ti znas da je original 16:9 a ne 4:3 . Ako je to snimak sniman kamerom pa tvrdis da si u pravu , a ako je to neki film kompresovan ko zna kako sve se svodi na praznu pricu . Koji je film u pitanju . Ovo je forum Video produkcija i uglavnom se pitanja i odgovori svode na rad sa DV snimcima .Pozdrav !
[ morpheusxxx @ 28.08.2008. 22:28 ] @
Citat:
deks007: Daj bre okaci deo snimka pa ko ima dobru vezu da pogleda o cemu se radi .Po cemu ti znas da je original 16:9 a ne 4:3 . Ako je to snimak sniman kamerom pa tvrdis da si u pravu , a ako je to neki film kompresovan ko zna kako sve se svodi na praznu pricu . Koji je film u pitanju . Ovo je forum Video produkcija i uglavnom se pitanja i odgovori svode na rad sa DV snimcima .Pozdrav !



slazem se,okaci to,nema sansi da je tako.... ili ne znas da objasnis ili nesto totalno pogresno radis ili je to ko zna kakav avi.......
na monitoru normalna slika a na tv-u da je isecena........... dovoljno dugo se igram sa ovim da znam......... !!!