[ MarkoBalkan @ 22.08.2008. 16:04 ] @
programiranja, bi programer morao(mogao) znati napraviti connector za bilo koju bazu?

[ Shadowed @ 22.08.2008. 19:58 ] @
Pitanje nema mnogo smisla. Nakon koliko godina programiranja u cemu, cega i kako? Mislim, ja ne umem to sada da uradim, ali ako bih uzeo dokumentaciju i krenuo, napravio bih. A isto to sam mogao i ranije. Nije poenta da sve znas napamet kako da napravis, vec da na osnovu specifikacije napravis ono sto se trazi.
[ Aleksandar Ružičić @ 22.08.2008. 20:20 ] @
urm... sta je connector?

j/k :)
[ MarkoBalkan @ 22.08.2008. 20:21 ] @
u .net-u.
[ MarkoBalkan @ 22.08.2008. 20:22 ] @
Citat:
Aleksandar Ružičić: urm... sta je connector?

j/k :)


pomoću njega se spajamo na bazu.
primjer -> oledb, mysql connector itd...
[ MarkoBalkan @ 22.08.2008. 20:32 ] @
Citat:
Shadowed: Pitanje nema mnogo smisla. Nakon koliko godina programiranja u cemu, cega i kako? Mislim, ja ne umem to sada da uradim, ali ako bih uzeo dokumentaciju i krenuo, napravio bih. A isto to sam mogao i ranije. Nije poenta da sve znas napamet kako da napravis, vec da na osnovu specifikacije napravis ono sto se trazi.


nisam mislio na to.nego sam mislio koliko treba godina skupljati znanje i iskustvo pa da se uz to znanje i dokumentaciju napravi ovo šta sam pitao.
lako je uzeti dokumentaciju, ali ako se neke stvari neznaju sve pada u vodu.
[ Aleksandar Ružičić @ 22.08.2008. 21:01 ] @
jel to skupljas broj postova ili si previse lenj da kliknes na edit post?

i btw "j/k" se cesto koristi u internet konverzacijama kao skracenica za "just kidding" ili na nasem "zezam se", a tu je jos i smajli...

a sto se tice tvog pitanja, to je sasvim relativno, nekome je dovoljno 2 dana da skupi svo znanje koje je potrebno da procita dokumentaciju i uradi nesto po njoj, nekome treba 2 godine a nekome ni 20 godina ne bi bilo dovoljno...
[ MarkoBalkan @ 23.08.2008. 15:04 ] @
Citat:
Aleksandar Ružičić:
 jel to skupljas broj postova ili si previse lenj da kliknes na edit post?



da skupljam postove, onda bi bio aktivan na 80 % tema, ovako sam samo na nekoliko.a opet da uređujem, nisam lijen, nego ostavim kako je.