[ Vidusa @ 02.11.2003. 19:48 ] @
Novi pristup tumacenju Velike piramide i njenom prozimanju sa Svetim Pismom:
http://vidusa.net

[Ovu poruku je menjao secret dana 20.10.2004. u 16:23 GMT+1]
[ McKracken @ 02.11.2003. 20:13 ] @
Jet another Jesus Freak hits [ES], moderators in panic.....

Zivo me zanima kakva bi bila reakcija da sad ja postujem neke linkove ka npr:

http://www.churchofsatan.com/


[ Ivan Dimkovic @ 02.11.2003. 20:45 ] @
McKracken... sacuvajboze.. neveruem koe ludilo, a?

Nego pitamse ja ljucki onako... dali jeovo deistvo onu.. kakokazu - solarnu eneeergiju - odsunca pege, pase svi nesto furaju nataj fazon. Neznam kako toda drukcije objasnim, jeli neko ima neku predpostavku?

Hebote... ko izmisli matematiku, djavo ga ubi :)

:)

E, sad stvarno.. ne znam sta se desava, ali u poslednjih par nedelja dana se stvarno povecao broj pripadnika raznih crkvenih denominacija, dekodera biblije i sl... da li je to znak da ES ima bolji marketing ili neka sudbina - ili 3ABEPA... ostaje da se vidi :)

Jos samo da se umesa neki pravi ortodoksni grkcko-bizantijski 'riscanin i da ovo proglasi za jeres + da krene da baca anatemu po forumu, pa ce jos postati i uzbudljivo... thrill & suspense :)

Citat:

Zivo me zanima kakva bi bila reakcija da sad ja postujem neke linkove ka npr:

http://www.churchofsatan.com/


E.. ajd mani se sad lukavog i njegovog biznisa - vidis da je covek sve elaborirao numeroloskim metodom :)
[ McKracken @ 02.11.2003. 21:03 ] @
Moguce da je ovu diskusiju poceo neko ko je pod uticajem Lukavog?

Evo sta sam, naravno cisto numeroloski, saznao o autoru:

**** THE PROOF THAT Petko Nikolic IS EVIL ****
P E T K O N I K O L I C
80 69 84 75 79 78 73 75 79 76 73 67 - as ASCII values
8 6 3 3 7 6 1 3 7 4 1 4 - digits added
\_________/ \_________/ \_________/ \_________/
8 7 2 9 - digits added

Thus, "Petko Nikolic" is 8729.

Add 5491 to it - this is the year Hitler faked his suicide, written backwards - you will get 14220.

Turn the number backwards, multiply by 7 - the sacred number of Illuminati. The number is now 15687.
Turn the number backwards, subtract 1904 - the year Oppenheimer, the man who created the atomic bomb, was born. The number is now 76747.
Subtract 1937, the year Saddam Hussein twins were born. The result will be 74810.
Turn the number backwards, subtract 1181 - the year UFO was first observed in China and Japan. The number is now 666.
The number 666 is the number of the Beast.


Mislim da je ocigledno ...
[ Ivan Dimkovic @ 02.11.2003. 21:23 ] @
Nego, vidis bogati...

hoce li meni neko objasniti kako je to Washington DC u sagradjen obliku kocke kako ovaj tekst tvrdi... ja uz sav trud ne vidim nikakvu kocku, osim nekog skiciranog kvadrata postavljenog u tom regionu, onako nasumice - sta, nije mogao da bude koju milju manji, mislim... ono, velicina Washingtona je relativan pojam a i hoce da varira vremenom... :) I kakve veze ima autoput 66 koji nije ni postojao pre 100 godina ?- a da.. to je sve kodirano, pa i autorovo providjenje ... sve lepo pise u Knjizi - determinizam rulz :) I kakve to veze ima sa brojem zemaljskih dana od pocetka nove ere do postavljanja George-a Washingtona za predsednika... i po kojoj logici su ta tri parametra uzeta kao osnov za pogresnu razmeru?... :) Aaaa.... daaa, pa ja nemam public-key za dekriptovanje Biblije... dodjav.. pardon, moracu da se pretplatim :)

Eh, da sad imam neki kaktus da sazvacem pa da se u3pujem onako fino pa ovo da analysiram... ovako nista... videcu ako turcin l3rdi ima bar pecurkice sa granjem, ako ne vec pejotl pa da vidim kako sa ovim da se izadje na kraj :)

Ovako nista - izem ti nauku...

[ preki @ 02.11.2003. 21:25 ] @
Citat:
Jos samo da se umesa neki pravi ortodoksni grkcko-bizantijski 'riscanin i da ovo proglasi za jeres + da krene da baca anatemu po forumu, pa ce jos postati i uzbudljivo...


Haha, jel' ono, "Let's see, hm, that's a curse on you, you and you" :o)

Cujes, Zak, trebao bi precesljati listu korisnika tom metodom, narocito Dimkovica, mnogo mi je sumnjiv :o)))))



[ McKracken @ 02.11.2003. 21:39 ] @
Eh, Dimkovic je odavno provaljen kao clan "TUG-X"-a ... a mislim da svi znaju kakva je to sekta i cime se bave...

Opste je poznato da su oni odgovorni za tektonske poremecaje koji su doveli do raspadanja prakontinenata, nestanak Atlantide, velike krstaske ratove a o sitnim stvarima kao sto su otmica Elvisa da ne pricam...

Za sada se ne zna ko je trenutni Ajatolah TUG-X-a ali se sumnja da zivi negde u Evropi..

(ono X je hebrejeski znak od reci "hebenilikovi" i ne sme se izgovarati glasno)...
[ Ivan Dimkovic @ 02.11.2003. 21:45 ] @
Citat:

Haha, jel' ono, "Let's see, hm, that's a curse on you, you and you" :o)


A, ne Prerade - nece to ici tako, mi prosvetljeni i dotaknuti svetlom Njegovog providjenja znamo da si ti Knez Tabernakli i da sedis u 24-toj masonskoj lozi (hint - koga zanima kompletno rangiranje: http://groups.google.com/group...241%40news.eunet.yu&rnum=1 )

A na http://www.theforbiddenknowledge.com/wtc/index02.htm sam nasao da je UN u stvari kod za broj 33 - a to je najveca masonska loza... sad se sve uklapa.. haaaa nevernici... mene ste nasli!!! :) ocenas.. ocenas... ocenas...

3ABEPA!

PS: samo da zalozim pajp, pa cemo videti cija vuna crnu majku prede kad vas sve raskrinkam i numerisem...


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 03.11.2003. u 00:01 GMT]
[ preki @ 02.11.2003. 21:59 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
....Knez Tabernakli i da sedis u 24-toj masonskoj lozi...


Kako me samo nadje, majke ti, a toliko sam se trudio, cccc
Protiv nekih ljudi se jednostavno ne moze :o))

Samo pogresio si za broj loze, napredovao sam malo :o)))
[ Ivan Dimkovic @ 02.11.2003. 22:01 ] @
Nema tu - 33-cu barijeru neces proci osim ako nisi Jevrejin - tu gojama nema prolaza - lepo pise, nema lazi i nema prevare :)

Nego, upravo formiram novu zidarsku (developer) nomenklaturu:

0. Securities & Exchange Commision (SEC) :)

1. Svevidece oko CEO-a

22 Zla Investitora

----------------------------------------------

66 - 99. Mafija Upravnog Odbora
33 - 66. Sales & Marketing Mafija (Biz Dev)

Biz Dev barijera - ovde gojama nema prolaza
-----------------------------------------------

33. Suvereni General Veliki Administrator WAN-a
32. Veliki Pomocnik Projektni Menadzer
31. Vitez Debager C++ Koda
30. Knez Objektno Orijentisani Programer
29. Veliki Majstor Grafova i Algoritama
28. Nadzornik OSI Mreznih Protokola
29. Tajni Sekretar Relacionih Baza Podataka
28. Dozivotni Majstor Asemblerske Optimizacije
27. Prevashodni UML Projektant
26. Pomocnik Delphi Programer
25. Majstor Dobavljac Hardvera...

itd :)
[ Ivan Dimkovic @ 02.11.2003. 23:19 ] @
Citat:

a) Krug ( 360 stepen ) izdijeljen na sest dijelova: 360 x 6
b) Pile domace prepelice izleze se prosjecno za 18 dana
c) Puz ili zmija sa 2 roga
d) Pile prepelice: 18

360 x 6 x 18 x 2 x 18 = 1,399.680

Dijametar Sunca je oko 1,399.680 km!
Sa dijametrom od 1399680 km obim Suncevog kruga je 4,397.220,691 km.
4,397.220,691 dana = 12.039,19782 godina a isto ovoliko kilometara je
Kvadratni korijen od 12.039,19782 je 109,7232782
4,397.220,691 : 109,7232782 = 40.075,54965 ( ovo je u kilometrima sirina Zemlje oko ekvatora ).

( 1.203,919.782 : 31.798,06102 ) : 63,5 = 596,2428537 SL

4,397.220,691 : 596,2428537 = 7374,882 ( ovo je vrijeme od pocetka stvaranja do dana kad je golubica Noju donijele garncicu masline, simbol mira izmedju Gospoda i Zemlje ).


Hebote.. pa sad su mi se otvorila vrata percepcije!

Nedostajala mi je ta prepelica u Velikoj Jednacini da shvatim... to li je to... sad konacno mogu da pogadjam fluktacije na berzi uz pomoc dijametra zgazene krofne koju sam sudbonosno jutros zgazio, kvadriranog sa prosecnom velicinom doskoka pustinjskog skocimisa u cm.

Nego.. koja to zmija ima rogove i..

Citat:

Dijametar Sunca je oko 1,399.680 km!
Sa dijametrom od 1399680 km obim Suncevog kruga je 4,397.220,691 km.


Meni nesto ne polazi za rukom - stalno dobijam 4397224.405... damnit... tup tup.. nesto me zeza ovaj digitron, nego.. da li neko zna neki bogougodni nacin da aproksimiram broj PI... a da, neko je ponudio resenje za kvadraturu kruga preko piramide :)

Nego.. ovaj - bas nesto gledam ovu Biblijsku jednacinu - i naletim na:

Code:

const  31.798,06102   - koji se pominje u ovoj formuli sa prepelicom i rogatom zmijom... 


Sta je to - neka bogougodna konstanta? Posto je nema nigde drugde.. ono, za azimut? :)

[ -zombie- @ 03.11.2003. 04:55 ] @

jeres...

[ Ivan Dimkovic @ 03.11.2003. 10:08 ] @
Citat:

Sta je to - neka bogougodna konstanta? Posto je nema nigde drugde.. ono, za azimut? :)


Ajd posto me Preki obavesti oko nekih konceptualnih gresaka:

<disclaimer>
Uzimanje "Biblije" se u ovim postovima desavalo samo u kontekstu komentarisanja dodicnog sajta koji tvrdi da poznaje vezu izmedju piramide i Biblije - kako druge verske grupacije imaju drugaciji stav o Bibliji ne zelim da one budu uvredjene sa mojim pisanjem pa slobodno rec "Biblija" u postovima ovde poistovetite sa "Biblija sa sajta vidusa.net"
</disclaimer>

[ MilošV @ 03.11.2003. 10:53 ] @
Otvorite oci (izracunajte broj)... :)
Pricu sam cuo jos u doba Milje Vujanovic -Regulus i pokojnog Milica od Macve ali ovaj tip (idiot) je to detaljno objasnio:
Citat:
So when I was in Israel, I asked my host, how you spell out the word six hundred sixty-six in Hebrew. He said, "Well, the word six is pronounced 'shesh'. The sound "sh" is:


So if you put six, six, six, together, that would be shesh, shesh, shesh, three times.

I asked how the word 'shesh' is written. It is spelled like so:

Notice how, forward and backwards, whether read from right to left, or left to right, it says the SAME THING. And if you get creatively wise enough, as it says, "Here is Wisdom..."


.... kind of looks like "www", or World Wide Web.
[ stalker @ 03.11.2003. 12:11 ] @
Da li ste znali?
Kad se pomnozi broj mojih patika po kineskom standardu i godine po "jevrejskom standardu" sa klasom mog hard diska po singapurskom standardu (normalno, u hex, jelte) dobija se number of the beast u sistemu sa osnovom 56.TIRURIRU,TIRURIRU,TIRURIRU,TIRURIRU,TIRURIRU...
[ stalker @ 03.11.2003. 12:17 ] @
'Ocu da kazem sve sto je tamo receno kao i biblijski kod je covekovih ruku delo,covekovi tripovi sa nasim merama i jedinicama u nasoj osnovi (koje se, normalno:) steluju kako kome odgovara).Prema tome, nema ni govora o bilo cemu osim o slucajnosti ( koja kad se ovako uzme i nije neka preterana slucajnost).
Ali...ko zna, mozda ja lupam, jel ipak...
For it is a human number
[ Ivan Dimkovic @ 03.11.2003. 12:19 ] @
Ajde ljudi, uozbiljite se - zar ne vidite da je covek lepo ojasnio kako da metre prtvorite u dane, a dane da pretvorite u litre, litre u biblijski pedalj i sl...

Zar to nije korisno :)
[ markom @ 03.11.2003. 12:31 ] @
Citat:
stalker:
For it is a human number


Pošto sam ja veliki ljubitelj sporta i razonode, kad je već dotaknuta ova tema, lepo piše u Bibliji:


Woe to you oh Earth and Sea for the Devil sends the beast with wrath, because he knows his time is short.

Let him who hath understanding reckon the number of the beast, for it is a human number. It's number is six hundred and sixty six.
Revelations, 13:18 (ili: Otkrivenja Jovanova)

Ako ovo uzmemo kao ozbiljno, onda je svaka računica koja dolazi do datog broja tačna :-).


Marko.

P.S. Nastavak onoga iznad u modernijem izdanju je mnogo zanimljiviji. Izdanje iz 1982. :-> Up the Irons!
[ CybeR BEAST @ 03.11.2003. 20:10 ] @
A ja mislio da je ovo ozbiljan forum :))))))
[ Ivan Dimkovic @ 03.11.2003. 21:59 ] @
Citat:
-zombie-:
jeres...


Psevdohriscanstvo.. cista blasfemija...

Gospode pomiluj
Gospode pomiluj
Gospode pomiluj
...


[ Vidusa @ 08.11.2003. 17:05 ] @
Ha-Ha-Ha!
I dok vi skupite jos drva za lomacu ja cu da prozborim i ovo:
a) sveti broj Pi = 3,14159
2 x 3,14159 = 6,28315

b) po Velikoj piramidi Adam je stvoren po navrsenih 5718 godina od pocetka stvaranja svijeta, a isto toliko litara je volumen nise u Kraljicinoj odaji Velike piramide.

c) Uzecemo hiljadu puta vecu vrijednost broja 6,28315 i to kao broj godina od Adamovog stvaranja:
5718 + 6283,15 = 12001,15 godina od pocetka stvaranja svijeta ili 4626,268 godina od Nojevog potopa i to od onog dana donosenja maslinove grancice 7374,882 godina od pocetka.

d) 4262,268 godina = 1689707,377 dana = 25357,14797 litara

e) Po Velikoj piramidi specif.tezina Zemlje je 5,523508303:
25357,14797 x 5,523508303 = 140060,4174 litara = 8547004,892 kubnih inchi =
= 206,06 x 226,69 x 182,9733732 inchi = sirina x duzina x visina Kraljicine odaje koja je simbol Zemlje.

Ocekujem jos priloga za smijeh.
Pozdrav!



[ srki @ 08.11.2003. 17:31 ] @
Je l' imas neki program koji vadi te brojeve iz tih istorijskih podataka i sabira ih, mnozi i deli dok se nesto ne poklopi?

//update:
Za one koji nisu u toku, sajt iz prve poruke vise ne radi ali sadrzaj sajta mozete naci ovde:
http://web.archive.org/web/20031208141256/http://www.vidusa.net

[Ovu poruku je menjao srki dana 18.10.2004. u 23:28 GMT+1]
[ Vidusa @ 08.11.2003. 18:18 ] @
Program?Dok se nesto ne poklopi?
Pa kad se nesto desi jednom,kazemo da je to slucaj.
Kad se desi dvaput,pocinjemo u nesto sumnjati.
Kad se desi tri i vise puta,onda je to vec DOKAZ.
Ja ne mogu ovdje iznositi jos dokaza,jer pravila ovog foruma su jasna:i vlasnici ovog sajta postaju suvlasnici kazanog materijala.Ipak,moj trud je MOJ trud.I ako mene vec oglasavaju za jeretika,zasto da jos neko to postaje.
Dakle,nema nikakvog programa.Jedini program je Velika piramida sa svojim mjerama.
[ McKracken @ 08.11.2003. 22:26 ] @
Ajde onda objasni zasto si zao?

