[ zivotus @ 22.08.2008. 12:44 ] @
dakle treba mi najjednostavniji program koji ce folder sa npr. c\program files\neki folder da iskopira na c\program files\neki drugi folder mislim da je program jako jednostavan samo ne znam naredbu ili funkciju koja ce to uraditi. jos samo da dodam da mi ne treba opcija koja ce menjati ove foldere nego uvek kada se izvrsava program da budu isit folderi...
[ X Files @ 22.08.2008. 13:21 ] @
Stičem utisak da je tebi bolje da napraviš neku BAT skriptu, koju ćeš moći da menjaš po želji:
http://www.elitesecurity.org/t267320-0#1622527

[ zivotus @ 22.08.2008. 15:59 ] @
treba da napravim exe file koji ce kada ga pokrenem da iskopira folder sa jednog na drugo mesto, ne treba nista da pita i trazi...
[ zivotus @ 24.08.2008. 19:54 ] @
evo sta sam na osnovu ovoga napravio,ali nece da kompajlira? gde je greska?

#include<stdio.h>
#include<windows.h>

main()
{


xcopy C:\Documents and Settings\Olgica\Desktop\proba C:\Documents and Settings\Olgica\Desktop\odrediste /s /e

}






ovde je dat primer koji sam ja u potpunosti prepisao samo sa drugom putanjom, u cemu je problem, jel fali neka biblioteka ili sta?

To copy all the files and subdirectories (including any empty subdirectories) from drive A to drive B, type:

xcopy a: b: /s /e
[ X Files @ 24.08.2008. 20:59 ] @
xcopy nije kljucna rec C jezika. Mozes da napises ovako:
Code:

#include <cstdlib>
int main()
{
    system( "xcopy C:\\Users\\vladimir.stefanovic\\Desktop\\1 C:\\Users\\vladimir.stefanovic\\Desktop\\2 /s /i" );
}

Duple obrnute kose crte su bitne jer je to u C jeziku 'escape sequence'.
Dalje, mislim da treba /s /i
Takodje, ako putanje imaju blankove u sebi, pretpostavljam da celine treba uokviriti u navodnike, a navodnici se takodje upisuju sa pomenutim escape sequence-om:

\"c:\\ovo je putanja sa blankovima uokvirena navodnicima\"
odnosno /netestirano/:
Code:

// ...
system( "xcopy \"C:\\Documents and Settings\\Olgica\\Desktop\\proba\" \"C:\\Documents and Settings\\Olgica\\Desktop\\odrediste\" /s /i" );
// ...


Ipak, i dalje mislim da je najlakse da napravis obican BAT fajl (recimo, proba.bat) i paste-ujes ovaj kod:

xcopy "C:\Users\vladimir.stefanovic\Desktop\1" "C:\Users\vladimir.stefanovic\Desktop\2" /s /i







[ zivotus @ 24.08.2008. 21:32 ] @
prvo hvalasto se trudis da mi pomognes. Napravio sam bat file ali to nije ono sto ja hocu. U c-u sam probao ovo i ima par nejasnoca. Prvo exe ne radi, dakle ne kopira. Sada cu ti navesti sta mi kaze kompajler i onda ces mozda pronaci zasto je to tako.


Miracle C Compiler (r3.2), written by bts.
line 1: #include cstdlib ignored--file not found.
Compiling c:\program files\miracle c\kopiranje.c
main

0% cg space used
Time taken: 0.047 seconds


Linking object c:\program files\miracle c\kopiranje.obj,,c:\program files\miracle c\kopiranje.map,c:\Program Files\Miracle C\ccl.lib ;

Linker Error (Severity 4)
Module "a" in file "c:\program files\miracle c\kopiranje.obj"
references unresolved external "_system"
at offset 0008H in segment "_text".

