[ view @ 28.08.2008. 20:53 ] @
hteo bi da pokrenem jedan search engine sajt,e sad ja sam vec nesto odradio na www.cafe022.com ali mi to bas i ne odgovara.sad sam registrovao novi domen (prilagodjenije je ime nego cafe022) i hosting.interesuje me kako da napravim svoj pretrazivac koji ce imati svoje botove,robote...koji ce da pretrazuju ceo web?nasao sam neke php skripte koje se placaju (to i nije problem) ali rezultati su preuzeti ili sa googla ili tako nesto...hteo bi da napravim pretrazivac tipa pogodak ili srpko...
[ momsab @ 28.08.2008. 21:53 ] @
prvo je potrebno da smislis algoritam za pretrazivanje sto je najvazniji deo posla koji se tice same implementacije
lako ces posle napraviti botove i slicno

odgovor na pitanje kako: u nekom tekst editoru ili IDE-u za jezik u kom ces pisati (npr, python koji koristi i spoemnuti Google)

[ view @ 28.08.2008. 22:00 ] @
trenutno te bas slabo razumem,kako to da uradim?nerazumem se bas u python.jel ima neka dobra gotova skripta sa nekim administrativnim panelom ili nesto slicno?
[ momsab @ 29.08.2008. 11:06 ] @
ja tebe ne razumem sta hoces
u web razvoju pitas za search engine sajt i botove za isit, ja ti dajem odgovor u skladu sa forumom
sad ti pitas za gotove skripte za koje se pita u, npr, web aplikacijama

hoces li ti da pravis nesto svoje od nule ili da kombinuejs razlicita gotova resenja tj. da se iscimas mnogo vise nego da pises sve od nule_
[ view @ 29.08.2008. 16:13 ] @
ja da znam da sam napravim skriptu ne bi ni trazio pomoc ovde.posto ne znam da "pisem" jedino mi ostaje kombinacija nekih gotovih resenja ili necija pomoc da mi objasni kako da sam napravim ali tesko da ce neko imati razumevanja da mi onjasnjava skoro sve od 0