Ja sam lepo ostavio dokaz na pocetku threada da se iz tvog imena vidi da si olicenje ZLA.

BTW: Kako ti kupujes mleko? "Dajte mi dva biblijska pedlja mleka, a doci cu za pola litra vremena da uzmem i hleb".


Ne znam kako da ti ovo saopstim na fin nacin, ali ti si zreo za strucnu pomoc.
[ Vidusa @ 08.11.2003. 22:50 ] @
Manimo suplje price,prijatelju.U svakom covjeku ima i dobra i zla,ali to je za psihologiju.Malo strucnija,objektivna kritika,a ne subjektivna ocjena moje licnosti.
[ McKracken @ 08.11.2003. 22:53 ] @
Citat:
Manimo suplje price,prijatelju.U svakom covjeku ima i dobra i zla,ali to je za psihologiju.Malo strucnija,objektivna kritika,a ne subjektivna ocjena moje licnosti.


Ako cemo da se manemo supljih prica, onda se mani budalastina, numerologije, mesanja baba i zaba.
[ CONFIQ @ 08.11.2003. 22:56 ] @
Citat:
tizza:
Otvorite oci (izracunajte broj)... :)
Pricu sam cuo jos u doba Milje Vujanovic -Regulus i pokojnog Milica od Macve ali ovaj tip (idiot) je to detaljno objasnio:
Citat:
So when I was in Israel, I asked my host, how you spell out the word six hundred sixty-six in Hebrew. He said, "Well, the word six is pronounced 'shesh'. The sound "sh" is:


So if you put six, six, six, together, that would be shesh, shesh, shesh, three times.
...


Ne kontam kakve veze ima broj "šeš" sa ovom temom al...
Šeš se piše ovako שש (dva puta ש) a 666 se piše שש מאוד שישים ושש tako da i nije baš onako kako je na slici...

Inače ubite me al ja ne kontam o čemu vi pričate. Ne kontam kakve veze ima biblija i piramida a možda je i pametnije da ne razumem.

edit:
Citat:
(ono X je hebrejeski znak od reci "hebenilikovi" i ne sme se izgovarati glasno)...

א? ne znam šta je to 'hebenilikovi' al znak א (alef) kolko je meni poznato može slobodno da se izgovara.

Anyway ovo postoje zanimljivo :Đ
[ Vidusa @ 08.11.2003. 23:35 ] @
I meni nije jasno sto me trpaju u kos sa numberologijom i brojem 666?
Ciste mjere nisu numberologija.Duzina se mjeri vremenom(svjetlosna godina) a po Psalmopevcu ,eto, moze i vrijeme da se mjeri mjerama duzine:
"Evo s pedi dao si mi dane..."
Dani mjereni pedljom!Sta je ovdje jeres,numberologija i broj 666?
Jos ce i Sveto Pismo,Boze mi oprosti,proglasiti za jeres.
Ali,izapranim glavama modernih skolaraca strano je svako razmisljanje osim onog kanalisanog kroz zvanicne skole ispiraca ljudskih mozgova.
[ babylonian @ 08.11.2003. 23:48 ] @
Citat:
McKracken:
Kako ti kupujes mleko? "Dajte mi dva biblijska pedlja mleka, a doci cu za pola litra vremena da uzmem i hleb".


Ne znam kako da ti ovo saopstim na fin nacin, ali ti si zreo za strucnu pomoc.


hahhahahhaha, McKracken, u rock !!!!

Inace ovo sto vidusa pokusava da pomesa neke jevrejske znake i numerologiju, "pije vodu" !, jer se u tori i jevrejskom misticizmu, uveliko pominje i izucava numerologija. Ali, koliko primecujem, vidusa se previse povodi nekim senzacionalistickim stvarima, i nedovoljno istrazenim cinjenicama, samim tim mogu zakljuciti da nije bas dobro citao. Totalno je omasio poentu svega. No, to je vec pitanje kojim treba da se pozabave ljudi iz mckracken-ovog SUB-a
lol

http://www.faqs.org/faqs/judai...Jewish-Thought/section-34.html
[ Vidusa @ 09.11.2003. 00:35 ] @
Niti sam Jevrej niti poznajem jevrejsko pismo,dakle niti numberologiju.
A sto nekima smeta to sto Piramida svjedoci za Gospoda Isusa Hrista,takvima ja nisam kriv.
Zvanicna istorija,a uz nju i arheologija,svo znanje o drevnom Egiptu(a Nojev potop i ne priznaju niti svijet prije Potopa),svo znanje utemeljili su na obicnoj usmenoj prici jednog covjeka koji se zvao Manetho(225.god.st.ere).Sve "dinastije" po Manethou pocinju (bas cudno) od oko 2600 god.st.ere,od vremena Potopa koji on ne spominje.
Herodot(oko 200 god. prije Manetha) je odnekuda sklepao ime "faraona Keopsa",a da sam nije znao sta to znaci.Ali,mudri Grk morao se isprsiti medju mudrim sunarodnicima bilo cime.
I trpaju danasnji znalci u Piramidu Ozirisa,Istar,faraone tamo vide i njihove grobove,a niko nikada u tri piramide Gize nije nasao bilo sta od tjelesnih ostataka niti bilo sta sto bi navodilo ove "mudrace" da svjedoce za teoriju o grobnicama.
pa eto vam biblijski gradovi po Bliskom Istoku:sve,takoreci,donedavno smatrani su
biblijskim mitom.I kada ih jedanog po jednog otkopase,poklopise usi kao da nista nije bilo.
A Biblija je za njih i dalje samo religiozna knjiga Jevreja i hriscana.Tako pricaju obicnom svijetu,tako mu skole i znanje oblikuju.I kad neko dokuci djelic od skrivenog znanja svete Knjige,oni i njihovi djaci skacu mu za oci i vicu:jeres,jeres,vracanje,sata-
nizam,666...
Ja cudna i nerazumna naroda?
A Gospod rece:
"U pricama otvoricu usta svoja,kazacu skriveno od postanja svijeta."
Nista nece ostati skriveno do dana Gospodnjeg.


[ srki @ 09.11.2003. 01:31 ] @
Neverovatno!
[ Vidusa @ 09.11.2003. 03:12 ] @
Dakle,mnogi umjesto argumenata salju pljuvacku u dalj.
Ko je kriv sto je broj Pi beskonacan?
------------------
[ srki @ 09.11.2003. 03:22 ] @
Vi koristite nekakve litre koji nisu ni postojali kao mera u vreme Keopsove piramide. A i dali smo Vam argument da ste vi olicenje zla. A ako Vam to nije dovoljno za dokaz mozemo opet da Vam damo drugaciji argument ako zelite? Jasno je da se na taj nacin moze sve dokazati i zato Vasi proracuni i nisu bas ubedljivi i ne predstavljaju dokaz.
Vi ovde sabirate dane i litre, centimetre i ince, babe i zabe....Pa onda broj Pi sa odredjenim brojem decimala mnozite sa 2000. Zasto bas sa 2000? A i kakve veze sa svim tim ima to sto je broj Pi beskonacan?
Pa bilo koji broj da se nalazi u Keopsovoj piramidi neko bi nasao neko znacenje!

[Ovu poruku je menjao srki dana 09.11.2003. u 20:15 GMT]
[ Vidusa @ 09.11.2003. 04:14 ] @
Znas li ti sta znace ove rijeci Pisma:
"Mjerila i potezi pravi od Gospoda su,i svo kamenje u tobocu Njegovo je djelo."
Mjerila su mjere,potezi su oni mjeracki tegovi sto se stavljaju na vagu koji se u staro vrijeme bili i od kamena i noseni u torbi(tobocu).
I litar je mjera.I litar je od Boga dat u odredjeno vrijeme kroz odredjene ljude na upotrebu drugim ljudima na korist.Sve u svoje vrijeme dolazi na svijet pa i razne mjere.
[ Vidusa @ 09.11.2003. 04:42 ] @
Da je znacenje Piramide bilo potrebno u drevno vrijeme, bio bi ljudima dat i litar kao mjera.Ali,posto je kazivanje Piramide namijenjeno ljudima posljednjeg vremena,njima je dat i litar.Sve ima svoje vrijeme.
Sve mjere se prozimaju i sve mjere svode se na isto:na mjeru necega.Nista nije bez razloga i sve ima svoj razlog.
Zasto Pi sa odredjenim decimalama?Pa to su mogucnosti obicnog digitrona:sto vise decimala,tacnost je preciznija.
A sto mnozenja sa nekim brojem.Radi se o asocijaciji:ako uz cestu vidimo neki saobracajni znak,to je signal mozgu da uputi tijelo na komande vozila koje ce prilagoditi voznju datom znaku.To je ono sto se zove razmisljanje,zakljucivanje,
rezonovanje.Mnogi ne vide drvece zbog sume.
A brojevi i brojevi postoje u Piramidi.Zakljucka ima,poneki su prilicno tacni,ali mnogi su nasumice odredjenih znacenja.
A sto se vasih zakljucaka tice o mojoj zlobi,ja sam neupucen u taj vas metod.
Olicenje zla,kazes?I vi ste dali argument svojim brojevima?Okaci ti to prvom macku o rep.
Velika piramida,na vasu zalost pocela je da proslavlja ime Isusa Hrista!

[ filmil @ 09.11.2003. 05:16 ] @
Citat:
Vidusa:
a) sveti broj Pi = 3,14159
2 x 3,14159 = 6,28315


Poštovani,

dozvolite da ukažem na jedan propust u prvom delu Vašeg dokaza. Naime, sveti broj Pi ima beskonačno mnogo decimalnih mesta te se njegov zapis ne završava na dotičnoj cifri 9.

I dok mi nije ni na kraj pameti da osporavam svetost broja Pi, moraću da izrazim sumnju u Vašu obradu tog broja pri računanju, kojom ste prilikom zapis broja Pi skratili na samo 5 decimalnih mesta. Verujem da ovako osetljive kalkulacije ne smeju da zavise od toga koliko cifara može prikazati na ekranu digitron ili aritmetički program. To pominjem zato što, ukoliko bi se u obzir uzeo potpuni zapis broja Pi, sve vaše potonje formule se više ne poklapaju sa činjeničkim stanjem iznetim u vašoj referentnoj literaturi.

(dobar deo zapisa broja Pi može se pronaći na adresi: http://newton.ex.ac.uk/researc...tors/theory/collabs/pi/pi6.txt)
[ Vidusa @ 09.11.2003. 05:34 ] @
Rad sa vecim brojem decimala nista u biti ne mijenja.Razlike u konacnom rezultatu su vrlo,vrlo male.Glavna vrijednost se ne mijenja bas ni malo,osim sitnica u decimalama.Radio sam onako kako rade svi.
A ono sa 2 x 3,14159 se omaklo u kucanju:kad se malo ocoravi, oko gleda u jednu tipku,a prst lupi u drugu i tako umjesto 6,28318 izadje 6,28315.
A sad valja malo kucu okaditi,Bogu se pomoliti i na spavanje.
Pozdrav i sve najbolje od Gospoda!



[ srki @ 09.11.2003. 05:41 ] @
Gospodine, da li biste bili ljubazni da nam ukazete na izvore informacija gde ste nasli na mere koje sacinjavaju velike piramide? I da li biste mogli da nam objasnite zasto bas mnozite i delite sa odredjenim brojevima? Zasto recimo mnozite broj Pi sa 2000 a ne sa 3000 ili sa 500 ili sa 3244,43242?

Pozdrav i svako dobro...

[Ovu poruku je menjao srki dana 09.11.2003. u 19:49 GMT]
[ filmil @ 09.11.2003. 05:42 ] @
Citat:
Vidusa:
Razlike u konacnom rezultatu su vrlo,vrlo male.


Da li svakako možete biti sigurni da su razlike u rezultatu dovoljno male a da račun ipak ostaje tačan? Da li biste bili ljubazni da predočite to na nedvosmislenom primeru?

Jer, u tom slučaju čini se da biste mogli uzeti da je Pi=3.14, što bi drastično pojednostavilo računanje — kada se radi sa velikim brojem značajnih cifara lako je omašiti, ukucavao sam ih dosta dosad pa znam kako je to — a sigurno bi i zainteresovanima olakšalo praćenje diskusije.


[ babylonian @ 09.11.2003. 09:27 ] @
Citat:
Vidusa:
A sad valja malo kucu okaditi,Bogu se pomoliti i na spavanje.
Pozdrav i sve najbolje od Gospoda!


Zasto se toliko grcevito trudis da nam dokazes da si ti u stvari jedan VELIKI vernik u hriscansku veru, pa u svakoj poruci manje,vise pominjes isusa hrista, moljenje bogu itd. Opusti se malo!

Nama nista ne treba da se dokazujes, samo ti znas ko si i sta si!
[ McKracken @ 09.11.2003. 14:11 ] @
Citat:
CONFIQ:

Citat:
(ono X je hebrejeski znak od reci "hebenilikovi" i ne sme se izgovarati glasno)...

א? ne znam šta je to 'hebenilikovi' al znak א (alef) kolko je meni poznato može slobodno da se izgovara.

Anyway ovo postoje zanimljivo :Đ


Xe xe xe xe xe.. Ono hebenilikovi znaci "jebeni likovi".

TUG-X je "Tajna Uticajna Grupa- jebeni likovi i nemo' se kacis sa njima"

Eto, naterali ste me da izdam sopstvenu organizaciju za koju su Masonska loza i Inkviziija male mace.
[ Vidusa @ 09.11.2003. 15:38 ] @
Moja glavna literatura jesu knjige "the Great Pyramid:who was it built,and who buili it"( John Taylor), te knjiga "The Great Pyramid" ( Piazzi Smyth).Iz druge polovine 19.vijeka.Licno su vrsili mjerenja ovih piramida,mada ne u isto vrijeme.Oni su medju prvima koji su usmjerili misljenje i svoje i jednog dijela njihovih citalaca da su ove tri piramide gradjene Bozijim planom kao i Nojev kovceg i mnogo kasnije sveti kovceg zavjeta ili Solomonov hram,te da sadrze poruke covjecanstvu od pocetka stvaranja svijeta do preko Adama i Noja do Isusa Hrista.
Profesor Smyth cijenjeni matematicar i astronom,clan Kraljevske akademije nauka i kad mu je ova akademija odbila da stampa knjigu navedenog sadrzaja,on je dao ostavku u ovoj akademiji i odrekao se svih privilegija koje su mu clanstvom pripadale.
Zasto upotrebljavam broj Pi sa 6 decimala a ne sa dvije ili tri decimale?Radi tacnosti rezultata,to je jedini razlog:
365,242: 3,141 = 116,2820758
Medjutim mjere Piramide su 116,26.
365,242: 116,26 = 3,141596422
Opet greska: broj Pi je 3,14159265...
Tako sam uzeo one brojeve broja Pi sa kojima mogu dobiti visinu Piramide:
a) 365,242 : 3,14159 = 116,2602377
b) 2 x 116,2602377 = 232,5204753 (sto je visina Piramide)
Mjere geometrije na crtezima Piramide jasno pokazuju tacnost ovih mjera.Sve je u proporciji.

Zasto broj 3,14159 mnozim sa 2000?Pa radi toga sto se dobije 6283,18 godina,a to
bijase jubilarna godina od Adama i eto bijase to nase vrijeme.I moralo je biti ostavljena tu neka poruka za nas.Radi se samo o tome da li cemo mi razmisljati o tome,tj.hocemo li se sjetiti.
Svetim brojem Pi Gospod je oblikovao i razmjerio svu vasionu,od najmanje cestice do kraja vaseljene i Bozija premudrost samo mu kraj zna.
A sto kadjenje i molitvu spominjem,nije to za moju hvalu,no licna opomena i podsjecanje onima koji to u nemaru zapostavljaju.I sve je to na popravak.
[ Ivan Dimkovic @ 09.11.2003. 16:03 ] @
Citat:

Tako sam uzeo one brojeve broja Pi sa kojima mogu dobiti visinu Piramide:


I time to vise nije broj Pi, niti sa brojem PI ima blage veze - podizuci prag greske mozemo slobodno da kazemo da je i koren iz 10 - prag greske tih velicina koji vi pravite je izuzetno veliki i u kosmickim razmerama je katastrofalan. Ili teza na pocetku da je Washington DC u obliku "kocke" (valjda kvadrata) sto je isto potpuno pogresno.

Citat:

Program?Dok se nesto ne poklopi?
Pa kad se nesto desi jednom,kazemo da je to slucaj.
Kad se desi dvaput,pocinjemo u nesto sumnjati.
Kad se desi tri i vise puta,onda je to vec DOKAZ.


Ovo je potpuno netacna definicija dokaza u naucnom smislu - i Sunce "izlazi" svaki dan na istoku pa to nije dokaz da se Sunce okrece oko Zemlje.