Build completed

[ X Files @ 25.08.2008. 06:37 ] @
Umesto:
#include <cstdlib>
Stavi:
#include <stdlib.h>

Verovatno kompajler nije cuo za novije standarde.
[ zivotus @ 25.08.2008. 12:04 ] @
Da, to si upravu i to sam sinoc ispravio. Medjutim kada pokrenem exe file koji sam napravio na osnovu ovog koda i kada ga pokrenem nista se ne dogadja. Samo stoji prozor i u njemu sve crno, probao sam da napravim jednostavne programcice za sabiranje sa unosom i ispisom i njihov exe file radi dobro...
Da li nesto fali u kodu, da li si ti probao ovo vec?

Ajde odmah da ti i kazem zasto gnjavim i ne koristim bat. Ne znam mozda gresim mozda to moze i sa bat ali ja ne znam pa mi je ovako lakse. Hocu da napravim da postoji arhiva za svaki dan, dakle treba mi printf i scanf, kao i razlicite putanje za svaki dan, to bih isao preko case. To sve je jako jednostavno u c-u ako mi proradi ovaj xcopy. Nadam se da je sad malo jasnije. Ocekujem odgovor tipa pa to sve moze sa bat ali molim te da mi pomognes preko c-a.
[ X Files @ 25.08.2008. 12:43 ] @
Citat:

Medjutim kada pokrenem exe file koji sam napravio na osnovu ovog koda i kada ga pokrenem nista se ne dogadja. Samo stoji prozor i u njemu sve crno,

Nista ne vredi ovo objasnjenje dok ne pokazes tacno kod koji si napisao. Uvek postoji razlog, a ne moze ti se pomoci dok ne vidimo gde je greska.

Dakle, potrebo je da napravis string koji zadovoljava formu:
xcopy "putanja1" "putanja2" /s /i
... i sigurno ce raditi kada ga prosledis funkciji system(). Navodnici su bitni zbog putanja koje mogu imati blanko u sebi sto prekida redosled parametara xcopy funkcije.

Ovaj kod kod mene radi:
(namerno sam stavio putanju sa blankom, da bih morao da je uokvirim navodnicima)
Code:

#include <stdlib.h>
int main()
{
   system( "xcopy \"C:\\Program Files\\Adobe\" \"D:\\Program Files\\Adobe\" /s /i" );
}

Na Visti nije moglo da se vrsi kopiranje na C disk zbog sigurnosnih pravila (potrebno Run as Administrator) pa sam to uradio na D disk.

Citat:

Ocekujem odgovor tipa pa to sve moze sa bat ali molim te da mi pomognes preko c-a.

:) Ja za sebe koristim ovaj sistem BAT skript backupa. Sam formira datum i vreme, nema kompajliranja, lako se ispravlja
http://www.elitesecurity.org/t267320-0#1622527
[ zivotus @ 25.08.2008. 15:59 ] @
#include <stdlib.h>
main()


{
system( "xcopy \"C:\\Documents and Settings\\Olgica\\Desktop\\proba\" \"C:\\Documents and Settings\\Olgica\\Desktop\\odrediste\" /s /i" );
}




evo koda...
[ X Files @ 25.08.2008. 17:38 ] @
Eto, super...

A koja je razlika izmedju tog koda i onog system() poziva sa tvojim putanjama koji sam ostavio ovde:
http://www.elitesecurity.org/t334195-0#2034164

:)
[ zivotus @ 25.08.2008. 17:48 ] @
pa nema razlike, zasto onda ne radi?

Jel sam prevideo nesto ocigledno na sta si hteo da mi ukazes?

