[ Jurivaka @ 22.08.2008. 23:03 ] @
Sečenje slika u Photoshop-u sa alatkama Crop Tool i Slice Tool, koliko ja "znam", moguće je samo u pravougaonim oblicima. Pošto nisam siguran u svoje znanje, molim znalce da mi odgovore na pitanje: Da li je moguće seći slike sa zaobljenim uglovima? (pitanje se ne odnosi na selekciju) Ako je moguće, molim nekog ko je voljan da mi objasni kako!? Hvala!
[ Skandy @ 22.08.2008. 23:24 ] @
1. Napravis pravougaonu selekciju oko objekta koji zelis da zadrzis. Alatka-Rectangular Marquee Tool (M)
2. Potom u padajucem meniju idi na: Select/ Refine Edge. Tu podesi parametre koji ti odgovaraju, eksperimentisi dok ne dobijes zeljeni efekat.
3. Zatim, u padajucem meniju idi na: Select/ Inverse.
4. Zatim pritisni "delete" (del) da uklonis sve sto ti netreba i eto zaobljenih ivica.
[ Jurivaka @ 23.08.2008. 08:18 ] @
Citat:
Skandy: 1. Napravis pravougaonu selekciju oko objekta koji zelis da zadrzis. Alatka-Rectangular Marquee Tool (M)
2. Potom u padajucem meniju idi na: Select/ Refine Edge. Tu podesi parametre koji ti odgovaraju, eksperimentisi dok ne dobijes zeljeni efekat.
3. Zatim, u padajucem meniju idi na: Select/ Inverse.
4.
Zatim pritisni "delete" (del) da uklonis sve sto ti netreba i eto zaobljenih ivica.




Da. I ovo mi je pomoglo. Ja sam do zaobljenih uglova selekcije dolazio na komplikovaniji način, ali, ponavljam, ovde se radi o selekciji. Mene, medjutim, zanima kako da odstranim (odsečem) onaj deo koji ostane oko selektovane površine. U svakom slučaju, puno se zahvaljujem.



[ Skandy @ 23.08.2008. 10:11 ] @
Citat:
Jurivaka:  Mene, medjutim, zanima kako da odstranim (odsečem) onaj deo koji ostane oko selektovane površine.

U tackama 3 i 4 je opisano kako odstraniti taj deo oko selektovane povrsine.
[ Jurivaka @ 23.08.2008. 10:54 ] @
Meni to na polazi za rukom??? - ili nešto nije uredu sa funkcijama FS. Uradim sve kako si naveo, ali posle Delete, oko selektovane površine ostane obojena okolina - zavisno od boje koja se nalzi na izborniku.
[ Skandy @ 23.08.2008. 11:04 ] @
Od layera "background" napravi "layer 0" ( dupli klik na layer background, a potom "ok"). I onda odradi celu proceduru iz moje prve poruke.
[ Miki_kos84 @ 23.08.2008. 11:13 ] @


Pre toga dvaput klikni na layer da ga otkljucas, onda ti se to nece desavati


Use Mac!



[Ovu poruku je menjao Skandy dana 23.08.2008. u 13:50 GMT+1]
[ Jurivaka @ 23.08.2008. 11:34 ] @
Skandy, hvala puno!!!
[ Skandy @ 23.08.2008. 12:53 ] @
Citat:
Miki_kos84: Use Mac!

Za ovu opreciju procedura je ista i za PC i MAC.