Citat:

Ja ne mogu ovdje iznositi jos dokaza,jer pravila ovog foruma su jasna:i vlasnici ovog sajta postaju suvlasnici kazanog materijala.Ipak,moj trud je MOJ trud.I ako mene vec oglasavaju za jeretika,zasto da jos neko to postaje.


Da, evo upravo se dogovoramo da ti ukrademo ideju i postanemo proroci.

Neodgovorena pitanja:

- 31.798,06102 - kakva je ovo konstanta i iz cega je izvedena???

Citat:

Dijametar Sunca je oko 1,399.680 km!
Sa dijametrom od 1399680 km obim Suncevog kruga je 4,397.220,691 km.


2 R = 1,399,680,000 M

Iz ovoga se dobija da je po vasoj novoj formuli PI: 3141.5899998571101966163694558756

Cak i da zazmurimo na jedno oko, i podelimo ovo jos jednom "konstantnom" 1000 , dobijamo 3.141589999... sto >nije< jednako 3.14159265 (vasoj predhosnoj definiciji PI) sto opet nije jednako broju PI... a sta je sveti broj PI, to izgleda samo vi znate.

Citat:

Svetim brojem Pi Gospod je oblikovao i razmjerio svu vasionu,od najmanje cestice do kraja vaseljene i Bozija premudrost samo mu kraj zna


Sad treba da krene muzika Klinta Mansela i Kronos Kvartet...

[ filmil @ 09.11.2003. 16:34 ] @
Citat:
Vidusa:
sadrze poruke covjecanstvu od pocetka stvaranja svijeta do preko Adama i Noja do Isusa ...
...
Profesor Smyth cijenjeni matematicar i astronom,clan Kraljevske akademije nauka i kad mu je ova akademija odbila da stampa knjigu navedenog sadrzaja,on je dao ostavku u ovoj akademiji i odrekao se svih privilegija koje su mu clanstvom pripadale.
Zasto upotrebljavam broj Pi sa 6 decimala a ne sa dvije ili tri decimale?Radi tacnosti rezultata,to je jedini razlog:
365,242: 3,141 = 116,2820758
Medjutim mjere Piramide su 116,26.
365,242: 116,26 = 3,141596422
Opet greska: broj Pi je 3,14159265...
Tako sam uzeo one brojeve broja Pi sa kojima mogu dobiti visinu Piramide:
...
Mjere geometrije na crtezima Piramide jasno pokazuju tacnost ovih mjera.Sve je u

Do velikih piramida je dug put tako da ćemo vam verovati na reč oko njenih razmera. (Uzgred, da li bi bio problem da ukažete gde se mogu lepo videti mere piramide i proporcije o kojima govorite?)

Mada moram priznati da mi nije jasno zbog čega je problem da se uzme samo 3.141 kao približna vrednost za Pi. Rezultat kasnije dobijen se razlikuje samo u dva stota dela merne jedinice (ne znam o kojoj se jedinici radi s obzirom da nije navedena ali to nije problem) od dimenzija piramide. Ako izračunate relativnu grešku vidi se da su u pitanju svega dva promila, što je merenje izvedeno sa zavidnom tačnošću čak i za današnje pojmove. Uzev u obzir da je profesor Smajt umro 1900 godine te da je piramide morao meriti za života, merenja su morala biti obavljena u 19. veku kada su merni instrumenti morali biti mnogo nesavršeniji od današnjih.

(O profesoru Pjaciu: http://www.pinetreeweb.com/bp-piazzi-smyth.htm)

E sada kao što rekoh, do piramida je dug put kog mnogi nisu u stanju da finansiraju ili pređu. Zato mislim da bi možda bilo zanimljivo analizi podvrći nešto što je svima mnogo bliže, zahvaljujući modernoj tehnologiji, a to je sveti broj Pi. Zahvaljujući modernim računskim mašinama možemo iščitati i izračunati nekoliko miliona cifara ovog neverovatnog broja. Pošto je broj cifara broja pi beskonačan i te cifre se nigde ne ponavljaju, možemo zaključiti da je u samom tom broju sadržana neshvatljiva količina informacija, poruka iz prošlosti, sadašnjosti i budućnosti. Problem je naravno pronaći ih. Kasnije ću dati primere ovih poruka a sada pravim malu digresiju kako bih vam objasnio početke ove metodologije. Nadam se da razumete zašto pravim ovaj pomeraj tematike — kako sam zauzet svojim poslom i svakako nisam dovoljno stručan, ne bih mogao da proverim navode knjiga koje pominjete. S druge strane zapis broja Pi se lako izračunava modernim metodama i te se cifre mogu vrlo lako tražiti, što je kudikamo lakše i udobnije nego mukotrpni put do Doline kraljeva.

Na adresi http://www.angio.net/pi/piquery nalazi se pomagalo kojim je moguće pretraživati prvih 100 miliona cifara iz zapisa broja Pi. Tražeći po ovom broju, pronašao sam poruke iz prošlosti, a i poruku iz sadašnjosti. To je lak posao s obzirom da sam znao šta treba da tražim. Nadam se da nema potrebe da objašnjavam detalje upotrebe mehanizma sa gornje adrese. Dakle:

Poruke iz prošlosti (primer):
1939, godina početka drugog svetskog rata, najveće nesreće koja je zadesila moderno čovečanstvo, pronađena je prvi put na decimalnom mestu 6127.
11626, dimenzije piramide na poziciji 56912
11628, dimenzije piramide, 29230.

Vidimo da je broj Pi predvideo ne samo dimenzije piramide, već i grešku koju smo napravili pri računanju. Ali, broj Pi je bio predostrožniji od nas: naime tačna vrednost 11626 dimenzije piramide nalazi se na višestruko značajnijoj poziciji 56912 (što je mnogo veće od 29230). Drugim rečima, da smo znali gde se ovi brojevi mogu pronaći, mogli smo bez računanja doći do tačne vrednosti za dimenziju piramide (i prema tome do same vrednosti 3.14159 koja se koristi u računanju).

Poruke iz sadašnjosti (primer):
- 2001, godina početka novog milenijuma na poziciji 12232
- 2000, godina lažnog početka novog milenijuma tačno na poziciji 600 decimalnog zapisa. Podsećam vas da je sada opšte poznato da su 2000. godinu za početak novog milenijuma i 21. veka proglasili hotelijeri i turistički promoteri kojima je prosto bilo stalo da dvaput izvuku novac od ljudi koji su želeli da baš tu sudbonosnu novu godinu provedu na nekom posebnom mestu. Čim je 2000. godina prošla, hotelijeri su se odmah „dosetili“ greške i setili da je zapravo 2001. ta dugo čekana godina, u nadi da će entuzijasti smoći snage da ponovo odu na putovanje svojih snova i ponovo novac ostave u njihovim džepovima. No ovo je zasebna tema. Primetimo i ovde da je ispravan odgovor 2001 na mnogo značajnijoj poziciji (12232 prema 600!).
- moj broj telefona (?!?!), sada ne mogu vam reći na kojoj je poziciji pošto moji roditelji koji i dalje koriste ovaj telefon ne žele da on bude poznat u javnosti jer žive miran i povučen život. Mogu samo reći da se nalazi na poziciji oko 31000.

Poruke iz budućnosti:
- ovde na žalost nisam znao kako da nastavim pa sam želeo da zamolim za pomoć. Kako bi se pretraga broja Pi (koja očigledno može dati odgovore na mnoga pitanja) mogla iskoristiti kako bi se bar za trenutak pogledalo u budućnost? Možda biste, sa svojim velikim iskustvom u proučavanju piramida mogli dati neki dobar savet? Kao što vidite iz gornjeg izlaganja piramide i broj Pi su nesumnjivo povezani, a ja mislim da bi bila velika šteta a priori odbaciti ovu vezu.

f



[ McKracken @ 09.11.2003. 17:03 ] @
HA!!! Eto dokaza..

Filmilov broj telefona se nalazi na poziciji oko 31000, a to je moj postanski broj (Uzice). Obzirom da sam Filipa video live poslednji put pre nekoliko godina, ovo je nedvosmislen znak da je u pitanju direktna veza sa velikim pirtamidama jer smo pricali na mostu TMF-a koji direktno lici na ulaz u kraljicinu odaju Velike Piramide....

QED

[ Vidusa @ 09.11.2003. 17:51 ] @
Dajte,ljudi,uozbiljite se.Tvrditi da 3,14159 nije broj pi je mimo razuma.Pa djeca u osnovnoj skoli upotrebljabvaju 3,14. Pa koji bi ja broj morao uzeti?I koja svrha bi tome bila?da se desete decimale razultata ne podudaraju?Smijesno.
pa ni jedna naucna tvrdnja ne zasniva se da 100% tacnom podatku.Uzmite razlicite autore bilo koje oblasti i uocicete razlike.Izato se organizuju naucni simpoziji gdje se mjere uporedjuju i standardizuju rezultati.Dakle je sve zasnovano na dogovoru!
Sto se piramida Gize tice,tu dogovor ne postoji.
A sve danasnje zvanicne teorije(piramide kao grobnice) o velicini piramide,imajuci na umu rad profesora
P.Smytha i njegovih prethodnih i potonjih istomisljenika,nastoje na sve uciniti da dokazu da mjere Piramide nisu ono sto je Profesor tvrdio.
Vasingtonska "kocka",odnosno KVADRAT radjena je po masonskoj simbolici i masonskom znanju koje nije za odbacivanje i ze potcjenjivanje.I u sred ovog grada,u samom njegovom srcu njegovim ulicama ucrtana je piramida vrlo slicna presjeku Velike piramide.
Uostalom,treba podosta vremena da se iscita ne mali broj knjiga o Piramidi,te da se covjek uvjeri da je tu toliko razlicitosti i u mjerama i u teorijama o postanku i svrhama ovih piramida.
Traziti dlaku i na nju se oslanjati jest vrlo,vrlo slaba potpora,bolje reci:nikakva!
[ Ivan Dimkovic @ 09.11.2003. 18:27 ] @
Citat:
Vidusa:
Dajte,ljudi,uozbiljite se.Tvrditi da 3,14159 nije broj pi je mimo razuma.Pa djeca u osnovnoj skoli upotrebljabvaju 3,14. Pa koji bi ja broj morao uzeti?I koja svrha bi tome bila?da se desete decimale razultata ne podudaraju?Smijesno.


Greska broj 1: kao prvo, broj PI je odnos izmedju precnika i povrsine kruga, i aproksimirati ga na 3.14 je besmislica jer je greska previse velika i za "ovozemaljska" posla.

Da vam objasnim lakse: vase teorije funkcionisu ako u svakom koraku vi tacno podesite velicinu (opseg) greske, ponekad je namerno povecavajuci - sto je nonsens.

Zaokruzivanje na 5-6 decimala u kosmickim razmerama je ludost, da su astronauti radili isto verovatno nikad ne bi ni stigli da uzlete sa zemlje.

A to zakruzivanje je vama, uvazeni gospodine, upravo dozvolilo da rezultate "nastelujete" da odgovaraju nekim vasim hipotezama (uzgred, ne odgovoriste mi na pitanje: odakle je potekla konstanta 31.798,06102 ? ) - sa takvim zakruzivanjem bi ste isto mogli da nadjete nebeske poruke i u tipicnom porno filmu B produkcije.

Citat:
pa ni jedna naucna tvrdnja ne zasniva se da 100% tacnom podatku.Uzmite razlicite autore bilo koje oblasti i uocicete razlike.Izato se organizuju naucni simpoziji gdje se mjere uporedjuju i standardizuju rezultati.Dakle je sve zasnovano na dogovoru!


Opet krivljenje cinjenice i pokusaj ismevanja naucnog metoda i rigora.

Dogovaranje oko naucnih velicina je vrlo precizno definisan proces i mera greske je uvek precizirana pri svakom eksperimentu i obicno je objasnjen razlog te greske (nepreciznost instrumenta) - nigde se greska ne "podesava" povecanjem da odgovara zakljucku. Dalje, naucni metod uopste ne poznaje izmisljanje proizvoljnih konstanti tek tako, i obicno se teorija puna nekih konstanti koje nisu objasnjenje smatra supljom samoj po sebi - tako da ovo sto vi radite nema apsolutno nikakve veze sa naucnim metodom.

Citat:
Vasingtonska "kocka",odnosno KVADRAT radjena je po masonskoj simbolici i masonskom znanju koje nije za odbacivanje i ze potcjenjivanje.I u sred ovog grada,u samom njegovom srcu njegovim ulicama ucrtana je piramida vrlo slicna presjeku Velike piramide.


Vi naravno imate dokaz da je potencijalni kvadratni oblik Washingtona plod tajnog drustva (neverovatno, na jos jednoj temi je neki vas kolega odgovorio sa pominjanjem Iluminata... ovo neka sezona?)

Problem je sto ste vi dijagonalu na mapi ponovo izabrali proizvoljno (velicina grada varira vremenom) pa samim tim i podesili velicinu greske po vasoj meri - ogranicili formulu na (proizvoljnu) velicinu oblasti oko Washingtona pri kraju XX veka i sl... dakle, zdravom razumu je ovo sve samo ne "dokazivanje" - pre bi se reklo "namestanje" .

Citat:
Traziti dlaku i na nju se oslanjati jest vrlo,vrlo slaba potpora,bolje reci:nikakva!


:) Eh, da je stvarno u zivotu tako :)

Citat:

Pozdrav i sve najbolje od Gospoda!


A javio se, pozdravi i ti njega...
[ Vidusa @ 09.11.2003. 18:53 ] @
Neciji digitron ocito je pokvaren:Neka i drugi provjere koliko je 1399680 x 3,14159
ja provjerih po ko zna koji put i na kompjuterskom digitronu i on kaze da je to
4397220.6912 !?
"Konstanta" 3179.806102 je po Piramidi u km 1/4 Zemljinog dijametra u pravcu sjever-jug.
A sto se tice kosmickih razmjera, to je opet ona dlaka kao potpora.Nista na ovom svijetu jos nije izracunato 100% tacno sto se tih razmjera kosmickih tice.To se obicnim neznalicama samo cini da jest.Oni to pronalaze u skolskim udzbenicima i te podatke potezu kao apsolutene istine.Pa i kompjuterski podaci dolaze od onog ko postavlja tvrdnju.
Pravu, apsolutnu tacnost u kosmickim razmjerama um ljudski jos nije, niti ce ikada dokuciti.
[ Vidusa @ 09.11.2003. 20:05 ] @
Hvala,ljudi,na druzenju i na razgovoru.Znate onu narodnu:"Kad bi se pamet na pijaci prodavala,svako bi opet svoju kupio".Ova diskusija je iscrpljena.Mozda neka nova tema okupi nas opet.
I ne zamjerite na ponekoj ostrijoj rijeci.
Svima sve najbolje!
[ preki @ 09.11.2003. 21:30 ] @
[digresija]
Citat:
Ivan Dimkovic:
Zaokruzivanje na 5-6 decimala u kosmickim razmerama je ludost, da su astronauti radili isto verovatno nikad ne bi ni stigli da uzlete sa zemlje.


Samo da kazem, prilikom lansiranja Armstronga i ekipe na Mesec, NASA je sve proracune radila sa 4 sigurne decimale (normalno, na brojeve mnogo manje od 1 primenjeno skaliranje na ~1).
Ovo mi je rekao prof. numericke analize, sam nisam proveravao ovo.
[/digresija]
[ stargatenow @ 10.11.2003. 10:09 ] @
Citat:
Vidusa:
Duzina se mjeri vremenom(svjetlosna godina)


Lupetanje, lupetanje... Duzina (predjeni put) se dobija na osnovu vremena kretanja i brzine kretanja.

Citat:
Vidusa:
Jos ce i Sveto Pismo,Boze mi oprosti,proglasiti za jeres.


Ne treba biti proglaseno za jeres, vec (kao i svu ostalu religioznu literaturu) potpuno zabranjeno jer je to odlican primer literature koja siri mrznju i propagira razne stvari koje vredjaju zdrav razum i podrivaju ljudsku civilizaciju. (hint: Mein Kampf)

Citat:
Vidusa:
Ali,izapranim glavama modernih skolaraca strano je svako razmisljanje osim onog kanalisanog kroz zvanicne skole ispiraca ljudskih mozgova.


Kad smo vec kod skola, bradati ispiraci mozgova su se ponovo uvukli u nase i tek ce se videti koliko ce nas to kao naciju unazaditi...
[ Ivan Dimkovic @ 10.11.2003. 10:36 ] @
Citat:
preki
Samo da kazem, prilikom lansiranja Armstronga i ekipe na Mesec, NASA je sve proracune radila sa 4 sigurne decimale (normalno, na brojeve mnogo manje od 1 primenjeno skaliranje na ~1).
Ovo mi je rekao prof. numericke analize, sam nisam proveravao ovo.