[Ovu poruku je menjao zivotus dana 25.08.2008. u 20:16 GMT+1]
[ Milan Gligorijevic @ 25.08.2008. 20:49 ] @
Kompajlirao, probao, radi.
Naravno, sa drugom putanjom do foldera jer kod mene nema Olgice


Tebi baš ništa ne uradi program? Kod mene izbaci da je putanja pogrešna ili kopira šta treba.
[ zivotus @ 25.08.2008. 21:08 ] @
Kada pokrenem exe otvori se crni prozor i tako stoji. inace kompajlirao sam preko Miracle C i koristio opciju build da napravim exe file, tada mi je dao ovo upozorenje:


Linking object C:\Program Files\Miracle C\ajde.obj,,C:\Program Files\Miracle C\ajde.map,c:\Program Files\Miracle C\ccl.lib ;

Linker Error (Severity 4)
Module "a" in file "c:\program files\miracle c\ajde.obj"
references unresolved external "_system"
at offset 0008H in segment "_text".

Build completed


Ajte ljudi pomagaj te da vas ne bih smarao vise :).
[ Milan Gligorijevic @ 25.08.2008. 21:11 ] @
Aj pošalji tačno koji folder na koju lokaciju hoćeš, pa ću ja da kompajliram i pošaljem ti exe fajl.
Može?
[ zivotus @ 25.08.2008. 21:28 ] @
Nije bitan folder sada, samo hocu da uspem da nateram da radi xcopy pa da pravim program koji sam zamislio. Dakle ti mislis da mi ne radi taj bild za exe kako treba, ajde da probamo, posalji mi exe za ovu putanju koju sam svuda navodio...
[ Milan Gligorijevic @ 25.08.2008. 21:34 ] @
Evo, fajl kačim uz poruku.
[ zivotus @ 25.08.2008. 21:37 ] @
RADI!!! Koji si kompajler koristio,ako nije za win xp jel znas neki koji mogu da skinem?
[ Milan Gligorijevic @ 25.08.2008. 21:41 ] @
Visual Studio 6 sam koristio.
[ Milan Gligorijevic @ 25.08.2008. 21:48 ] @
Ako ti je VS velik za skidanje/plaćanje, probaj Code::Blocks ili Dev C++.
[ maksvel @ 25.08.2008. 21:52 ] @
Nešto ti pravi problem taj Miracle compiler. Ovo radi sa DevC++, a on ti je besplatan...
Damn, preteče me Milan
[ zivotus @ 25.08.2008. 21:52 ] @
Ok, Hvala vam na pomoci...
[ zivotus @ 26.08.2008. 08:13 ] @
Eh kad sam glup moram jos malo da vas mucim. Skinuo sam i dev-c++ i codeblocks. E sad prvo mi nije jasno sta imam sve ovoda biram ove projekte i to? Ja izaberem source file, ispisem kod ali ni jedan ni drugi neca da ga kompajliraju niti da ga bildujeu, kako to kliknem nista se ne desi samo kao da nisam ni kliknuo?
[ X Files @ 26.08.2008. 08:25 ] @
Dev C++

1. Startuj IDE
2. File > New > Project
3. Basic > Console application > C Project > Ok
4. Napravi iz ponudjenog dijaloga negde folder (recimo na Desktopu folder Proba) i udji u njega
5. Save
6. Paste-uj kod koji imas umesto ovog koji je ponudio IDE
7. Execute > Compile & Run (F9)
8. Save (da se snimi main.c, u istom folderu Proba)
9. EXE ti je u tom folderu

(sad menjaj kod do mile volje, pa opet F9)
[ X Files @ 26.08.2008. 08:36 ] @
Code::Blocks

1. Startuj IDE
2. File > New > Project
3. Projects > Console application > Go
4. Next > C > Next
5. Project title: Kopiranje
6. Folder to create project in: [...] > Desktop > Make New Folder: Proba > Ok
7. Project Filename: [samo se popunilo]
8. Resulting Filename: [samo se popunilo]
9. Next
10. Compiler: koji je ponudjen (obicno nista ne diraj)
11. Finish
12. Pronadji levo main.c (u sources) i klikni, na desnoj strani treba da se pojavi default kod
13. Paste-uj kod koji imas umesto ovog koji je ponudio IDE
14. Build > Build and Run (F9)
15. EXE ti je u Projekt>Bin>Debug folderu (gde si napravio)
16. Release verziju pravis tako sto samo iz padajuce liste u IDE-u odaberes Build target: Release, pa F9 i tada je EXE u Projekt>Bin>Release folderu
[ zivotus @ 26.08.2008. 09:22 ] @
Dev mi prijavi ovo : The system cannot find the file specified , kada probam bild kaze da nije kompajliran, opet probam on opet prijavi ovo prvo?

a codeblocks kaze : "kopiranje - Debug" uses an invalid compiler. Skipping...
Nothing to be done.



