[ Digital Darkness @ 22.08.2008. 17:17 ] @
Da li sajtove dizajnirate u HTML-u, PHP-u ili ASP-u i zasto? Navedite prednosti i mane koje ste otkrili.
[ del-boy @ 22.08.2008. 17:26 ] @
Ne možeš stavljati HTML u isti koš sa PHP-om i ASP-om. Porediti PHP i ASP je ok, ali oni nemaju mnogo veze sa dizajniranjem.
[ Aleksandar Ružičić @ 22.08.2008. 18:12 ] @
ja ih dizajniram u css-u
[ NeonDragon @ 23.08.2008. 00:00 ] @
ovo je očigledno rookie level pitanje ;)

prvo, moraš da znaš kako da razlikuješ jezike. html je jezik koji se koristi za formiranje web strane. asp/php/etc jezici služe da dinamički generišu html kod. dakle, štagod da odabereš, koju god extenziju da staviš na stranicu, sav output mora da bude html (ili xml) kod.

anyway, pitanje ti je jako loše formirano, a ako te zanima zašto je asp bolji od php-a (mama, mama, ja sam flejmer!) pretraži malo forum.

btw, ja moje sajtove dizajniram u notepad++ (with that little extra css). notepad++ ftw!
[ Digital Darkness @ 23.08.2008. 03:43 ] @
Da budem iskren nisam tako davno poceo da se bavi WD-om, tako da u neku ruku jesam i dalje "rookie"... Sto se tice naslova teme istina je da sam pomesao babe i zabe, tacnije hteo sam da se tema zove html vs flash i php vs asp, pa dok sam prepravljao naziv teme ( posto ne moze sve velikim slovom ) pogresio sam u kucanju - nemojte mi zameriti...

Aj'kad sam vec otvorio temu, imam pitanje i zaista bi mi znacilo da dobijem detaljan odgovor - kad god pravim site i kad ga okacim na net, ne mogu da ga nadjem preko Google-a niti Yahoo!-a! Tacnije, otkucam tacan link i pojavi se samo adresa site-a, ali ispod nema deskripcije tipa "Dobrodosli na... itd." i redovno mi izbacuje samo main, dok index i ne vidi iako je to ulazna stranica! Totalno sam zbunjen! Da li to ima ikakve veze sa robotima ili sa meta keyword ili je u pitanju prijavljivanje site-a?
[ minickg @ 18.11.2008. 19:04 ] @
Najverovatnije neispravno kucan HTML kod. Ima to jos dosta stvari ali to je najverovatnije. Ako koristis Mozzilu , a najverovatnije da skin Add-on HTML nesto, mrzi me da trazim sad. Extra stvar. Sluzi za prikazivanje neispravno pisanog HTML-a. Skini uvericesh se.

E sad HTML ti sluzi sa struktuiranje/design stranice, CSS standar koji se koristi za stil raznih objekta na web strani. A PHP i ASP su ti server side scripting programski jezici, sto bi znachilo da se izvrshavaju na web serveru i da sa tim jezicima pravish dinamicku prezentaciju/aplikaciju.