Da, da - slazem se - ali to je preciznost u mehanickom delu posla. Ne verujem da su bilo sta vezano za propulzioni deo, koji pociva na nuklearnoj fizici smeli da rade sa tako malom preciznoscu.

A ovo sam zaboravio da prokomentarisem:

Citat:
vetAli,izapranim glavama modernih skolaraca strano je svako razmisljanje osim onog kanalisanog kroz zvanicne skole ispiraca ljudskih mozgova


#@()*&!@ Slusaj... ajde ti lepo tvoju masinu stvorenu od skolarskih ispiraca mozgova (PC racunar) sprovedi kroz akciju isterivanja djavola i zakopaj negde u zemlju - onda, bezi iz te skolarske Kanade u kojoj uzivas sve prednosti "skolarskog" sveta koji nazivas "ispiracima mozgova" i zavuci se negde u neku keliju na Hilandaru - cisto kako bi bio dosledan onome sto propagiras.

[ ledeni @ 10.11.2003. 11:28 ] @
Citat:
stargatenow:
Ne treba biti proglaseno za jeres, vec (kao i svu ostalu religioznu literaturu) potpuno zabranjeno jer je to odlican primer literature koja siri mrznju i propagira razne stvari koje vredjaju zdrav razum i podrivaju ljudsku civilizaciju. (hint: Mein Kampf)

Pitanje je koliko je tvoj razum zdrav.
[ srki @ 10.11.2003. 11:47 ] @
Citat:
stargatenow:
Ne treba biti proglaseno za jeres, vec (kao i svu ostalu religioznu literaturu) potpuno zabranjeno jer je to odlican primer literature koja siri mrznju i propagira razne stvari koje vredjaju zdrav razum i podrivaju ljudsku civilizaciju. (hint: Mein Kampf)
Nemoj da preterujes. Ne sire sve religiozne knjige mrznju. Odredjeni ljudi sire mrznju. A ovim sto si rekao u stvari ti siris mrznju prema vernicima. A i ono sto si rekao o ispiracima mozgova. Pa ja imam prijatelja popa koji uopste nije takav nego samo prica kako je po bibliji a ti ako hoces veruj a ako neces ne moras. Cak ni verska nastava nije obavezna nego je to za one koji zele tako da se nista ne menja.

Ja nisam vernik ali makar postujem vernike. Naravno ne kazem da nema popova koji voze besne automobile i koji i nisu pravi vernici.

[Ovu poruku je menjao srki dana 08.06.2004. u 01:18 GMT]
[ Aleksandar Marković @ 13.02.2004. 16:26 ] @


Velika Piramida je najveća i najteža građevina na Zemlji koja hiljadama godina ne prestaje da iznenađuje istraživače i naučnike. Dok se jedni bave nagadjanima o metodama kojima je ova građevina podignuta, drugi (matematičari) otkrivaju igru brojki Velike Piramide.

Po svojoj zapremini, 30 je puta veća od čuvenog njujorškog solitera Empajer Stejt Bildinga. Pedantni statističari izračunali su da bi asfaltni put širine 2,5 metra i debljine 10 cm, kojim bi se spojili San Francisko i Njujork, mogao da se smesti u unutrašnjost Velike Piramide.

Samo bi "postolje" od najtvrđeg kamena moglo da izdrži ogromnu težinu ove građevine. I zaista, tik ispod površine na kojoj leži, nalazi se kamena masa od najtvrđeg granita.

Ovo remek-delo graditeljstva bez sumnje je najveći udžbenik geometrije koji poznajemo! I to ne samo geometrije, jer ako visinu Piramide (148 m) pomnožimo sa 10, dobijamo približnu vrednost udaljenosti Zemlje od Sunca.

Ako visinu Piramide kvadriramo, dobićemo vrednost površine bočnih stranica.
Dužina jedne stranice baze Velike Piramide iznosi 232,805, a obim baze je 931,22 metara. Ako taj broj podelimo sa dvostrukom visinom Piramide kada je bila sagrađena (148,208 m, da budemo precizni) dobijamo do u nekoliko decimala tačnu vrednost jedne od najvažnijih matematičkih konstanti-Ludolfov broj "Pi" (3,1416).

Došli smo do tačke kada se moramo upoznati sa sistemom mera koji su koristili graditelji piramida. Jedinica mere bio je "sveti lakat", čija je vrednost 0,635666 metara.
Taj broj pomnožen sa 10 miliona gotovo savršeno odgovara vrednosti poluprečnika Zemlje na polovima. Lakat je bio podeljen na 25 palaca, a svaki palac ima 25,4264 milimetara. Pomnožimo li to sa 100 milijardi, dobijamo približno tačnu vrednost putanje koju u svom okretanju oko Sunca prođe Zemlja u jednom danu!

Savršena orijentacija

Velika piramida u Gizi najtačnije je orijentisana građevina na svetu s obzirom na smer sever-jug. Po današnjim merenjima severna strana odstupa od pravca sever-jug za dve minute i 18 sekundi, a južna za jednu minutu i 57 sekundi.

Odstupanja nisu greška graditelja, već posledica micanja kontinenta. Velika piramida je smeštena na jedinom pravom nultom meridijanu, koji preseca najviše kopna i najmanje mora. Štaviše, kopno deli na dva jednaka dela!

Spoljni omotač

Spoljni zaštitini omotač Velike Piramide bio je napravljen od blokova kamena vapnenca. Bili su debljine 2,5 m, teški 20 tona i vrlo sjajno polirani, pa se zato njihova blešteća belina mogla videti čak s izraelskih planina udaljenih stotine kilometara! Tih je blokova bilo 144.000, a to je i broj spasenih koji se navodi u Bibliji.

V. Matevski
[ Ivan Dimkovic @ 04.03.2004. 12:30 ] @
Za sve zainteresovane

http://es.verat.net/~psyq/BCalc.exe

Sveti konvertor konvertuje sve svete i bogougodne konstante u druge.

Saznajte koliko je sati u litrima, ili u prepelicama...



Hvala kolegi McKracken-u i Vidusi za ideju.
[ stalker @ 04.03.2004. 19:42 ] @
Ma los ti program:)
Evo sta ti jos treba:
1.Jos konverzija,
2. Random konvertovanje (svaki put u drugu vrednost),
3.U po mogucstvu neku finu velicinu (npr. 100 metara je 3.14159 lakata ili 150 Mega-prepelica - pa u metrima, to je udaljenost Zemlje od Sunca,aaaaaaa;tinuninu-tinuninu...)
[ caboom @ 05.03.2004. 01:39 ] @
u duhu sveserbske saradnje u kradji prasica i zaludnih projekata pridruzio sam se kolegi dimkovicu i portovao njegov sveserbski Sveti Konvertor na OS/X platformu, posto je to projekat od naciJonalnog znacaja!



ovaj stabilni serbski softver (koji verovatno daje razlicite rezultate) jeste sasvim daunloudabilan sa sledece adrese:

http://es.verat.net/~caboom/SVKonvertor.pkg.tar.gz

uzdravlje i radosno rachunali!
[ stargatenow @ 05.03.2004. 09:24 ] @
LOL

Bravo za Ivana :)

[ McKracken @ 05.03.2004. 12:34 ] @
Uskoro izlazi i varijanta za Palm i WINDOWS CE platforme, tako da nasi mobilni i bogougodni korisnici mogu da racunaju i u pokretu!

Pozdrav svim korisnicima sa zeljom da se ovaj softver koristi jos puno, puno litara!
[ Nathan @ 20.05.2004. 18:27 ] @
Uverena sam da neki narocito nastoje da penzionisu one koji imaju jace poznavanje stvari, da bi se na taj nacin"sebe istakli" - "09.11.2003. u 17:03(Da, evo upravo se dogovoramo da ti ukrademo ideju i postanemo proroci)".

Ovo isticem samo kao opravdanu pretpostavku, utoliko pre sto su se ranije i kasnije neki od njih istakli nepromisljenim(postupcima) komentarima!Ovo je najbolji dokaz -"02.11.2003. u 22:03 THE PROOF THAT Petko Nikolic IS EVIL " koliko je pojam iskrenog ucestvovanja u pojedinim diskusijama izopacen;Dokle mogu ici intrige na stetu svih nas?!
Buduci da sam neumeshna i nestrucna za ovu temu sta cu ovde, to se jos moze razumeti( moji interesi:"Chichen_itza-Mayan Civilization"), ali sta ja ovde trazim?

Treba mi nekoliko pari opanaka jer sada se ne mogu lako nabaviti!?

*Gurajte hrabro napred pa sta bog dade!

Pozdrav
[ JimRainor @ 20.05.2004. 20:22 ] @
Citat:

Da li ste znali?
Kad se pomnozi broj mojih patika po kineskom standardu i godine po "jevrejskom standardu" sa klasom mog hard diska po singapurskom standardu (normalno, u hex, jelte) dobija se number of the beast u sistemu sa osnovom 56.TIRURIRU,TIRURIRU,TIRURIRU,TIRURIRU,TIRURIRU...

A tek kad se taj number of the beast sa tvojom osnovom 56 podeli sa brzinom kretanja treceg otpozadi Jupiterovog meseca posmatranog iz referentog sistema zemlje i izrazene u osminama milja u dve nedelje.... ma zlo
[ Marko_L @ 23.05.2004. 09:42 ] @
Citat:
Uverena sam da neki narocito nastoje da penzionisu one koji imaju jace poznavanje stvari, da bi se na taj nacin"sebe istakli" - "09.11.2003. u 17:03(Da, evo upravo se dogovoramo da ti ukrademo ideju i postanemo proroci)".

E ovo je već direktna prozivka za Ivana Dimkovića :)
Citat:
Ovo isticem samo kao opravdanu pretpostavku, utoliko pre sto su se ranije i kasnije neki od njih istakli nepromisljenim(postupcima) komentarima!Ovo je najbolji dokaz -"02.11.2003. u 22:03 THE PROOF THAT Petko Nikolic IS EVIL " koliko je pojam iskrenog ucestvovanja u pojedinim diskusijama izopacen;Dokle mogu ici intrige na stetu svih nas?!

a ova za McKrackena :)
Uh što bi to bio flejm decenije kada bi se nastavio :)))
[ Ivan Dimkovic @ 23.05.2004. 10:02 ] @
Ma polako - doslo prolece, pojavice se valjda neko ponovo.. prosle godine smo imali citav talas teoreticara zavere, dekriptora biblija i onih koji sumnjaju u fiziku... i to sve u par nedelja. Koincidencija - bas tada kad je bila promenjena aktivnost Sunca :)

Flame ekipa ES-a je uvek spremna za dobru diskusiju :)))

Mislim da je McKrackenu neka visa sila pustila 380V medjufazni napon kroz mrezu u firmi... tako da sad 'opravlja opremu...
[ Marko_L @ 23.05.2004. 10:21 ] @
Da, čuo sam za to u nekoj temi i čini mi se da se ta viša sila naziva EPS ili tako nešto.E sad samo neko da dekriptuje šta znače ta 3 magična slova.Garantovano ima veze sa nečim...[BEEP][BEEP][BEEP] Illegal Operation [BEEP] System is shutting down...in 9.81m/s.
Btw, kol'ko mu dođe 380V u litrima ? :)
[ Ivan Dimkovic @ 23.05.2004. 10:38 ] @
Kolega caboom i ja radimo na Svetom Kovertoru v1.1 improved - koji ce konvertovati i Volte u litre i prepelice...

E sad, da je kolega McKracken upotrebio sveti konvertor - sracunao velicinu doskoka macke u dvoristu u litrima, to konvertovao u biblijske pedlje i tu duzinu projektovao na zid njegove zgrade... znao bi da ce EPS dana tog i tog da pusti 380V kroz mrezu - jer sve je to zapisano, samo ceka da se desifruje :) Uostalom - sve to pise na bloku broj 3174 u Keopsovoj piramidi...

Evo imamo i dokaz - kome odgovara da McKracken ne bude na forumu? Eto.. sve smo dokazali, na pravi nacin :)
[ caboom @ 23.05.2004. 11:38 ] @
e da smo gledali i volte... kolega McKracken ne bi imao muku sa necastivom silom EPS-a, ali oholost i ignorisanje onih koji bolje poznaju stvari nas je dovelo do ove tacke.
[ MilošV @ 23.05.2004. 16:40 ] @
Moram reći da me je (uprkos različitim teorijama o tome da li su Srbi i Crnogorci isto) Sveti srbski konvertor upravo spasio od pokisnuća moje bogougodne odjeće, koja se, ništa ne sluteći, već bila osušila na žici...
Da nijesam konvertovao današnji datum u svete laktove i pomnožio dobijeni broj sa brojem mojih stvari na žici (konvertovanim u prepelice, naravno) nebih shvatio da je režimski hidrometeorološki zavod Crne Gore, u saradnji sa cionističkim Mosadom i makedonskom DB, namjerno pogriješio u prognozi za 13 minuta (a vi znate što broj 13 znači i ko je 13-ti apostol!), sve u cilju sprječavanja mene da se sjutra pojavim na poslu (inače, egzorcista sam po struci)...

Hvala Ivane i Caboom, vi ste ratnici svjetlosti!
[ caboom @ 23.05.2004. 20:01 ] @
oh, hvala! ova pohvala krepi moje srce te sada vidim, znam, razumem i predosecam da 13 nije isto sto i 14, te ce izaci i nova verzija svetog konvertora... more features, more weapons, more explosions.

[Ovu poruku je menjao caboom dana 23.05.2004. u 22:08 GMT]
[ McKracken @ 23.05.2004. 20:05 ] @
Samo da znate da sam prizvao neke snazne sile univerzuma (lawyer) i da se spremam da kao fenix ratujem u svakom bogougodnom flejmu, koliko za dan dva
[ Ivan Dimkovic @ 23.05.2004. 22:32 ] @
Hehe, ako - svi znamo da i lawyeri kao i par dezurnih zlikovaca po ES-u imaju stalan ugovor sa Poslodavcem - they know tricks of trade :)

[ -zombie- @ 14.06.2004. 04:18 ] @
kao odgovor na popularan zahtev mnogih čitalaca, sada imamo i Java verziju..



više detalja..
http://zombie.codewalkers.com/2004/06/14/sveti_konvertor
[ MissPiggy:) @ 14.06.2004. 10:57 ] @
Bas je medena caka. Jedva cekam novu verziju...valjda cete ubaciti vishe mogucnosti?

MissPiggy:)
[ MilošV @ 14.06.2004. 17:23 ] @
Rijesih da se ukljucim i u ovaj vid svetog Rata... Sada, braco, nakon zavrsenog Svetog Konvertora u JavaScriptu, osjecam se jako dobro, kao da sam barem petorici glave posjekao.

http://www.vukotic.com/sk.html



[ Vidusa @ 03.08.2004. 23:30 ] @
Jedna strana baze Piramide duga je 23192,867 cm.Dvije strane zajedno imaju 46385,734 cm.Ovo je duzina brzine okretanja Zemlje po liniji ekvatora u jednoj sekundi. Za vrijeme od 1' (60") jedna tacka na ekvatoru pomjeri se za 2783144,04 cm ili 27,8314404 km.Za 1 cas (60') pomjer iznosi 1669,886424 km.Za 1 dan (24 h) to je ukupno 40077,27418 km = ukupna sirina Zemlje oko ekvatora.

Visina Velike piramide je 14765,05019 cm.
Krecuci se gore navedenim vremenom (1") i ovom duzinom za 1 minut (60") predje se duzina od 885903.0113 cm ili 8,859030113 km; za 1 cas (60') to je duzina od
531,5418068 km.Za 24 casa (1 dan) predjena duzina iznosi 12757,00336 km = Zemljin ekvator. dijametar.

14765,05019 x 3,14159 = 46385,734 cm = duzina dviju strana Piramide,tj. brzina okretanja Zemlje oko ekvatora u jednoj sekundici.

P.S. Karikurator u sake!
[ markom @ 04.08.2004. 10:37 ] @
Kad smo kod toga. Gde može da se pronađe originalni tekst koji je pokrenuo ovu celu temu? Nema ga više na vidusa.com...

Marko.
[ Vidusa @ 05.08.2004. 00:55 ] @
Citat:
Kad smo kod toga. Gde može da se pronađe originalni tekst koji je pokrenuo ovu celu temu? Nema ga više na vidusa.com...


Za dvije godine bila su dva moja sajta postavljena,prijatelju.Ali,nestanu.Kako,ne znam.Jednostavno ih nesto ili neko zatvori,ukrade,skine ili sta ja znam.Uglavnom,odu u arhivu sajtova.
Nego da nastavimo...