Tako je bilo i kada sam ja sam probao?

P.S. Mora da ima neka greska, nisam valjda toliki smotanko? :(


[Ovu poruku je menjao zivotus dana 26.08.2008. u 11:28 GMT+1]
[ maksvel @ 26.08.2008. 11:36 ] @
Eto kako naizgled prosta stvar ume da se zakomplikuje... Ipak, da li si stavio
Citat:
Umesto:
#include <cstdlib>
Stavi:
#include <stdlib.h>
kao što je Vladimir pomenuo na prethodnoj strani teme??
[ zivotus @ 26.08.2008. 12:14 ] @
Da, bas se zakomplikovalo. Stavio sam stdlib.h. mada sad ovde treba da stavim onaj drugi zar ne?

Probao sam i ovako :
#include <stdlib.h>
main()


{
system( "xcopy \"C:\\Documents and Settings\\Olgica\\Desktop\\proba\" \"C:\\Documents and Settings\\Olgica\\Desktop\\odrediste\" /s /i" );
}



ne radi...

probao sam i ovako:


#include <cstdlib>
main()


{
system( "xcopy \"C:\\Documents and Settings\\Olgica\\Desktop\\proba\" \"C:\\Documents and Settings\\Olgica\\Desktop\\odrediste\" /s /i" );
}


ne radi...
[ X Files @ 26.08.2008. 12:23 ] @
Ne, svejendo je.
Ako kompajler prepozna #include <cstdlib>, prepoznace i #include<stdlib.h>.

Da sam na tvom mestu, deinstalirao bih recimo Code::Blocks i krenuo ponovo u instalaciju. Ako se ne varam, tokom instalacije Code::Blocks obavezno instalira GCC kompajler, a pri tome ume da prepozna i druge instalirane kompajlere u sistemu. Ipak, prihvati sve po defaultu (kakoje obelezeno) i kreni ponovo. Sigurno si napravio neki previd.

Takodje, proveri da li si skinuo poslednje verzije.



[ zivotus @ 26.08.2008. 13:22 ] @
Uradio sam sve kako si rekao i opet kaze : "kopiranje - Debug" uses an invalid compiler. Skipping...
Nothing to be done.

Ne mogu da verujem dasam toliki baksuz???


koristim Code::Blocks 8.02!
[ zivotus @ 26.08.2008. 13:26 ] @
Evo sad samnapisao jednostavan kod :

#include <stdio.h>

main()
{
int a;

printf("\nUnesite a:"),scanf("%i",&a);
a=++a;

printf("\n posle povecavanje a= %i",a);
}

I opet kaze :

"sabiranje - Debug" uses an invalid compiler. Skipping...
Nothing to be done.



[ Milan Gligorijevic @ 26.08.2008. 13:39 ] @
Probaj da obrišeš Miracle i sve ostale kompajlere. Nakon toga instaliraj samo Code::Blocks i probaj ponovo.
[ zivotus @ 26.08.2008. 14:09 ] @
Uradio sam sve kao sto si rekao i opet : "kopiranje - Debug" uses an invalid compiler. Skipping...
Nothing to be done.



