[ Mladen.s @ 22.08.2008. 12:32 ] @
http://www.scienceprog.com/avr-dds-signal-generator-v20/

Drugari hteo bi da napravim ovaj generator, ali moje znanje o mkrokontrolerima se svodi na arhitekturi 8051, i nesto o klasicnoj elektronici.
zanima me vase misljenje o ovome.
predpostavljam da ovaj avr nije tesko nabaviti.
Treba mi i provereni programator za njega i neko uputstvo za programiranje gomile fajlova koje dobijam u ovom rar paketu
[ vladobk @ 22.08.2008. 16:42 ] @
za cetvrtku nije problem a ostalo ?
[ veselinovic @ 22.08.2008. 20:35 ] @
Trougao je integral cetvrtke, sinus je cetvrtka protjerana kroz NF filter...
Ne, digitala to radi sa DA konverzijom vjeorvatno.
[ Glogov_Kolac @ 23.08.2008. 10:21 ] @
Za sinusoidu mozes da koristis i trougaoni napon koji se uoblicava preko dioda.Ako imas fiksnu frekvenciju mozes da smestis niz odmeraka(vrednosti) funkcije u memoriju i potom ih propustas kroz DA konvertor u jednakim vremenskim intervalima
[ Mladen.s @ 23.08.2008. 11:29 ] @
Pa zar ti signali nisu softverski reseni?
Mene vise progamator zanima, dajte za to neku informaciju
[ lestrigonac @ 23.08.2008. 15:04 ] @
Mozes da koristis ovakav SPI programator...Ja ga vec dugo koristim i nemam nikakvih porblema...Jednostavan je za izradu...Pogledaj pa vidi da li ti odgovara...
Mislim da ce ti odgovarati ako sam ja dobro video da je to ATMega16???
I da njega nije tesko nabaviti...:)
Pozdrav...
[ Mladen.s @ 23.08.2008. 18:57 ] @
Hvala lestrigonac na projektu kad napravim hardver javicu ti se za proces programiranja ako sam ne provalim.
Nadam se da mi nije potreban adapter za mikrokontroler ATMega16.
[ lestrigonac @ 23.08.2008. 21:22 ] @
Slobodno se javi za taj programator sta god treba...
Kako mislis adapter???
Pozdrav...
[ Darko_zed @ 23.08.2008. 22:51 ] @
Ma nije ti potreban adapter vec samo kabli sa kojim ces prespojiti programator i plocu signal generatora i to na ISP port, pogledaj u semi generatora ,ali ces morati da pazis da spojis prave vodove sa programatora na generator ili ode mikrokontroler.
[ lestrigonac @ 24.08.2008. 11:57 ] @
Ma nije to nikakav problem,samo prati uputstva,a ako ti nesto nije jasno pitaj...
Koristis SPI port (MISO, MOSI, SCK) jos ti treba RST, VCC i GND...Sve to lepo povezes i programator na paralelni port kompjutera...Nabavis program SPI Flash-Programer 3.7 i to je to...
Pozdrav...