Velika piramida svojim kodom oznacava da je 1 godina na tlu zemlje kao 1 km i obratno: 1 godina = 1 km..Tako je onih spomenutih 46385,734 cm (duzina dviju strana Piramide) = 0,46385734 km = 0,46385734 godina.
Po Velikoj piramidi vrijeme se izracunava mjere Piramide(u svetim laktima, SL= 63,5 cm) pretvaraju u mjere vremena:
1 SL mnozi se sa 40.000 dijelom Zemljinog dijametra sjever jug, koji(opet po Piramidi) iznosi 12719,22441 km. Taj 40.000 dio iznosi 31798,06102 cm.
Dakle ovako: 1 SL ili 63,5 cm x 31798,06102 = 2019176875 cm = 20,19176875 km.I ovi kilometri su godine: 1 SL = 20,19176875 godina.
Vratimo se onim gore 0,46385734 km,tj 0,46385734 godina.Kad se ovo vrijeme ( po spomenutoj shemi) pretvori u svete lakte to je tacno 0,022972596 SL ili 1,458759846 cm.Naizgled vrlo sitan i neznacajan broj,ali nije bas tako.
Vrijeme cijele vasione je izmjereno duzinom.Vrijeme i prostor se neodvojivi u kosmosu pa i na Zemlji.
Uzmimo da je brzina kretanja necega 1,458759846 cm/sekundi. Za 1 minut (60") presla bi se duzina od 87,52558907 cm.Za 60' (1 sat) to je duzina od 5251,535446 cm a za 1 dan (24 casa) to iznosi 126.036,8507 cm.
Biblija kaze da se vrijeme moze mjeriti mjerama duzine (podlanicom,pedljima...).
Piramida ovo potvrdjuje i kaze da je 1 dan = 2,466586266 cm (1 godina od 365,242 dana = 900,900901 cm ili 20,02002002 obicnih biblijskih lakata Solomonovog vremena.Po ovome duzina od 126.036,8507 cm = 51097,68608 dana = 139,9009043 godina.
Osa ulaza Velike piramide pomjerena je istocno od glavne ose ove piramide za 286,4690182 inchi.Ovaj broj 286,4690182 nije odabran slucajno:
139,9009043 x 286,4690182 = 40077,27469 godina.Podsjetimo se da su po Piramide godine kao kilometri i kilometri kao godine:40077,27418 km je ekvatorska sirina Zemlje (razlika je 51 cm).

[ mod markom: uređen citat ]

[Ovu poruku je menjao markom dana 05.08.2004. u 11:11 GMT]
[ Vidusa @ 05.08.2004. 01:10 ] @
Vratimo se duzini onih dviju strana Piramide:46385,734 cm.To je 18262,1 inchi:
18262,1 x 286,4690182 (pomjerenost ose ulaza) = 5231525,858 inchi = 13288075,68 cm = 132,8807568 km.Krenimo autom ovom brzinom i putujmo cijeli dan: presli smo 3189,138163 km.Sta je ovo? Ovo je 99% tacna mjera polovine Zemljiog ekvatorskog radijusa (po knjigama je 99,99% tacno):
2 x 3189,138163 = 6378,276325 km!
"Pocetak je mudrosti strah Gospodnji, i znanje je svetijeh stvari razum."(Price Solomonove,9,10)

[ Vidusa @ 05.08.2004. 01:27 ] @
Pogledamo li sadasnji vrh Velike piramide,vidimo da je skracen.Duzina jedne strane njenog sadasnjeg vrha je 572,9380364 inchi (2 x 286,4690182 inchi) .Broj 572,9380364 je samo simbolika odredjene razmjere. Duzina dviju strana Piramide = 46385,734 cm:
572,9380364 x 46385,734 = 26576151,35 cm = 265,7615135 km.Uzmmo mali avion i vozimo ovom brzinom jedan dan:6378,276325 km = Zemljin ekvat. radijus.
[ Milos Stojanovic @ 18.10.2004. 19:18 ] @
hehehe :) kako je ovo dobro. Šteta što sam ga tek sad otkrio, baš bih imao dosta toga da kažem dok je bilo aktuelno.
[ markom @ 18.10.2004. 19:48 ] @
Pa kako nije aktuelno? Objavio čovek knjigu... Sad je aktuelnije nego ikad :-).

Marko.

P.S. Nema ni jedan komentar na knjigu na Amazonu ...
[ Gojko Vujovic @ 18.10.2004. 20:26 ] @
Ladno knjiga!?!

http://www.amazon.com/exec/obi...s&n=507846#product-details
[ Aleksandar Marković @ 19.10.2004. 12:54 ] @
pa kako da ima komentara, ko je kupio knjigu?
[ marko37 @ 19.10.2004. 15:27 ] @
Citat:
P.S. Nema ni jedan komentar na knjigu na Amazonu ...



Možda bude neka prezentacija na sajmu knjiga (počeo danas)? :)

--

(This tagline deleted due to lack of interest)

[ vindic8or @ 19.10.2004. 15:38 ] @
ama marko, pa ovo je interneshnl edishn!
covek je na engleskom! pogledaj link :)
sledeci korak za vidusu je spejs edishn za marshnz end venushnz.

=samo napred!=
[ Tyler Durden @ 19.10.2004. 20:51 ] @


Ne mogu da vjerujem!
Pa ko je to izdao uopste?
[ McKracken @ 20.10.2004. 08:34 ] @
Self published :)

www.volpub.com za sve koji zele da objave svoje "delo" :)
[ Vidusa @ 02.11.2004. 22:13 ] @

Na zapadu svakom anonimusu (pocetniku,nepoznatom autoru) izdavaci traze najmanje 5000$ za stampanje i distribuciju 1000 primjeraka.Na Zapadu nema drzavne kase za rezimske autore,nego se svako mora sam snalaziti dok se ne procuje.Bogu hvala,ja sam vec na tom putu,naci ce se i izdavac.Tiha voda brijeg roni!
Za jedne sam lud,ali od drugih(koji znaju monogo vise i od ovoga sto sam ja napisao,ali su sprijeceni obaveznom tajnom cutanja,primio sam pohvale i podrske.
A sta ste, vi "genijalci" opovrgli iz toga "dela"? Nista! Niti imate, niti znate sta da kazete osim "genijalnih idiodokaza":"Ha-ha-ha!" Ili sam ja na ovom forumu zalutao medju kosooke mongoloide?
[ caboom @ 02.11.2004. 22:17 ] @
verovatno piramide imaju stosta da kazu i o kosookim mongoloidima :)
[ MyWay @ 02.11.2004. 22:29 ] @
Jeli Vidusa kako to da si izostavio krst u potpisu?
Koja si ti varijanta(sekta) kad:
1. stavljaš to kao svoj potpis
2. izostavljaš krst
[ Vidusa @ 02.11.2004. 23:45 ] @
Moje krsteno ime i moje prezime poznato je sa knjige.Moja religiozna pripadnost poznata je iz knjige.Dakle,imaju cetiri vrste protivnika mog pisanja: a)ateisti uopste(jer knjiga govori o sprezi Biblije i Piramide), b) nehriscani(jer knjiga govori o tome kako Piramida svjedoci Isusa Hrista), c) psevdohriscani (jer knjiga govori o Pravoslavlju), d) lazni pravoslavci ili reformatorski pravoslavni protestani (jer knjiga govori o svetosti vremena julijanskog kalendara).
Ja ne bih nikoga da ucim primjerima cojstva,ali ako zelite ljudski razgovor i ako imate prave argumente,onda se predstavite imenom i prezimenom i strucnim znanjem i kvalifikacijama.Ovako sa pseudonima svako neuko laprdalo moze svasta da blebece. I za to,ko je junak i ko je covjek,neka navede svoje ime i prezime i zanimanje (znanje),pa da se oko Piramida i Biblije ljudski i junacki ravnopravno ponesemo.Pa kom' opanci, kom' obojci!
Izvinite,ali sa laprdalima ne mislim dalje da raspravljam.
[ McKracken @ 03.11.2004. 13:20 ] @
Citat:
Ovako sa pseudonima svako neuko laprdalo moze svasta da blebece


Svako neuko laprdalo moze da objavi knjigu.. zar ne?

Ja sam spreman na junacki boj, ljetni dan do podne, makar se radilo i o "kosmickoj kugli" iz Kremana.
[ Vidusa @ 03.11.2004. 21:40 ] @
Dokazi ,gospodine,svoj identitet.Neka znaju ljudi poimenice ko i sta govori.Kriti se iza nicka je kukavicluk.Ako si siguran u svoje znanje,zasto se krijes?Uvijek je lakse anonimno laprdati,nego li kao covjek stati iza iza svojih rijeci.
Sa anonimusima nema rasprave.Onaj ko je siguran u svoje znanje potpisuje se svojim pravim imenom,dok onaj ko je nula pokusava nesto pod pseudonimom,pa ako se osramoti,niko nece znati o kome se radi.Takav si i ti:jos si nula!
[ caboom @ 03.11.2004. 22:10 ] @
wow... vidusa musketar! nece se iza nicka kriti, za piramidu - veseli boj ce biti! zap - zap - QED...
[ McKracken @ 03.11.2004. 22:47 ] @
Dragi Gospodine Petkovicu, dovoljno je da ukljucite Vasu Piramidu i da moj identitet sa sve slikom nadjete za 10 sekundi.. Pa to je bar lako

Doduse, ako Piramida omane, tu je Google
<----- (link na sajt .. tu se klikne)

Xexexe tek sad vidim "dokazi identitet" .. mislim da to nece biti potrebno, dovoljno ljudije potpuno sigurno da je moj identitet dokazan

//edit.. mozes i da se potrudis da kliknes na link levo od ove poruke i vidis i sliku



[Ovu poruku je menjao McKracken dana 04.11.2004. u 00:02 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao McKracken dana 04.11.2004. u 00:04 GMT+1]
[ markom @ 03.11.2004. 22:57 ] @
Jel' treba i ovde da postujem kompromitujuću fotodokumentaciju? ;-)

Marko.
[ mitar1982 @ 03.11.2004. 23:17 ] @
Našao sam ja neke zanimljive fotografije g.McKrackena :)





Ova tema mi postaje sve sumnivija...........

:)
[ McKracken @ 03.11.2004. 23:20 ] @
Moj identitet je provaljen.. Sta cu sad, jadan...

Da, to sam ja.. "Sleazy newsreporter, for a sleazy tabloid"
[ bojan_bozovic @ 04.11.2004. 00:06 ] @
Samo neprosvetljetljeni u slavnome srbskome hristijanstvu ne vide znanje koje nam podari vidusa prosvetljen svetim duhom bozjim :D

Da sam visinu keopsove piramide podelio vremenom u koje sam ustao i to prebacio u pile prepelice, znao bih da cu ostati bez cigatera danas, jer je zapisano :D

gospodi pomiluj
gospodi pomiluj
gospodi pomiluj
[ Vidusa @ 04.11.2004. 01:33 ] @
Velike rijeci dostojne mizerne duse.Ima li u vasim misaonim opservascvijama ikakve umne poezije osim kreveljenja? Pa... za to i nije potrebna neka skola i neko znanje: to je prirodna geneticka greska!
Ili je to neka nova nauka:kreveljologija?Bice da ste vi dr kreveljolog!
[ BytEfLUSh @ 04.11.2004. 01:50 ] @
Eto nam novog Žarka......... Ma da u pravu si, samo napred i junački zarađuj pare pričajući o piramidama, metrima, kvazimatematici, pravoslavlju i sličnim sr...

Bibliju su pisali ljudi, a ljudi su i piramide gradili. I šta se više čudiš?


[Ovu poruku je menjao BytEfLUSh dana 10.12.2004. u 02:21 GMT+1]
[ BytEfLUSh @ 04.11.2004. 01:57 ] @
Idem na blagoslovenu terasu da zapalim jednu svetu vutricu, a ti dotle razmišljaj o matematici - evo ti par novih ideja: logaritmi, korenovanje, trigonometrija, pa možda čak i kompleksni brojevi. Naravno, samo ako su sveti. Nastavi tako i možda ćeš i da predaješ matematiku na Yale-u jednog dana...

Mada, pre bih rekao da nećeš doći dalje od prijemnog na PMF-u u Novom Sadu...
[ Vidusa @ 04.11.2004. 02:25 ] @
Provirih malo u sajtove prisutnih diskutanata i vidim da se svako necim bavi:web-dizajn,muzika,meni malo neobicna i strana umjetnost...
Mogu li ja da pravim primjedbe na racun web-dizajnera i njegovog rada ?Ili na racun moderne likovne umjetnosti? Ili na racun odabrane vrste muzike...?
Moze meni to da se svidja ili da se ne svidja,mogu reci zasto mi se svidja ili zasto mi se ne svidja,zasto je nesto dobro ili zasto(po meni) nesto ne valja.Ali ne pada mi na pamet da idem na neki forum nekog sajta i da nekog od ovih ljudi,javno imenom i prezimenom pokusavam
izvrci ruglu i podsmijehu jer se ja,zamislite,ne slazem sa njegovim misljenjem,njegovim ukusom ili njegovom religijskom opredjeljenoscu! Dakle,ja mogu govoriti o njegovom djelu,istrazivati i kriticki ocjenjivati djelo,a ne licemjerno i pod pseudonimom vrijedjati licnost doticne osobe. Tako je kod ljudi bilo prije,tako je u nase doba, i tako ce kod LJUDI ostati i u buduce.
[ BytEfLUSh @ 04.11.2004. 02:43 ] @
A koje je zapravo tvoje zanimanje?
[ filjo @ 04.11.2004. 04:43 ] @
@Vidusa

Zar ti bas nemas nista pametnije da radis u zivotu?
[ bojan_bozovic @ 04.11.2004. 07:42 ] @
@vidusa

porazmisli malo o svom "naucnom delu" onda, mozda i ima razloga za sprdnju :D
jer:
pi je transcedentan (nema konacno mnogo decimala, sto je moguce dokazati u odnosu na aksiomatski skup teorije brojeva). O uticaju velicine prepelicjeg jajeta na kosmolosko ustrojstvo univerzuma necu da komentarisem :D
tvoj broj pi ne samo da nije transcedentan, vec se menja da se prilagodi tvojoj racunici (samim tim nije konstanta - deductio ad absurdum)....

tvoja teorija svodi se na logicki nonsens (non sequitur) a tacno je (gospodi pomiluj :D - izaberi ond aksiomatski skup po kojem ces dokazivati, da prvo popricamo ovde o njemu... Jer tako MORAS da radis ako mislis da branis svoj rad u NAUCNOM smislu - drzacemo se ovde iskljucivo naucne metode... :D Meni se ipak cini da je Hilbert u pravu, a da ti malo gresis :D Dokazi da pi nije transcedentan!
[ Vidusa @ 04.11.2004. 10:41 ] @
tvoja teorija svodi se na logicki nonsens (non sequitur) a tacno je ...
---------
Ja nikada i nisam tvrdio da je ovo nauka.Ovo je mistika,hriscanska mistika:iskazivanje znanja na neobican,mistican nacin.
Ali,priznajte,pa niste ni vi naucnici.
I ako vam sve ovo sto izlazi iz vasih glava olaksava dusevno stanje,ako vas lijeci i pomaze vam,samo nastavite...
Ja odustajem od daljnjeg laprdanja(jer ni ja nista pametno ne rekohu ovim razgovorima,osim uzvracanja uvreda).
Pozdrav skupu naucnog laprdanja!

[ thePOET @ 16.11.2004. 11:52 ] @
vidusa nas prorok novi
u svetoj nam barci plovi

nosi nova nam saznanja
piramide i druga sranja

svete lakte i obicne
mere nikako komicne

jer svak zna da je metar
isto sto i petrol-etar

uz pomoc svetog broja pi
ocas prosvetlicemo se mi svi

zato napisa vidusa knjigu
da nam smanji nasu brigu

vidusa nas prorok novi
u svetoj nam barci plovi

[ spartak @ 16.11.2004. 12:33 ] @
Citat:
Provirih malo u sajtove prisutnih diskutanata i vidim da se svako necim bavi


Au drugari, ovo ste opet upecali neku dijabolu a ja za to ne znam.
[ caboom @ 16.11.2004. 12:36 ] @
matoris milose... :)
[ bojan_bozovic @ 16.11.2004. 22:47 ] @
@Vidusa

"Dokazivanjem" kvadrature kruga i vezivanjem toga za veru, dajes povoda da se ljudi sprdaju sa tvojom verom, sto svakako nije dobro... Ja to nikada ne bih uradio!
[ Sundance @ 08.12.2004. 02:52 ] @
Citat:
bojan_bozovic:izaberi ond aksiomatski skup po kojem ces dokazivati, da prvo popricamo ovde o njemu... Jer tako MORAS da radis ako mislis da branis svoj rad u NAUCNOM smislu - drzacemo se ovde iskljucivo naucne metode


Onaj tko je projektirao piramidu prije 6k vjerojatno nije postivao nikakve aksiome, a same nesavrsenosti gradjevne izvedbe uzrokuju i pogreske u samom "preslikavanju" na egzaktnu matematiku.