Jedino sto me je prvi put pitao kada sam palio program nesto tipa hoces li da sve bude kao sto jeste ili da prebaci na difolt tako nesto i onda ima cetiri opcije a vec selektovana je da podesi za c/c++ tu sam i izabrao?
[ X Files @ 26.08.2008. 14:33 ] @
Jesi li baš ovo skinuo:
http://www.elitesecurity.org/p1914937
( http://downloads.sourceforge.n...codeblocks-8.02mingw-setup.exe )
(19,4MB)

Primeti ono MinGW u okviru setup fajla !!!
[ X Files @ 26.08.2008. 14:41 ] @
U toku instalacije pojavice se prozor:
"Compilers auto detection"

U njemu bi barem:
"GNU GCC Compiler" trebao da bude detected, a moze i vise ako imas vise razlicitih kompajlera instalirano.

Mozes sa obelezis taj:
"GNU GCC Compiler"
...i pritisnes "Set as Default", ukoliko je neki drugi nekako postao default.

Sve ostalo, sto se tice koraka kako napraviti projekat i u njemu taj mali kod, treba da budeo kao sto je ranije opisano.
[ zivotus @ 26.08.2008. 14:48 ] @
mislim da sam skinuo neki manji (manje mb). Sad cu da izbrisem ovaj i da instaliram taj, a sto se tice kompajlera koliko se secam bas je taj i bio selektovan u nekom pravougaoniku...

Ne ipak sam taj skinuo tako da nije do toga...
[ zivotus @ 26.08.2008. 19:10 ] @
Pa daj te ljudi sto ste pomogli, jel zna neko do cega je?
[ X Files @ 26.08.2008. 19:40 ] @
Da li postoji bilo sta neobicno tokom instalacije:
Da li si instalirao na disk C.
Da li je bilo ikakvih problema.
Da li imas neki AV koji bi eventualno sprecavao generisanje programa.

na primer, pogledaj ovde:
Settings > Compiler and Debugger > Global Compiler Settings > Tab Toolchain Executables
..i proveri da li zaista postoje u putanji ti fajlovi.

[att_img]
[ zivotus @ 26.08.2008. 20:01 ] @
sve je bilo ok oko instalacije
instalirao sam na c
sta je av?

[att_img]


[Ovu poruku je menjao X Files dana 26.08.2008. u 21:17 GMT+1] Konvertovao sam BMP (500kila) u PNG (60kila) i postavio att_img tag

[Ovu poruku je menjao X Files dana 26.08.2008. u 21:18 GMT+1]
[ X Files @ 26.08.2008. 20:16 ] @
AV = anti-virus, nego pusti sad to.

Sa slike koju si dao, vidi se problem.
Zasto ti je Compiler's instalation directory postavljen na C:\Dev-cpp i kako se to uopste desilo?

Pogledaj kako je kod mene, pa to popravi. Takodje PROVERI da li putanje kompajlera, linkera itd, ZAISTA ukazuju na EXE fajlove, tj da li su ti fajlovi zaista tamo gde pise.
[ X Files @ 26.08.2008. 20:21 ] @
Izgleda da je tebi Code::Blocks prepoznao GCC od DevC++ pa je nekako izmesao putanje.

Pre instalacije Code::Blocks je eventualno trebalo deinstalirati i obrisati Dev-cpp folder. Mozda cak i neku pripadajucu environment varijablu, ko zna...
[ zivotus @ 26.08.2008. 20:28 ] @
pogledao sam taj ming exe ne postoji??? ima samo ovo mingwm10.dll???
[ X Files @ 26.08.2008. 20:42 ] @
1. Proveri da li imas folder: c:\Program Files\CodeBlocks\MinGW\
Ako imas, podesi Compiler's instalation directory da pokazuje na tu putanju.

2. Proveri da li imas folder: c:\Program Files\CodeBlocks\MinGW\Bin
Ako imas, proveri da li u toj putanji postoje izvrsni fajlovi:
mingw32-gcc.exe
...
itd, po onoj listi.

Ako sve ovo budes imao, kompajliraces programe. U suprotnom, moraces ponovo u instalaciju, ali prethodno ukloni DevC++.



