[ SpawnSCG @ 02.11.2003. 21:22 ] @
Imam jedan veliki problem. Rekli su mi da mogu da povezem dva racunara bez HUB-a ili SWITCH-a
a da mi je za to potreban samo crosswire kabal koji sam nasao tj. kupio (crosswired,UTP).
Jedan komp ima Epox 8RDA3G plocu da nekom DUAL-LAN (nadje mi dve mrezne kartice: 1.Realtek
RTL8139(A)-based PCI Fast Ethernet Adapter a 2.NVIDIA nForce MCP Networking Controller) a drugi
ima Epox 8RDA3+ plocu i njemu Windows nadje samo jednu (1.NVIDIA nForce MCP Networking Controller).
Sada nastaje jedan OGROMAN problem. Windows (u pitanju je Windows 2000 Professional a pokusano je i sa XP-om)
pokaze da su se kompijuteri povezali ali ne nalazi ih u My Network Place i ako se kojim slucajem desi da ih
pronadje ne moze se pristupiti racunaru. Neki ljudi su nam rekli (BRANKO - igraonica LEVEL ) da u TCP/IP ukucamo
sledece adrese: prvi komp: 192.168.0.1 a drugi 192.168.0.2 a onda Windows sam podesi adresu ispod na 255.255.255.0.
ALI ni to ne resava problem. Ikonice u SYSTEM TRAY-u pokazuju da se paketi salju (npr: SENT 100) a neprima nista
(npr: RECIVED 0).
Mrezni kabl sam na svom kompu stavljao u obe mrezne kartice a kod drugara naravno samo u jedan jedini i opet nista
isto se dogadja.
LJUDI POMAGAJTE ne znam sta da radim.
Da li mozda treba da se podese jos neke stvari u Windows-u ili je u pitanju nesto drugo??????
HVALA


[ Zigfrid @ 04.11.2003. 11:55 ] @
Nije potrebno da stavis nikakve staticke IP-ove, znaci podesavanja za TCP/IP ostavis na "Obtain an IP address automatically" kod obadva racunara. Sledece sto je potrebno je da na obadva racunara stavis isti naziv radne grupe (naravno stavi razlicita imena racunara). Posle toga bi trebalo da vidis drugi racunar u mrezi, bar je kod men proslo :)))