[ dostanov @ 26.10.2001. 05:19 ] @
Potrebna mi je metoda koja vraca BitRate iz zadatog .mp3 fajla.
Ako je komplikovano, moze i link.

Hvala!
[ Ivan Dimkovic @ 26.10.2001. 08:10 ] @
Nemam vremena da pogledam ISO 11172-3 standard (pdf) ali pogledaj neki winamp plug-in za MP3. Ili mpg123 engine za decoding.

Skini standard sa www.mp3-tech.org (DIS verzija - nije final, ali se ne razlikuje mnogo od finalne)
[ dostanov @ 03.11.2001. 02:32 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic je napisao:
Nemam vremena da pogledam ISO 11172-3 standard (pdf) ali pogledaj neki winamp plug-in za MP3. Ili mpg123 engine za decoding.

Skini standard sa www.mp3-tech.org (DIS verzija - nije final, ali se ne razlikuje mnogo od finalne)

OK. Evo posle malo vremena, procitao sam specifikaciju, pa nesto da rezimiram a nesto i da pitam:

Dakle, ako je Bitrate konstantan (nije VBR), pronadjem prvi frame i u negovom hederu procitam BitRate. OK.
Ako .mp3 fajl ima varijabilni BitRate (VBR), potrebno je pronadjem sve frame-ove u fajlu, i izracunam prosecnu vrednost njihovih Bitrate-ova. Posto je velicina frame-ova promenljiva, pitanje je, da li postoji neki algoritam, koji pronalazi sve frame-ove i čita njihove hedere?
Ne bih da izmisljam toplu vodu, a i verovatno bi bio (algoritam) brzi od mog resenja. :)
[ Ivan Dimkovic @ 03.11.2001. 05:43 ] @
Svaki frame u MPEG-1 bitstream-u ima frame header - znaci tvoj program juri frame headere, a razlika izmedju dva headera je duzina frejma. Pogledaj mpg123
[ Ivan Dimkovic @ 04.11.2001. 06:19 ] @
A, da - za VBR mp3 fajlove postoji malo laksa metoda od jurcanja po frejmovima i gledanja u bitrate svakog:

vecina VBR mp3 fajlova ima VBR header, obicno u prvom frejmu u kome se nalazi i average bitrate info. Tu postoji jedan mali problem a to je sto danas postoje tri VBR header standarda:

1. XING VBR header (postoji dokumentacija, NEGDE ;)
2. LAME VBR header (postoji dokumentacija)
3. Fraunhofer IIS VBR header (VBRI header - NE POSTOJI dokumentacija :)
(4. novi LAME VBR standard, ali jos nije zavrsen)

Mislim da ovo resava deo problema, a predlazem ti da pogledas EncSpot source code http://www.guerillasoft.com/Encspot/EncSpotSource1.0.zip - EncSpot je po meni najbolji MP3 bitstream analyser i tu ces moci da iskopas sve sto ti treba (i bitratre, average bitrate, broj frejmova, broj IS/MS frejmova, broj short blockova, i sa velikom sigurnoscu pogadjanje sa cime je kompresovan MP3, itd...)

[ dostanov @ 04.11.2001. 14:08 ] @
I pored različitih standarda VBR hedera, ipak je mnogo lakše i brže nego tražiti sve frejmove. Baš to mi je trebalo.

Hvala puno na odgovoru!