[ zivotus @ 26.08.2008. 20:46 ] @
Nemam nista od toga, izbrisao sam dev i ponovo instalirao on je automatski stavio pravu putanju za ming ali kada sam proverio video sam da taj exe kao i ovo ostalo ne postoji???
[ X Files @ 26.08.2008. 20:53 ] @
Stvarno ne znam.

Meni sve ovo govori da ipak nisi instalirao pravu verziju setupa.

Ako ipak jesi, nesto verovatno pogresno radis, jer uz taj setup ide ceo MinGW ("NOTE: The codeblocks-8.02mingw-setup.exe file includes the GCC compiler and GDB debugger from MinGW").
[ zivotus @ 26.08.2008. 21:18 ] @
sve sam izbrisao, ponovo skinuo i KONACNO radi!!!
Hvalavam svima na pomoci i izvini te sto sam malo dosadjivao...
[ X Files @ 26.08.2008. 21:21 ] @
El smem sad da zakljucam ovu temu, da lepo spavam ;)
[ maksvel @ 26.08.2008. 21:28 ] @
^Please do!
Eto, još jednog ste preveli na tamnu (programersku) stranu... A malo je falilo da se izvuče
[ Milan Gligorijevic @ 26.08.2008. 21:50 ] @
Konačno smo ispali iz petlje, extra
[ zivotus @ 26.08.2008. 22:20 ] @
Evo i program je zavrsen, samo treba da podesim putanje kad ga budem "montirao".



#include <stdio.h>
#include <stdlib.h>

main()
{

int dan;


printf("\n\t\t\t\t :::DOBRO DOSLI:::");
do{
printf("\n\n\t\t Selektujte jedan od ponudjenih brojeva:");
printf("\n\t 1.ponedeljak \n\t 2.utorak \n\t 3.sreda \n\t 4.cetvrtak \n\t 5.petak \n\t 6.subota\n\n\t");
scanf("%i",&dan);
}while(dan>6||dan<1);

switch(dan)
{
case 1: system( "xcopy \"C:\\Documents and Settings\\Olgica\\Desktop\\proba\" \"C:\\Documents and Settings\\Olgica\\Desktop\\odrediste\" /s /i /y" ); break;
case 2: system( "xcopy \"C:\\Documents and Settings\\Olgica\\Desktop\\proba\" \"C:\\Documents and Settings\\Olgica\\Desktop\\odrediste\" /s /i /y" ); break;
case 3: system( "xcopy \"C:\\Documents and Settings\\Olgica\\Desktop\\proba\" \"C:\\Documents and Settings\\Olgica\\Desktop\\odrediste\" /s /i /y" ); break;
case 4: system( "xcopy \"C:\\Documents and Settings\\Olgica\\Desktop\\proba\" \"C:\\Documents and Settings\\Olgica\\Desktop\\odrediste\" /s /i /y" ); break;
case 5: system( "xcopy \"C:\\Documents and Settings\\Olgica\\Desktop\\proba\" \"C:\\Documents and Settings\\Olgica\\Desktop\\odrediste\" /s /i /y" ); break;
case 6: system( "xcopy \"C:\\Documents and Settings\\Olgica\\Desktop\\proba\" \"C:\\Documents and Settings\\Olgica\\Desktop\\odrediste\" /s /i /y" ); break;
}


printf("\n\n\t HVALA STO STE ME KORISTILI, SADA MOZETE DA NASTAVITE DA KNJIZETI\n\t\t\t Program je napravio Zivota ");





}
[ zivotus @ 01.09.2008. 20:56 ] @
Dao sam vam malu pauzu da se odmorite a sad nastavljam :). Pojavio se problem kako da kopiram preko mreze? Predpostavljam da ne znam da zadam putanju. Probao sam da idem preko my network pleaces pa workgroup computers i da izaberem radnu stanicu . Onda dobijem ovako nesto: \\radna stanica\\c\dokument to prepravim i ubacim u kod \"\\radna stanica\\c\dokument "\ . naravno nista se ne desava? Aj pomagaj te ljudi, dakle kako da kopiram preko mreze?