Ostaje cinjenica da je broj kozmickih konstanti zapisan u mjerama same piramide i njihova "dovoljna" tocnost nadilazi bilo kakvu slucajnost. Ne radi se tu ni o prepelicama ni o skocimisevima, aparatura je sasvim jednostavna - parametri piramide, kozmicki parametri Zemlje (i Sunca), skalirajuci faktori (pi, biblijske mjere/godine, visekratnici broja 10 kao baze univerzalnog brojevnog sustava) + grano salis. Ako netko misli da je ovo sve slucajnost volio bih da mi izvede bar dio tih istih brojeva iz parametara neke druge slucajne gradjevine.

Sva sprdnja (koja granici sa blasfemijom) protiv Viduse clanova ovog foruma se tesko moze nazvati znanstvenim opovrgavanjem. Vise egzaktnosti ima u njegovim racunicama nego u svim vasim "e i ovo je slucajnost" analogijama.
[ _r007_1nf3c73d_ @ 09.12.2004. 03:02 ] @
znaci strasno mi je zao sto ovako nesto nisam vido ranije :P
moram pitati odkada je "pi" sveti broj?
taknodj moram pitati da li si ti malo skokno do pshihica da ti pogleda glavu ( ocigledno ti nesto fali ako se ovako pravis pametan )
zao mi je ako sam te uvredio Vidusa ali moje licno misljenje na ovu temu ( ako imam pravo ) je da si ti jedan idio sa mnogo slobodnog vremena. Uocio sam gresku u tvom racunu zaboravio si broj klickva misa na kub / sa brojem tastera na svetoj tastaturi. :P
zanci sta ti pretvaras metre u godine itd, mozes li da od moje zastave napravis jednog audia A3 ( molim te ) :P
[ Sundance @ 09.12.2004. 06:16 ] @
Citat:
Sundance:Vise egzaktnosti ima u njegovim racunicama nego u svim vasim "e i ovo je slucajnost" analogijama.


Citat:
_r007_1nf3c73d_:. Uocio sam gresku u tvom racunu zaboravio si broj klickva misa na kub / sa brojem tastera na svetoj tastaturi.


QED.
[ EArthquake @ 10.12.2004. 00:50 ] @


vratimo se na sveti broj PI
ako saberemo sve decimale svetog broja pi dobicemo broj koji je tolikokomplikovan da zemaljske tastature nemaju oznaku za njega
btw izgovara se beskonacnost

mislite li da je slucajnost sto se zbir cifara decimala broja pi podudara sa velicinom celog univerzuma?

postoji zakon (ako se ne varam) da gasovi u vakumu zauzimaju svu raspolozivu
povrsinu sto dovodi do beskonacnosti svemira a samim tim do zakljucka da su sve materije u stvari gasovi samo zbijeni

a da
i kako bi vi objasnili to da je tezian vakum 0 grama (moze i u laktovima prepelicama ,dpi ...)

postoji i dokaz da je moguce deliti nulom
sta mislite kako su nastale crne rupe
to je bog delio nulom (on je svemocan moze mu se )




--------------------------------
--------------------------------
nebih da me pogresno shvate
moj post ima za cilj da pokaze kako
pisanje gluposti i nasumicnih ideja
moze da izvrgne ruglu i podsmehu
nasu veru (pravoslavnu)
[ BytEfLUSh @ 10.12.2004. 01:24 ] @
Citat:
EArthquake: moze da izvrgne ruglu i podsmehu
nasu veru (pravoslavnu)


Nemam običaj da sitničarim, ali ovo mi je zasmetalo. Bilo bi bolje da si rekao "može da izvrgne ruglu i podsmehu moju pravoslavnu veru" ili tako nešto.
[ Sundance @ 10.12.2004. 01:37 ] @
Evo da ja malo pogresno shvatim...

Citat:
EArthquake: vratimo se na sveti broj PI
ako saberemo sve decimale svetog broja pi dobicemo broj koji je tolikokomplikovan da zemaljske tastature nemaju oznaku za njega
btw izgovara se beskonacnost


Imaju, "1" "/" "0". Trebam li pisati ASCII kodove? :) Tko ne zna sto se krije u tim decimalama...(ako je netko citao Kontakt od Carla Sagana znat ce o cemu pricam :) Jos bolje, gledao film "Pi".

Citat:
mislite li da je slucajnost sto se zbir cifara decimala broja pi podudara sa velicinom celog univerzuma?


Postoji beskonacno mnogo brojeva i beskonacno mnogo nacina na koje mozes nad njima vrsiti operacije da bi dobio brojeve ciji se zbroj decimala podudara sa velicinom svemira. Ne razumijem da li zelis parodirati Vidusine navode ili stvarno postavljas pitanje? :)

Sam pi je zanimljiv vise zbog povijesnih razloga (jos od pitagorejaca), a manje zbog neke implicitne "svetosti". Jednostavno covjek poveze misticno sa "svetim" i dobijes svu tu famu kao o "svetom" broju. O/2r je u istom metrickom sustavu isti za nas, aliene sa planeta Omega i samog dragog boga, mozda zato matematicari misle da u tom grmu lezi zec.

Citat:

postoji zakon (ako se ne varam) da gasovi u vakumu zauzimaju svu raspolozivu
povrsinu sto dovodi do beskonacnosti svemira a samim tim do zakljucka da su sve materije u stvari gasovi samo zbijeni


Ako pod materija mislis "cvrsta tvar", onda po istoj logici mozes tvrditi da je ona i tekucina samo sa jako velikom viskoznoscu. Sve se odnosi na to kako gledas fizikalni model, pojednostavljenja takvih stvari u kolokvijalnom govoru su prije rezultat teznje za smanjenjem broja strucnih buzzworda, a manje pogresne interpretacije majke prirode.

Citat:
i kako bi vi objasnili to da je tezian vakum 0 grama (moze i u laktovima prepelicama ,dpi ...)


Tezina se mjeri u Newtonima (N) :)

Vakuum je teoretski prostor lisen materije, prakticno prostor sa gustocom 10e-15 - 10e-20, sto znaci da opet tezi nesto malo... Sve dokle u univerzumu postoji MASA postojat ce i GRAVITACIJA a time i TEZINA.

Osim ako si bog pa ponistis gravitacijsku konstantu :)

Citat:

postoji i dokaz da je moguce deliti nulom


Mozda sa limesima... Ali ako postoji, to bi bio prvi dokaz na svijetu koji kaze da je nista == nesto.

Citat:
sta mislite kako su nastale crne rupe


Zvijezda se urusila usred gravitacijskog kolapsa.

Citat:
to je bog delio nulom (on je svemocan moze mu se )


:)

Citat:

ne biha me pogresno shvate
moj post ima za cilj da pokaze kako
pisanje gluposti i nasumicnih ideja
moze da izvrgne ruglu i podsmehu
nasu veru (pravoslavnu)


Svaku religiju je znanost izvrgla ruglu. Nije problem u znanosti, vec u tome sto su ljudi zatucane glupe budale. Religija i da je negiras, opet mora ostati kao krucijalni socijalni mehanizam..

Najvece pitanje ostaje taj dodir egzaktnog i misticnog (u religioznom smislu), kad se religija i znanost doticu. Je li to PI? Ili ne....
[ EArthquake @ 10.12.2004. 17:14 ] @


shvatili ste me bas onako kako sam hteo a to je bilo da sam lujka koja lupa gluposti bezveze

kao sto rade i jos pojedini na ovoj temi a mrtvi su ozboljni za razliku od mene :)


btw svaka cast McCracken-u i kompaniji za njihove idieje koje su me nasmejale kao retko sta dosada

iskreno se izvinjavam ako sam uvredio nekoga pomonjanjem pravoslavne vere kao nase
to jeste bila greska koju sam nenamerno ucinio ,jos jednom ,zaista mi je zao zbog toga
[ Aleksandar Marković @ 11.01.2005. 15:41 ] @
[img][att_url][/img]

;-)
[ Vidusa @ 22.01.2005. 15:17 ] @
Metamorfoza arhitekture: Velika piramida i mjere Zemlje

http://www.architribe.com/e/in...k=view&id=16&Itemid=74

Vrijeme i brzina jesu jedno: atom i krug vasione creirani kroz Rijec.
[ Vidusa @ 23.01.2005. 18:01 ] @
Pred prelazak preko Jordana Isus Navin zapovijeda narodu Izrailja:
"Kad vidte kovceg zavjeta Gospoda Boga svojega i svestenike Levite gdje ga nose,podjite i vi s mjesta svojega i idite za njim.
Ali neka bude daljine izmedju vas i njega do 2000 lakata."
---------------------
Na sto upucuju ovih 2000 lakata?
Moze li neko stimati vrijednost ovog broja za licne potrebe ili je ova mjera u slavu Logosa?



[ Nabukodonosor @ 23.01.2005. 18:04 ] @
Samo da se nadovezem na onu temu koju je Bojan zakljucao, gde smo pricali o stelovanju koje Vidusa besramno koristi. Samo da dodam da je tu izrekao jos jednu laz cisto da se sve u njegovoj glavi poklopi. Rekao je da je Bus 42 puta ponovio rec sloboda, sto apsolutno nije tacno. Ponovio je rec 27 puta, i cuo sam to na B92, kasnije procitao na njihovom sajtu (ali sada ne mogu da nadjem, izgleda da su obrisali) i cak sam isao dotle da brojim kada je pricao (bio je kompletan snimak na satelitu). Ne znam cemu sve to, ali shvatam da on u svojoj glavi ima neku ideju o svemu tome. Ali ne shvatam cemu izmisljanje nekih gluposti i onda povezivanje tih istih gluposti sa nekih totalno nebitnim stvarima, kao npr. koliko puta dusa prolazi kroz neki ispit da bi se smirila na "onom svetu"! Pa kakve to veze ima sa tim koliko je puta Bus rekao "sloboda"?!?!? A sta da je ti rec pomenuo 110 puta?! Ili 39 puta?! Opet bi ti prijatelju nasao neku glopost vezanu za taj broj i povezao je sa nekom biblijskom zackoljicom.
[ Milos Stojanovic @ 23.01.2005. 19:26 ] @
Nemoj tako Nabukodonosor. Nije dobro šaliti se sa brojem 42:
http://www.bbc.co.uk/dna/h2g2/A846434

:)
[ Vidusa @ 23.01.2005. 20:08 ] @
Neka svako radi svoj posao.I ja cu svoj dok me moderatori i sa ovog foruma ne sutiraju.
Dakle,ovako!
Velika piramida pokazuje da je duzina Zemljinog ekvatora 40077,27418 km i da ljudskim mjernim korakom (1 SL ili 63,5 cm) sa dva koraka u sekundi ta duzina bi bila predjena za jednu godinu (365,242 dana).
Za 1000 godina (u nauci je dozvoljeno teorijsko izvodjenje) predjena duzina iznosila bi 1000 Zemljinih ekvatora: 40,077.274,18 km
Nista bez (svetog) broja Pi:
40,077.274,18 x 3,14159 = 125,906.363,8 km

Sta je znacenje onog rastojanja od 2000 lakata (svetih,SL) izmedju naroda i kovcega zavjeta?
2000 SL = 1,27 km

Radicemo po obrascu kretanja Zemlje po orbiti: u jednoj sekundi oko 29,8 km,u jednoj minuti 1788 km , za jedan dan toliko, za godinu dana toliko ili cijeli krug oko Sunca.

Nista bez svetog broja Pi:
1,27 x 3,14159 = = 3,9898193 km. Krecuci se brzinom od 3,9898193 km/sek jedan objekat za dan bi presao duzinu od 344.720,3875 km a za godinu (365,242 dana) to iznosi tacno 125,906.363,8 km a to je ona duzina sto se dobije kad se za 1000 godina ljudskog hoda (40,077.274,18 km) pomnozi sa brojem Pi.

Moze i bez broja Pi:
2000 SL = 1,27 km
Krecuci se brzinom sa 1,27 km/sek za godinu od 365,242 dana presla bi se duzina od 40,077.274,18 km a to je opet 1000 godina ljudskog hoda.

Kako god okrenemo, ove mjere upucuju na vrijeme od 1000 godina.Zasto je vazno ovih 1000 godina?
Evo zasto: prelaz preko Jordana u obecanu zemlju bio je sredinom aprila 1597. godine st.ere, a 1000 godina poslije tog dogadjaja, sredinom marta 597. godine, Nabukodonosor je razorio Jerusalim.Tada je iz Solomonovog hrama zauvijek nestao sveti kovceg zavjeta.






[ Vidusa @ 23.01.2005. 20:25 ] @
Vase "buuuaaaa" je samo odraz vase nemoci da bilo sta opovrgnete i u ovom slucaju jedini intelektualni sadrzaj doktora bualogije.Ovo je inace vrijeme bualoga.
[ Srđan Krstić @ 23.01.2005. 20:38 ] @
Citat:
Vidusa: Nista bez (svetog) broja Pi:

Citat:
Vidusa: Nista bez svetog broja Pi:

Citat:
Vidusa: Moze i bez broja Pi:

:)))))))))))))))

I sta si ti dokazao ? Da je:

sl * 2 * 60 * 60 * 24 * 365.242 * 1000 * pi = sl * 2000 * 60 * 60 * 24 * 365.242 * pi

Citat:
Vidusa: Kako god okrenemo, ove mjere upucuju na vrijeme od 1000 godina.


Ok, 2 je osnova binarnog sistema.

2 * 2 * 2 * 2 * 2 = 2 * 2 * 2 * 2 * 2

Kako god okrenemo, ove brojke upucuju na vreme od 2 godine !

mislim stvarno......
[ Nabukodonosor @ 23.01.2005. 21:27 ] @
Citat:
Vidusa: Vase "buuuaaaa" je samo odraz vase nemoci da bilo sta opovrgnete i u ovom slucaju jedini intelektualni sadrzaj doktora bualogije.Ovo je inace vrijeme bualoga.

Pa sta covece da se opovrgne kada iznosis neke cinjenice koje su tacne, ali ih sabiras ili mnozis tako da tebi se nesto poklopi. A sve je to normalnom umu (da ne kazem zdravom) nepovezano. Mesas babe i zabe. Primer:
Dan traje 24 sata
Visina Velike piramide je, lupam, 122 metra
Najveca dubina Tihog okeana je 1265 metara (opet primer)
Znaci: 24X122=2928-1265=1663 X 3,14 (nista bez svetog broja PI)=5221,82. Za ovoliko godina ce Velika piramida da se SAMA otvori.

E sad, da sam ja za PI uzeo 3,1415 dobio bih 5224,3145, ali meni to ne odgovara, jer tako ne bih dobio ono sto sam ja vec pripremio u glavi da moram da dobijem

Ili jos gore, da sam za PI uzeo 3,14159 dobio bih 5224,46417

Ajde da sve to pomnozimo sa 1000 (kao sto si rekao, u nauci je dozvoljeno teorijsko izvodjenje) dobijamo u prvom slucaju 5221820, u drugom 5224314,5 a u trecem 5224464,17. Znaci zavisno od toga na koliko decimala zaokruzimo broj PI, dobicemo razlicite reziltate. A ti si samo ponekad zaokruzivao na dve decimale, a ponekad na 5. A i ko kaze da je broj PI onaj koji je zaokruzen na 5 decimala?!?!?!?! Neka ovo budu kilometri, ti ces da promasis celu planetu.
Plus, ja sam kao i ti u svoj obracun uneo podatke koji su potpuno tacni, ali jedan sa drugim nemaju blage veze! Kao u svakom tvom primeru.
[ Milos Stojanovic @ 23.01.2005. 21:28 ] @
Dobro, dosta više :) Ubijaš nas ovde :).

Šta hoćeš? Da se upišemo u tvoju sektu? Da svakog meseca odemo do piramida i molimo im se za oproštaj? Da izgradimo jednu u Srbiji?
[ Srđan Krstić @ 23.01.2005. 21:39 ] @
Ali ljudi, obratite paznju na nebuloznost njegove racunice !!!
@Nabukodonosor: ma aj sto zaokruzuje kad sta oce, nije to bitno, on je u ovoj zadnjoj racunici 2 puta izmnozio ISTE brojeve, i odusevljava se sto je dobio isti rezultat...
Vidusa, stvarno mi nisi jasan. Sto rece trooper, sta zapravo hoces ?
Citat:
Neka svako radi svoj posao.I ja cu svoj dok me moderatori i sa ovog foruma ne sutiraju.

Mislim da je krajnje vreme, tema samo stvara flame....

