[ Corleone @ 02.11.2003. 13:54 ] @
Kada god neku stranicu zaštitim opcijom Save as... kasnije tu stranicu ne mogu da pogledam u offline režimu. Reč je o Internet Exploreru 6 i Win XP pro.
Kada kliknem na tako zaštićenu stranicu, izbaci mi prozor da je doslo do greške, da treba da pošaljem report Microsoft-u bla, bla, bla.. i zatvori mi sve prozore na ekranu koji su otvoreni, bez obzira da li su Internet Explorer prozori ili Windows prozori.
Išao sam na Event Viewer i evo šta mi je izbacio:

Event Type: Information
Event Source: Winlogon
Event Category: None
Event ID: 1002
Date: 11/2/2003
Time: 12:02:31 PM
User: N/A
Computer: UNIVERZA-8ZXZJL
Description:
The shell stopped unexpectedly and Explorer.exe was restarted.

For more information, see Help and

Support Center at http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.


Isto se dešava i sa stranicama koje sam pre određenog vremena sejvovao, i koje sam tada otvarao u offline režimu, a sada ne mogu.

Napominjem da sam skoro isključivao neke Service, po preporuci koja je bila ovde objavljena, odnosno na ovom forumu.

Ako neko zna rešenje, neka pomogne.
Hvala unapred i pozdrav
[ kUdtiHaEX @ 02.11.2003. 20:18 ] @
Hu nisi jedini koji ima taj problem...
Zaista nisam siguran sta bi moglo da bude resenje. Probaj da poskidas sve peceve za IE 6 (i SP1 za njega). Dalje, UVEK PAMTI STRANICE KAO MHT. Mislim da ces tek tada biti 100% siguran da ces ih videti u offline rezimu.
[ Shadowed @ 02.11.2003. 23:59 ] @
Pitanje je i da li ce mu .mht otvoriti jer njemu zapravo "pukne" iexplore.exe a ne samo da nece da otvori stranu a to isto bi moglo da se desava i sa .mht. Vrlo je neobicno sto mu uopste radi online. Da ne radi uopste moglo bi se misliti da je neki virus pokvario .exe. Probaj da odskeniras sistem nekim AV-om.
[ Corleone @ 03.11.2003. 00:40 ] @
Kada zaštitim kao .mht onda je sve OK. Starnica se vidi u offline režimu. Problem je sa drugim stranicama, koje sam pre zaštitio. Imam i dosta stranica koje sam sam uradio, i sada ne mogu da ih pogledam. Pomagajte.
[ Corleone @ 03.11.2003. 02:21 ] @
VIRUS!!! Trojan horse Dropper.inor.c je bio u pitanju. Smestio se u System32.
[ Corleone @ 03.11.2003. 10:42 ] @
Trojanac je bio u pitanju. Zarazio je fajl, ili ga je napravio u System32 folderu. Fajl je bio llass.exe
Jedva sam ga maknuo sa kompa.
Dok ga nisam maknuo u Task Menageru je non-stop bio neki proces llass.exe koji je trošio memorijske resurse a nisam mogao da ga isključim.
Ali je problem ostao isti. Možda je virus oštetio neki fajl za IE.
Pomagajte, mrzi me da ponovo reinstaliram Windows.
Pozdrav
[ Algol @ 03.11.2003. 11:49 ] @
He he...
Isti problem :)
[ Shadowed @ 03.11.2003. 16:31 ] @
Kopiraj fajl iexplore.exe sa Windows-ovog CD-a preko starog.
[ Staja @ 03.11.2003. 19:45 ] @
Sorry sto ovako upadam, ali me zanima da li je taj fajl isass.exe, ili si pogresno napisao, posto ja imam kod sebe jedan aktivan u Task-u pod ovim imenom, da li je
to sistemski ili isti slucaj trojanca?
[ Corleone @ 03.11.2003. 21:09 ] @
Taj fajl se zove LLASS.EXE i kod mene je bio aktivanm. Kada sam ga maknuo sa kompa kod mene u Task Manageru se pojavio proces LSASS.EXE i mislim da nije virus.
[ Shadowed @ 03.11.2003. 21:16 ] @
Lsass.exe definitivno nije virus/trojanac/sta vec. To je Windows-ov proces.
[ Corleone @ 04.11.2003. 02:11 ] @
Dok je virus bio na kompu stvarno je bio jedan proces koga nisam mogao da "ubijem" i zvao se LLASS.EXE a kada sam uklonio problematicni fajl uklonio se i taj proces, onda sam video da ima jos jedan proces koji se zove LSAS.EXE i mislim da je deo Windows-a.
Inace veceras sam formatirao disk, ucitao Windows, postavio Kerio Personal Firewall i AVG Antivirus i samo mi preostaje da surfam i da se ne bojim upada i virusa (nadam se).

Pozdrav svima