Sad sam video neke gresko...

Dakle dobijem ovako \\nesto\c\nesto pa prepravim u \"\\nesto\\c\\nesto\ "\

Ti kazes da treba \\\\ ?

[Ovu poruku je menjao zivotus dana 01.09.2008. u 22:53 GMT+1]
[ Predrag Glumac @ 01.09.2008. 21:37 ] @
Aha, vec je neko rekao kako C stringovi tretiraju beksleseve. "\\\\radnastanica\\c\\dokument" ako je C disk share-ovan sa aliasom "C".
[ zivotus @ 02.09.2008. 11:31 ] @
Jel moze neko da potvrdi, pojasni ovo? Pogledaj te editovao sam moj post...
[ X Files @ 02.09.2008. 11:53 ] @
Već je rečeno, ako hoćeš da postigneš ovo (kao što recimo piše u exploreru):
\\stanica\disk\folder sa blakovima\dokument.txt

... onda taj string u C jeziku treba da izgleda ovako:
\\\\stanica\\disk\\folder sa blakovima\\dokument.txt

... plus, zbog mogućih blankova u putanji treba dodati navodnike ispred i iza izraza:
\"\\\\stanica\\disk\\folder sa blakovima\\dokument.txt\"

... plus naravno trebace i navodinici u system() funkciji.
[ zivotus @ 02.09.2008. 12:11 ] @
Ok, probacu ovako...
[ zivotus @ 13.05.2009. 18:20 ] @
Jel bi mogao neko da mi pomogne oko ovaoga.

Kada kao drugi argument f-je xcopy stavim putanju neke lokalne datoteke
Code:
system( "xcopy \"C:\\ Source\" \"C:\\ Destination\" /s /i" );
sve lepo radi

Medjutim ako hocu da iskopiram sadrzaj datoteke Source na neki od racunara iz lokalne Windows mreze
Code:
system( "xcopy \"C:\\nenad\" \"\\\\Radna_stanica\\c\\Documents and Settings\Destination" /s /i" );
Dobijem sledecu poruku unable to create \\Radna_stanica\c\Documents and Settings\Destination.

Da li je greska u nacinu pronalazenja putanje. Putanju sam naso tako sto sam otisao u network pa sve do datoteke Destination i odatle iskopirao putanju iz properties...
[ X Files @ 13.05.2009. 20:09 ] @
Mozda je do samo JEDNOG backslasha izmedju Documents and Settings i Destination:
Documents and Settings\Destination

(treba jos jedan)
[ zivotus @ 13.05.2009. 20:43 ] @
Nije do toga, zato sto u kodu stoje dva ovde sam ja slucajno zaboravio jedan, ali kako se inace trazi putanja u mrezi? Meni se cini da je tu problem?
[ X Files @ 13.05.2009. 20:49 ] @
... a nedostaje i backslash ispred navodinka ...Destination"
[ zivotus @ 13.05.2009. 21:03 ] @
sve je lepo napisano u kodu i tu nije problem,
Code:
\"\\\\ Radna_stanica\\c\\Documents and Settings\\ Destination\"
Sad kada smo to rascistili, jel znas mozda sta bi mogao da bude problem?
[ Mihajlo Cvetanović @ 13.05.2009. 21:39 ] @
Glupo repliciranje iz e-maila...

Iskopiraj čitav string iz system instrukcije, i pokušaj da ga izvršiš na suvo, u komand promptu. Samo obriši sve bekslešove viška. Sigurno ćeš dobiti istu grešku, što bi značilo da nije greška u kodu nego u stringu i/ili privilegijama. Uzgred, zar ne bi trebalo da ide $ posle c?


[Ovu poruku je menjao Mihajlo Cvetanović dana 13.05.2009. u 22:52 GMT+1]