[ BytEfLUSh @ 24.01.2005. 00:25 ] @
Tema propagira neku tamo religiju (tj. to joj je bila namena, ali očigledno neuspešno), a tome nije mesto na ES-u. Baš sam pogledao u profil dotičnog gosn. Viduse i vidim da je na ES-u samo takve poruke slao. Ja mislim da se svojski potrudio da uđe u blacklistu pa bi trebalo da ga nagradimo za taj trud.
[ Nabukodonosor @ 24.01.2005. 01:17 ] @
Ali neka, byte, ja bih bas ostavio ovu temu da covek vidi da ovaj forum nije B92 ili slicni i da se ljudi ne pale tako lako i da ne mogu da se vozaju. Interesantna recenica:

Citat:
Neka svako radi svoj posao.I ja cu svoj dok me moderatori i sa ovog foruma ne sutiraju.

A koji je to njegov posao?! Znaci ovo sto on ovde radi je neki posao. Za koga?
[ Ivan Dimkovic @ 24.01.2005. 08:53 ] @
Citat:
Vidusa
Vase "buuuaaaa" je samo odraz vase nemoci da bilo sta opovrgnete i u ovom slucaju jedini intelektualni sadrzaj doktora bualogije.Ovo je inace vrijeme bualoga.


Dobri Vidusa - mi zivimo u svetu logike, koji ti, na zalost kao i vecina "evangelisanih", izgleda da ne razumete dobro - u tom svetu onaj ko nesto tvrdi mora da pruzi dokaze za tacnost njegove tvrdnje, kako bi drugi mogli da ispituju istinitost.

To sto ti pises nije dokaz koji ima logicku tezinu, zapravo - tesko mi je da uvidim bilo kakvu povezanost osim po "pravilima iz tvoje glave" koje si ti nasumice postavio i podesio kako bi odgovarali tvojim tvrdnjama - pa, na zalost, ne mozemo da te udostojimo "opovrgnuca" necega sto ni ne moze da se opovrgne.

Na srecu, takvih kao sto si ti ima dosta, a na jos vecu srecu - onih koji to vole da citaju ima jos vise. Popularna beletristika poznaje dosta primera dekodiranja biblije, talmuda, kurana i mnogih drugih "svetih knjiga" i nasumicnog povezivanja dogadjaja iz tih knjiga sa svetom u kojem zivimo.

Zelim ti puno uspeha u popularnoj kvazi-nauci i, nadam se da ce tvoja knjiga da ti donese jos finansija za tvoje "istrazivanje" ako nista drugo, bar da ti isfinansira fin dug boravak oko piramida da se malo suncas. Btw, obavezno probaj jahanje kamila...
[ Vidusa @ 24.01.2005. 22:43 ] @
Ama ljudi,ohladite malo!Nemojte u meni gledati nekog svog neprijatelja.Shvatite da ja samo zelim znati misljenja,reakcije i narav ljudi u vezi teme kojom se bavim.I da vam kazem:oni ljudi koji u mom radu nalaze "nesto" po prirodi su blagi,tihi i povuceni,dok oni koji se ne slazu jesu,brate,vrlo agresivni i osvetoljubivi.Zanimljivo...i za razmisljanje je...
[ BytEfLUSh @ 24.01.2005. 23:03 ] @
A sad si i vidovit? :p
[ Vidusa @ 24.01.2005. 23:51 ] @
Ma ne ljuti se,svoji smo.
Nego,evo malo nektara za duhovno osvjezenje:
http://milan.milanovic.org/math/index.php
[ Vidusa @ 24.01.2005. 23:59 ] @
Uz pice ide i mezetluk:
http://milan.milanovic.org/math/srpski/piramida/piramida.html
[ BytEfLUSh @ 25.01.2005. 00:04 ] @
Žao mi je, ali ne verujem u Bibliju, pa mi stoga apsolutno ništa ne znače ti linkovi. :p
[ Vidusa @ 25.01.2005. 00:53 ] @
Izvini,ali nije dovoljno reci:"Ja ne vjerujem u Bibliju." Da li gvozdje vjeruje u magnet? Vjeruje,jer magnetna sila ima vlast nad gvozdjem. Ali,bakar moze reci:"Ja ne vjerujem magnet".Bakar cak moze dokazivati da magneta nema jer ga ne osjeca,ne djeluje na njega.Ali kad bakar ugradimo u rotor elektromotora i kad se elektroni bakra pokrenu i negdje nastane kratki spoj te se bakar sprzi, e da li ce tada i bakar vjerovati u magnet? Mnogi nismo vjerovali dok nas nije sprzilo.
[ zzzz @ 25.01.2005. 00:57 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: .

Na srecu, takvih kao sto si ti ima dosta, a na jos vecu srecu - onih koji to vole da citaju ima jos vise. Btw, obavezno probaj jahanje kamila...

Pametan je ovaj Viduša.Mnogo je tih ovaca koje jedva čekaju da ih neko ošiša.
Ovo sa kamilama što predlaže Ivan je opasno.Bolje je početi sa kozama.
(šalim se ja Viduša.Samo ti izlaži svoje teorije.Možda nešto ispadne pametno.Ako
ništa bar je zabavno čitati budalaštine.)
[ weB_KiLeR @ 25.01.2005. 01:04 ] @
Ovo me podseti na Zarka R. ne kapiram zasto ga pljujete on uopste nije glup cak sta vise uzeo je kesovinu pa vi sad vidite ko je tu magarac?
Dok on bude ladio muda i jahao kamile vi cete ovde pisati kako on pise nebuloze, opet treba to smisliti ;)
[ custominstall @ 25.01.2005. 01:15 ] @
Vidusa, ne obraćaj pažnju na ove mangupe - Svi veliki ljudi su bili neshvaćeni!











ccc
[ Vidusa @ 25.01.2005. 01:19 ] @
Dimkovic preporucuje kamile !? Zemljace,a to sa kozama da je bolje,jesi li siguran?
[ Vidusa @ 25.01.2005. 01:29 ] @
Dragi moji prijatelji,hvala svima na razgovoru,a posebno hvala onima koji me hrabre i daju volju za rad.
[ BytEfLUSh @ 25.01.2005. 02:50 ] @
Samo tako nastavi, želim još materijala... Ove tvoje "teorije" su mnogo bolje od bilo kojeg klasičnog vica, da vidiš tek što se društvo kidalo od smeha kad sam im pokazao ovo... Možda je meni dosadilo, ali neko ko po prvi put čita ovo... Njemu je to nenormalno zabavno...

Želim ti da što pre porazgovaraš sa "Magnetom", ima da ti pokaže odgovore na mnogo misterija koje ni tvoja kvazi-matematika nije uspela da odgonetne.

Ti si zaista naš neshvaćeni genije, mogao bi jednom da popričaš i sa Žarkom (naravno - pazi na prioritet - prvo popričaj sa Žarkom, a onda sa Magnetom)... Možda ćeš izmisliti i svete megaherce... pardon, svete gigaherce... i onda se udružiš sa njim pa ćete se još više obogatiti šišajući ovce. Svete ovce, naravno.
[ superbaka @ 25.01.2005. 08:55 ] @
Citat:
Shvatite da ja samo zelim znati misljenja,reakcije i narav ljudi u vezi teme kojom se bavim.


da bi bolje vrbovao?
pokusavali su ovde i jehovini i oni iz hare krisna, nisu se bas proslavili... ali samo ti vezbaj, ovako se i mi uvezbavamo za vas...
[ Ivan Dimkovic @ 25.01.2005. 09:22 ] @
Citat:

Izvini,ali nije dovoljno reci:"Ja ne vjerujem u Bibliju." Da li gvozdje vjeruje u magnet? Vjeruje,jer magnetna sila ima vlast nad gvozdjem. Ali,bakar moze reci:"Ja ne vjerujem magnet".Bakar cak moze dokazivati da magneta nema jer ga ne osjeca,ne djeluje na njega.Ali kad bakar ugradimo u rotor elektromotora i kad se elektroni bakra pokrenu i negdje nastane kratki spoj te se bakar sprzi, e da li ce tada i bakar vjerovati u magnet?


Fantasticno, vama evangelisanima takodje, osim prilicno zastupljenog nerazumevanja logike, takodje tesko ide od ruke razumevanje pojma "verovanje" koje je samo plod vase vrlo bujne maste, ali svakako ne pojam koji ima veze sa bilo cim drugim onda kad napusti vase glave :-)

Mozda zato imamo problem u komunikaciji? :-)

Vidi, Vidusa - te cifre i veze u koje ti verujes osim za tebe i ljude koji ti veruju za ostatak sveta nemaju blage veze sa zivotom - zato sam ti pominjao i dokaze, koji nisu isto sto i verovanje... dakle, samo vi povezujte brojeve i navodne cinjenice iz knjiga i lepo se zabavljajte - mozda i zaradite neku finu kintu :)

Savet: Obavezno unajmi i nekog dramaturga... ubaci u tu knjigu nasilje, puskaranje, smak sveta i obavezno neki sex, intrigu... i na kraju dolazi Holy One da spase svet - happy end... bices zvezda :)

U prilog tome: vidi se da prodaja knjiga tipa "biblijski kod" predstavlja nevidjen uspeh, iako je sadrzaj te knjige kompletan BS.

Citat:

Mnogi nismo vjerovali dok nas nije sprzilo.


A sprzilo vas je... bojim se da ovo predstavlja problem koji nije za ES vec za neki drugi tip ustanove :-)
[ stargatenow @ 25.01.2005. 10:16 ] @
Citat:
A sprzilo vas je... bojim se da ovo predstavlja problem koji nije za ES vec za neki drugi tip ustanove




Vidusa, ne predaj se; gleadjuci tvoje tekstove ovde moram priznati da si ti najnapredniji osmogodisnjak koga sam video. Ni ne mogu da zamislim kakve ces teorije razviti kada upises treci razred i otkrijes nove cari matematike pored ove osnovne cetiri operacije koje si tako lepo savladao...
[ Vidusa @ 30.01.2005. 21:18 ] @
Od svetog broja Pi

Prosuta voda u kabini vjestackog satelita oblikuje se u oblik kugle:bas kao sto je oblik Zemlje,Mjeseca,Sunca,zvijezda,univerzuma.Dakle: brojem Pi oblikovan je sav univerzum.Kroz broj Pi djeluje sila(koju nauka definise na svoj nacin,ali ne imenuje izvorni uzrok te sile) sila koja vodu oblikuje u kuglu, a sve je iz vode i kroz vodu postalo.
Metricki sistem nije davnog porijekla: od vremena francuske revolucije.Metar je definisan kao 10,000.000-ti dio duzine Zemlje od ekvatora do sjevernog pola sto ne odgovara potpunoj tacnosti Zemljine velicine u pravcu sjever-jug.
Ali,uzmimo ovaj primjer broja Pi:
3,14159 hektometara (1 hektometar = 100 metara):
Krug od 3,14159 hektometara ima dijametar duzine 100 metara ili 10.000 centimetara ili 0.1 km.Ako se jedno tijelo krece brzinom od 0,1 km/sek., za jedan dan preci ce 8640 km.
Velika Piramida pokazuje da je ekvatorski precnik Zemlje dug 12757,00336 km.Podijelimo duzinu Zemljinog precnika sa onih 8640 km.I gle sta cemo dobiti:1,476505018 km.Ovaj broj ne bi bio zanimljiv da Velika piramida nije visoka deseti dio od ove vrijednosti:0,1476505018 km.
Sve ovo nije nauka,ali su podaci tacni.
Po Piramidi Zemlja u pravcu sjever-jug ima 39958,58821 km.To znaci da je poluprecnik ovog kruga 6359,12204 km, a polovina ovog poluprecnika je 3179,806102 km.
Kojom se brzinom u 1 sekundi moralo kretati neko tijelo da bi za jedan dan postiglo duzinu od 3179,806102 km? To je brzina od 0,036803311 km/sek..
Uzmimo ovaj broj 0.036803311 km kao precnik jednog kruga.Koliki je taj krug?To je duzina od 0,115620915 km.
Pokrenimo drugo tijelo brzinom 0.115620915 km/sek..Za jedan dan preci ce ovom brzinom 9989,647052 km.Nije li duzina Zemlje od ekvatora do pola 9989.647052 km?
Dakle,da li je naucna definicija o duzini metra tacna?Nije.Je li to nauka?Kazu da jest.
Demantujte "osmogodisnjaka," o vi naucni genijalci.
[ drgrozozo @ 30.01.2005. 23:44 ] @
Citat:
Vidusa:Metar je definisan kao 10,000.000-ti dio duzine Zemlje od ekvatora do sjevernog pola sto ne odgovara potpunoj tacnosti Zemljine velicine u pravcu sjever-jug.


moras na update.

metar se poslednjih 20tak godina definise kao put koji svetlo predje u vakuumu za 1/299,792,458s

Citat:
Dakle,da li je naucna definicija o duzini metra tacna?Nije.Je li to nauka?Kazu da jest.


ako izuzmem cinjenicu da mesas precnik i poluprecnik, jesam li te dobro razumeo:
uzeo si poluprecnik zemlje r, podelio ga sa danom, pomnozio sa 2pi, pa onda pomnozio sa danom. dobio si 2pir i odusevio se sto je to obim zemlje.
jel u mikijevom zabavniku eksplicitno pisalo da iz toga sledi da definicija metra nije tacna?

[ Vidusa @ 31.01.2005. 22:31 ] @
1/299,792,458 s
Sta ti znaci ovo,zivota ti?
Jasno je za 299,792.458 km/sek..Jedna sekunda i svjetlost predje 299,792.458 km.Ali kojom se to vremenskom mjerom oznacava vrijeme koje svjetlost predje duzinu 1 metra? Ne budi smijesan...I kad je ozvanicen metar,a kad svjetlosna godina?

I gdje sam to pobrkao precnik i poluprecnik(mada se nehoticno u pisanju to moglo desiti)?
Bice da ti nista nisi razumio sta ja napisah: ja pisah kako Velika piramida svojm mjerama kazuje mjere Zemlje.
Ubuduce budi jasniji i sebi i citaocima.
[ drbogi @ 31.01.2005. 22:58 ] @
Zezate Vidušu kada visinu meri u litrima, a drgrozozo meri metre delovima sekunde.
Koliko je to prepelica?
[ Vidusa @ 01.02.2005. 00:30 ] @
I zamislite,naucnici se jos dogovaraju sta je metar (jer ne znaju sta je metar):http://www.mel.nist.gov/div821/museum/timeline.htm
[ Nabukodonosor @ 01.02.2005. 01:09 ] @
Citat:
drbogi: Zezate Vidušu kada visinu meri u litrima, a drgrozozo meri metre delovima sekunde.
Koliko je to prepelica?

Gde si ti to video zivota ti?!?! Ajde citiraj ga.

@Vidusa
Naravno da znaju. Definicija metra se godinama menjala i sada je takva kakva jeste. Niko ne kaze da definicija ne postoji i da ne znamo sta je metar. Vreme ce pokazati koliko smo sada u pravu, ali ne mozes da tvrdis da se ne zna sta je metar. Ali jedno je sigurno, ona tvoja zadnja teorija tako pada u vodu. Sta kazes na to?
[ Vidusa @ 01.02.2005. 10:19 ] @
Naravno da se zna sta je metar,ali i dalje defincija metra nije precizna.
[ superbaka @ 01.02.2005. 10:20 ] @
Dimkovicu, daj ovamo onaj Sveti Konvertor (ili kako god se vec zvase)!
[ drgrozozo @ 01.02.2005. 10:29 ] @
Citat:
Vidusa: 1/299,792,458 s
Sta ti znaci ovo,zivota ti?
Jasno je za 299,792.458 km/sek..Jedna sekunda i svjetlost predje 299,792.458 km.Ali kojom se to vremenskom mjerom oznacava vrijeme koje svjetlost predje duzinu 1 metra?


pa sekundom. ako sad ne znas sta je sekunda, bolje je da se bavis samo piramidama.

Citat:
drbogi: Zezate Vidušu kada visinu meri u litrima, a drgrozozo meri metre delovima sekunde.
Koliko je to prepelica?


hmf, ne secam se da sam nesto merio skoro, a za vas koji ne znate definiciju metra, forum nauka mozda i nije najsrecnija opcija.

Citat:
Vidusa: I zamislite,naucnici se jos dogovaraju sta je metar (jer ne znaju sta je metar):http://www.mel.nist.gov/div821/museum/timeline.htm


stvarno? ja iz tvog linka ne vidim da se dogovaraju "jer ne znaju sta je metar".
ali vazno da si ipak nesto naucio, korak po korak, bices ti pravi djak-prvak.


[ Vidusa @ 01.02.2005. 22:25 ] @
Svi mi znamo sta je metar,ali njegovo ishodiste sta je,to niko jos ne zna,jer da je to 10,000.000-ti dio bla...bla...bla...E ta definicija je propala jer Zemlja u tom pravcu nije onolika koliko su mislili da jest.Sad se dovijaju,ma im ne ide.

