[ dusaSaLagera @ 23.08.2008. 19:11 ] @
Imamo soc-network sajt koji raste i razvija se iz dana u dan(doduse regionalno je ogranicen). Prvo smo bili na shared hostingu, na kojem smo prosli kroz sve moguce pakete. Potom smo otisli na VPS, pa na jaci VPS i sada polako dolazi vreme za dedicated.

Da se ne bi stalno mucio sa pronalazenjem dobrih hosting provajdera i sa stalnom borbom sa njihovim pravilima/tezinom beckapa/bla bla, razmisljam o tome da celokupan sajt hostujemo na nasoj masini, za koju bi zakupili potreban link(sta mislite koliki bi upload/download trebao biti? ) i drzali sve u nasoj prostoriji(kancelariji). Da li je to moguce/isplativo i da li neko ima iskustva sa tako necim?

Takodje, koja bi bila cena svega toga i da li se isplativost makar malo moze porediti u odnosu na hostovanje sajta kod drugih lica. Kako se resava u ovakvim slucajevima problem DNS? Koji su ostali problemi koje ni ne mogu trenutno pretpostaviti? Od koga se moze zakupiti potreban link?
[ dobar_decko @ 23.08.2008. 20:27 ] @
Prvo,gde zivis?U kojoj zemlji si mislio da zakupljujes link?
[ dusaSaLagera @ 23.08.2008. 20:38 ] @
U Srbiji,Vojvodina.
[ dobar_decko @ 23.08.2008. 20:41 ] @
Moj odgovor odmah je NE!Zaboravi celu pricu i zakupi dedicated server u inostranstvu!Ako tebi postaje malo jedan VPS na kome ti ima shared link 100mbps,sigurno ti ni par mbps koje ces ovde kupiti za velike pare nece nista znaciti...
[ IT_DooX @ 23.08.2008. 21:07 ] @
>
Slazem sa deckom,neku vecu brzinu bi mogao da guras jedino preko
optike,znaci pricamo o barem 1000 eura mesecno,za brzinu od 2 megabita
po sekundi...Tako da dedicated na 100mbps za 120 dolara mesecno ti
izadje prilicno dobra varijanta.
[ dobar_decko @ 23.08.2008. 21:25 ] @
Tacno tako,imas opcija i za nekih 50 dolara mesecno za pocetak,solidne varijante ja sam probao i bio sma prezadovoljan...Ako te zanima ostavicu ti link...Pozdrav
[ dusaSaLagera @ 24.08.2008. 11:14 ] @
Ajde ako mozes da mi posaljes privatnu poruku sa linkom. Nisam mogao napisati ovo na pp jer nisam dovoljno dugo clan.
Hvala unapred,pozdrav
[ dobar_decko @ 24.08.2008. 12:14 ] @
Poslato.Veliki Pozdrav