A evo jos malo razmisljanja ovog kandidata za djaka prvaka:

a) Pi=3,14159
b) tangent ugla uspona strana Piramide:1,273240621

3,14159 x 1,273240621= 4

Grcko TETH je korijen rijeci TETTARES sto znaci CETIRI.Slovni znak ovog glasa uzet je kao astronomski znak Zemlje: krug podijeljen na cetiri jednaka dijela:

a) 4 x 3,14159 = 12,56636

b) Vel. piramida pokazuje da je 31.798,06102 cm 40.000-ti dio dijametra Zemlje u pravcu sjever-jug,tj. 40.000 x 31798,06102 = 12.719,22441 km

12,56636 x 31798,06102 = 399.585,8821 cm = 3,995858821 km = 10.000-ti dio zemljinog meridijana sjever-jug (39.958,58821 km).
Dakle: TETH (cetiri),Velika piramida (tangent ugla uspona) i sveti broj Pi zajedno upucuju na mjere Zemlje.

A gdje je tu metar?Cucemo i to!



[ Mihailo @ 01.02.2005. 22:44 ] @
Može i ukratko.

Citat:
Vidusa: bla...bla...bla...
[ drgrozozo @ 01.02.2005. 23:42 ] @
Citat:
Vidusa: Svi mi znamo sta je metar,ali njegovo ishodiste sta je,to niko jos ne zna,jer da je to 10,000.000-ti dio bla...bla...bla...E ta definicija je propala jer Zemlja u tom pravcu nije onolika koliko su mislili da jest.Sad se dovijaju,ma im ne ide.


ha ha, ja bih rekao da se ti dovijaš demone.
znao sam da ćeš da se pogubiš na metru, to je uvek bio problem tvoje sektice, jer vaš guru, budući da je bio englez iz 19 veka, ne samo da nije mogao da predvidi današnju definiciju metra, nego je metar intenzivno mrzeo i koristio inče :)
[ drbogi @ 02.02.2005. 00:00 ] @
Citat:
drgrozozo: ha ha, ja bih rekao da se ti dovijaš demone.


Amfilohije brate ti li si?? Kako Raša?
[ Vidusa @ 02.02.2005. 10:30 ] @
[ha ha, ja bih rekao da se ti dovijaš demone.
znao sam da ćeš da se pogubiš na metru, to je uvek bio problem tvoje sektice, jer vaš guru, budući da je bio englez iz 19 veka, ne samo da nije mogao da predvidi današnju definiciju metra, nego je metar intenzivno mrzeo i koristio inče :)]

Hej,Amfilohije,pazi:siris religioznu mrznju koristeci tudji sajt.Mrznja mozda spada u neku nauku,ali to je vec psiho-problem.
[ drgrozozo @ 02.02.2005. 11:07 ] @
Citat:
Vidusa: Hej,Amfilohije,pazi:siris religioznu mrznju koristeci tudji sajt.Mrznja mozda spada u neku nauku,ali to je vec psiho-problem.


ja, iako nevernik, smem da koristim terminologiju hriscanske mitologije, ili mislis da je to rezervisano za vasu sektu ili za vasu bracu po guruu jehovine svedoke?

demon jesi, kao i tvoji saborci, jer se trudite da rasirite neznanje, laz i pseudoreligijska "ucenja". moje "sirenje religiozne mrznje" je tvoja pusta zelja. niti ste vi religija, niti vas iko mrzi. a to sto svaki racionalan um oseti prezir kada se susretne sa takvim sitnim mutivodama, to bas i nije nesto sto mora da se siri. sigurno nisi ocekivao da dodjes na forum "nauka" i preobratis bas sve?

[Ovu poruku je menjao drgrozozo dana 11.04.2005. u 15:17 GMT+1]
[ Vidusa @ 02.02.2005. 21:19 ] @
Nemoj da se jedis, ta nema smisla!To nije dobro za zivce.
[ Milos Stojanovic @ 02.02.2005. 22:16 ] @
Citat:
Metar je definisan kao 10,000.000-ti dio duzine Zemlje od ekvatora do sjevernog pola sto ne odgovara potpunoj tacnosti Zemljine velicine u pravcu sjever-jug.
Citat:
1/299,792,458 s
Sta ti znaci ovo,zivota ti?
Jasno je za 299,792.458 km/sek..Jedna sekunda i svjetlost predje 299,792.458 km.Ali kojom se to vremenskom mjerom oznacava vrijeme koje svjetlost predje duzinu 1 metra? Ne budi smijesan...I kad je ozvanicen metar,a kad svjetlosna godina?

Predlažem da pogledaš ovo, otvoriće ti oči ...
[ Vidusa @ 03.02.2005. 10:35 ] @
Tamo pise:"The meter is the length of the path travelled by light in vacuum during a time interval of 1/299 792 458 of a second."

Bas je jasno odredjeno!? Samo mi reci koji je to vremenski interval za koji svjetlost predje 1 metar kroz vakum putujuci navedenom brzinom.Izmjeri taj interval i tad cu povjerovati u definiciju.Ovako je obicna skalamerija.
[ McKracken @ 03.02.2005. 12:45 ] @
Dragi Vidusa, umesto da se bakces odokativnim proracunima procitaj jos jednom link koji si poslao na prethodnoj strani. Koristenje ovih definicija vodi ka povecanju preciznosti definicije i jako je korisna stvar.

Greska u preciznosti pri koristenju ovako definisanih velicina je u nivou 0,000000000000001 ili 1 * 10exp-14 (cita se 10 na minus cetrnaesti).

Brojka 1/299 792 458s je vreme koje je potrebno da elektron u poslednjem sloju atoma Cezijuma predje izmedju dva hiperfina stanja oscilacije i to je stavr koja je izmerena.

Tacna definicija je malo duza i komplikovanija ali ne zelim da te zbunjujem.

Ako je tebi nejasno, to samo znaci da ne poznajes elementarne stvari i zamolio bih te da svoje znanje prvo dovedes na nivo srednje skole (jedna jaka dvojka bi bila zadovoljavajuca), a zatim iznosis svoja misljenja.

[ Vidusa @ 03.02.2005. 22:18 ] @

Ja ne dovodim u sumnju tacnost brzine svjetlosrt,nego hocu da kazem da metar nije izveden iz ove duzine.Ovo sto se sada tvrdi je samo stvar dogovora i nista vise.Zeli se metar definisati naucno jer ona tvrdnja o 10,000.000 -tom dijelu nije tacna. Ako je metar izveden iz brzine svjetlosti,to bi znacilo da su sve mjere duzine izvedene iz brzine svjetlosti,jer se brzina svjetlosti moze iskazati u svim mogucim mjerama: u miljama,stadijima,jardima,stopama...milimetrima,mikronima,milimikronima, angstromima...
Bas me zanima za koliko vremena svjetlost predje duzinu od jednog metra (da ne idemo u mikrone).
Na kraju krajeva,metar je odredjen malo ranije nego li se znalo za brzinu svjetlosti.
Ne zaboravite:metar je odredjen PRIJE.Kako moze ono sto je pronadjeno prije (metar) nastati iz onog sto je utvrdjeno poslije (brzina svjetlosti).
Neko mi rece ranije da se vi naukolozi oslanjate na logiku,a ja je u ovom slucaju bas i ne vidim (ili i nauku svodite na filozofiranje).
Ipak napravite granicu izmedju nauke i naucne fantastike.Drzite se razuma.

Uostalom ja vama stalno tvrdim da su vrijeme i brzina povezani sa duzinom,a vi uporno to negirate.Ja kazem da neko tijelo ako se krece brzinom 0,46385734 km/sek (to su dvije strane baze Vel. piramide) za jedan dan bi preslo duzinu Zemljinog ekvatora:40077,27418 km. Ako se neko tijelo krece brzinom 147,6505019 m/s (visina Piramide) za jedan dan preslo bi duzinu Zemljinog ekvatorskog precnika.I vi vicete:" BUUUUUAAAAAA" !
Sami sebi potkopaste temelj i nehotice potvrdiste moje tvrdnje. Hvala na pomoci!




[ McKracken @ 03.02.2005. 22:43 ] @
Citat:
Bas me zanima za koliko vremena svjetlost predje duzinu od jednog metra (da ne idemo u mikrone).


Pa procitaj ponovo poruku: Svetlost predje jedan metar za 1/299 792 458 sekunde.

Takodje, u srednjoj skoli se uci kako i zasto je uveden SI i zasto su napustene mere kao sto su jard ili stopa.

Citat:
Zeli se metar definisati naucno jer ona tvrdnja o 10,000.000 -tom dijelu nije tacna


Ne kapiram? Do sada sam slusao gluposti, ali je ovo u najmanju ruku dno.. Neki dokaz?

Citat:
Uostalom ja vama stalno tvrdim da su vrijeme i brzina povezani sa duzinom


Dobar dan: brzina = duzina/vreme ili da zakompikujem V=S/t ... Ne znam da li primecujete da u ovoj jednacini nema ni piramide, ni prepelica ni kokosaka?

Pa ovo se uci u osnovnoj skoli???

Zmaolio bih nadlezne da ovu temu zakljucaju, jer ovo ipak nije predskolska ustanova !
[ BytEfLUSh @ 03.02.2005. 22:54 ] @
Citat:
McKracken: Takodje, u srednjoj skoli se uci kako i zasto je uveden SI i zasto su napustene mere kao sto su jard ili stopa.

Koliko me pamćenje služi, to se uči u osnovnoj školi. :)
Citat:
McKracken: Dobar dan: brzina = duzina/vreme ili da zakompikujem V=S/t ... Ne znam da li primecujete da u ovoj jednacini nema ni piramide, ni prepelica ni kokosaka?

Ima 2D piramida... Nas su uvek učili da ovako predstavimo formule:
Code:

    /\
   /S \
  /--+-\
 / v | t\
/----+---\

Dobro, nije baš lepo ispalo, ali to je to... Sad me mrzi objašnjavati kako se taj trougao (2D piramida, hoću reći) koristi, ali tako se uče formule u mnogim školama...
Mada, ta piramida nit je velika, nit je sveta, ali iskombinovaće Vidusa nešto... :)
[ Milos Stojanovic @ 03.02.2005. 22:56 ] @
Citat:
McKracken: Zamolio bih nadlezne da ovu temu zakljucaju, jer ovo ipak nije predskolska ustanova !

U pravu si, kada se suparnički guildovi sučele, svašta može da se desi
[img][att_url][/img]
[ Vidusa @ 03.02.2005. 23:16 ] @
Ja pomocu prepelice dobih velicinu Sunca (poruka Kufuovog pecata).Od prostora (kapaciteta) dobih vrijeme,od vremena dobih prostor.A sve je prozeto brzinom koja je stub i osovina vasione.
Ne mogoste pobiti ni jednu moju tvrdnju,osim nadmenog a bespomocnog podrugivanja i omalovazavanja na "naucnoj osnovi".Koliko znanja(podrugivanja),toliko i dokaza (omalovazavanja).
[ McKracken @ 03.02.2005. 23:22 ] @
Bespomocnog ;)

Nema ovde naucne osnove, ima samo elementarne pameti.. Znate ono kao kad prelazite ulicu pa onda prvo pogled leeevo, pa deeesno pa preko pesackog... Polako, ne pretrcavati...

Inace, da slucajno tu negde nema i mocne Nirdale? :)
[ Vidusa @ 03.02.2005. 23:41 ] @
Moderatore,kljuc pa u bravu.Kud koji,mili moji! Svako svojim sudjenim putem,jer ljudske sudbine ne pocivaju na naucnim osnovama.
[ FormatC @ 03.02.2005. 23:59 ] @
+ AHATEMA!
Tako mi boga.
[ Holocen @ 19.10.2005. 16:29 ] @
Egipatska vlada godisnje zaradi 5 milijardi $ prodajuci svoju mitologiju.
Po Herodotu, 100 000 ljudi podizalo je Veliku piramidu 30 godina.
Onako savrseni blokovi su izlivani u kalupima, tj. neka vrsta betona je vec tad postojala. Svi matematicki proracuni koji povezuju piramidu sa Biblijom su lazni.
Akcenat je na numerologiji, izdanku astrologije, pseudonauke Vavilona.
Japanski naucnici su izracunali da bi bilo potrebno danasnjom tehnologijom 2 godine i 5 miliona $ da se napravi istovetna piramida.
Tajna njene dugovecnosti je u suvoj pustinjskoj klimi. Na drugim lokacijama propala bi za 20-30 godina.
Prema hermetickom ucenju, trougao je simbol stvaralacke vatre i hijerarhije.
U Americi postoji 60 000 registrovanih egiptologa, podaci o tajnim organizacijama koje prisvajaju filozofiju Starog Egipta zainteresovani mogu naci u knjizi Nenadic Masoni u Jugoslaviji 18??-1980. Kabala je grana ezoterije hebrejskog porekla i nikakve veze nema sa brojem 666. Inace, Jevreji postuju samo Toru ( Mojsijevo Petoknjizje, deo Starog zaveta). Njihova vera, koja je koren nase, hriscanske, nalaze ucenje, rad i moral najviseg stepena. Oni koji gube vreme baveci se ovakvim temama preporucujem Solomonove price, sazet prikaz onog najlepseg sto covecanstvo poseduje. Zabludele ovce ce zivot naterati na pravi put.
[ McKracken @ 20.10.2005. 17:47 ] @
Citat:
Njihova vera, koja je koren nase, hriscanske, nalaze ucenje, rad i moral najviseg stepena.


Kako mislis "nase"?

Npr: Ja sam fanaticni zoroastrijanac po ubedjenju a agnosticki mistik po nahodjenju. Kako ja upadam u tu pricu?
[ Holocen @ 20.10.2005. 19:08 ] @
Otvorena je tema o Isusu gde se spominje i tvoje verovanje. Tu sam vec izneo neke stavove koje necu da ponavljam. Bavio sam se i ja misticizmom,ali, postujuci tvoja uverenja, nisam naisao na vezu sa realnoscu. Malo metafizike ne skodi, ali u vecim kolicinama je opasna!
[ Onaj @ 29.05.2010. 23:52 ] @
Ljudi, nemaju bilo kakve piramide nikak'e veze sa svetim pismom, ne tripujte se bzvz.
[ newtesla @ 12.06.2010. 22:22 ] @
Ali, ako uzmeč sveti broj Pi, i pomnožiš sa prosečnim brojem koštica u lubenici, dobijaš tačno vreme u svetim laktovima koje je potrebno da tema, kao što je ova, odumre....

...tako da - poranio si.

ps:šteta što je tema crkla pre nego sam stigao da se umešam :( ...gorke suze ronim, sudbinu proklinjem....
[ Onaj @ 18.07.2010. 15:40 ] @
Citat:
newtesla
ps:šteta što je tema crkla pre nego sam stigao da se umešam :( ...gorke suze ronim, sudbinu proklinjem....


Nije crkla, vaskrsla je nakon 5 godina i to zahvaljujući meni, jer je umrle teme iz mrtvih dižem!
Da, da, ja sam Onaj koji jesam.
[ AstralPro @ 11.08.2010. 20:51 ] @
Znaci, wooow :D
[ newtesla @ 26.10.2010. 09:34 ] @
Jbg, više ne radi ni sajt pokretača teme, pa ću večno ostati uskraćen za jedno od najvećih pitanja u istoriji čovečanstva:

Vidusa, ili Viduša????? I šta to uopšte znači?

P.S. Uostalom, još su Kromanjonci rekli da je piramidalni sistem računanja prevara.
[ 3way @ 26.10.2010. 09:42 ] @
To je neko selo Ubosni.
[ Bora Sonar @ 04.02.2023. 14:33 ] @
Nemačka šalje Ukrajini 14 tenkova Leo2 i 88 tenkova Leo1. Brojevi 14 i 88 imaju posebno značenje.

Citat:

Četrnaest reči, 14, ili 14/88 jeste numerološka kombinacija brojeva koja je u širokoj upotrebi među neonacistima:

14 — označava slogan od četrnaest riječi We must secure the existence of our people and a future for white children („Moramo osigurati budućnost naših ljudi i budućnost za bijelu djecu.”) Dejvida Lejna, pripadnika rasističke organizacije The Order;

88 — označava izraz „Hajl Hitler”. Broj 8 stoji za osmo slovo abecede „H”

https://sr.wikipedia.org/wiki/...D1%82_%D1%80%D0%B5%D1%87%D0%B8
[ BrutalCoin @ 04.02.2023. 16:19 ] @
To za 88 ima smisla.

Još bih dodao za 14 mnogo očiglednije:

14 ~ 41 ~ (19)41

A Rusi će napraviti razglednicu ovaj put u 3D


[ MajorFatal @ 04.02.2023. 17:25 ] @
Kad su osamdesetih kad ih još uvek nije bilo mnogo, nahvatali jednog lokalnog apotekara narkića sa svojim a la Jovanjica zasadom biljke, pitali ga zašto baš 88 stabljika, na šta ovaj odgovorio: Kako zašto, pa za Druga Tita :)